Jump to content
Dogomania

Orzechowce nadal potrzebujĄ pomocy!


iwop

Recommended Posts

[quote name='MagYa^^']Orzechowce zmiencie tytul watku :P na co Wam tyle karmy (styczen i luty? :evil_lol:) podzielcie sie :mad:[/quote]

[COLOR=Red] Bój się Boga nawet tak nie pisz...
To jedno z najbardziej potrzebujących schronisk...
Widziałaś te surowe,zepsute zamarznięte gnaty?
Jak czytałam o wyciu tych psów które słychać na kilometr, okrutnym głodzie, szczurach rozkładających się w miskach,wolontariuszkach brnących w śniegiu po parę kilometrów z garami gotowanego jedzenia to samo mi się płakało...
Niech psiny pojedzą jak najdłużej karmy- tam trzeba jeszcze dołożyć a nie żeby się oni dzielili...:roll:
Głosowałam w Krakvecie na nich i żałowałam, że nie mogłam dwa razy...
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']Gorzej ,bo nasza Weronika zaczyna sie poddawac/jest tam sama w tym stowarz.,żadnego wsparcia/[/quote]

moze i jest sama tam, ale my tu sluzymy radá i wsparciem psychicznym i finansowym. Jak dojdzie co do czego - mogé wsiásc w samolot i za kilka godzin jestem na miejscu! Teraz uczé sié do egzaminów w kwietniu, ale potem w razie co, mogé wpasc i narobic balaganu - razem z Weroniká towarzystwo poporzestawiamy :evil_lol:

Weronia, nie jestes sama!!

Link to comment
Share on other sites

Właśnie - a coś z tym alternatywnym stowarzyszeniem się ruszyło? Bo w sumie nie wierzę, że pod aktualnymi rządami coś się w schronie zmieni... Czy opcja "przejęcia" schronu przez naszych ludzi :razz: jest w ogóle realna? Tak jak pisała emilia, wsparcia wszyscy udzielimy, ale ktoś musi się poświęcić na miejscu...
Ludziom z Sary nie zależy na tych psach. Nie mówię, że kasa leży na ulicy, ale np. w takim konkursie krakvetu czy przy kwestowaniu mogli by się postarać. Prowadzenie schroniska to w końcu działalność non-profit oparta w dużej mierze na darowiznach, ale do tego trzeba mieć serce, a nie wyobrażać sobie, że to taki świetny "byznes" :shake:

Link to comment
Share on other sites

mY NIE JESTEŚMY NA MIEJSCU!/80 KM/a tam trzeba codziennie patrzyc na ręce!Alternatywnego stowarzyszenia nie ma.Nie ma miejscowych chętnych do pracy,na kierownika ani do stowarzyszenia.,ani wolontariat nie jest rozbudowany.Dojazd trudny nawet z Przemysla w okrese deszczyi zimy!My teztu doradzamy tel.i na PW Weronice,ale tam nie ma z kim gadac i dzialać,nawet zebraćim sie nie chce.Weronika 4 m-c zwołuje walne zebranie i nic!

Link to comment
Share on other sites

mY NIE JESTEŚMY NA MIEJSCU!/80 KM/a tam trzeba codziennie patrzyc na ręce!Alternatywnego stowarzyszenia nie ma.Nie ma miejscowych chętnych do pracy,na kierownika ani do stowarzyszenia.,ani wolontariat nie jest rozbudowany.Dojazd trudny nawet z Przemysla w okrese deszczyi zimy!My teztu doradzamy tel.i na PW Weronice,ale tam nie ma z kim gadac i dzialać,nawet zebraćim sie nie chce.Weronika 4 m-c zwołuje walne zebranie i nic!A wszystkie załatwienia,rozmowy z urzedem,tez tam.Tam trzeba byc i mieszkac.A te w stowarzyszeniu poczuły "byznes",bo to ze brzydza sie psów same widziałyśmy!!!

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to nie do pojęcia by brzydzić sie psami lub innymi zwierzakami ...ludźmi czasem tak ....
Niestety tak jest i co gorsze tacy ludzie zajmuja sie tym czym nie powinni ( a w sumie to im tylko o kasę chodzi a nie o dobro zwierzaków )
Podsumowując .... Ci od kasy trzymaja się że tak powiem brzydko KUPY wiec i Ci ktorym dobro zwierzakow lezy na sercu tym bardzej KUPY trzymac sie powinni bo sami nic nie zdzialamy ...
Pozdrawiam
Rafal

np na nic wasnie czy wzajemne wyrzuty ....KUPY sie trzeba trzymac hehe

Link to comment
Share on other sites

A co tu tak stanęło ? Tyle sie rzeczy wydarzyło a na wątku cisza.
W sobotę - niedziele schronisko ,,Kundelek " w Rzeszowie zorganizowało na wystawie psów kwestę na rzecz Orzechowców. Dziękujemy Paniom z Kundelka i wszystkim kwestującym za serce i pomoc dla naszych psiaków orzechowskich.Dziękujemy za to, że nie dzielicie zwierząt na Wasze i Nasze. One wszystkie potrzebują pomocy. [COLOR=red]Wielkie dzięki !!!:Rose::Rose::Rose:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagYa^^']piekne te boksy!!!
macie tam boksera? :-o czy dziewczyny z BwP wiedza o nim?[/quote]

Nic nie wiem, ja też to zdjecie zobaczyłam dzisiaj po raz pierwszy...
Ten boksio musi być stosunkowo niedawno w schronisku bo 2 tygodnie temu jeszcze go nie bylo, a te boksy w których on siedzi to kwarantanna.
Zresztą też ostatnio zmontowane...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Prośba RSOZ :

Pilnie poszukujemy transportu (taniego a najlepiej darmowego) do przewiezienia maszyny-kościarki i paru innych drobniejszych rzeczy z Rzeszowa do Orzechowiec. Ta maszyna jest dość duża i ciężka, potrzeba większego samochodu.

Na kwescie na wystawie w Rzeszowie zebraliśmy 3000 zł, za całą kwotę zostało kupione potrzebne wyposażenie dla schroniska w Orzechowcach.

Gdyby ktoś mół pomóc prosze się kontaktować ze Schroniskiem Kundelek tel. 510 170 788

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GuniaP']Prośba RSOZ :

Pilnie poszukujemy transportu (taniego a najlepiej darmowego) do przewiezienia maszyny-kościarki i paru innych drobniejszych rzeczy z Rzeszowa do Orzechowiec. Ta maszyna jest dość duża i ciężka, potrzeba większego samochodu.

Na kwescie na wystawie w Rzeszowie zebraliśmy 3000 zł, za całą kwotę zostało kupione potrzebne wyposażenie dla schroniska w Orzechowcach.

Gdyby ktoś mół pomóc prosze się kontaktować ze Schroniskiem Kundelek tel. 510 170 788[/QUOTE]
to znaczy ze to jest kosciarka do mielenia tych kostomachów (jak ktos je wdziécznie tu wczesniej nazwal) ?

Link to comment
Share on other sites

Maszyna jest u dostawcy w Rzeszowie, ona waży chyba 150 kg i jest dość duża, ale np. do żuka to by weszła. Najlepiej to uzgodnić tel. z kierowniczką Kundelka.
To jest maszyna do mielenia mięsa i kości, mamy taka w Kundelku, a mieli to co sie do niej wrzuci, można drób czy inne mięso.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...