Jump to content
Dogomania

Orzechowce nadal potrzebujĄ pomocy!


iwop

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Dzisiaj wystartował na fb profil Pomagamy "Orzeszkom". Kopiuję fragment z fb ..."Orzeszki - tak kilka lat temu wolontariusze nazwali zwierzęta przebywające w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.

Profil prowadzony jest przez wolontariuszy i ma służyć przede wszystkim poszukiwaniu nowych, odpowiedzialnych domów dla zwierząt ze schroniska"...

Wolontariusze chcieliby mieć swój udział w szukaniu domów dla zwierząt i dlatego powstał profil. Nie jest to konkurencja dla wątku "Orzechowce nadal potrzebują pomocy", ale raczej jego uzupełnienie. Część zwierzolubów jest tylko na dogo, część tylko na fb, a wielu i tu, i tu. Fajnie byłoby gdyby ktoś (?) czas od czasu kopiował informacje z fb tutaj na wątek, po to, aby rosły szanse Orzeszków na nowy dom. Wolontariusze proszą o polubienia, udostępnianie informacji, które będą się pojawiać, o zapraszanie znajomych. Zapraszają także do komentowania, podpowiadania i pomocy.
Szczególne ukłony dla „dawnych” wolontariuszy, którzy tak pięknie nazwali orzechowskie zwierzęta… Obecni wolontariusze proszą Was o wsparcie, wspomnienia i kontakt. Jesteście dla nich bardzo ważni, bo to co zrobiliście dla Orzeszków zasługuje na słowa najwyższego uznania.
Wolontariuszy jest niewielu, ale mają chęci i zapał. I bardzo liczą na dogomaniaków…

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

barb ;masz nieczynną skrzynkę? nie mogę nic do Ciebie wysłać. :lookarou:

Zaraz sprawdzę. Może jest przepełniona ?
Malgoska, zapraszamy na fb na profil orzeszków. Wszystkich prosimy o udostępnianie zwierzaków.
edit
Faktycznie skrzynka była pełna. Już posprzątałam.
Link to comment
Share on other sites

Barb... Po pierwsze dziękuję bardzo za poparcie w "orzeszkowej sprawie".
A po drugie... o ile dobrze pamiętam zajmujesz się ogłaszaniem Burgundii. Chyba byłoby dobrze gdyby Burgundia pojawiła się na profilu "Pomagamy Orzeszkom". Co o tym sądzisz? Tekst jest, zdjęcia też, można zrobić kilka nowych (raczej nie powinno być z tym problemu)i niech "orzeszek" będzie z "orzeszkami". Może wreszcie kiedyś uśmiechnie się do niej szczęście...

Link to comment
Share on other sites

Tak, robiłam ogloszenia Burgundii, również kupowałam na bazarku Javeny ale jakoś bez efektu choć np. na olx (dawnej tablicy) ma 1667 wyświetleń i 20 odsłon telefonu... Zmieniłam przed chwilą lokalizację z Rzeszowa na Przemyśl.
To jest link do olx http://olx.pl/oferta/burgundia-biala-sympatyczna-suczka-do-adopcji-CID103-ID47E1W.html Może ktoś ma pomysł na inną treść ogłoszenia ?
Rzeczywiście dobrze by było gdyby Burgundia też pojawiła sie na profilu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kopiuję prośbę o pomoc dla Big Bena zamieszczoną na profilu pomagamy orzeszkom choć nie wiem czy oprocz orzesz i mnie ktoś tu jeszcze zagląda...


"Długo zwlekaliśmy z tą prośbą. Nie wiemy jak prosić, nie wiemy jak ta prośba zostanie przyjęta… Wiemy jedno, że bez Waszej pomocy nic nie zrobimy, że nie możemy już dłużej czekać…

Chcemy prosić o pomoc w leczeniu Big Bena, którego nie tak dawno przedstawialiśmy. Big Ben ma chore oko. Istnieje możliwość zawiezienia go na konsultację do specjalisty do Lublina. Mamy nadzieję, że badanie odpowie na kilka ważnych pytań.

Wyjazd wiąże się z dużymi kosztami, na które nie stać schroniska. Wizyta ok. 150– 200 zł (badania, usg), transport ok. 150 zł i być może jeszcze jakieś dodatkowe koszty. Pewną kwotę na ten cel złożą wolontariusze, ale to nie wystarczy na pokrycie wszystkich wydatków.

Bardzo prosimy, pomóżcie Big Benowi cieszyć się życiem i oglądać świat w kolorach.
Dziękujemy za każdą złotówkę…

Wpłaty prosimy przekazywać na konto

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Nadzieja”
37-700 Przemyśl
ul. Piotra Kmity 4/11
NR KONTA :
Bank Zachodni WBK SA oddział Przemyśl
03 1090 2750 0000 0001 0947 6057

Z dopiskiem „Leczenie Big Bena”

Zdjęcia pieska w linku
http://www.schroniskoorzechowce.pl/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&sobi2Id=1721&Itemid=21

Link to comment
Share on other sites

ja zaglądam cały czas ale nie zawsze mogę np dodać post ... postaram się wpłacić grosik

Dzięki Tianku za odzew, pamiętam, że nie miałaś konta na fb. Dalej tak jest?
Też wpłaciłam grosik na Big Bena. Może uda się zebraćpotrzebne środki.

Dobrze, że pogoda sie poprawia; przestalo lać i wiać.
Link to comment
Share on other sites

Link do wydarzenia Big Bena https://www.facebook.com/events/994553210559159/?ref_newsfeed_story_type=regular

Prośba o dołączanie i udostępnianie. Jak dotąd dołączyło tylko 24 osoby..

Dla osób nie mających konta na fb a zainteresowanych losami Big Bena - za zgodą autorki kopiuję najświeższe informacje o piesku :


"Wczoraj (29.12.2014r.) o godz. 17.00 Big Ben został przyjęty przez prof. dr hab. n. wet. Ireneusza Balickiego w Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej w Lublinie.

Trzymaliśmy w tajemnicy szczegóły dotyczące wyjazdu Big Bena na konsultację, z jednego ważnego powodu, nie chcieliśmy zapeszyć.
Teraz gdy już wiemy, że operacja pod kryptonimem „Big jedzie do Lublina” zakończyła się pomyślnie, możemy zdać relację.

Wizyta została zaplanowana jakiś czas temu. Do ustalenia zostały inne sprawy: kto pojedzie, czyim samochodem i skąd weźmiemy pieniądze. Pojechało troje wolontariuszy, samochodem jednego z nich, za wizytę i lekarstwa zapłaciliśmy pieniędzmi z wpłat dokonanych na konto stowarzyszenia, a za transport (ok. 150,- zł) zapłacą wolontariusze. Szczegółowe rozliczenie zrobimy już wkrótce.

Wczoraj Big Ben był w uprzywilejowanej sytuacji, ponieważ najpierw ponad godzinę korzystał z wybiegu, a potem jeszcze był na spacerze. Zależało nam na tym, aby trochę się zmęczył ponieważ obawialiśmy się jego zachowania w samochodzie. Wygląda na to, że Big Ben kiedyś dużo podróżował, gdyż chętnie wsiadł do samochodu i po przejechaniu kilku kilometrów już spał..., może myślał, że jedzie do nowego domu?
Szczęśliwie dojechaliśmy do Lublina i tutaj następna obawa… Jak będzie zachowywał się podczas badania. Kolejne pozytywne zaskoczenie. Big Ben pozwolił sobie dokładnie zbadać oko, zrobić usg oka, które nie należy do najprzyjemniejszych.
Bardzo dobrze zachowywał się w stosunku do innych psów, które spotkał.

A teraz diagnoza: chore oko wskazuje na to, że albo to jest stan zapalny, który powinien złagodnieć i częściowo ustąpić po podaniu lekarstw, albo to jest nowotwór, który wymagać będzie usunięcia gałki ocznej. Wszystko okaże się w najbliższym czasie. Za 3 miesiące Big Ben pojedzie do kontroli.

Do schroniska dojechaliśmy ok. godz. 22.00, my zmęczeni, a Big Ben bardzo głodny. Było nam bardzo smutno, gdy musieliśmy go obudzić… Big Ben musiał zamienić cieplutkie auto na bardzo zimną budę.

Musimy teraz wszyscy prosić św. Franciszka (i dodatkowo mocno zaciskać kciuki) o pomyślne zakończenie leczenia Big Bena.

(...więcej zdjęć na wydarzeniu)"

Niestety nie umiem wstawić zdjęć na nowym dogo...
Link to comment
Share on other sites

Barb... Po pierwsze dziękuję bardzo za poparcie w "orzeszkowej sprawie".
A po drugie... o ile dobrze pamiętam zajmujesz się ogłaszaniem Burgundii. Chyba byłoby dobrze gdyby Burgundia pojawiła się na profilu "Pomagamy Orzeszkom". Co o tym sądzisz? Tekst jest, zdjęcia też, można zrobić kilka nowych (raczej nie powinno być z tym problemu)i niech "orzeszek" będzie z "orzeszkami". Może wreszcie kiedyś uśmiechnie się do niej szczęście...

Dodalam zdjecia z profilu do kilku ogłoszeń Burgundii ; na olx, gumtree, allegratka, zrobilam nowe na przygarnijzwierzaka http://www.przygarnijzwierzaka.pl/ogloszenia/Burgundia-ze-Schroniska-w-Orzechowcach-szuka-domu-id102584.html, odświeżyłam Przemyślaka. Jutro planuję "podłubać" coś jeszcze.
Wyróżniłam olx na 7 dni.
edit
nowy Morusek http://www.morusek.pl/ogloszenie/256293/Burgundia-w-typie-teriera-szuka-domu/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Siostra-wet dalej działa.

 

 

Pamiętacie na dogomanii Osobę o imieniu Nadzieja zalogowaną jako siostra-wet? Osoba z zaburzeniami psychicznymi, z Zespołem Munchausena, bardzo niebezpieczna dla zwierząt. Brała psy z dogomanii i miały krótki żywot. Jest udostępniona na fb jako Małgorzata, dobra opiekunka zwierząt. 

 

 

 

http://www.gazetakra...oddam,id,t.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...