Jump to content
Dogomania

Orzechowce nadal potrzebujĄ pomocy!


iwop

Recommended Posts

A rozi nie jest zabezpieczona i w tym tkwi sedno. Nie pozwolono jej zrobić bydla u Bialogonkow to przylazla tutaj, wczesniej probowala opowiedzieć kryminalna historie z udziałem jednej dogomaniaczki na różowym dywanie z alladynem w tle, tez jej nie wyszlo skompromitowala si tylko. Rozi kochana tu zlota nie kupisz wiec daruj sobie. Mozesz co najwyżej kupic ta karmę dla kotów.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Usiata, odpowiadam:

 

Nie chodzi o moją szczególną troskę o Orzechowce, tylko o zwykłą ludzką troskę o to, żeby ta pomoc forumowa miała jakiś sens. a w przypadku przekazu z Orzechowców do Białogonów ten sens się, delikatnie mówiąc, gubi. Tam karmy brakuje dla zwierząt, czytałaś?

Nie powinniście byli przyjąć tych pieniędzy, bo białogony są zabezpieczone po kokardy.

Rozi, powiem szczerze - wprawdzie nie ja dysponuję kasą na Białogonki, ale też nie byłabym w stanie odrzucić prywatnego daru jakichkowiek wolontariuszy - to była ICH prywatna wola. Po cos to zrobili - to nie są małe dzieci. Być może, nie wiem, chcieli zademonstrować solidarnośc z osobami, którzy poświęcili swoje obecne życie na prowadzenie minischroniska dla 23 Białogonków. I tak to odczytuję.   

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A szkoda, bo juz, nawet dziś byłam na waszym wątku i rozmyslałam czy przelać, a jednak nie; trudno, pójdzie gdzie indziej 

Żart.......

Usiata, ale ja nie przyjmuję wszystkiego od wszystkich - zapewniam Cię i nigdy bym nie przyjęła nawet grosza od kogoś wypraszającego ludzi z wątków, od kogoś kto najpierw każe dawać aby móc cokolwiek napisać na wątku, od kogoś kto zarządza czyimś wątkiem jak cerber - i na tym poprzestanę bo dużo tego. 

Źle mnie święta trójca oceniła aplikując maść na ból duuupy, ale rozumiem, że ludzie kipiący złością, zazdrością i nietolerancją oceniają innych według swoich wad. Musicie się panie nauczyć, że po świecie chodzą jeszcze takie nawiedzone jak ja, co to są samowystarczalne i nie tolerują wystroju wnętrz wg narodów świata oraz brania jak leci i co leci.

Naprawdę nie mam nic przeciwko Białogonkom, Mortes oraz ich zapasom itd, ale mam wszystko przeciwko prostactwu i temu co tam już kilka razy było pisane w stosunku do spokojnych użytkowników. 

Podsumowując - wątek przez kilka osób zrobił się żenujący.

 

Normalnie żart z tą deklaracją.

 

No i amen w temacie bo nie warto więcej. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A rozi nie jest zabezpieczona i w tym tkwi sedno. Nie pozwolono jej zrobić bydla u Bialogonkow to przylazla tutaj, wczesniej probowala opowiedzieć kryminalna historie z udziałem jednej dogomaniaczki na różowym dywanie z alladynem w tle, tez jej nie wyszlo skompromitowala si tylko. Rozi kochana tu zlota nie kupisz wiec daruj sobie. Mozesz co najwyżej kupic ta karmę dla kotów.

Jezusie, a tego to w ogóle nie zauważyłam  :mdrmed:

Gratuluję poczucia rzeczywistości

Link to comment
Share on other sites

Żart.......

Usiata, ale ja nie przyjmuję wszystkiego od wszystkich - zapewniam Cię i nigdy bym nie przyjęła nawet grosza od kogoś wypraszającego ludzi z wątków, od kogoś kto najpierw każe dawać aby móc cokolwiek napisać na wątku, od kogoś kto zarządza czyimś wątkiem jak cerber - i na tym poprzestanę bo dużo tego. 

Źle mnie święta trójca oceniła aplikując maść na ból duuupy, ale rozumiem, że ludzie kipiący złością, zazdrością i nietolerancją oceniają innych według swoich wad. Musicie się panie nauczyć, że po świecie chodzą jeszcze takie nawiedzone jak ja, co to są samowystarczalne i nie tolerują wystroju wnętrz wg narodów świata oraz brania jak leci i co leci.

Naprawdę nie mam nic przeciwko Białogonkom, Mortes oraz ich zapasom itd, ale mam wszystko przeciwko prostactwu i temu co tam już kilka razy było pisane w stosunku do spokojnych użytkowników. 

Podsumowując - wątek przez kilka osób zrobił się żenujący.

 

Normalnie żart z tą deklaracją.

 

No i amen w temacie bo nie warto więcej. 

Mestudio, prosze o spokojne wysłuchanie - był czas gdy wątki spokojnie istniały. I dobrze. Bardzo prosze spojrzec obiektywnie - komu to przestało odpowiadać.  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To smutne, że pod pozorem troski o zwierzaki z Orzechowiec próbuje się wyrównać własne porachunki i uprawia trolling.
Dla wyjaśnienia: nie jestem wolontariuszką w Orzechowcach, nie wspieram też finansowo Białogonkow (choć z sympatią zaglądam na ich wątek) , nie znam też osobiście ani orzesz ani Muzy_51. Schronisku w Orzechowcach staram sie pomagać w miarę skromnych możliwości.


Ci, którzy rzeczywiście chcą pomóc schronisku wszystkie informacje znajdą na jego stronie internetowej www.schroniskoorzechowce.pl
Jest tam zakładka "Jak pomóc".
Można też pomóc poprzez głosowanie na schronisko w akcji Pedigree i Whiskas posiłek dla schroniska kupując - pomagasz - więcej info na stronie schroniska w aktualnościach. Jest też schroniskowy fb do ktorego link podała Tianku - jeśli ktoś jest naprawdę zyczliwy schronisku, może choćby udostępniać zwierzaki.
Proszę też o udostępnianie ogloszenia Burgundii http://olx.pl/oferta/burgundia-biala-sympatyczna-suczka-do-adopcji-CID103-ID47E1W.html.
Tyle w temacie.

ps
Zbliżający się 1 listopada to dla wszystkich osób związanych ze schroniskiem (choćby tylko emocjonalnie) czas szczególnej pamięci o nieodżałowanym Kierowniku dla którego ważne były wszystkie zwierzeta.
Może ktoś wstawiłby tu piękne zdjęcia z wątku Clifforda http://www.dogomania.com/forum/topic/97734-clifford-za-tm/ ? post249
Na nowym dogo nie umiem tego zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Czy potrzebna jest karma czy kasa, jesli tak to gdzie wpłacić lub gdzie wyslac.

Na Ciebie zawsze mozna liczyć.
Pamiętam Twoje wsparcie finansowe dla przemyskiego jamnisia Kulaczka. Wielu dogomaniakow też pomagało choćby skromnym datkiem. Orzechowskie zwierzaki otrzymały w przeszłości niejednokrotnie pomoc dzięki dogo.

Barb, a po co rozkręcasz aferę na wątku białogonów? Nikt nie chce szkodzić tym psom i mimo różnych spojrzeń na sprawę wiele osób tam nic nie pisze, żeby właśnie wątku nie niszczyć.

Mozna niszczyć wątek Białogonów na wątku Orzechowiec pod pozorem troski o schronisko.
Link to comment
Share on other sites

Jedna bliska mi osoba związana jest emocjonalnie z tym schroniskiem, dlatego tu zajrzałam, po informacji o przekazaniu środków finansowych dla grupy Białogonków. Chciałam się upewnić, że psy i kotki z Orzechowców nie potrzebują niczego.

Wolontariusze, z tego co zrozumiałam, chcieli mieć swój udział w fantastycznym przedwsięwzięciu białogonowym.

 

Bardzo to ładne i nawet można zrozumieć, problem w tym, że Orzechowce potrzebują KARMY, a Białogony w sumie niczego nie potrzebują, bo nawet na przysmaki zbierają na bazarkach cegiełkowych, co zwala z nóg naprawdę nie tylko mnie.

A trzpień problemu to to, że Białogonki te pieniążki przyjęły. Na "nieprzewidziane wydatki". Masakra.

 Mam nadzieję, że osoby firmujące swoją wpłatę  jako "wolontariusze z Orzechowców", tak naprawdę nie są wolontariuszami w tym schronie.

 

Usiata, nie wiem skąd się nagle wzięłaś na Dogo i czemu się szarogęsisz, ale kulturalnie odpowiem:

 Jeśli wolontariusze w jakiś sposób kwestują na rzecz schroniska, to trudno powiedzieć, czy przekazywane na zewnątrz pieniądze są ich prywatnymi pieniędzmi, czy też może są pieniędzmi osób, które chciały wesprzeć PODSTAWOWE POTRZEBY biednych psów i kotków w Schronisku w Orzechowcach.

Masz jakieś ścisłe informacje, że tak się rzucasz? W temat znaczy.

 

Usiata, odpowiadam:

 Nie chodzi o moją szczególną troskę o Orzechowce, tylko o zwykłą ludzką troskę o to, żeby ta pomoc forumowa miała jakiś sens. a w przypadku przekazu z Orzechowców do Białogonów ten sens się, delikatnie mówiąc, gubi. Tam karmy brakuje dla zwierząt, czytałaś?

Nie powinniście byli przyjąć tych pieniędzy, bo białogony są zabezpieczone po kokardy.

 

 

Ach, to były naprawdę cudowne czasy. Wątki Czarodziejki na przykład - sam spokój i dobroć.Wątek bajkib.

Niczego nie porównuję! Tak tylko o "wątkach" mówię. Fajnie było, to prawda. Dawne dobre czasy Dogo.

 

 

Barb, a po co rozkręcasz aferę na wątku białogonów? Nikt nie chce szkodzić tym psom i mimo różnych spojrzeń na sprawę wiele osób tam nic nie pisze, żeby właśnie wątku nie niszczyć

 

 

Odpowiedź: 

 

Na tym wątku jest 446 stron, Ty zapisałaś się tu na 444 , po tym jak coś tam Białogonki dostały od wolontariuszy z Orzechowca, za chwilę mnie szlak trafi  ! o co Ci  kobieto chodzi!  Po co tu przyszłaś!  A RACZEJ PRZYPEŁZAŁAŚ!  A guzik prawda zajrzałaś tu żeby znów wbić zęby w Białogony. A pewnie, że potrzebują psy i koty w Orzechowcach karmy i wszystkiego, jak w większości schronisk!   Upewniłaś się , jeśli oczywiście przeczytałaś wątek od początku do końca że potrzebują tu dużo pieski i co pomożesz? Jak nie to znikaj i stąd!  Wolontariusz nie jest przypisany do nikogo, to że ktoś jest wolontariuszem to oznacza że może pomagać wszędzie, w całym kraju. Komu chce, gdzie chce. A kto Ci w ogóle pozwala pisać , że Białogony nic nie potrzebują?  cały czas działasz na ich niekorzyść. Może jesteś zazdrosna że im się powodzi? Że komuś się udaje ? Jeśli te psy wrócą przez Ciebie znów do schroniska, bo Iza będzie miała już dość użerania się z takimi ludźmi to przysięgam , że wszystkie je przywiozę Ci do domu i wsadzę na głowę !! To że ktoś jest przedsiębiorczy i umie robić bazarki , świetnie umie radzić sobie, dobrze prosperuje to Ciebie zwala to z nóg? Jesteś na czyimś wątku, gdzie zupełnie są inne sprawy, inne potrzeby a Ty piszesz tu o Białogonach , w jakim celu? Żeby podburzać ? Żeby przypadkiem nigdy więcej nie wysyłali nic Białogonom?  Przyczepiłaś się jak przysłowiowy rzep ! Kto tu się szarogęsi? , Usiata cały czas działa na korzyść , żeby było coraz lepiej, przede wszystkim w odróżnieniu od Ciebie pomaga, a nie co krok krytykuje. A co powinni , a czego nie powinni przyjmować to również nie jest twoja sprawa. Mogą brać , nie potrzebują pozwolenia. A może Ty zniknij to te czasy wrócą, spróbuj J  dobrze że Barb wkleiła link na białogonach , chciałaś tu się wyżywać na Białogonach, bo z ich wątku Cie wyrzucili, będziesz wszędzie ogłaszać , że tam się psom przelewa, że są zabezpieczone po kokardy? Więc nie dawajcie tam ludzie nic , bo Ty wiesz lepiej komu , gdzie bardziej potrzeba! Robisz sama afery, prowokujesz do niepotrzebnych spięć.

A ja gdybyś miała pytanie skąd tu się wzięłam to spadłam z nieba, bo mnie chmurki łaskotały na wysokościach…

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Już dawno nie było takiego szumu na orzechowskim wątku. Słowa podziękowania należą się osobom, które to sprawiły. Dzięki wam wiele osób usłyszało o schronisku w Orzechowcach, a jeszcze więcej osób usłyszało o Białogonkach... Bardzo dobrze. I Orzechowce i Białogonki zasługują na to żeby o nich pamiętać, mówić, pomagać.

Żarliwość z jaką walczycie o pomoc dla Orzechowców pozwala się domyślać, że za słowami pójdą czyny, czyli konkretna pomoc dla schroniska. Jaka ona będzie? To nie moja sprawa....

 

Jeśli chodzi o schronisko w Orzechowcach to większość osób na tym wątku zna jego historię, ale może dla tych niewtajemniczonych moje krótkie streszczenie. Schronisko było kiedyś określane mianem mordowni, było tak do czasu gdy schronisko zostało przejęte przez miasto Przemyśl, a Kierownikiem został Wspaniały Człowiek. On zrobił z tej "mordowni" miejsce, gdzie zwierzęta wreszcie miały jedzenie, wodę, wybiegi, baseniki na wybiegach, ocieplone budy. 17 kwietnia 2013r. Kierownik odszedł na zawsze....

Schronisko jest w dalszym ciągu bardzo dobrze zarządzane i nie wyobrażam sobie, aby pozwolono na coś takiego, że w schronisku brakuje karmy i zwierzęta są głodne. Owszem schronisko potrzebuje i potrzebować będzie pomocy, tak długo jak będzie tam chociaż jeden pies czy kot.

 

Chciałabym zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę. Wejdźcie sobie drodzy piszący na stronę schroniska www.schroniskoorzechowce.pl. Zobaczcie psy do adopcji str. 7,8,9. Zobaczycie ile psów jest w schronisku od zawsze, od wielu lat i nikt o nich nie pyta i nikt ich nie chce. Mandaryna, Czika, Tuńcia. Gluś, Marika, Boliwia, Burgundia, Astoria, Emmylou, Ara, Flap, Reno... One nie są głodne, one są samotne. Chcecie krzyczeć na dogomanii to krzyczcie, ale w sprawie domów dla nich!!!!!!...

 

Każdy człowiek, który pomaga rozumie drugiego, który chce pomagać.

Żyjemy w wolnym kraju, w wolnej Europie, gdzie ma miejsce swobodny przepływ kapitału, jesteśmy ludźmi  wolnymi. Czy wolny człowiek nie może zrobić z własnymi pieniędzmi tego co chce, przeznaczyć na to, na co chce, ulokować tam gdzie chce? Pieniądze, które zostały przekazane Białogonkom to były własne pieniądze wolontariuszy (z którymi zrobili to co chcieli!!!!) nie z żadnej zbiórki czy kwesty. Jak komuś mogło przyjść do głowy coś takiego, że wolontariusze przekazali nie swoje pieniądze?. Nasuwa się myśl, że każdy sądzi według siebie...

 

Na zakończenie... 

 

Kochane Białogonki... Po tych wszystkich latach głodu, zimna, poniewierania, które macie za sobą, cieszcie się każdym dniem, rozrabiajcie ile się da, wylegujcie się na poduchach. Wolontariusze z Orzechowców będą o was pamiętać i będą wam pomagać (czy to się komuś podoba czy nie)... Obiecuję...

 

Kochane "Orzeszki"... Wy wiecie jak bardzo jesteście ważne dla wolontariuszy, tych obecnych i tych dawnych, którzy przyjeżdżali do was z bardzo daleka. Życzymy wam, abyście znalazły taki dom jak ten białogonkowy, aby ktoś ofiarował wam miłość, czas cierpliwość...

 

 

Ps. Jeżeli ktoś ma coś do mnie to niech napisze na pw. Gdy będę wiedziała komu "nadepnąłem na odcisk" i w którym momencie przeproszę na forum  :smile:

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Czytam i ręce opadają . Nie rozumiem pretensji . Zamiast słów podziękowania dla wolontariuszek z Orzechowiec to słowa krytyki. Jak można krytykować czyjąś pomoc a co to jakaś rejonizacja obowiązuje ? Wolontariuszki z własnej woli i serca pomogły na miarę swoich możliwości Białogonom i "chwała takim" , kto chce pomóc!!! :)
Byłam w tym roku w Gdańsku na drodze spotkałam psa który wymagał pomocy to miałam się odwrócić bo byłam z Przemyśla? Jestem zbulwersowana takim rozumowaniem . Wszędzie zwierzaki potrzebują pomocy .Wolontariuszki z Orzechowiec pomagają tez na okrągło zwierzętom w schronisku Orzechowskim . Co prawda nikt nie pisze ile poświęcają czasu i pieniędzy .
W Orzechowcach potrzebna karma , gdyż zbliża się zima i trzeba gromadzić zapasy ze względu na trudny dojazd(szczególnie ryż, sucha karma dobrej jakości)Potrzebne środki na odrobaczenia i wiele innych ... Nie słyszałam aby psy były głodne , każdy jak może pomaga i nie tylko z naszego terenu . Pomagają z Torunia , Rzeszowa, Szczecina , Gdańska i wielu innych miast. Dziękuje Wszystkim i każdemu z osobna, że chce pomagać zwierzętom , niezależnie gdzie przebywają.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Skopiowane ze strony schroniska www.schroniskoorzechowce.pl
"Zbliża się zima, robi się dość wietrznie - szczególnie odczuwa się to u nas gdyż schronisko znajduje się w polach. Będziemy potrzebować wykładziny żeby osłonić nią wejścia do bud naszych psów. Jeśli ktoś ma zbędną wykładzinę w domu to schronisko chętnie ją przyjmie"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

weroniko, nie wiem czy to wina przeglądarki ale Twój post widzę jako pusty... Korzystam z explorera.
Chcialam wyslać PW ale pojawia mi się komunikat "Użytkownik weronika1 nie może otrzymywać nowych wiadomości". Może przepełniona skrzynka ?

Link to comment
Share on other sites

 

weroniko, nie wiem czy to wina przeglądarki ale Twój post widzę jako pusty... Korzystam z explorera.
Chcialam wyslać PW ale pojawia mi się komunikat "Użytkownik weronika1 nie może otrzymywać nowych wiadomości". Może przepełniona skrzynka ?

 
Na operze też pusto.
Link to comment
Share on other sites

Coś mi się knoci :) Wracając do schroniska , zimą naprawdę tam wieje . Pamiętam zimy kiedy na piechotę po zaspach targało się żarcie. Na pewno potrzebne nie tylko wykładziny ale i zapas ryżu , karmy i wiele innych produktów. Mam nadzieje ze tej zimy nie zawieje ale lepiej mieć coś w zapasie .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...