Jump to content
Dogomania

Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY


darunia-puma

Recommended Posts

[quote name='junoo']Hmm to jak według Ciebie działa kolczatka? Jak nie na wywoływaniu bólu/dyskomfortu?[/QUOTE]

ale w ogole co ma piernik do wiatraka?
Uczucie bólu pies potrafi zignorować w stanie pobudzenia, dlatego np przy ttb, które się żrą na nic jest walenie psa belką po łbie. Polujące DA często pomimo poszarpania przez dzika nadal atakują itd.
Sam ból niczego nie rozwiązuje. Impuls kolcami ma psa wybić z rytmu/amoku, a POTEM rolą przewodnika jest wskazanie zachowania, które jest OK. Na tym polega KOREKTA.

I dlatego samo założenie kolczatki to MAŁO. Dlatego pisząc o porażce i słabości właściciela, pokazujesz straszną ignorancję. I zdziwiłabys się ilu szkoleniowców, ludzi z ogromnym doświadczeniem, z wygranymi zawodami na poziomie europejskim/światowym, w pewnych przypadkach ZALECA użycia kolczatki, czy OE.

A taki ból dupy, ze kolce robią kuku, widać sadystką jestem, bo wole psy walnąć 2 razy z kolców niż pół roku się miotac z rzucającym się na smyczy agresorem. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']ale w ogole co ma piernik do wiatraka?
Uczucie bólu pies potrafi zignorować w stanie pobudzenia, dlatego np przy ttb, które się żrą na nic jest walenie psa belką po łbie. Polujące DA często pomimo poszarpania przez dzika nadal atakują itd.
Sam ból niczego nie rozwiązuje. Impuls kolcami ma psa wybić z rytmu/amoku, a POTEM rolą przewodnika jest wskazanie zachowania, które jest OK. Na tym polega KOREKTA.

I dlatego samo założenie kolczatki to MAŁO. Dlatego pisząc o porażce i słabości właściciela, pokazujesz straszną ignorancję. I zdziwiłabys się ilu szkoleniowców, ludzi z ogromnym doświadczeniem, z wygranymi zawodami na poziomie europejskim/światowym, w pewnych przypadkach ZALECA użycia kolczatki, czy OE.

A taki ból dupy, ze kolce robią kuku, widać sadystką jestem, bo wole psy walnąć 2 razy z kolców niż pół roku się miotac z rzucającym się na smyczy agresorem. ;)[/QUOTE]
nie ignorancja, a niewiedza :)
wytłumaczyłaś, zrozumiałam i muszę przyznać Ci rację

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Małgosiu jak się cieszę że pojechałaś mam nadzieję że Ci się podoba i jak jesteś " u Tomasza "? jak tak to go pozdrów od darii z wałbrzycha od psów ;-)
wiki4 u nas dobrze dziękuję kochana mało mam teraz czasu na dogo ale staram się wpadać jak najczęściej ;-) mam kilka fajnych fotek z wyprawy z psami ale muszę najpierw znaleźć kabel do telefonu bo się gdzieś zapodział ( a może Shiro go gdzieś zaciągnął .....) obiecuję poprawię się i będę tutaj częściej ;-) buziaki dla Was kochane!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...