Jump to content
Dogomania

Otyłe a chude psy :)


Rinuś

Recommended Posts

[I][B]No więc tak...
mój Brutus jest podobno otyły i napisały to dwie osoby,które się specjalizują w astach...więc raczej o Labradorach nie mają zielonego pojęcia...:shake:
taak wymądarzać to każdy się potrafi...ja umiem przyjąć krytykę i gdyby faktycznie Brutus był otyły to bym się z tym zgodziła...
On nabrał ostatnio masy,ale nie jest otyły!!!!!!!!
Wiem czym grozi otyłość u labków i innych dużych psów!więc nikt nie musi mnie w tym uświadamiać!
wklejam teraz fotkę :[/B][/I]
[SIZE=+2]Lab Treasure`s INDEED"Teddy"[/SIZE]
Champion Litwy, Champion Polski, Młodzieżowy Champion Polski, V-ce Zwycięzca Europy '05 rCACIB, dwukrotny Zwycięzca Klubu '04, '05, wieloktrony zwycięzca CWC/CAC, CACIB, Res.CACIB, BOB, BOS, BOG, BIS, Zw.Mł.

[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Sztanga/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-2.jpg[/IMG][IMG]http://labrador-lualaba.com/grafika/teddy.jpg[/IMG]

[I][B]źródło : [URL]http://images.google.com/imgres?imgurl=http://labrador-lualaba.com/grafika/teddy.jpg&imgrefurl=http://labrador-lualaba.com/obecny2.html&h=350&w=450&sz=69&hl=en&start=5&sig2=_AlOnJkbTEW_D14Q2eypQg&um=1&tbnid=9MbznCXl9iTVmM:&tbnh=99&tbnw=127&ei=YwNkR_fiE4PqwwG_tODbDQ&prev=/images%3Fq%3DLabrador%2Bchampion%2BPolski%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Den%26rlz%3D1B3GGGL_enPL232PL232%26sa%3DN[/URL]

a to jest Brutusek :) z przed tygodnia!
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images31.fotosik.pl/75/bd3fa8d2dac0d826.jpg[/IMG][/URL]

teraz proszę się wymądrzać :) i nie chodzi tutaj tylko o mojego Brutusa...[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 838
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

labradory maja po prostu masywna budowe i dlatego wydaje sie ze wszystkie sa grube maja taka anatomie i tyle i nawet te prawidlowo zbudowane moga sie wydawac przygrubawe. Ale duzo labkow to lakomczuchy a wlasciciel nie zawsze moze oprzec sie tym pieknym ocza dlatego mozemy zaobserwowac duzo sloniowatych labradorow ktore potem maja problemy ze stawami. Brutus nie jest gruby tylko masywny przynajmniej taki sie wydaje na zdjeciach dla mnie prosto sprawdzic czy pies jest gruby- wystarczy dotknac i sprawdzic czy na miejscu masy miesniowej nie ma nadmiaru masy tluszczowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']Ale duzo labkow to lakomczuchy a wlasciciel nie zawsze moze oprzec sie tym pieknym ocza dlatego mozemy zaobserwowac duzo sloniowatych labradorow ktore potem maja problemy ze stawami.[/quote]
[I][B]Na szczęście my takiego problemu nie mamy :) Brutus nie jest łakomczuchem :)
tzn na zimę widać,że minimalnie więcej je...ale tak to miska z jedzeniem stoi pół dnia :)[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Rinus ten watek Jest troche bezsensu... Mozna bylo go zalozyc ale troche inaczej zaczac, rozstrzasajac raczej ogolnie otylosc u psow. Ja uwazam ze Twoj lab jest zupelnie w porzadku i wszyscy wiedza, ze mimo ze laby to energiczne psy to nie sa charty a lubia duzo jesc wiec latwo jest doprowadzic je do otylosci (co jak wiadomo nie sluzy psiakom). Brutus jak dla mnie jest bardzo w porzadku, chociaz ja siedze bardziej w sznaucerach i psach na polowanie i ekspertem od labkow nie jestem, to mam bardzo duzy kontakt z retriverami w tym labami i jest kilka grubasow, ale cala "chuda" reszta jest bardzo podobna tyle ze zamiast tluszczu sa miesnie... Lab jest jaki jest i nigdy nie bedzie mial figury dobermana bo taka jest ich uroda i wlasciciele miedzy innymi za to kochaja ta rase. To wydaje mi sie tyle w tym wzgledzie nie wiem czemu ktos skomentowal Twojego psa bo laby sa ciapowate i masywne no a do astow,pitow i innych napewno nie mozna ich powywnywac, to tak jak np jamnika z bernenczykiem co jeden ma z drugim wspolnego z cech wygladu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cimi']A mi sie labradory wystawowe nie podobaja, bo sa hmm.. za duze, ze tak to ujmę :roll:. Na wystawie widziałam chyba tylko jednego szczupłego i ładnego, reszta kompletnie nie moj typ pod wzgledem wagi :roll:[/quote]
[I][B]Dla mnie też wystawowe Laby są za duże...no ale mi to nie robi różnicy bo ja jestem zakochana w rasie :loveu:[/B][/I]
[quote name='zaba14']Rinuś czym Ty sie przejmujesz dziewczyno? :lol:
Brutus ma normalna budowe ciała, fakt są też labki o atletycznej budowie ciała, ale na wystawowych ringach takich psow nie widzialam :lol:

Nie denerwuj się kochana! Brutus wygląda normalnie! ;)[/quote]
[I][B]Denerwuje się tym,że ktoś kto się nie zna ocenia mojego psa :roll:
Tak jak ja bym napisała,że tej osoby psy są agresywne...mimo że nic o nich nie wiem...[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

nie wiem, czemu ma sluzyc ten watek...
ale dobra, napisze co sadze o grubych psach, wydaje mi sie,
1. ze maj nieodpowiedzialnych wlascicieli, bo nie potrafia zadbac o forme psa,
2. wiekszosc spasionych psow karmiona jest odpatkami ze stolu,
3. takie psy okropnie wygladaja,
4. nie wspomne juz o problemach ze stawami na starosc

i rozbrajają mnie osoby ktore maja grubego psa i mowia ze: "przynajmniej widać, że jedzenia na psa nie żałuję" albo "przynajmniej widać, że dbam o psa"...

zreszta to jest tak podobnie do chartów - duzo osob mowi, ze sa za chude i glodzone... zreszta, jest wiele osob ktore sie na psach nie znaja a mysla przeciwnie... i ich uwagi nalezy mniec w d**** a nie zakladac nowy temat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akodinka']nie wiem, czemu ma sluzyc ten watek...
ale dobra, napisze co sadze o grubych psach, wydaje mi sie,
1. ze maj nieodpowiedzialnych wlascicieli, bo nie potrafia zadbac o forme psa,
2. wiekszosc spasionych psow karmiona jest odpatkami ze stolu,
3. takie psy okropnie wygladaja,
4. nie wspomne juz o problemach ze stawami na starosc

i rozbrajają mnie osoby ktore maja grubego psa i mowia ze: "przynajmniej widać, że jedzenia na psa nie żałuję" albo "przynajmniej widać, że dbam o psa"...

zreszta to jest tak podobnie do chartów - duzo osob mowi, ze sa za chude i glodzone... zreszta, jest wiele osob ktore sie na psach nie znaja a mysla przeciwnie... i ich uwagi nalezy mniec w d**** a nie zakladac nowy temat[/quote]
[I][B]Nie wiem czy Te Twoje puknty kierujesz do mnie?jesli tak to mówię Ci ,że Brutus nie dostaje resztek ze stołu ponieważ ma po nich rozwolnieni ( kiedyś mama mu dała i źle się to skończyło) Brutus dostaje Acane...wydaje mi się,że to nie są resztki...:evil_lol:

A założyłam ten wątek ponieważ jestem strasznie przewrażliwiona na punkcie Brutusa i nienawidzę jak ktoś mi coś wmawia na jego temat! podejrzewam że Ty byś zrobiła to samo...

a wątek ma służyć nie tylko dla Brutusa,ale także dla innych otyłych psów...

np jamników... :evil_lol: u mnie na osiedlu jest kilka strasznie grubaśnych jamników :shake: ledwo mogą się poruszać :shake:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akodinka']
zreszta to jest tak podobnie do chartów - duzo osob mowi, ze sa za chude i glodzone... zreszta, jest wiele osob ktore sie na psach nie znaja a mysla przeciwnie... i ich uwagi nalezy mniec w d**** a nie zakladac nowy temat[/QUOTE]

Akodinka każdy ma prawo mieć własne zdanie na temat psów, dla mnie charty są ZA chude, dla innych labek może być za masywny ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]Nie wiem czy Te Twoje puknty kierujesz do mnie?jesli tak to mówię Ci ,że Brutus nie dostaje resztek ze stołu ponieważ ma po nich rozwolnieni ( kiedyś mama mu dała i źle się to skończyło) Brutus dostaje Acane...wydaje mi się,że to nie są resztki...:evil_lol:[/B][/I]

[I][B]A założyłam ten wątek ponieważ jestem strasznie przewrażliwiona na punkcie Brutusa i nienawidzę jak ktoś mi coś wmawia na jego temat! podejrzewam że Ty byś zrobiła to samo...[/B][/I]

[I][B]a wątek ma służyć nie tylko dla Brutusa,ale także dla innych otyłych psów...[/B][/I]
[/quote]

nie do Ciebie te punkty tylko tak ogolnie, co mysle o grubych psach i ich wlascicielach, o Brutusie nie nie napisze, go słabo widac na zdjeciu, chodz tak jak juz ktos pisal do najchudszych to on nie nalezy (widzialam szczuplejsze labki), chyba, ze to przez zdjecie sie tak wydaje,

musze Cie zdziwic, mi natomiast niektorzy wmawiaja, ze moj pies jest za chudy, bo ma wciecie w brzuchu i na dole mu brzuch nie wisi, ale nie zakladam tematow, bo do takich rzeczy chyba sluzy watek "jak reagujecie na(...)"

ale jesli twierdzisz, ze Brutus nie jest gruby, to czemu ma mu sluzyc ten watek? albo dla innych psów? bo ja chyba nie rozumiem, czy po to, zeby kazdy pisal, jakiego grubego psa ma na osiedlu?

Link to comment
Share on other sites

znam duuzo labow i tylko jeden (o zgrozo) spacerujacy ciagle na flexi a nie biegajacy ma fajna sylwetke.. reszta ejst "gruba" i to nie o "masywnosci" mowie a o tluszczu...

moja sucz ma prawie 10 latek.. bylwala bardzo szczupla i grubasna.. etraz jest niby ok, zebra wyczuwalne.. ale ja bym ja wysuszla/odchudzila.. kondycje ma fajna jak na takeigo malego i starszego psa- tj potrafi dotzrymac tempa mojemu ONkowi:)
[IMG]http://images28.fotosik.pl/123/a82f33fa29fc0c13.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

No i teraz znowu się zacznie - przeciez powszechnie wiadomo, ze ładne jest to co się komu podoba i chyba nie trzeba się o to spierac nie?

Ja jestem zwolenniczką delikatnie masywnej budowy(mam BFkę, która i tak jest drobna...), ale tak szczerze mówiąc labki mi się średnio podobają, ale Rinuś, jeżeli chcialaś załozyc ten wątek zeby się upewnic w swoim przekonaniu to BRUTUS NIE JEST OTYŁY.. jest jak każdy labek, stety lub niestety ;)
A co do chartów wg mnie są chude, ale ostatnio mi się zaczeły podobac.
Chociaz charciki włoskie to juz przesada :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem, że mam grubego psa i odchudzam go od jakichś 2 lat. Z 11,4 kg spadło do 8,5 kg. Taka waga była we wrześni/październiku 2007 i utrzymuje się do dziś mimo małych (za małych, pies jest głodny) i dużej dawki ruchu. I jej po prostu nie idzie odchudzić dalej. Kulka jest po sterylizacji i po operacji usunięcia nowotworu.
Akodinka - i wcale nie uznaję się za nieodpowiedzialnego właściciela. Jeśli pies w ciągu dnia dostanie coś do miski to ja mu zmniejszam dawkę karmy jeszcze bardziej.
Kulka je Brita, jakieś 60, do 70g na dzień.
Czytałam o preparatach na odchudzanie, ale nie chcę też do końcu truć (bo mają skutki uboczne). Ale chyba będę musiała spróbować, bo waga Kulki się zatrzymała...

Link to comment
Share on other sites

Według mnie labradory mogą utrzymac linie bo mam sąsiada co ma rodowodowego labradora który jest szczupły, nie chudy a szczupły.
Ja sama mam teraz jednego grubego psa, co niektórzy mówią że wcale nie gruba a jak dla mnie ona jest strasznie otyła:roll:. To staruszka i tak je niewiele teraz no i zaczyna troszkę chudnąć, mimo że też jest masywnej budowy jak labradory.
[IMG]http://i191.photobucket.com/albums/z51/karatc2/psy/ziel38.jpg[/IMG]
(ta co siedzi)
[IMG]http://i191.photobucket.com/albums/z51/karatc2/psy/ziel31.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

No to na mnie teraz czas...moja suńka z nadwagą ;) muszę wam się pochwalić, bo przez ponad pół roku schudła 40 dag :p :lol: obecnie waży 7.80 kg...teraz już mniej, ale wcześniej ludzie często na ulicy mówili "Ale gruby/tłusty pies :-o" teraz pewnie bym się tym nie przejmowała, ale fakt, że troszkę za gruba była...a oto fota sprzed ok. 2 tyg.
[IMG]http://images31.fotosik.pl/64/5ac898c4dc4af5d7.jpg[/IMG]
I z lutego:
[IMG]http://images21.fotosik.pl/17/85a5627352c35c3e.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Z boorkami jak z ludźmi: jedne mogą się obżerać do woli i trzymają linię, inne tyją od marchewki :razz: Test żeberkowy to podstawa, no i regularne ważenie, żeby wychwycić tendencję.
Kąski ze stołu są o tyle zdradliwe, że trudno jest panować nad ich ilością. Kiedy Spyker dostaje ich więcej niż zwykle, po prostu zmniejszam mu następny posiłek (albo jego bardziej kaloryczne składniki zastępuję gotowanymi warzywami).

Link to comment
Share on other sites

Asti a czym karmisz? Może light byłby dobry jakiś? Bo ma duże dawkowanie dosyć (w sensie ilości ) i pies nie jest głodny a mało kalorii.
Paskuda Bandzior ja chodzę do szkoły, mieszkam z mamą od września (od mojego powrotu do Polski) odchudzam psa z jakiś dziewięciu kilo zleciała na ponad 7 i jeszcze ciut ją odchudzę. Sporo ruchu, inna karma (ze względu na alergię) i zakaz dokarmiania psa. Uświadomilam czym grozi nadwaga i podziałało. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Zakaz dokarmiania to ja dawno wprowadziłam i non stop słyszę "ale ona nic nie jadła!"
Jasne, jasne żyje powietrzem :razz:

Moja mama po prostu przyzwyczaila się do karmienia bokserów, które to są miseczkami bez dna (a jeszcze jeden z moich boksiów przez całe swoje życie był chudy - jadł, jdł, jadł i był chudy jak patyczek).
Teraz mam młodą borderke i moja mama nie moze pojać że temu psu nie potrzeba tyle jedzenia co bokserowi :lol:
Teraz bokser jest po kastracji i przytył :angryy: No i ja walczę o dawki karmy dla Weny :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...