Jump to content
Dogomania

Otyłe a chude psy :)


Rinuś

Recommended Posts

  • Replies 838
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='arjuna']przeprowadzone badania mówią, że szczenięta żywione minimalną ilością karmy(tzn. chude) równie dobrze rozwijają się, jak te przekarmiane..


patrząc na sprawę pod kątem zdrowia stawów-to te chude psy mają mniejsze skłonności do chorób stawów i kontuzji .
niewłaściwa dieta skutkująca otyłością może nawet doprowadzić u psa dysplatycznego do rozwoju i nasilnenia choroby..

warto to przemysleć i dbać o kondycję psa. więcej-w przypadku czworonogów-nie oznacza lepiej.[/quote]

wlasnie...a to labek...wiadomo sklonnosci do problemow stawow sa ...wiec wole zeby byla chuda niz kulista...a ze ona wiecznie glodna i gdyby mogla jesc tyle ile chce to napewno bylaby jak kuleczka to fakt...wiec trzeba ja ograniczac ku jej wielkiej rozpaczy:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Molinda znów nabrała gramów, tylko tym razem to mięśnie :P przerobiliśmy tłuszcz na mięśnie ;) 6h gonienia dziennie robi swoje :evil_lol:
Ja staram się utrzymywać dobrą kondycje i stałą wagę suki, nie mam większego problemu bo pies niejadek, musi mieć suchą ciągle w misce bo w ogóle by nic nie zjadła. Po za tym aktywna jest to szybko spala wszystko :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']wlasnie...a to labek...wiadomo sklonnosci do problemow stawow sa ...wiec wole zeby byla chuda niz kulista...a ze ona wiecznie glodna i gdyby mogla jesc tyle ile chce to napewno bylaby jak kuleczka to fakt...wiec trzeba ja ograniczac ku jej wielkiej rozpaczy:diabloti:[/quote]


z Twojej strony to bardzo słuszne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='infers1995']Mi się wydaję że Lena robi się trochę za gruba co wy myślicie?
Dodam tylko, że karmy dostaje tyle ile jest napisane na opakowaniu, ruchu dziennie ma ok. 40 min.[/quote]

No ale po czym mamy sądzić? Nie podałaś wagi psa ani nie wstawiłaś zdjęć.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

tak czytam i zastanawiam mnie ile ważą przeciętnie suki BF?nasza prawie 4 letnia suka waży 12kg
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img223.imageshack.us/img223/2980/dscf2296gh9.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img508.imageshack.us/img508/3789/dscf2443df5.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='infers1995']Waga 29,8 kg
Foty galeria[/quote]
Przejrzałam trzy ostatnie strony i na tych zdjęciach pies wygląda normalnie (jak na labka), ja tam nie widzę żadnej nadwagi. Na jednej focie nawet ładnie się mięśnie zarysowały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='infers1995']Waga 29,8 kg:oops:
Foty galeria:eviltong:[/quote]

ile ona ma? i ile wzrostu?
Po zdjęciach trudno coś wywnioskować, bo nie ma takiego gdzie byłoby ja dobrze widać, ale z tego co widzę jest za gruba :roll:
Co jej dajesz jeść? Może przejdź na lighta i więcej ruchu, bo 40 min to mało, ja codziennie latam 2h minimum a raz, dwa razy w tygodniu 6,7h biegania, pływania, aportowania. A mam małą sunię więc nie rozumie jak takiemu energicznemu labowi starczyć może 40 min :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Ja nawet jak siedzę to biegam. Urok m.in belga.

Za gruba jest, ale w porównaniu do teraźniejszych przytuczonych labów... jest chyba "chudszym egzemplarzem".
A te 40 minut, to na co? Ogółem przez cały dzień ma 4 spacery po 10 minut, czy np. spacery + 40 minut? Chociaż i tak mi to nieco mało wygląda, lab to naprawdę energiczne stworzenie. Aha - i robicie coś konstruktywnego w te 40 minut czy pies po prostu sobie biega?
Może praca na śladzie by ją też troszkę psychicznie podmęczyła :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Przejrzałam trzy ostatnie strony i na tych zdjęciach pies wygląda normalnie (jak na labka), ja tam nie widzę żadnej nadwagi. Na jednej focie nawet ładnie się mięśnie zarysowały.[/quote]

mi się wydaje że jest za gruba :roll: jak pies jest w ruchu to mu się bardziej uwydatniają mięśnie, a ja przeglądałam inne zdjęcia w galerii i myślę że powinna trochę schudnąć

[B][URL="http://dogomania.pl/forum/member.php?u=11960"]Casia_i_Figa[/URL] bardzo ładnie ma mięśnie zaznaczone :loveu:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']przeglądałam inne zdjęcia w galerii i myślę że powinna trochę schudnąć[/quote]
Zaznaczyłam, że obejrzałam tylko trzy ostatnie strony, może na wcześniejszych bardziej widać nadwagę ;) A może po prostu mam spaczony obraz labka - bo na codzień widzi się takie tuczniki, że żal myśleć, co będzie z ich stawami za parę lat. Na ich tle ta suńka wypadła dobrze. Wzorzec też promuje zbyt grube osobniki, wystarczy przejrzeć zdjęcia z wystaw.

Mój bullterier - wciąż zbyt chudy (wg mnie w sam raz, lubię szczupłe i umięśnione psy, ale to nie ja będę sędziować), a wystawa już pod koniec czerwca:


[IMG]http://i297.photobucket.com/albums/mm227/iverrichor/IMG_1506_to.jpg[/IMG]

Tak wygląda, jak się podtuczy, ale waga i tak zaraz mu leci:

[IMG]http://i297.photobucket.com/albums/mm227/iverrichor/IMG_0748.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yuli_']Ja nawet jak siedzę to biegam. Urok m.in belga.

Za gruba jest, ale w porównaniu do teraźniejszych przytuczonych labów... jest chyba "chudszym egzemplarzem".
A te 40 minut, to na co? Ogółem przez cały dzień ma 4 spacery po 10 minut, czy np. spacery + 40 minut? Chociaż i tak mi to nieco mało wygląda, lab to naprawdę energiczne stworzenie. Aha - i robicie coś konstruktywnego w te 40 minut czy pies po prostu sobie biega?
Może praca na śladzie by ją też troszkę psychicznie podmęczyła :roll:[/quote]

Te 40 min to aportowanie i skakanie przez murek, ona nawet po 25min ma dośc i chce do domu:evil_lol:

[quote name='smallpati']mi się wydaje że jest za gruba :roll: jak pies jest w ruchu to mu się bardziej uwydatniają mięśnie, a ja przeglądałam inne zdjęcia w galerii i myślę że powinna trochę schudnąć
[B]:loveu:[/B][/quote]

Dobra dzięki za opinie!
Tylko co zrobić ograniczyć jej jedzenie żeby schudła?
(Dostaje tyle ile na opakowaniu RC jest napisane!)

Ruchu więcej?
Tyle że jej się nie chce biegać:roll:

Link to comment
Share on other sites

jak dla mnie to w sam raz jest teraz :loveu: fajną ma taka figurkę :loveu:
Tz ma bulla :) tylko brązowo białego, też mamy problem z utuczeniem go :P

Wiem wiem że tylko widziałaś te zdjęcia z ostatniej strony :)
Obraz labradorów ostatnio jest straszny, to nie labradory tylko buldożery :angryy: Nie podobają mi się takie tuczniki, ludzie z nich robią takie maszyny jakby na mięso je tuczyli, te wystawowe też są nie lepsze :shake: Ja tam wole szczupłe laby, sportową wersję :loveu:

[quote]Dobra dzięki za opinie!
Tylko co zrobić ograniczyć jej jedzenie żeby schudła?
(Dostaje tyle ile na opakowaniu RC jest napisane!)

Ruchu więcej?
Tyle że jej się nie chce biegać:roll:[/quote]przejdź na lighta :)
Czym nagradzasz ją? pewnie smakołykami, spróbujcie przejść na metodę klikerową no i RUCH< RUCH < RUCH
Nie możliwe żeby młodemu labkowi się nie chciało biegać, może źle interpretujesz jej zachowanie, czasami jak chce się położyć to daj jej to 10 min na regeneracje i będzie znów biegać. Sprobuj wprowadzić ciekawsze zadania, kup jakieś zabawki co będą ją nakręcać do zabawy, sprobujcie aport (to moją sukę bardzo męczy)

Link to comment
Share on other sites

Pies który nie biega nie ma kondycji i mu się nie chce. Nakręcaj na zabawki, może jakieś frisbee,aportowanie itd moim zdaniem dużo więcej ruchu i powinna spalić to co ma. Moja suka potrafi zjeść ponad 2,3 razy tyle ile ma dawkę dzienną karmy i jest szczupła. Po prostu dużo się rusza.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, dlatego tuczę bulla, tuczę, ale mozolnie to idzie :oops:

[B]infers[/B], może nie umie, bądź nie lubi bawić się sama, a Ty dostarczasz jej za mało rozrywek na spacerku. Widać, że doskonale czuje się w wodzie, więc idź z nią do głębszego zbiornika, żeby musiała pływać, a nie tylko taplać się.

Poza tym rower, albo rolki i kilkukilometrowa trasa do pokoniania energicznym kłusem. Jeśli nie ma przeciwskazań w postaci dysplazji, to oprzęganie do opony. A w ramach relaksu ;) bieganie z innym, zaprzyjaźnionym psem, a nawet kilkoma, bo w grupie raźniej i psy wzajemnie się nakręcają.

Link to comment
Share on other sites

kella 18 kg 13.04
[IMG]http://images26.fotosik.pl/210/d2919cd7e1ae58f5med.jpg[/IMG]

kella 22kg okolo 2 tyg temu
[IMG]http://images32.fotosik.pl/246/664d4f2585dd87e4med.jpg[/IMG]

teraz ma 24 kg :razz: a wogole nie rosnie juz tylko tyje no i glowa jej rosnie :evil_lol: chce zeby miala 28 kg a potem zamienic to w miesnie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

infers ...moja Abi jest rowno miesiac mlodsza od Twojej Lenki i ja mam odwortny problem...ona nie chce sie zatrzymac:D
ale ja mam wyzla wiec jestem nauczona na wyciskanie z psow masy ruchu...na poczatku musialam mloda ograniczac...wiadomo-stawy...mlody psiak nie bedzie biegal 15km dziennie przy rowerze hehe stopniowo zwiekszalam jej ruch dlugodystansowy jak to ja nazywam:) teraz to jest torpeda...non stop...po prostu lata ciagle...tylko w domu lezy bykiem i udaje martwa:D
mysle ze przechodzenie na light to nie jest dobry pomysl...ona ma 9miesiecy...wiecej ruchu...nie ma kondycji to ma dosc po 25 minutach ruchu,ale to nie dlatego ze ona ma taki "charakter" czy jakkolwiek to mozna jeszcze nazwac- ona po prostu nie ma kondycji i dlatego jej sie nie chce:)
Twoja sprawa co zrobisz z wlasnym psem, ale ja bym ją utrzymywala w wersji bardzo chudej (przez duza ilosc ruchu a nie zmniejszanie dawki zywieniowej) bo to w koncu labek i ze stawami problem bardzo prawdpodobny ...a wszyscy wiemy, ze psa zapuscic jest latwo (przy malej ilosci ruchu) ale odchudzic go to juz problem...
troszke sie rozpisalam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Bullik cuuudo:loveu:


Ja bym od razu szła w mięśnie, zamiast tuczyć a później spalać;) Łatwiej będzie.[/quote]

ma troszke miesni :evil_lol: staram sie juz cos robic w tym kierunku ale jeszcze za mloda jest na sport ma 7 miesiecy :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...