Jump to content
Dogomania

Jak nazywasz swojego psa?


Samba

Jak nazywasz swojego psa?  

611 members have voted

  1. 1. Jak nazywasz swojego psa?

    • Imieniem rodowodowym
    • Wariacja na temat imienia z rodowodu
    • Zupelnie inaczej
    • Pies nie ma rodowodu, wiec musialem/lam wymyslic cos twarzowego


Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MOja wg rodowodu to Mamba :D A wołamy na nią Klio.Dostała to imię, ponieważ jak przyszła do domu była taka cudna, ze przypominała mi grecką muzę.A imię rodowodowe różnie by się niektórym kojarzyło :lol: :lol: A w ogóle to wołam na nią jeszcze KLijtuś, Klijtek,KLeik,Klijpek Cymrek, jak mnie zdenrwuje to ćwok :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Rottka (bez papierów) - Saba

W poprzednim domu skąd ją zabraliśmy wołali na nią Sandra. Ale to nam się nie podobało więc przeinaczyliśmy na blisko brzmiące Saba.

Poza tym często mówimy do niej "gruba" 8)

Briardzica (bez papierów) - Gaja

Takie imię dostała w domu gdzie się urodziła. I tak zostało :)

Na Gajkę często mówimy chudziak lub patyczak... bo jest chuda :)

Link to comment
Share on other sites

Mój obecny w schronisku nazywał się Liliank - czy ktoś spotkał się kiedykolwiek z takim imieniem (???????????) Potem nazwali go Wiktor, a mój brat zmienił na Wektora (cyt."pies się nie kapnie, a nie będzie się pół ulicy za tobą oglądać jak go będziesz wołać") - a skrót to Weki i tak już został :P

BTW - papiery ze schroniska to taki "rodowód inaczej" :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja dla Raisy wymyslalam zarowno imie "codzienne" jak i nazwe w rodowodzie. Zwazajac na fakt, iz wymagano aby ta druga byla unikalna i dluga, wybralam Keep on Running. Z przyczyn humanitarnych i... technicznych nie moge jej uzywac "ot tak" 8)

Prywatnie Raisa to Raisa, ewentualnie Rysiek (anegdotka z tym zwiazana jest taka, iz kiedys przyszla do nas pewna Pani, ktora widzac psa i slyszac imie bardzo chciala sie dowiedziec jakie jest polskie tlumaczenie. Biorac pod uwage, ze pomylila dodatkowo plec Raisa zostala Ryskiem, gdyz tylko to przychodzilo jej do glowy. )

Dla obcych Mala to "Rejsa", choc rowniez bywaja problemy gdyz ludzie potrafia przekrecac literki i nazywac ja "Rejczel" 8)

Link to comment
Share on other sites

Goldenka wg rodowodu ma "Dumka na dwa serca", ze zrozumiałych powodów wołamy na nia Duma, Dumka, Dumencja, w skrajnych przypadkach "obrażalska doopo"

Mała chihuahuka wg rodowodu ma Divina :lol: :lol: , nie wiem jak można tak wołać na psa, który ma 20 cm od ziemi :lol: :lol: , więc przechrzciliśmy ją na Pysię, Pyśkę, Pysiorka, "ty mały diable zbolały" itp.!

Link to comment
Share on other sites

Mój Dino nazywany jest różnie: Dinuś, Denwer, Dincio, Misiek, Paskuda ;), Kudłacz, Baran ;), Pysiolek i co dusza zapragnie :)

W jednej z gazet dalamtynczyk nazywal się ALE RUDA BABA ciekawe jak można zdrobnić to imię: Ruda, Baba, Ali ;) ?

Link to comment
Share on other sites

Moja psiuńka wg rodowodu ma na imię Gwendolina Kawalkada ale jakoś nie pasiło mi nazywanie mojego psiaka Gwendolina lub nawet Gwendzia. Dlatego odbyło się losowanie z kapelusza "zgodne z regulaminem gier i zakładów" no i padło na Tajga :D

Poza Tajgą ma jeszcze szereg pieszczotliwych imion: Gusia, Kundliczka, Słodziutka, Tłuścioszek, Pysiaczek....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Z braku rodowodu Kreska oficjalnie jest Kreską w książeczce zdrowia ;)

I często na nią mówię Kreska, bo to niezwykle twarzowe imię. A poza tym mówię: Kryśka, Krystyna, Krescencja, Krystynka, Krista, Kresia, Kreśka, Krecha. W chwilach słabości: Gruba lub Grubasie, czasem Czarnuchu lub Czarna Mambo.

Ale jakoś cała rodzina przyzwyczaiła się najbardziej do Krystynki i najczęściej tak Kreskę zdrabniają. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...