Jump to content
Dogomania

Bazingas! Szczur, Miotła i inne pochodne :)


Unbelievable

Recommended Posts

[quote name='Unbelievable']
a z tą skarpetką dobry pomysł, szkoda że nie mam :diabloti:[/QUOTE]

Można skarpetkę i od góry podkleić ją do bandaża plastrem samoprzylepnym (takim w rolce)
Polecam też ew ten bandaż oblepić plastrem z zewnątrz, jest wtedy bardziej wytrzymały, chociaż wiadomo, że taki opatrunek trzeba zmieniać co 1-2 dni w celu obserwacji jak się goi. Teraz jest breja na dworze, wiec będzie nasiąkał i się niszczył niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestka']Obawiam się, że tak będzie ;)

Czuję się zobowiązana do wypowiedzenia w tym temacie, ale szczerze mówiąc to nie wiem co powiedzieć na temat tej Pani "hodowczyni". Powiem tak, pomimo moich uwag Pani nie widzi nic złego w rozmnażaniu suki co rok, bo przeciez przez ZK jest to dozwolone, po drugie dostałam informacje, że takie mieszanki się super sprawdzają i jest na nie popyt, to czemu ich nie robić więcej? a ja jestem jakąś podrzędną istotą, która nie zna sie na psach i swojego szczeniaka pewnie zle wychowała skoro uważam, że te psy NIE SA dla kazdego, niestety robi się już smród i pieski oddawane są do domów, na kanapę.
ja już podejmuję próbę odezwania się w tej sprawie do hodowców obu rodziców, aczkolwiek czekam jeszcze na odpowiedź naszej "hodowczyni"..

I chyba chcę w tej sprawie tylko dodać, że nie pochwalam tego co robi ta Pani. Uznaję mieszanki ras za OK i osobiście nic do tego nie mam, ale to nie powinno działac w taki sposób jak w tym przypadku, nie żaluję wzięcia Haczyka, bo to jest świetny pies i nie zamieniłabym go na żadnego innego, ale gdybym wiedziała jak to będzie działalo zastanowiłabym sie milion razy.[/QUOTE]

ale ta suka totalnie nie wygląda jak ACD, więc do jakich hodowców? masz jej inne zdjęcia?

[quote name='Justa']Można skarpetkę i od góry podkleić ją do bandaża plastrem samoprzylepnym (takim w rolce)
Polecam też ew ten bandaż oblepić plastrem z zewnątrz, jest wtedy bardziej wytrzymały, chociaż wiadomo, że taki opatrunek trzeba zmieniać co 1-2 dni w celu obserwacji jak się goi. Teraz jest breja na dworze, wiec będzie nasiąkał i się niszczył niestety.[/QUOTE]
próbowałam obklejać plastrem, ale Brumie to strasznie przeszkadzało :roll:
u nas nie pada :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ale ta suka totalnie nie wygląda jak ACD, więc do jakich hodowców? masz jej inne zdjęcia?[/QUOTE]
Nie mam, są tylko to co z tablicy.pl, a znam nazwę hodowli z której ponoc pochodzi suka, więc i tą informacje mam zamiar zweryfikować.

i skontaktować się z nimi mam zamiar na dniach, bo z Panią "hodowczynia" się raczej nie dogadam (zresztą, gdzie ja? przecież ja nie dorastam do pięt takiemu komuś) a taka sytuacja mi sie totalnie nie podoba. Zresztą ta Pani sądzi, że skoro pieski maja fajne popędy i charakterki to czemu by nie robić tego częściej, ale równiez zaprzecza - to na pewno nie jest produkcja masowa nastawiona na zarabianie kasy! Zresztą ja się w ogóle nie znam, bo "przecież takie mieszanki są bardzo popularne w USA czy Australii i się super sprawdzają"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestka']Nie mam, są tylko to co z tablicy.pl, a znam nazwę hodowli z której ponoc pochodzi suka, więc i tą informacje mam zamiar zweryfikować.

i skontaktować się z nimi mam zamiar na dniach, bo z Panią "hodowczynia" się raczej nie dogadam (zresztą, gdzie ja? przecież ja nie dorastam do pięt takiemu komuś) a taka sytuacja mi sie totalnie nie podoba. Zresztą ta Pani sądzi, że skoro pieski maja fajne popędy i charakterki to czemu by nie robić tego częściej, ale równiez zaprzecza - to na pewno nie jest produkcja masowa nastawiona na zarabianie kasy! Zresztą ja się w ogóle nie znam, bo "przecież takie mieszanki są bardzo popularne w USA czy Australii i się super sprawdzają"...[/QUOTE]
z ciekawości to za ile je sprzedają? może być na pw ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']z ciekawości to za ile je sprzedają? może być na pw ;)[/QUOTE]
Ten miot z tego co wiem to 500zł ;) Czym i tak jestem zaskoczona, bo spodziewałam się przynajmniej koło tysiaka skoro są takie super i do tego biorąc pod uwagę, że takich miotów nie ma dużo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A są w jakimś stowarzyszeniu pieska przytulaska, czy tak se w kulki lecą całkiem na lewo? :hmmmm:[/QUOTE]
Tego nie wiem, ale raczej nie, zresztą odnioslam wrazenie, że ta Pani sądzi, że jest kimś więcej tworząc takie pieski i nie musi nigdzie należeć ani nikomu tego zgłaszać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']
próbowałam obklejać plastrem, ale Brumie to strasznie przeszkadzało :roll:
[/QUOTE]

Ale na górze, czy od spodu?
I pytanie czy opatrunek składa się z samego bandaża, czy z ligniny i bandaża? Bo jak jest gazik na ranę i miedzy palce + lignina + bandaż + ten plaster to taki opatrunek powinien spokojnie dobę wytrzymać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Ale na górze, czy od spodu?
I pytanie czy opatrunek składa się z samego bandaża, czy z ligniny i bandaża? Bo jak jest gazik na ranę i miedzy palce + lignina + bandaż + ten plaster to taki opatrunek powinien spokojnie dobę wytrzymać.[/QUOTE]
jest gazik i bandaż tylko, ona ma tą ranę niezbyt dużą
okręciłam jej dookoła łapę i chyba ją ściskalo za mocno :roll: ale za to nie wiem jak jej to zrobić tak, żeby nie przeszkadzało

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']jest gazik i bandaż tylko, ona ma tą ranę niezbyt dużą
okręciłam jej dookoła łapę i chyba ją ściskalo za mocno :roll: ale za to nie wiem jak jej to zrobić tak, żeby nie przeszkadzało[/QUOTE]

Wiem, że może ranka mała jest ale to jest taki standardowy opatrunek - lignina amortyzuje i sprawia, że nie musisz aż tak mocno zaciskać bandaża. nic nie będzie jej ściskać. Ważne żebyś jej między palce powkładała watę/gaziki żeby się nie poodparzały pod opatrunkiem.
Mam nadzieję, że to zwykły bandaż, a nie uciskowy?
Polecam kupić rolkę ligniny w aptece, to są gorsze. Pozwajać sobie (jeden płat na pół słożyć i zwijać w rulonik) i będzie do opatrunków na dłuuuugo. Obwinąć łapkę powyżej nadgarstka, na to bandaż, u góry umocnić plastrem i u dołu również. Nie powinno jej przeszkadzać ;) U dołu zrób jej taki 'X' czyli od grzbietu łapy przez spód do tyłu i od bocznej strony łapy do przysrodkowej. W połowie opatrunku możesz jej jeszcze dookoła raz obwinąć plastrem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ona ma dosyć luźno bandaż założony, niezaciskowy (prosiłam o półzaciskowy ale pani dała mi zwykły :roll:), całą rolkę ma na tej łapie, trzyma się dobrze, tylko się przeciera po prostu : P[/QUOTE]

I dobrze, że dała ci zwykły, bo zwierzakom nie powinno się zakładać elastycznych, a już na pewno nie samemu w domu, bo łatwo można upośledzić krążenie.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, jasno napisane, że bezrodowodowe, więc pani hodowczyni łamie prawo :roflt:
[URL="http://tablica.pl/oferta/owczarek-australijski-shephed-cattle-dog-ID1HYPJ.html#af7cb451;promoted;r:;s:"]http://tablica.pl/oferta/owczarek-au...promoted;r:;s:[/URL]

Qr..a mać, żadna ustawa tego nie zmieni i pseudohodowle będą się nadal mnożyć jak grzyby po deszczu:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']I dobrze, że dała ci zwykły, bo zwierzakom nie powinno się zakładać elastycznych, a już na pewno nie samemu w domu, bo łatwo można upośledzić krążenie.[/QUOTE]
ale półelastyczny też jest luźny, tylko się lepiej układa bo jest na brzegach elastyczny(a przynajmniej ja taki miałam), i bynajmniej nie zakłada się go zbyt ciasno ;)

Link to comment
Share on other sites

Jesteś w Gdańsku , tak ?

dostałam właśnie info , od mojego penn-staffa ... że jakiś idiota po gdańsku rozwala truciznę i mnóstwo psów straciło już życie :shake:

Nie wiem czy o tym wiesz , ale jak nie wiesz to podaj dalej ... by uchronić psy innych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Jesteś w Gdańsku , tak ?

dostałam właśnie info , od mojego penn-staffa ... że jakiś idiota po gdańsku rozwala truciznę i mnóstwo psów straciło już życie :shake:

Nie wiem czy o tym wiesz , ale jak nie wiesz to podaj dalej ... by uchronić psy innych[/QUOTE]
o kurde :roll: dzięki za info... whippeciki dzisiaj wżerały co chwila coś na spacerze....

eh, idę znajomych ostrzegać :roll:

Link to comment
Share on other sites

podobno w różnych częściach miasta ... tak jak rok temu było w Krakowie

Gafa straciła dziś koleżankę :( a wczoraj kolegę :( wet stwierdził w obu przypadkach , że zatrute trutką dla szczurów ... i podobno jest mase takich zgłoszeń u wetów.

Takie info dostałam od cioci Gafy i Fuksa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...