Jump to content
Dogomania

Bazingas! Szczur, Miotła i inne pochodne :)


Unbelievable

Recommended Posts

[quote name='Amber']No właśnie chodziło mi o normalne stężenie takie jakie jest w Preventicu. Raczej dziwne by było gdyby po założeniu obroży pies od razu by padał jak mucha, tym bardziej, że sporo na temat tej obroży czytałam i nigdzie się na to info nie natknęłam.[/QUOTE]
ale przy MDR1 -/- właśnie takie stężenie też może zabić :) zależy od stopnia wrażliwości danego psa, ale niestety tak jest

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Czyli jakbym znalazła jakiegoś collaka na ulicy i chciała mu w geście dobrej woli założyć Preventica, to mógłby kopnąć w kalendarz? Brzmi jak z jakiejś czarnej komedii :eviltong:[/QUOTE]
ale jest to niestety prawda , nie trzeba mu zakładać preventica , wystarczy by przebywał trochę w towarzystwie psa który ma pakiet "amitraza"

są rasy kotów , które reagują natychmiastowym wstrząsem ...

Amber , to działa powiedzmy alergicznie - taki efekt , czyli następuje wstrząs organizmu.

Link to comment
Share on other sites

Koty to wiadomo, inna bajka - dla nich są inne środki. Ale mówimy o psach. Znalazłam ulotkę Preventica [url]http://internet.hovet.pl/index.php?ramka=opis-towaru&id_smb=2042[/url] i nie ma ani słowa o collakach. Jest tylko info co robić w razie zatrucia, ale to chyba raczej przez połknięcie niż normalny kontakt skórny.

Ja nie powiem, trochę bym się wkurzyła, gdyby mi collak dostał wstrząsu po obroży, a nic na ten temat nie byłoby w ulotce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Koty to wiadomo, inna bajka - dla nich są inne środki. Ale mówimy o psach. Znalazłam ulotkę Preventica [URL]http://internet.hovet.pl/index.php?ramka=opis-towaru&id_smb=2042[/URL] i nie ma ani słowa o collakach. Jest tylko info co robić w razie zatrucia, ale to chyba raczej przez połknięcie niż normalny kontakt skórny.

Ja nie powiem, trochę bym się wkurzyła, gdyby mi collak dostał wstrząsu po obroży, a nic na ten temat nie byłoby w ulotce.[/QUOTE]
też mi się wydaje że powinna być taka wzmianka i na pewno w którychś kropelkach które miała Broom taka wzmianka była
[quote name='blue_bc']robisz z Broom coś z agility albo frisbee ? :P[/QUOTE]
robię ;)

Link to comment
Share on other sites

nie mam nic na razie z bardzo prostej przyczyny- nie ma nas kto nagrać :diabloti: robimy głównie frisbee na ten moment i na razie nie wygląda to zbyt ciekawie bo większość czasu poświęcam na ćwiczenia wzmacniające mięśnie tyłu. Jak się będzie czym pochwalić to nie omieszkam ;)
a filmik taki ogólny knuję już od dawna, tylko ciągle coś i się nie składa : P
a i, mam nadzieję, niedługo zaczniemy agi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a jak wzmacniasz mięśnie tyłu ?[/QUOTE]
głównie różne sztuczki, typu pompki z wiewióra do stania na tylnych łapach, podnoszenie tyłka do góry, ćwiczenia na piłce rehabilitacyjnej, wchodzenie na/do małych przedmiotów
[quote name='gops']jak można psa przygotować pod frisbe ?
ja sobie myślałam kupie frisbe i będę rzucać a widze że tu jakieś przygotowania :)[/QUOTE]
to jest temat rzeka ;) pies musi aportować, szybko wracać, szybko oddawać, puszczać w biegu, jeżeli chodzi o skakanie to musi ładnie spadać, wyskakiwać w odpowiednim momencie i umiejętnie czytać dysk
ale ty masz staffika i raczej nie będziesz miała z takimi rzeczami problemu ;)

Link to comment
Share on other sites

a możesz nagrać mi przy okazji , to z piłką lekarską ?
Bo u mnie to za to odpowiadają boomery ;) ale staffik prze mocno tyłem , więc te partie ciała najwięcej zawsze pracują ... przód to genialnie rampa ;) tylko efektywnie to musi być z mocnym impetem ... od samych pompek i unoszeń , było by efektu na minusie ;)

Szczerze to cały czas z niecierpliwością czekam , aż zaczniecie uprawiać te sporty wyczynowo , jestem mocno ciekawa efektów. Bardzo lubię oglądać takie profesjonalne szoł czy to z frisbee czy agillity ... ino jak wspominałam , kręci mnie tylko w wersji takiej super hiper ... domowe gry i zabawy , to mam na co dzień w domu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a możesz nagrać mi przy okazji , to z piłką lekarską ?
Bo u mnie to za to odpowiadają boomery ;) ale staffik prze mocno tyłem , więc te partie ciała najwięcej zawsze pracują ... przód to genialnie rampa ;) tylko efektywnie to musi być z mocnym impetem ... od samych pompek i unoszeń , było by efektu na minusie ;)

Szczerze to cały czas z niecierpliwością czekam , aż zaczniecie uprawiać te sporty wyczynowo , jestem mocno ciekawa efektów. Bardzo lubię oglądać takie profesjonalne szoł czy to z frisbee czy agillity ... ino jak wspominałam , kręci mnie tylko w wersji takiej super hiper ... domowe gry i zabawy , to mam na co dzień w domu :evil_lol:[/QUOTE]
z piłką lekarską to zupełnie co innego niż boomery :)
jednak bordery mają o wiele mniejsze genetyczne predyspozycje do nabierania masy mięśniowej, a Broom jest jeszcze tym typem z naturalnie bardzo słabą masą mięśniową ;) i mimo, że tyłek ma dosyć sprawny (w sensie nie ma problemu go podnieść) to jest zbyt wiotka, ma zbyt słabe mięśnie kręgosłupa i tyłu żeby poprawnie skakać, przyjmować odpowiednią pozycję ciała do łapania frisbee i odpowiednio spadać

a przynajmniej mi się tak wydaje :diabloti: bo ja wszystko robię sama, z konsultacjami internetowymi z mądrzejszymi, tym co sobie gdzieśtam wyczytałam itp itd

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=EwmM8xvPUSY[/URL] tutaj jest to co robiłam z Gramem, Broom jak na razie tylko siada, stoi i siedzi ;)
plus piłka polepsza koordynacje ruchową, równowagę i takie tam


ja też się nie mogę doczekać :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

advocate można było jeszcze niedawno kupić na allegro;-) zadzwonić może do Ciebie wet i zapytać po co Ci: mówisz, że przyplątał się do Twojej mamy pies podrzutek, okazało się że ze świerzbowcem, niby wyleczony ale chcesz swoje psy zabiepieczyć...i już :-D
Ja u swojego weta bez problemu to kupuje, nie wiem w jakiej cenie teraz jest ale jakbyś miała jakieś problemy moge kupić i wysłać Ci pocztą w razie czego;-)
Ja advocate kupuje u weta dość często, bo mam taką lewą rodzinę na wsi i regularnie ich zwierzętom to zapodaje ...jest ich tam sporo wiec opłaca mi sie kupić największe pipety i zapodać niż oddzielnie na kilogramy przeliczając kupowac kropelki na pchły i tabsy na robale..no i wygodniej to podac półdzikim zwierzakom;-)

Link to comment
Share on other sites

bieżnia z unoszeniem jest genialna , do poprawy grzbietu ... ja właśnie dumam by takowy wynalazek kupić ... no przynajmniej te co znam psy wyczynowe , to bieżnie w programie treningowym mają obowiązkowo ... idzie też o wydolność oddechową która jest istotna.

I to serio poprawia Broomie zad ? takie chodzenie ;) po piłce ? pytam bo dla mnie to innowacja ;)

Tu właśnie widać ogromne różnice w rasach i podejściu do ich ciała ;)

Weź no się za te treningi takie na serio , bo jakieś zawody , lokaty i będzie być z kogo dumnym i bić mu brawo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']bieżnia z unoszeniem jest genialna , do poprawy grzbietu ... ja właśnie dumam by takowy wynalazek kupić ... no przynajmniej te co znam psy wyczynowe , to bieżnie w programie treningowym mają obowiązkowo ... idzie też o wydolność oddechową która jest istotna.

I to serio poprawia Broomie zad ? takie chodzenie ;) po piłce ? pytam bo dla mnie to innowacja ;)

Tu właśnie widać ogromne różnice w rasach i podejściu do ich ciała ;)

Weź no się za te treningi takie na serio , bo jakieś zawody , lokaty i będzie być z kogo dumnym i bić mu brawo :)[/QUOTE]
niestety nie stać mnie na bieżnię :diabloti: aczkolwiek dosyć popularne to się robi i u agilitowców/frisbowcówe, tylko mało kogo na to stać ;)

poprawia :) ćwiczenia na piłce są dosyć popularne, to wzmacnia wszystkie mięśnie i rónowagę, bo psu ciężko się na takiej piłce utrzymać

jeszcze trochę czasu minie ;) ale w przyszłym roku na pewno będziemy już startować na frisbee

Link to comment
Share on other sites

bieżna ma ten geniusz , że wymusza jednostajny bieg .. który jest istotny jeśli idzie o kondycje. I w takim treningu "podwórkowym" nie da się bez "bólu" wypracować pewnych partii ciała ... aport jest oszustwem , bo psy wracając odpoczywają ... a za batem to nie kłusują tylko lecą cwałem :mad:
No i idzie zima i lodowisko , więc może być mały problem z pewnymi elementami życia codziennego psów leśnych ...

Ja dumam , sobie obiektyw czy im bieżnie :diabloti: cena ta sama niestety :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Ja bym stawiała na bieżnie w tym wypadku bo to i człowiek sobie sam może na niej poćwiczyć :lol:[/QUOTE]
akurat na brak ruchu i ćwiczeń nie narzekam ;)
muszę podjechać do Anny Ż , bo nabyła dla astamnów bieżnię i muszę oblukać ten wynalazek.
Bo kupiła dla ludziów ... te są mniejsze i tańsze ... ale dla staffiora to 140cm bieżni to wystarczy .... szczególnie że to to ma 40 cm długości :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Jak się ma jednego psa to od cwału jest rower ;) a i aport da się wypracować tak, że wracając pies wcale nie odpoczywa :)

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=0GOwYM9McVM&feature=plcp[/URL]
ta suka ma to na przykład zrobione perfekcyjnie. I Brum też będzie miała, już ja się o to postaram :grins::evil_lol:

w ogóle wylądowałyśmy w łomży więc pewnie pojawi się frisbowy filmik niedługo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Ja chcę Cię tak oglądać :cooldevi:

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=08emk80m8Os&feature=related[/URL]

a bieżnia nie jest do cwałowania ino do równego truchtania .... najlepiej pod górkę ;)[/QUOTE]
też bym tak chciała :evil_lol: ale nie wiem czy mnie stresy i inne takie nie pozjadają ;)

wiem wiem, dlatego napisałam o rowerze ;) ale fakt, bieżnia wygodniejsze rozwiązanie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...