Jump to content
Dogomania

Bazingas! Szczur, Miotła i inne pochodne :)


Unbelievable

Recommended Posts

ale po co faszerować psa potrójnymi dawkami karmy , obciążać jego żołądek worem kulek ... jak można znaleźć karmę która jest bardziej kaloryczna i normalna dawka zaspokoi zapotrzebowanie psa. Ja nie jestem zwolennikiem że dużo znaczy lepiej .. musi być dobrze by było dobrze ;)
To samo z odchudzaniem , są karmy stworzone do tego i nie trzeba ujmować porcji ...

Sraczka nie jest normalna i gdy występuje regularnie , trzeba się dobrze nad tym zastanowić .... brzydki wyziew z paszczy , bąki , pierdzenie , dużo kup , kupy o różnej konsystencji .... to jest czerwona lampka że żarcie psu nie służy ... w przypadku psów o wybitnej przemianie materii , trzeba chuchać i dmuchać by nie było sensacji , bo każda sraka , to kilo mniej ;)

ehh żywienie , temat galaktyka i okolice ;)

RC 4800 nie ma w mniejszych worach , są tylko 15 i 20 ;) ale to to takie co wstawiłam linka dla małych wrednych niejadków , jest w małych workach i też polecam , bo karma jest fajnie kaloryczna. Testowałam :) Do tego cudnie pachnie , jedyny minus , krokieciki to takie maleńkie poduszeczki .... granulat jest drobniutki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']
I dla evel ;)

[URL]http://i797.photobucket.com/albums/yy256/usterajs/DSC_8399.jpg[/URL]
[URL]http://i797.photobucket.com/albums/yy256/usterajs/DSC_8400.jpg[/URL]
[URL]http://i797.photobucket.com/albums/yy256/usterajs/DSC_8401.jpg[/URL][/QUOTE]

Sękju! :modla: A zadowolona jesteś ogólnie z użytkowania takiego typu obroży? :)

[quote name='Vectra']dużo kup , kupy o różnej konsystencji .... to jest czerwona lampka że żarcie psu nie służy[/QUOTE]

Na barfie to całkiem normalne - po papce z ciemnymi warzywami mamy kupę bardziej czerwoną, gdy więcej kości - jasną, po podrobach - ciemną, i tak dalej i tak dalej :evil_lol: Aczkolwiek jak po pierwszej papce z burakami suka zaczęła mi lać na czerwono to miałam stan przedzawałowy :evil_lol: dopiero sobie później przypomniałam, że przecież się nażarła buraków :eviltong: No i mega aktywne psy na barfie robią nawet 5-7 mikro kupek dziennie ;)

Sorki, musiałam :grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ale po co faszerować psa potrójnymi dawkami karmy , obciążać jego żołądek worem kulek ... jak można znaleźć karmę która jest bardziej kaloryczna i normalna dawka zaspokoi zapotrzebowanie psa. Ja nie jestem zwolennikiem że dużo znaczy lepiej .. musi być dobrze by było dobrze ;)
To samo z odchudzaniem , są karmy stworzone do tego i nie trzeba ujmować porcji ...

Sraczka nie jest normalna i gdy występuje regularnie , trzeba się dobrze nad tym zastanowić .... brzydki wyziew z paszczy , bąki , pierdzenie , dużo kup , kupy o różnej konsystencji .... to jest czerwona lampka że żarcie psu nie służy ... w przypadku psów o wybitnej przemianie materii , trzeba chuchać i dmuchać by nie było sensacji , bo każda sraka , to kilo mniej ;)

ehh żywienie , temat galaktyka i okolice ;)

RC 4800 nie ma w mniejszych worach , są tylko 15 i 20 ;) ale to to takie co wstawiłam linka dla małych wrednych niejadków , jest w małych workach i też polecam , bo karma jest fajnie kaloryczna. Testowałam :) Do tego cudnie pachnie , jedyny minus , krokieciki to takie maleńkie poduszeczki .... granulat jest drobniutki.[/QUOTE]
ja nie wiem czy jest sens tłumaczyć :)

[quote name='evel']Sękju! :modla: A zadowolona jesteś ogólnie z użytkowania takiego typu obroży? :)



Na barfie to całkiem normalne - po papce z ciemnymi warzywami mamy kupę bardziej czerwoną, gdy więcej kości - jasną, po podrobach - ciemną, i tak dalej i tak dalej :evil_lol: Aczkolwiek jak po pierwszej papce z burakami suka zaczęła mi lać na czerwono to miałam stan przedzawałowy :evil_lol: dopiero sobie później przypomniałam, że przecież się nażarła buraków :eviltong: No i mega aktywne psy na barfie robią nawet 5-7 mikro kupek dziennie ;)

Sorki, musiałam :grins:[/QUOTE]
jestem zadowolona, pianka schnie migiem i nic mokrego do sierści nie dotyka, odpiera się mimo że bardzo jasna, no i nie trzyma się jej błotko i piach

ale to kolory, a konsystencja chyba powinna być taka sama lub podobna? bo Bruma na przykład ma co chwila inne kupsko mimo że je tylko i wyłącznie jedną karmę, i to nie jest no normalne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ale po co faszerować psa potrójnymi dawkami karmy , obciążać jego żołądek worem kulek ... jak można znaleźć karmę która jest bardziej kaloryczna i normalna dawka zaspokoi zapotrzebowanie psa. Ja nie jestem zwolennikiem że dużo znaczy lepiej .. musi być dobrze by było dobrze ;)
To samo z odchudzaniem , są karmy stworzone do tego i nie trzeba ujmować porcji ...

Sraczka nie jest normalna i gdy występuje regularnie , trzeba się dobrze nad tym zastanowić .... brzydki wyziew z paszczy , bąki , pierdzenie , dużo kup , kupy o różnej konsystencji .... to jest czerwona lampka że żarcie psu nie służy ... w przypadku psów o wybitnej przemianie materii , trzeba chuchać i dmuchać by nie było sensacji , bo każda sraka , to kilo mniej ;)

ehh żywienie , temat galaktyka i okolice ;)

RC 4800 nie ma w mniejszych worach , są tylko 15 i 20 ;) ale to to takie co wstawiłam linka dla małych wrednych niejadków , jest w małych workach i też polecam , bo karma jest fajnie kaloryczna. Testowałam :) Do tego cudnie pachnie , jedyny minus , krokieciki to takie maleńkie poduszeczki .... granulat jest drobniutki.[/QUOTE]


nam sie na szczescie udalo dobrac odpowidnia karme i juz nie eksperymentuje na psach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']turboaktywny terrier nie kojarzy mi się ze skłonnością do tycia :diabloti:
[/QUOTE]

No niestety, muszę małego pilnować, szczególnie jak jest ojciec w domu i ciągle coś psu do żarcia daje, bo on już tak ma :roll:
Każdy smaczek, który dostanie, czy choćby kong albo jakieś ucho co dostaje jak zostaje sam w domu - wszystko muszę odjąć od dziennej dawki.
Najgorsze jest to, że jak się jest z psem na co dzień, to się nie widzi jego zmian. I dawałam mu normalne dawki, jakie przypisali w tabelkach na jego wagę, dodatkowo jakieś sztuczki w domu na karmę, na dworze smaki za posłuszeństwo, w między czasie jakaś łapka, jakieś ucho, kong... I spotkaliśmy się z Anulą, która jak go zobaczyła, to się zdziwiła, że on taki okrąglutki :diabloti: Spojrzałam na niego krytycznym okiem, z góry z doły, z boku i faktycznie - mój pies robił się baryłą :evil_lol: Czego wcześniej nie zauważałam. Teraz pilnuje tego bardzo, bo uważam, że nie ma nic bardziej obleśnego niż spasiony terier ;)
Nie chciałabym tylko popaść w paranoję, dlatego muszę pilnować, żeby nie przesadzić w drugą stronę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chrupcia']Witam :grins:
że tak sobie podczytuje, a temat klatek się wplątał to może doradzicie - jakie podłoże w klatce jest lepsze: plastikowe czy metalowe ?[/QUOTE]

Ja miałam dotychczas metalowe i narzekać nie mogę - niektórzy się skarżą, że hałasuje, u nas niczego takiego nie zaobserwowałam; minusem jest to, że klatka na pewno jest cięższa i się bardziej wyziębia; plusem - jest praktycznie nie do zdarcia, dlatego była kupiona, bo mam psa, który namiętnie wszystko gryzł swojego czasu ;) Teraz (dziś dokładnie) kupiliśmy taką z plastikowym dnem - jest lżejsza i jej plusy to minusy metalowej oraz odwrotnie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']nam sie na szczescie udalo dobrac odpowidnia karme i juz nie eksperymentuje na psach.[/QUOTE]
karma którą się daje w takiej ilości to nie jest odpowiednia karma
[quote name='dog193']No niestety, muszę małego pilnować, szczególnie jak jest ojciec w domu i ciągle coś psu do żarcia daje, bo on już tak ma :roll:
Każdy smaczek, który dostanie, czy choćby kong albo jakieś ucho co dostaje jak zostaje sam w domu - wszystko muszę odjąć od dziennej dawki.
Najgorsze jest to, że jak się jest z psem na co dzień, to się nie widzi jego zmian. I dawałam mu normalne dawki, jakie przypisali w tabelkach na jego wagę, dodatkowo jakieś sztuczki w domu na karmę, na dworze smaki za posłuszeństwo, w między czasie jakaś łapka, jakieś ucho, kong... I spotkaliśmy się z Anulą, która jak go zobaczyła, to się zdziwiła, że on taki okrąglutki :diabloti: Spojrzałam na niego krytycznym okiem, z góry z doły, z boku i faktycznie - mój pies robił się baryłą :evil_lol: Czego wcześniej nie zauważałam. Teraz pilnuje tego bardzo, bo uważam, że nie ma nic bardziej obleśnego niż spasiony terier ;)
Nie chciałabym tylko popaść w paranoję, dlatego muszę pilnować, żeby nie przesadzić w drugą stronę :evil_lol:[/QUOTE]
współczuję :mdleje: na szczęście nie mam pojęcia jak to jest mieć psa ze skłonnością do tycia :evil_lol:
[quote name='chrupcia']Witam :grins:
że tak sobie podczytuje, a temat klatek się wplątał to może doradzicie - jakie podłoże w klatce jest lepsze: plastikowe czy metalowe ?[/QUOTE]
chyba już LadyS wszystko napisała. Ja jeszcze dodam że z plastikowym dnem ładniej wyglądają ;)

[quote name='Feigned']aleeeee mi się ta twoja sucza podoba! :loveu:[/QUOTE]
TY ŻYJESZ! :evil_lol:
dzięki :)

Nie wiem co wstawiałam, tego chyba nie było?

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/600194_369958726390865_1467800854_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']w sensie w jakiej ilosci?[/QUOTE]
2x większej niż dawka na opakowaniu
[quote name='Vectra']Tego nie wstawiałaś :diabloti:[/QUOTE]
udało się , próbuję dalej :diabloti:

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/389323_369958583057546_1116481134_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

dawka dla mojego psa karmy, ktora je to 220 g. zjada jej ok 300 g, bo po prostu jest psem nie tylko bardzo aktywnym, ale tez pracujacym.

wyglada swietnie, ma rewelacyjne wyniki krwi (w tym przede wszystkim biochemie), a jej gowien prawie nie widac.

oczywiscie, ze wspaniale byloby, gdyby jadla karme wyzej energetyczna, ktora zawiera wiecej miecha itd.
jasne, ze mialam wizje karmienia jej orijenem, a nastepnie testowalam na niej inne karmy bez zboz oraz karmy dla psow aktywnych.
rozumiem, ze ty na moim miejsu karmilabys psa karma wysokoenergetyczna i patrzyla jak sra na rzadko:)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']dawka dla mojego psa karmy, ktora je to 220 g. zjada jej ok 300 g, bo po prostu jest psem nie tylko bardzo aktywnym, ale tez pracujacym.

wyglada swietnie, ma rewelacyjne wyniki krwi (w tym przede wszystkim biochemie), a jej gowien prawie nie widac.

oczywiscie, ze wspaniale byloby, gdyby jadla karme wyzej energetyczna, ktora zawiera wiecej miecha itd.
jasne, ze mialam wizje karmienia jej orijenem, a nastepnie testowalam na niej inne karmy bez zboz oraz karmy dla psow aktywnych.
rozumiem, ze ty na moim miejsu karmilabys psa karma wysokoenergetyczna i patrzyla jak sra na rzadko:)))[/QUOTE]

no widzisz, a mówiłaś że zjada 2x tyle co powinna :)

swoją drogą, moja Broom je tylko trochę mniej a jest pewnie ze 3x mniejsza :diabloti:

a ile czasu dostawała te karmy?

Link to comment
Share on other sites

Tutaj się zgodzę z a_niusią, czasem się po prostu nie da ;) To bardzo fajne jak pies ma żelazny żołądek, dla takich właśnie piesków stworzono różne typy karm, że jak jest młody to je puppy, potem jak dorasta to active, a jak się starzeje to light czy senior i na każdej jest mu dobrze. Niestety są psy takie jak a_niusi co suka aktywna musi jeść zwykłego adulta. I się nie przeskoczy, choćby się chciało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']no widzisz, a mówiłaś że zjada 2x tyle co powinna :)

swoją drogą, moja Broom je tylko trochę mniej a jest pewnie ze 3x mniejsza :diabloti:

a ile czasu dostawała te karmy?[/QUOTE]

broom jest szczeniakiem w fazie intensywnego rozwoju.

moj pies jest dorosa, prawie dwuletnia suka.

kiedy byla w wieku broom zarla jeszcze wiecej. i to ZGODNIE z tabelka. jest to w pelni normalne.

Link to comment
Share on other sites

Amber , ale rozmowa była o psie o normalnym żołądku , który jest chudziutki i wymaga podtuczenia ;) i mimo dużej ilości żarcia , nadal jest chudy ...
Dlatego padła propozycja , by zmienić mu karmę na bardziej kaloryczną.
Mowa była o normalnie trawiących psach , a nie odstępstwach od normy.
Normalny pies , powinien jeść dawki , mniej więcej przewidziane jak w tabelkach ... oczywiście +/- jak zaleca każdy producent , dostosowane do zapotrzebowania psa.
Ale przepasanie psa na siłę adultami ... a mimo to chudy nadal , nie jest dobre , bo niczemu to nie służy. Są karmy typu high energy po to :)

Link to comment
Share on other sites

mi suka zawsze świetnie wyglądała na karmach dla psów aktywnych mimo że mamy kłopoty z utrzymaniem wagi to na na tych sport zawsze wyglądała najlepiej , po przerzuceniu na zwykłego adulta zawsze trochę tyła.
mimo że tego i tego zawsze dostaję mniej niż powinna nawet 50-70g mniej niż na opakowaniu piszę .
ale do zwykłych adultów staram się nie wracam już .

Kleo znajomej potrafi zjeść 500g karmy (byłam świadkiem nie raz tak zjadała) i jeszcze będzie głodna i oczywiście nie przytyję a ma 24kg i może jeść jak słoń zawsze ma tą samą wage , teraz trochę zmężniała z wiekiem ale nie przytyła .
tylko nie wiem czy mam im zazdrościć czy współczuć :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Amber , ale rozmowa była o psie o normalnym żołądku , który jest chudziutki i wymaga podtuczenia ;) i mimo dużej ilości żarcia , nadal jest chudy ...
Dlatego padła propozycja , by zmienić mu karmę na bardziej kaloryczną.
Mowa była o normalnie trawiących psach , a nie odstępstwach od normy.
Normalny pies , powinien jeść dawki , mniej więcej przewidziane jak w tabelkach ... oczywiście +/- jak zaleca każdy producent , dostosowane do zapotrzebowania psa.
Ale przepasanie psa na siłę adultami ... a mimo to chudy nadal , nie jest dobre , bo niczemu to nie służy. Są karmy typu high energy po to :)[/QUOTE]


a kto wyznacza granice "normalnosci"?

tabelki przewidujace dawki znajdujace sie na opakowaniach karm sa bardzo wzgledne.
dawke karmy nalezy dostosowywac do psa indywidualnie.

oczywiste jest to, ze aktywny pies pracujacy bedzie potrzebowal wiecej karmy niz pies tej samej rasy, ktory jest kanapowcem lub zwierzeciem o przecietnej aktywnosci.

bzdura jest, ze "normalny pies je tyle, co w tabelce".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']
moj pies jest dorosa, prawie dwuletnia suka.

kiedy byla w wieku broom zarla jeszcze wiecej. i to ZGODNIE z tabelka. jest to w pelni normalne.[/QUOTE]
moja dopiero w wieku 2 lat zaczęła tak porządnie wyglądać , rozrosła się w klacie i zmasowała mocno , dopiero stała się dorosła i do tamtej pory przestała rosnąć i jak dobiła do 16-17kg tak została a w wieku 1,5roku miała 14,5-15,5 kg .
a nie jadła prawie wcale była mega niejadkiem .
to tak o ciekawostka jak psy niektóre dłuugo rosną .:lol:

Edited by gops
literowka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']moja dopiero w wieku 2 lat zaczęła tak porządnie wyglądać , rozrosła się w klacie i zmasowała mocno , dopiero stała się dorosła i do tamtej pory przestała rosnąć i jak dobiła do 16-17kg tak została a w wieku 1,5roku miała 14,5-15,5 kg .
a nie jadła prawie wcale była mega niejadkiem .
to tak o ciekawostka jak psy niedługo dłuugo rosną .:lol:[/QUOTE]

moja tez zaczela nabierac masy dopiero po pierwszej cieczce, ktora miala w wieku 18 miesiecy-co tez nie jest "normalne".

teraz moja suka musi zezrec wiecej niz przwiduje tabelka, twoja mniej...i ktora jest nienormalna?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']moja tez zaczela nabierac masy dopiero po pierwszej cieczce, ktora miala w wieku 18 miesiecy-co tez nie jest "normalne".

teraz moja suka musi zezrec wiecej niz przwiduje tabelka, twoja mniej...i ktora jest nienormalna?[/QUOTE]
obie :lol:
obie są normalne , moja musi mniej bo przytyję Twoja więcej by utrzymać wagę , psy są różne jak już wiadomo .
swoją drogą czym karmisz że w tabelce piszę 200g? bo tyle to zazwyczaj piszę na wage mojej a TY masz większe suczki .

Link to comment
Share on other sites

ale a_nusia 220 gram a 300 gram , to nie jest dwa razy więcej ... a tak pisałaś :)
napisałam tabelka +/-

Moja Hania , to jest dobry przykład , że najbardziej kaloryczną karmę jaką można dostać :) po tej nie spada z masy ... producent karmy zaleca na jej wagę ok 200gram ... dostaje 3x200 gram , by wyglądała jak wygląda. Tylko to nie jest adult .... tylko karma typu high energy ... i na tej karmie utrzymuje się ... ma 15 miesięcy , cieczkę miała w wieku 9 miesięcy , tylko że staffik rozwija się do 3 lat. A jest to suka hiperaktywna , a ogromnym temperamencie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...