Jump to content
Dogomania

Chore Polskie szczeniaki sprzedawane na zachod !!!


E.A.C

Recommended Posts

przemycanie szczeniakow odbywa sie oczywiscie nielegalnie,poczytaj gazety ,jak to prawie kazdego dna zatrzymuja na autostradach auta ktore przewoza masowo szczeniaki majace 4-7 tygodni ,nie zaszczepine,majace podrobione zaswiadczenia i iinne papiery.psy sa pod wplywem srodkow usypiajajacych schowane w bagaznikach ,chore ,oslabione,bez wody,niektore nie dozywaja uwolnien.psy te sa zabierane do pobliskich schronisk.te szczeniaki prubuja dostarczac do Niemiec .Belgi czy Holandi do prywatnych osob zamawiajace pieski,na bzary niedzielne.

Ciagle zaznaczam ,a wy chyba nie umiecie czytac dokladnie

ze i w Niemczech sa czarne owce i ludzie ktorzy za pare groszy pragna kupic "rasowego psa",ale pod wplywem mediow sie wszystko zmienia!!!!!!!!!!!!

W Niemczech rowniez mozna znalezc hodowcow ktorzy sa nieuczciwy,ale to jeszcze nie taka zaraza i epidemia hodowlana jak w Polsce i Czechoslowacji:angryy::angryy: Gdzie kontrole i zivilcurage !!

Wlasnie ludzie mieszkajacy na zachodzie wiecej kochaja ojczyzne niz ciagle klocacy sie i nienawidzacy ,zazdrosni rodacy ,gdyz rodacy widzac i porownujac Polske z innymi krajami ,a do tego majac mozliwosci moga cos dla Polski w tym wypadku zrobic ,zmienic na lepsze!
Ale zadufanie nie pozwala w wielu przypadkach ,zeby dac rady czy pomoc,pomoc dla moich ziomkow tylko kojarzy sie czesto z daniem pieniedzy:angryy::angryy::angryy:Dlatego duzo kolezanek z ochrony zwierzat w Niemczech pomaga Hiszpani,Grecji ,Rumuni ,bo wspolpraca z polskimi czesto organizacjami i schroniskami jest niemozliwa:-(ja mam szczescie!

Dziewczyny, siedzac po czubek glowy w nieszczesciach i majac na codzien kontakt z nieprawidlowosciami ,to sie juz nie widzi nieszczesc innych tylko czubek wlasnego nosa:angryy:,gdyz nieszczescia i nieprawidlowosci sa chlebem powszednim:angryy:
my wszystkie mamy porownania i kazda z nas jak moze pomaga ,a nie chodzi jak paf zadumany w przekananiu ,ze zwierzta polskie sa szczesliwe,ze wszyscy winni,a najlepiej Niemcy za mizere ,te opinie napewno krzywdza garstke dobrych polskich hodowcow,naprawde to jest garstke.
Proponuje otworzcie oczy ,schowajcie ego do kieszeni,nie wpadajcie w samozachwyt i walczcie ,jestescie przeciez na miejscu!!!
Zmiencie zarzad,ustalcie nowe ustawy,robcie kontrole itd usuwajcie plewy ,a nie patrzcie na Niemcow i td ,bo my wszyscy jestesmy Polakami i pragniemy tylko jednego-dobra dla zwierzat!

To wszyscy kochajacy zwierzeta powinni zaksac rekawy ,a nie czekac na gwiazdke z nieba.:shake: a nie winnic wszystkich swietych za to co sie robi z polskimi niedocononymi zwierzetami ,zwierztami jako tylko produkt i do napelniania kieszeni:mad::mad::mad:

my wszyscy chcemy dobra,granic nie ma ,ale sa w glowach!!!!!!

wybaczcie ,ale dalej nie bede sie wypowiadala ,gdyz musze zalatwiac z burmistrzem auto ,do darow dla schroniska,i wiele pozytecznych spraw wlasnie dla Polski :lol:
zaba-co ma Hitler(pochodzi z Austri)wspolnego z tragiczna sytuacja zwierzat?co ma twoj wywod o dumie narodowej z tragiczna sytuacja zwierzat?
pozdrawiam Roma

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='xxxx52']To wszyscy kochajacy zwierzeta powinni zaksac rekawy ,a nie czekac na gwiazdke z nieba.:shake: a nie winnic wszystkich swietych za to co sie robi z polskimi niedocononymi zwierzetami ,zwierztami jako tylko produkt i do napelniania kieszeni:mad::mad::mad:[/quote]Ani nie mam zamiaru winić wszystkich Świętych,nie czekam też na gwiazdkę z nieba,a o tym jak działam w moim oddziale i jakie mamy w tej dziedzinie osiągnięcia,nie mam zamiaru informować na forum publicznym.
Myślę,że cały problem w tej dyskusji,jest taki,że w nieodpowiedni sposób sie do niej zabrałyście.Zamiast naskakiwać i wsadzać wszystkich do jednego wora,pisać,że się za nas wstydzicie,trzeba było zacząć np:tak-"W Niemczech pojawił się problem chorych szczeniąt,przemycanych z Polski.Psuje to opinię nam Polakom i polskim hodowcom.Czy możemy coś razem zrobić,żeby zapobiec takim opiniom i pomóc tym biednym psiakom?"
Sens ten sam,ale jakże inne podejście do sprawy.I dalej dyskusja się toczy w atmosferze wzajemnego zrozumienia i sprzymierzonych sił;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']przemycanie szczeniakow odbywa sie oczywiscie nielegalnie,poczytaj gazety ,jak to prawie kazdego dna zatrzymuja na autostradach auta ktore przewoza masowo szczeniaki majace 4-7 tygodni ,nie zaszczepine,majace podrobione zaswiadczenia i iinne papiery.psy sa pod wplywem srodkow usypiajajacych schowane w bagaznikach ,chore ,oslabione,bez wody,niektore nie dozywaja uwolnien.psy te sa zabierane do pobliskich schronisk.te szczeniaki prubuja dostarczac do Niemiec .Belgi czy Holandi do prywatnych osob zamawiajace pieski,na bzary niedzielne.[/quote]

Wierze ze takie coś się dzieje, ale czy jest to nagminne? nie wiem, ale nie sądzę, jeśli raz kogoś się złapie to drugi raz tego nie zrobi... wiec troche dużo polakow musialoby w ten sposob zarabiać, przykro sie czyta ze takie coś się dzieje, bo to wrecz sadystyczne :-(




[quote]W Niemczech rowniez mozna znalezc hodowcow ktorzy sa nieuczciwy,ale to jeszcze nie taka zaraza i epidemia hodowlana jak w Polsce i Czechoslowacji:angryy::angryy: Gdzie kontrole i zivilcurage !![/quote]

Czechosłowacja zostala podzielona 1 stycznia 1993 roku więc nie może tam być tak jak piszesz, chyba że mowisz o Czechach i Słowacji ale to dwa rozne kraje.

[quote]Wlasnie ludzie mieszkajacy na zachodzie wiecej kochaja ojczyzne niz ciagle klocacy sie i nienawidzacy ,zazdrosni rodacy ,gdyz rodacy widzac i porownujac Polske z innymi krajami ,a do tego majac mozliwosci moga cos dla Polski w tym wypadku zrobic ,zmienic na lepsze![/quote]

Ja nie jestem o NIC zazdrosna, tym bardziej że mam możliwość wyjechac za granice i zobaczyć jak tam jest, wyjechalam wrocilam po 4 miesiacach i znow tam wracam, mimo że jest lepiej, NIGDY tam nie zostane, bo wole zdecydowanie Polske ;) takze nie wiem o jaka zazdrość chodzi.

[quote]Ale zadufanie nie pozwala w wielu przypadkach ,zeby dac rady czy pomoc,pomoc dla moich ziomkow tylko kojarzy sie czesto z daniem pieniedzy:angryy::angryy::angryy:[/quote]
Masz racje w WIELU, a nie w kazdym przypadku..


[quote]my wszystkie mamy porownania i kazda z nas jak moze pomaga ,a nie chodzi jak paf zadumany w przekananiu ,ze zwierzta polskie sa szczesliwe,ze wszyscy winni,a najlepiej Niemcy za mizere ,te opinie napewno krzywdza
Proponuje otworzcie oczy ,schowajcie ego do kieszeni,nie wpadajcie w samozachwyt i walczcie ,jestescie przeciez na miejscu!!![/quote]
Przekonana to ja jestem do tego, ze wy wyolbrzymiacie... tak jak pisałam NIGDY nie spotkałam się z znęcaniem się nad zwierzakiem, a mieszkam na osiedlu! gdzie psa ma prawie co drugi mieszkaniec...

[quote]Zmiencie zarzad,ustalcie nowe ustawy,robcie kontrole itd usuwajcie plewy ,a nie patrzcie na Niemcow i td ,bo my wszyscy jestesmy Polakami i pragniemy tylko jednego-dobra dla zwierzat![/quote]

Jest jeden problem, takie cos POCHLANIA czas, a w Polsce nie ma tak jak w Niemczech, wiele osob ma rzucic prace? u nas ciezko urlop dstac, a po 12h roboty raczej nic sie juz nikomu nie chce, nawet nie ma czasu na wlasna rodzine...



[quote]zaba-co ma Hitler(pochodzi z Austri)wspolnego z tragiczna sytuacja zwierzat?co ma twoj wywod o dumie narodowej z tragiczna sytuacja zwierzat?
pozdrawiam Roma[/QUOTE]

a rzadzil w Niemczech i jakos narod mu uległ.. mnie chodzilo tylko o to, ze piszecie o polakach i polsce w SAMYCH wadach tak jakby dobrych stron nie było, ale cóż to wasze opinie, tylko przez pryzmat obrazu Hitlera wielu polakow moze widziec same złe cechy w Niemczech, ja jakos na to tak nie patrze, ale wielu takich jest ze Niemcow nienawidza za przeszłość... Miło wam się czyta jak inni piszą ze Niemcy sa takie i takie (w wadach) chyba nie..
W Polsce jest zle, ale nie jest najgorzej i pniemy się w górę..

Link to comment
Share on other sites

zaba -pniemy sie w gore nieszczesc!

przyklad dzisiejszej gazety:
Anonse -Wielkopolska cyt."kupie szczeniaki tylko rasowe calych miotow"
telefon 0790619290

Planeta zwierzat
kupie cale mioty szczeniat
wymienie jamnika na innego
oddam psa itd itak ciagle
ta lektura jest ciekawa i podsumujaca :placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz:
Zaba -masz wyjatkowe szczescie ,ze tam gdzie mieszkasz, psy wszyscy kochaja i nikt sie nad nimi nie znaca,nie odda do schroniskata musi byc jakas oaza szczesliwych ludzi i psow i kotow?,ale jak znajdziesz czas poczytaj posty zawarte w dziale "Psy w potrzebie" to nie bedziesz taka optymistka.
Wszystko POCHLANIA czas ,najwiecej to siedzenie przy klawiaturze!W tym czasie moze bys zrobila pozytecznego dla Twoich i nie Twoich zwierzat.jak chcesz podpowiem.,a jest duzo do zdzialanie na tym "zwierzecym poletku"

Link to comment
Share on other sites

No właśnie a Ty znów same WADY, plusow nie widzicie, zapominacie o sterylizacji jaka w Polsce w ostatnich latach zaczeła wzrastać, cóż...
a na taka sprzedaz to jaki My mamy wpływ, czy jakis przepis sie pod to podpina? w Niemczech macie zakaz sprzesawania nierodowodowych szczeniat? chyba nie.. takze jak do takiej sprawy podejśc, jesli gość sprzeda miot zaszczepiony i odrobaczony? Hm.. co innego jesli trzyma go w skandalicznych warunkach.

Link to comment
Share on other sites

Wybacz,ale ilość ogłoszeń towarzyskich(tak je nazwijmy) nie świadczy o rozwiązłości narodu!Jaki szanujący się hodowca sprzeda handlarzowi całe mioty?
Te ogłoszenia świadczą dla mnie jedynie o tym,że jest popyt na szczeniąta!
Nie ma popytu,nie rodzą się w komórkach,piwnicach i Bóg wie gdzie jeszcze szczenięta na handel
Dlatego sprawę trzeba zacząć od własciwej strony.Uświadamiać potencjalnych nabywców.Tłumaczyc właścicielom suczek,że nie musi choć raz urodzić dla zdrowia.
Co niniejszym czyni się na tym i wielu innych forach,roznosi się ulotki do lecznic R=R,plakatuje się miasta itd.

Link to comment
Share on other sites

nic sie zdziala na nizynach:shake:
ale media robia cuda np.pokazywac tragiczna sytuacje zwierzat w hodowlach,mowic mowic pisac pisac do upartego .Bez walki nie bedzie sukcesu:shake:
w niemieckich gazetach w wiekszosci to polacy daja anonse

Nie porownajcie sytuacji zwierzat do Polskich do innych krajow
w Polsce to jest horor ,sytuacja nagminna,to hodowlana zaraza!!!!!!!!!To chodzi o skale przestepsw popelnianych na zwierzetach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
apropo kastracji ,sterylizacji ,juz dalismy 5 tysiecy euro na kastracje psow wiejskich

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']nic sie zdziala na nizynach:shake:
ale media robia cuda np.pokazywac tragiczna sytuacje zwierzat w hodowlach,mowic mowic pisac pisac do upartego .Bez walki nie bedzie sukcesu:shake:
w niemieckich gazetach w wiekszosci to polacy daja anonse

Nie porownajcie sytuacji zwierzat do Polskich do innych krajow
w Polsce to jest horor ,sytuacja nagminna,to hodowlana zaraza!!!!!!!!!To chodzi o skale przestepsw popelnianych na zwierzetach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
apropo kastracji ,sterylizacji ,juz dalismy 5 tysiecy euro na kastracje psow wiejskich[/quote]Wyluzuj.Krzykiem niczego nie zdziałasz,a tylko znowu podniesiesz tempereturkę tego topiku.Jak do tej pory widzę tu tylko monologi i przepychankę.Nikt nie odpowiedział na moje pytania.
Jaki cel miała założycielka topiku?
Jakie konkretne propozycje macie,żeby zmienić tę sytuację(tylko bez ogólników proszę,że na nizinach nic się nie zmieni,że media to ogromna siła)?
I kto to są "my",którzy daliście 5 tys EURO na kastracje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52'] w niemieckich gazetach w wiekszosci to polacy daja anonse[/quote]

Czy Ty naprawdę wierzysz w to co napisałaś??:crazyeye::crazyeye: i w "polska hodowlana zarazę??? Opanuj się :shake::shake:.

Masa ogłoszeń z numerami stacjonarnymi - rozumiem, ze to Polacy zdominowali niemiecki rynek psów bez papierów?? Zastanów się, co za bzdury wypisujesz :crazyeye::shake::shake::shake:

Gdyby Niemcy nie kupowali szczeniąt za 400 euro zamiast zapłacic za niego 1000 Euro zgodnie z zachodnimi standardami, to nie byłoby zwyczajnie popytu na nie, a więc zwyczajnie "produkcja" nie byłaby opłacalna.

Link to comment
Share on other sites

Widzisz,dając takie odpowiedzi,zniechęcasz do siebie.
Ja w swojej naiwności,sądziłam,że założycielka tematu ma konkretny cel,że zbiorą się ludzie,którzy zechcą sprawy wziąć w swoje ręce i X napisze petycję do wszystkich instytucji mających na celu dobro zwierząt,Y zajmie się kontaktami z mediami i nagłaśnianiem sprawy,Z ma zająć się organizacjami takimi jak TOZ,Straż dla Zwierząt,a każdy z uczestników tego wątku,rozejrzy się po terenie i wyluka pseudohodowle itd,itp.Że razem coś zrobimy,a nie poklepiemy sobie jak Kowalska z Nowakowską o Jankowskiej.

Link to comment
Share on other sites

mOJE MILE DOGOMANIANKI,milo sie z wami korespondowalo,przepraszam ze kogos urazilam,nie mialam was checi urazic,bo wiem ze robicie kawal dobrej roboty,myslalm ,ze podsyce was do walki ze zlem,ale nie o was myslalam:shake:oczywiscie pocieszajacy jest fakt ,ze pojawia sie duzo mlodych ,checi do walki o zwierzeta ,mlodych osob,to jest dobra droga malych kroczkow:multi:Widze moj przystanek i bede wychodzila z "autobusu",czesc i wszystkiego dobrego ,zdrowych Wesolych Swiat ,dobrego lepszego Nowego Roku dla was i waszych rodzin i oczywiscie dla calej menazeri:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.'][B]Gdyby Niemcy nie kupowali szczeniąt za 400 euro [/B]zamiast zapłacic za niego 1000 Euro zgodnie z zachodnimi standardami, to nie byłoby zwyczajnie popytu na nie, a więc zwyczajnie "produkcja" nie byłaby opłacalna.[/quote]

I to jest chyba najważniejsze co mogło byc napisane w całej tej dyskusji..
Ciekawe, ze ci biedni oszukiwani przez polakow niemcy tłumnie na wystach pytają polaków czy przypadkiem nie maja jakiegos szczeniaka do sprzedania. To samo dzieje sie w austrii. I jaks nikt nie pyta czy moze przyjechac i zobaczyc hodowle, tylko chce kupić psa juz teraz i na miejscu. I najlepiej TANIO. To niech moze nie narzekaja jak to sie dali oszukac. Jest takie powiedzenie, "Chytry 2 razy traci".

Link to comment
Share on other sites

kareninia-tzn.dobrze rozumujac to dlatego jest taka "produkcja ""szczeniakow,chorych na lewych papierach,4-7 tygodniowych ,bo.....tylko Niemcy kupuja:crazyeye:a odracajac pytanie ,bo gdyby nie kupowali za 400 euro nie bylo by takiej produkcji szczeniakow w Polsce:cool1:i przepelnien w schroniskach?
To znaczy produkuja hodowcy i pseudohodowcy polscy ta mase szczeniakow dla Niemcow?:crazyeye:
Produkuje sie chore do Niemiec bo zaklada sie ze stac ich na zaplate za chorego 400euro ,natomiast za zdrowego musieliby zaplacic 1000euro .Hodowcy handlarze zakladaja ,ze chytry dwa razy traci:diabloti:i produkuja masy tych tanich ,chorych szczeniakow idzie dalej.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52'][B]Produkuje sie chore do Niemiec bo zaklada sie ze stac ich na zaplate za chorego 400euro ,natomiast za zdrowego musieliby zaplacic 1000euro[/B] .Hodowcy handlarze zakladaja ,ze chytry dwa razy traci:diabloti:i produkuja masy tych tanich ,chorych szczeniakow idzie dalej.:angryy:[/quote]

1000 euro musieliby zapłacic za rodowodowego szczeniaka z hodowli niemieckiej, a czy będzie zdrowy, to 100% pewności nigdy nie ma.

I dlatego wolą pewnie zapłacic 400 euro za takiego bez papierów, w końcu 600 zostanie w kieszeni - no i masz rację - chytry 2 razy traci - nastepnym razem bedą woleli sprawdzic skąd kupują szczeniaki - tylko tych malutkich szczonków szkoda. :placz:

Już to raz napisałam , ale może mało wyraźnie - [B]za 400 euro mogą kupic W POLSCE rodowodowego, porządnego, zadbanego szczeniaka z wybranej przez siebie hodowli ale BEZPOŚREDNIO [/B]- trzeba tylko chciec, tak więc[B] moim zdaniem nie jest to tylko kwestia pieniędzy, ale zwykłego wygodnictwa i lenistwa[/B]. Bo po co maja sobie głowę zawracać wybieraniem hodowli, organizowaniem transportu itp. jak mozna zadzwonic i zamówic szczeniaka niemal z dowozem do domu.

I dalej nie moge zrozumiec tych biedych oszukanych Niemców - jeśli jest tyle informacji, stron w necie o chorych szczeniakach z Polski - to dlaczego oni dalej te szczeniaki kupują??? :-o:-o

Prawdziwi hodowcy czy z Niemiec czy tez z innego kraju, jeśli bedą chcieli kupic szczonka z Polski - to i tak kupią - ale przedtem dokładnie wybiora hodowlę, w której chcieliby go zawówic czy zarezerwowac.

Link to comment
Share on other sites

kto tu mowi ,ze Niemcy sa biedni,jezeli kupuja z parkingow,otrzymuja do domu jak paczke czy kupuja na bazarach sa sami winni ,ze musza pozniej inwestowac pieniadze na leczenie tych sierot.na cale szczescie ruszyla w telewizji kampania przeciw hodowcom polskim ,ale kij ma dwa konce:kampania przeciw zwierzetom polskim niszczy dobre imie polakow,dobrych nielicznych hodowli ,wszystkim co Polskie.Ci rozmnazacze wszystko niszcza.jest kapania przeciw mafiom kradnacym auta,a teraz intensywna kampania przeciw polskim psom!!weterynarze juz melduja jezeli pies ma polski paszport,robia wywiady,pojawily sie bura dedktywistyczne wylapujace psie mafie.te mafie szczenikow z Polski i Czechoslowacji ,i pojawily sie w Rumuni .Rozmnazacze -handlarze sa moga spowodowac zakaz ,ze nikt z Niemcow nie kupi zadnego polskiego pieska ,a to jest na dobrej drodze. .juz podaja telefony ,dla spoleczenstwa o informowaniu gdzie ,co i jak ,dltego sa takie zatrzymywania na autosradach i na cale szczescie psy sa odbierane.Mozna meldowac specjalne ekipy znajdujace sie na autostradach ,ze ktos ma psy ,lub wiedzial cos podejrzanego,lub pojawil sie rasowy polski pies ,lub hodowca niemiecki zakupuje polskie pieski bez papierow mOwiac ,ze to swoje.
Ciesze sie ze przychodzi wreszcie w Niemczech ratunek dla tych produkowanych na ogromna skale psow raz sprzedawanych na bazarach ,raz z papierami ,raz wysylane do zachodniej Europy
ALE W KAZDYM PRZYPADKU CHODZI O ZAROBEK ;O ZAROBEK CO PRODUKTEM SPRZEDAZY SA BIEDNE PSY POLSKIE:placz::placz::placz::placz:

pOWINNO I W POLSCE ROZPOCZAC WALKE Z TYMI BANDAMI ;MAFIAMI ROZMNAZAJACYMI ZYWE ISTOTY!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']na cale szczescie ruszyla w telewizji kampania przeciw hodowcom polskim ,ale kij ma dwa konce:kampania przeciw zwierzetom polskim niszczy dobre imie polakow,dobrych nielicznych hodowli ,wszystkim co Polskie.Ci rozmnazacze wszystko niszcza.[/quote]


Bedac Polka bardzo mocno zwiazana z Polska i stojac zawsze w jej obronie, wlasnie to mialam na mysli zakladajac ten temat. Jak widze niektorym jednak nie w glowie cos z tym problemem zrobic.

Link to comment
Share on other sites

Eac i xxx52, ja uważam, że to bardzo, bardzo dobrze, że taka akcja w mediach się pojawiła . Ludzi trzeba uświadamiać, skoro nie wiedzą , że robią źle.
A porządni hodowcy bać się nie mają co, bo generalnie "pocztą pantoflową", przez znajomych idą informacje, gdzie są fajne szczeniaki, od kogo warto kupić, i niezależnie po której stronie granicy, jesli ktoś chce konkretnego psa, konkretny rodowód to spokojnie i ŚWIADOMIE go kupi. Tak więc absolutnie nie obawiałabym się dobre imię polskich hodowców. Taka akcja tylko wyjdzie nam na dobre.

Link to comment
Share on other sites

Cavusia,nie patrzcie na Niemcow,moze w Polsce tez zaczniecie walczyc z psudohodowcami i hodowcami(prosze nie mowic,ze nie mamy czasu ,mozliwosci itd)Wpierw nalezy zaczac od gniazda zla ,bo wspolnie widac pozniej efekt ,a nie pocieszac sie ,ze i tak sprzedamy psy bo mamy dobre czy w Polsce czy Zagranica.Tylko w glowie interes:angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Cavusia,nie patrzcie na Niemcow,moze w Polsce tez zaczniecie walczyc z psudohodowcami i hodowcami(prosze nie mowic,ze nie mamy czasu ,mozliwosci itd)Wpierw nalezy zaczac od gniazda zla ,bo wspolnie widac pozniej efekt ,a nie pocieszac sie ,ze i tak sprzedamy psy bo mamy dobre czy w Polsce czy Zagranica.Tylko w glowie interes:angryy::angryy::angryy:[/quote]
xxx52, może ktoś ma w głowie interes, ale napewno nie jestem to ja (do tej pory 1 miot, za rok 2, więc nie wmawiaj mi "interesu" ).
Ja na Niemców nie patrzę, bo szczerze mówiąc nie widzę tam specjalnych wzorów do naśladowania. A walka to przede wszystkim uświadamianie, bo jak świadomość będzie większa, to i psom będzie lepiej. Dlatego ja promuję dobre hodowle i uświadamiam jak taka hodowla wyglądać powinna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']...co robisz albo jak walczysz ze zlymi hodowlami i psudohodowcami np.twojej rasy psa?:roll: [/quote]

No wlasnie...
Ja ' siedze' w goldenkach i moge wskazac palcem takich pseudohodowcow z Polski, ktorzy hurtem wyworza psy do Niemiec, z ksiazeczkami zdrowia :angryy::angryy::angryy:, ale niezaszczepionymi szczeniakami. Maja full wypas: szczeniaki z rodowodem i bez, dlatego powinno sie z nimi cos zrobic. Ja niestety moge byc czujna na miejscu, by nie psuc dobrego imienia polskich hodowcow.
Ale co to da, musi byc ktos w Polsce kto sie tym zajmie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...