Jump to content
Dogomania

Kurs IPO 2008 w CSP


molos

Recommended Posts

[quote name='ara']Nie mogę:loveu::loveu::loveu: może jeszcze zamień "super" na "poczciwym", lepiej pasuje do pań w naszym wieku:lol:[/quote]

no i mnie zabilas, ja szukalam zamiennika na slowo super, ale z racji wieku - problemy z pamiecia mam hahahahahah takze dobrze, poczciwy to poczciwy :loveu::loveu::loveu::loveu: zaden tam super

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gin, ara (widzę, że jesteś lepiej zorientowana w temacie niż ja choć VGlogara i WGosse poznałaś zdaje się przy okazji imprezy organizowanej przeze mnie ale może się mylę?), znam sporo detali dot. Roko ale nie jestem uprawniony zabierać głos w tej sprawie. Ja napisałem "z polskich akcentów" i "pomagał w przygotowaniu" i wszystko było zgodne z prawdą mimo to usunąłem wpis na prośbę VGlogara. Jeśli chcecie podyskutować na ten temat to serdecznie zapraszam po raz kolejny na weekend w CSP :)

mch - hesce chodzi tylko i wyłącznie o to aby rozbić temat i zniechęcić użytkowników do tego przedsięwzięcia - to dla wszystkich czytających ze zrozumieniem jest jasne. Po co? mam wrażenie, że odpowiedź jest trywialna: bo tak! :p pomijam oczywiste fakty z innego tematu ;)

[quote]a molos az tak sie tłumaczy szczególowo ze to podejrzane wręcz.[/quote]tak się zastanawiałem czy odpowiadać (nie tłumaczyć się tylko wyjaśniać) ale doszedłem do wniosku, że pytania pozostawione bez odpowiedzi często zaczynają żyć swoim życiem i rodzą plotki ;) to trudna sytuacja dla mnie bo tracę na to czas. Staram się wszystkim uświadomić, że jak chcą odpowiedzi to zapraszam na CSP - poznają wszystkie fakty u źródła ;) ale jak widzisz to nie za bardzo działa :) jakieś propozycje? rozwiązania? wyślij w razie czego na PW bo tu już heska zrobiła wystarczający śmietnik ;)

[quote]to sie nagle okazuje ze sami mistrzowie swiata z calej polski :evil_lol: skupią energie i siły wszelakie na tym zeby to tak profilaktycznie unicestwic w zarodku .
[/quote]święte słowa i super konkluzja - ale takie reakcje jakoś mnie wcale nie zaskoczyły - wręcz przeciwnie, spodziewałem się tego - Polska to specyficzny kraj pod tym względem ;)

dodam - ja się nie mieszam do tego co sobie heska organizuje czy ktokolwiek inny i nie robię syfu w ich tematach BO TO NIE MOJA SPRAWA (choć może czas zweryfikować swoje postępowanie?) ;)

Link to comment
Share on other sites

Oj, Błażeju, po co te złośliwości w Nowym Roku?

[quote name='molos']widzę, że jesteś lepiej zorientowana w temacie niż ja[/quote]

Na to wygląda:eviltong: ja akurat niczego tu nie interpretuję, tylko podaję fakty:cool3:

[quote name='molos'] Ja napisałem "z polskich akcentów" i "pomagał w przygotowaniu" i wszystko było zgodne z prawdą mimo to usunąłem wpis na prośbę VGlogara.[/quote]

A ja napisałam, że

[quote name='ara'] Możliwe, że faktycznie było napisane, że "pomagał";-):oops:[/quote]

Link to comment
Share on other sites

ależ ara, jakie znowu złośliwości? nie pozwól aby udzielił Ci się klimat Heski ;) ja tylko wyrażam swój podziw, że jak na tak krótką znajomość "tematu" jesteś bardzo zorientowana i pewna tego co piszesz :) ja też znam pewne fakty - jednak nie czuję się uprawniony dyskutować na ten temat ;) zwłaszcza, że, musisz przyznać, to zupełnie poboczny temat względem projektu CSP i jego założeń ;)

jednocześnie daję rozwiązanie na różne wątpliwości - przyjazd na CSP :) i miłe, długie , wieczorne dyskusje o szkoleniu psów i czym sobie tylko żczysz :)

Link to comment
Share on other sites

zatem KLIMATEM HESKI wstawiam scana ceskeho zpravodaje dostepny takze na stronie CKS - link ten zawiera spis SVAZOVYCH FIGURANTU a pod spodem spis tych co albo nie przyjechali zdac, albo nie zdali :)
to na tyle, polecam czytac ze zrozumieniem - fakty niestety

[URL]http://www.akagera.pl/images1/svazovy1.JPG[/URL]

Link to comment
Share on other sites

nie wątpię hesunia, że to w TWOIM KLIMACIE robienie z tematów śmietnika w dodatku wypisując bzdury i kłamstwa - mało tego - wklejając dowody demaskujące te kłamstwa i kompletnie nie kumasz, że wyświadczasz oponentowi przysługę :)

ale dla porządku i zaciekawionych odpowiadam w odpowiednim temacie ignorując próbę zaśmiecania tego tematu:

[url]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9213600#post9213600[/url]

chyba jednak nigdy nie przestaniesz mnie zadziwiać swoją... "bystrością" umysłu :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Molos ja zadawalem merytoryczne pytania odnosnie kursu - i nie chce sie czepiac, ale na wszystkie nie odpowiedziales (np. o liczbie uczestnikow), a sprawa tych polskich psow wyszla przy okazji (tez znam pewne fakty, dlatego chcialem wyjasnic te "niescislosci", ale juz sama sprawa, ze te psy przyjezdzaja na treningi [+sam wymienilem dwa inne, a wszystkie z nich startuja w zawodach IPO3], jest dobra reklama w PL dla V.Glogara). I nie reprezentuje zadnego konkurencyjnego obozu, czy szkolen, wiecej - przynajmniej raz mam zamiar przyjechac do Kozienic jak bedzie Glogar.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Gdybym nie wiedziała, że Glogar "pożyczył" Rokiego na miesiąc, bo nie miał swojego wyszkolonego psa, to po przeczytaniu Twojego wyjaśnienia pomyślałabym, że dobry czeski pozorant:cool3: wziął Rokiego na szkolenie stacjonarne, nauczył wszystkiego, pozdawał egzaminy i jeszcze wrodzona skromność nie pozwala mu mówić o tym głośno:lol:

Możliwe, że faktycznie było napisane, że "pomagał";):oops:[/quote]

szkoda, że z Rokym tak wyszło, bo już myślałem, że trening u nich gwarantuje przyzwoity start w MŚ.
Przeczytałem cały temat i jakoś żenująco...

PS. staję się chyba fanem IPO-wca (serio) :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molos']ja tylko wyrażam swój podziw, że jak na tak krótką znajomość "tematu" jesteś bardzo zorientowana i pewna tego co piszesz :) [/quote]

Przeceniasz mnie:placz: orientację w tematach pasujących do tego forum łapię od... hmmmm:hmmmm: prawie 15 lat;):oops: a nie zapominaj, że przy takich małych, szarych ludzikach jak ja, nikt się za bardzo ze słowami nie liczy i wielu ciekawych rzeczy można sie dowiedzieć:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Witam,
ludzie dokąd zmierza nasza kynologia jak "człowiek człowiekowi wilkiem"?
Molos chce coś zrobić w temacie szkoleń, a tu zleciały się "sępy" rządne krwi, pewnie same "orły" szkoleniowe IV RP. Organizujecie konkurencyjne szkolenia, czego te psy mają się od was uczyć, szczekania? To już potrafią pewnie, ale jak chcecie zaistnieć w szkoleniach to nie tędy droga.
Sławomir Mrożek już pisał, że internetowy czat kojarzy mu sie z seansem spirytystycznym i sądem kapturowym, a internautów nazywa tłumem bez ciała. To prawda, bo tak łatwo jest opluwać ludzi mając w awatarze nie swoją twarz i bez nazwiska.
"Żył w czasach tak doskonałych, że tylko nadzieja, że coś sie zepsuje była jedyną nadzieją", ale wy nie żyjecie w czasach doskonałych, a bohaterowi tej książki z której pochodzi cytat na koniec opada sufit na głowę (tak na marginesie).
Ale cóż dla waszych psów i tak będziecie autorytetami nie ważne co powiecie i zrobicie, to tak dla pokrzepienia serc. Nauczcie się od nich sympatii do ludzi, dopiero zacznijcie szkolić psy.

Pozdrawiam

PS: Lepiej być nawiedzonym i nieszkodliwym wariatem, niż wrednym i zakompleksionym frustratem.

Link to comment
Share on other sites

A mnie inicjatywa Molosa sie podoba.Moze pomysle o czyms podobnym?
Juz od dawna borykam sie z organizowaniem czegos na czym mniej wtajemniczeni a chcacy sie bawic w IPO by skorzystali.Co Ty na to Dorplant?
Molos gratuluje pomyslu.ktorego nie mam zamiaru Ci wykrasc.Ale na pewno pomysl warty nasladowania.Mysle ze warto w takim kursie ujac w planch szkolenie mlodych pozorantow.W koncu w tej dziedzinie w PL mamy duuuuze braki.
Pozdrawiam

Slawek

[URL="http://www.rewir.strefa.pl"]www.rewir.strefa.pl[/URL]
[URL="http://www.dorplant.strefa.pl"]www.dorplant.strefa.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

W takim razie ja mam pomysł! Zapraszam do mnie. Mieszkam w Kudowie Zdroju woj. Dolnośląskie. Możemy zorganizować np weekend szkoleniowy, dni owczarka niemieckiego zresztą nazwa nie gra roli :-) ważne żeby się spotkać, wymienić poglądami wspólnie poćwiczyć itp.
Można połączyć przyjemne z pożytecznym, okolica jest przepiękna, Kudowa leży w sercu gór stołowych, graniczy z Czechami a ja jestem w klubie kynologicznym ZKO 116 Hronov, wiec zaprosiłbym do udziału Czechów i doświadczonych szkoleniowców żeby jak najwięcej z tego spotkania wynieść.
Co prawda nie mam licencji ale pozoruję na ćwiczaku i idea szkolenia młodych polskich pozorantów cholernie mi się podoba.

I najważniejsze [B]nie będzie to impreza komercyjna[/B], a i noclegi załatwię po kosztach. A Czechów zaprosimy albo na ćwiczak pojedziemy bo to jakieś 4 km odemnie.

A jak dobrze wypadnie to następne spotkanie zrobimy u kogoś z Was.

Co o tym sądzicie, jakie ewentualnie terminy. Może założyć osobny wątek?

Link to comment
Share on other sites

Pomysl mi sie bardzo podoba.Zawsze gustowlem w Czeskim pozorowaniu. Bywalem troszke u Vita Glisnika swego czasu.Troche tez obserwowalem Jaro Vnencak w pracy na Slowacji w Kezmarok.Jaro jak wiemy pozorowal na MSwWUS w tamym roku.Uwazam ze zrobil to po MISTRZOWSKU.Nawet tam udalo mi sie tam zrobic uprawnienia figurant-wycvikar. kilka lat temu.Ale uprawnienia nie maja dla mnie zanaczenia.Caly czas mowie, ze im wiecj wiem o szkoleniu,szkoleniu ,pozorowaniu tym bardziej mam wrazenie ze wiem "coraz mniej".Jestem za... .Mysle ze na wiosne mozemy o sotkaniu pomyslec.Badzmy w kontakcie.Sam nauczylem jakiegos tam pozorowania dwuch mlodych ludzi ,ktorzy pozorowali mojemu VATowi i wlasnie wyjechali zarobkowo jeden do Holandii a drugi do Anglii.Stad czuje potrzebe pracy z ludzmi ktorzy chcieliby sie uczyc pozorowania.Sam tez czuje taka potrzebe.poznawania tej umiejetnosci.
Pozdrawiam
Slawek
[URL="http://www.rewir.strefa.pl"]www.rewir.strefa.pl[/URL]
[URL="http://www.dorplant.strefa.pl"]www.dorplant.strefa.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Sama idea szkolen jest jak dla mnie SUPER, robienia dni szkoleniowych z nazwa i bez nazwy, obozow, wypadow zagranicznych na weekendy itd
KAZDYCH SZKOLEN, i zeby jeszcze dodac co nieco, ja nigdy nie mialam NIC do kursu, ktory chce zrobic MOLOS, ale do tego co wypisywal, kdyby tego nie robil nie byloby sprawy i tego bzdurnego pisania postow zbytecznych.

A co do nauki pozorantow, nowych 3 młodych Polakow sie uczy, kazdy na czeskiej szkole, wiec za pare lat bedziemy moze mieli na kim dalej pracowac.

Link to comment
Share on other sites

jackdaw dobrze piszesz. Nam właśnie o to chodzi żeby takich projektów jak nasz i podobnych było w PL jak najwięcej bo w mojej ocenie tylko tak możemy dogonić sportowy świat kynologiczny :) i ze takie projekty powinny nas wszystkich łączyć a nie dzielić :)

mamy jeszcze kilka innych pomysłów ale na to przyjdzie odpowiedni czas ;)

[quote]Może założyć osobny wątek?[/quote]

mi się pomysł bardzo podoba i warto założyć nowy temat ;) sam bym bardzo chętnie przyjechał :) doskonała myśl i oby takich akcji w PL jak najwięcej :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

pierwszy weekend za nami - wszystkie psy przeżyły choć łatwo nie było :diabloti:

relacja (ze zdjęciami i filmikami) już niebawem

[quote]dobrze a jak to sie ma do mojego pytania ?
ten drugi pozorant jest z MSKS czy CKS ?[/quote]z CKS:
[URL]http://www.cz-pes.cz/horni-sucha/vybor.htm[/URL]

wrodzona skromność nie pozwala mi napisać:cool3:, że z 28 zdających egzaminy prowadzący (2 svazovych figurantów i 1 sędzia prób pracy) ocenili nas (2 pozorantów z PL) najwyżej. Szykuję filmik z licencji - będzie do wglądu dla uczestników spotkań weekendowych na stronie [URL="http://www.glogar.molos.pl"]www.glogar.molos.pl[/URL]

i przy okazji - znany jest juz termin i przyjmowane są psy na obóz IPO 2008 w czechach w ZKO Horni Sucha [url]www.molos.pl/oboz[/url]

założyłem oddzielny temat na dogo:
[url]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9854128#post9854128[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...