Jump to content
Dogomania

Kurs IPO 2008 w CSP


molos

Recommended Posts

[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#660000]Serdecznie zapraszamy na [B]Kurs IPO 2008[/B] [URL="http://www.csp.molos.pl/"]www.csp.molos.pl[/URL] , który odbędzie się w czesko-polskim Centrum Szkolenia Psów. [B]Jest to zupełnie nowa forma szkolenia psów w Polsce![/B] Jednym z prowadzących będzie [B]Vladislav Glogar ([URL="http://szkolenie.molos.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=29"]INFO[/URL])[/B], jeden z czołowych czeskich pozorantów, który m.in. [B]przygotował sukę, która zdobyła mistrzostwo świata IPO w obronie[/B] na [B]Mistrzostwach Świata Dobermanów[/B] oraz [B]przygotowywał wicemistrza Świata sznaucerów[/B] w drużynie Czech. Pozorował również na [B]Mistrzostwach bokserów Czeskiej Republiki[/B] (m.in. w 2007 roku - [URL="http://boksery.pl/content/view/190/9/"]tutaj relacja!!![/URL] ) oraz na [B]kwalifikacjach na Mistrzostwa Świata bokserów ATIBOX[/B]. Poprowadził również [URL="http://boksery.pl/content/view/171/63/"][B]DNI BOKSERA 2007 w POLSCE[/B][/URL]. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=#660000]Zajęcia będą się odbywały raz w miesiącu w weekendy i zakończone będą (dla chętnych) egzaminem IPO w ZKO Horni Sucha w Czechach. Idea całego kursu, harmonogram zajęć, formularz zgłoszeniowy oraz koszty można znaleźć na stronie: [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=#660000][URL]http://glogar.molos.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=1[/URL][/COLOR][/FONT][/SIZE]


xxxxxxxx


[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=#660000]SERDECZNIE ZAPRASZAMY![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aua, ale cena...

Jakby ktos chcial to skorzystam z okazji aby zaprosic na DARMOWE szkolenie SPORTOWE na plac Klubu Owczarka Niemieckiego w Szczecinie...

Przeklejam opis "o mnie" z mojego forum... jezeli ktos chce to moge na PW polecic pozorantow/szkoleniowcow z innych czesci kraju, ktorzy szkola taniej a na tym samym poziomie jak w tym "centrum szkolenia". Mozna zdac egzamin na miejscu lub w niemczech (SV OG Prenzlau) jezeli ktos sobie tak zyczy. Klub w Polsce ma plac, kojce, chate klubowa :D, pelnowymiarowe przeszkody do IPO, mozliwosc treningu na stadionie przed egzaminami... itp itd... Klub w niemczech ma minibar, 2 toalety, przysnic, telewizor i wszystko co serce zyczy.

Aha, powinienem dodac, ze koszt obrony w niemczech (nie dla mnie, lecz dla klubu dla osob, ktorzy nie sa czlonkami) to 2 euro (czyli ok 7zl)... bez mozliwosci rozlozenia na raty i bez mozliwosci zwrotu.

[quote] A wiec moja kolej aby sie przedstawic.

Kupiłem eksterierowego owczarka niemieckiego w 1996r mieszkając w Norwegii. Szkoliłem się u roznych norweskich zawodnikow i tam zrobilem z moja suczka PT. Przyjechalem na studia do Polski, najpierw do Gdańska, gdzie pracowałem z Michałem Szalcem. Potem do Szczecina (gdzie jestem obecnie) i szkole z Patrycja Frolenko w SV OG Prenzlau. Zdalem ze swoja suczka IPO1, ale potem nie mialem mozliwosci szkolic jako przewodnik i zdecydowałem się rozwijać jako pozorant. Uzyskałem licencje pozoranta w Polsce i pozoranta miedzynarodowego w Norwegii. Pozorowalem na licznych egzaminach w Polsce i w Niemczech. Robilem tez probe odwagi na Mistrzostwach Norwegii IPO3, i na kwalifikacjach do FCI i WUSV w Norwegii. Zdalem egzamin na Instruktora Prob Pracy Niemieckiego klub ON (SV) ale gdy w tym roku wypisalem sie z SV stracilem automatczynie ten tytul. Jako jeden z 6 osob posiadam Norweski tytul Instruktor IPO klasy III (instruktorzy I szkola nowiciuszy, instruktorzy II maja uprawnienia szkolic wszystkie psy... a instruktorzy III szkola instruktorow I i II). Moj najwiekszy sukces to pies Patrycji Eyk, który zdobył 97 punktów z obrony na Mistrzostwach Polski IPO3 (i został Mistrzem Polski) , 95 punktów z obrony na Mistrzostwach Swiata IPO3 (7 miejsce ogolem) i 93 punktow z obrony podczas Mistrzostw Niemiec dla Airedale Terrierów (i tytuł Mistrza Niemiec).

Gdy tylko mam czas i mozliwosc staram sie uczestniczyc w roznych ciekawych psich seminariach.

Pracuje obecnie z Airedale Terrierami, Owczarkami Niemieckimi, Malinois i sporadycznie z Rottweilerami.

Poza tym lubię spedzac czas ze swoja dziewczyna (fior_de_amor), która zajmuje się wyzlami... i lubię się wymadrzac na tym forum [IMG]http://psysportowe.pl/forum/wcf/images/smilies/smile.png[/IMG]

To chyba byloby na tyle...

Pozdrawiam!
Michal[/quote]

Link to comment
Share on other sites

łaaaaał, Michale! super jesteś! oddaje Ci wielki szacunek! ale mam prośbę - czy [B]mógłbyś się lansować[/B] w jakimś oddzielnym temacie? bo to chyba nie przypadek - biegasz po internecie i wklejasz zdaje się wszędzie ten sam post pod ogłoszeniem o kursie w CSP... to trochę niesmaczne :roll: tak samo robiłeś wcześniej w innych sprawach więc rzuca to cień na twoje "dobre intencje względem przewodników psów"...

nie boj sie Michale, na [B]TWOIM[/B] forum, z ktorego [B]WYWALIŁEŚ[/B] ostatnio m.in. Patrycję Frolenko na pewno tego ogłoszenia nie dam... :|

[quote]jezeli ktos chce to moge na PW polecic pozorantow/szkoleniowcow z innych czesci kraju, ktorzy szkola taniej a na tym samym poziomie jak w tym "centrum szkolenia"[/quote]to napisz w swoim ogłoszeniu bo strasznie jestem ciekaw tych pozorantów szkolących na równym poziomie głównego prowadzącego w CSP czyli Vladislava Glogara. Z chęcią poczytam o przygotowaniach i zdobyciu przez psy przez nich robione np Mistrza i v-ce Mistrza Swiata jakiejś rasy w obronie:loveu:

nikt na kurs nikogo nie namawia - jest dobrowolny i gwarantujemy satysfakcję lub zwrot kosztów :) bo o poziomie KURSU mówią przedstawione wyniki i fakty i weryfikacja tego później na placu podczas kursu

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]łaaaaał, Michale! super jesteś! oddaje Ci wielki szacunek! ale mam prośbę - czy [B]mógłbyś się lansować[/B] w jakimś oddzielnym temacie?[/QUOTE]
[COLOR=seagreen][B]Myśle ze dogo nie jest dobrym miejscem na lansowanie się szczególnie platnym.[/B][/COLOR]

[B][COLOR=#2e8b57]REGULAMIN DOGO[/COLOR][/B]
[COLOR=seagreen][B]"... 2. Zabrania się umieszczania na forum postów o treści:

- stanowiących reklamę, ofertę kupna–sprzedaży lub ofertę matrymonialną[/B][/COLOR]
[COLOR=seagreen][B]..."[/B][/COLOR]
[COLOR=seagreen][B] Od tego sa ogłoszenia płatne.[/B][/COLOR]

[COLOR=seagreen][B]Jednak uznaję ze moze faktycznie kogoś zachęci nazwisko zagranicznego instruktora i potraktuje to jako swoiste seminarium bo być moze ktoś będzie skłonny zapłacic każdą cenę. Jednak nie mogę zabronić innym na składanie oferty konkurencyjnej tym bardziej ze darmowej. [/B][/COLOR]
[COLOR=seagreen][B]Jednak skoro jest to tak swietny instruktor napewno sam się nazwiskiem obroni.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA'][COLOR=seagreen][B]Myśle ze dogo nie jest dobrym miejscem na lansowanie się szczególnie platnym.[/B][/COLOR]

[B][COLOR=#2e8b57]REGULAMIN DOGO[/COLOR][/B]
[COLOR=seagreen][B]"... 2. Zabrania się umieszczania na forum postów o treści:

- stanowiących reklamę, ofertę kupna–sprzedaży lub ofertę matrymonialną[/B][/COLOR]
[COLOR=seagreen][B]..."[/B][/COLOR]
[COLOR=seagreen][B] Od tego sa ogłoszenia płatne.[/B][/COLOR][/quote][B]dziękuję LALUNA[/B] :) to jest połączenie seminarium (a za każde semi z tego co wiem się jednak płaci ;) ) z kursem, dlatego właśnie jest napisane o nowej formie - coś czego jeszcze nie było w Polsce. Zdaniem głównego pomysłodawcy tj. Vladislava Glogara, optymalnym rozwiązaniem jest właśnie wielomiesięczny, [B]systematyczny[/B] cykl zajęć i "rozpatrywanie" każdego psa indywidualnie oraz w efekcie tego wytyczenie dla niego optymalnej (nazwijmy to) ścieżki metodycznej. Cykliczne zjazdy weekendowe dają możliwość weryfikacji postępów, poprawianie błędów, utrwalanie wiedzy (oczywiście tylko przy pełnej akceptacji wybranych metod przez przewodnika). Pomiędzy zjazdami przewodnicy wiedząc jak pracować ze swoim psem i robią to systematycznie u siebie. W przypadku problemów ze zrozumieniem metodyki przez swojego pozoranta istnieje możliwość zabrania go na zjazd w formie "wolnego słuchacza".
Seminarium z jakąś sławą sportowa jest najczęściej raz, może dwa razy - wszyscy czerpią ogromną wiedzę i jadą później z takim pakietem do domów. Często ludzie już po kilku tygodniach zapominają detale tak istotne w szkoleniu sportowym i mimowolnie robią błędy ze swoimi psami. Ten projekt ma m.in. wyjść naprzeciw temu właśnie problemowi.


[COLOR=seagreen][B][quote]Jednak nie mogę zabronić innym na składanie oferty konkurencyjnej tym bardziej ze darmowej. [/quote][/B][/COLOR]zgadzam się z Tobą w 100% ;) mało tego - uważam ofertę Michała za SUPER i z pewnością będę ludzi ze Szczecina i okolic gorąco namawiał żeby skorzystali z tej oferty (zwłaszcza, że darmowa i dobra jakościowo o czym mówią wypisane wyniki - wielki szacunek dla Michała)! tylko mi chodziło o to, żeby założył osobny temat bo robi się bałagan i zamieszanie ;) wszak jest to temat [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9091053#post9091053"]Kurs IPO 2008 w CSP[/URL] a nie "oferta darmowego szkolenia u Michała" ;)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

super Michale - dużo ciekawych rzeczy wnosisz :)

ale czy mogę prosić moderatorów o uporządkowanie tego tematu? Proponuję przenieść posty dot. DARMOWEGO szkolenia SPORTOWEGO w Szczecinie do nowego tematu a ja z miłą chęcią dam reklamę ZA DARMO o nich we wszystkich serwisach jakie prowadzę! bo takie oferty rzeczywiście warto wspierać i promować :)

Link to comment
Share on other sites

zwracam jedynie drobną uwagę, że ja postów Michała nigdzie nie śledzę żeby coś dopisać bo poza zapoznaniem się z jego obszernym i imponującym CV nie znam człowieka :)

[quote]takie zaproszenia faktycznie zasługują na "własny" wątek[/quote]

to może wydzielisz ten post z ofertą Michała do nowego tematu jak to zostało zrobione chociażby na forum ONkow i będzie wszystko OK czyli wilk syty i owca cała ;) a mi oferta Michała naprawdę się bardzo spodobała i na serio duży szacunek dla niego

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

dorplant :) wszystko jest dokładnie opisane na stronie pod adresem ;)
[url]http://szkolenie.molos.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=1[/url]

korzystając z okazji dodam - uczestnicy kursu będą mieli możliwość rejestracji na stronie CSP z dostępem do dodatkowych materiałów teoretycznych oraz do filmów z treningów z kursu (i nie tylko) :D

Link to comment
Share on other sites

P. Glogara widzialam w pracy, ale drugiego pozoranta nie .
na tej podanej stronce nie znalazlam nic o uprawnieniach ?:roll:
P.Glogar uprawnienia (licencje)jak mniemam ma,poniewaz nie pozorowal by na imprezach np.CACIT-owych .
a drugi pozorant ?
jak kogos nie widzialam na zywo w pracy chce dowiedziec sie przynajmniej o jego uprawnieniach ,w koncu w "jego rece" oddaje swojego psa.

moze przynajmniej jakies filmiki z pozorowania :cool3:??

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie molos, czemu nie zrobiles jeszcze uprawnien? W PL rozumiem, ze dawno nie bylo juz licencji, ale czemu w Czechach nie zdajesz? Bo cena za wasz kurs jest wysoka, rozumiem, ze V. Glogar bedzie szefem, ale ty psy tez bedziesz robil? Zgadzm sie tu z dorplant: [I]jak kogos nie widzialam na zywo w pracy chce dowiedziec sie przynajmniej o jego uprawnieniach ,w koncu w "jego rece" oddaje swojego psa.

[/I]V. Glogar ma bodjaze najwyzsza czeska licencje, no ale molos na pewno dokladnie bedzie wiedzial.

Link to comment
Share on other sites

dorplant, zerknij proszę jeszcze raz w link który podałem wyżej ;)

Twoje pytania są zupełnie zrozumiałe - jeśli nadal masz wątpliwości to jedyne co mogę Ci zaproponować to przyjazd na pierwszy zjazd w formie "wolnego słuchacza" i jeśli praca pozorantów Ci się spodoba to zdecydujesz się na opcję z psem - jeśli nie to zrezygnujesz :) przypominam też o:

[quote][B]gwarantujemy satysfakcję lub zwracamy koszty kursu[/B] :) tzn. jeśli osoby, które opłaciły kurs roczny stwierdzą po pierwszym weekendzie szkoleniowym, że taka forma treningów im nie odpowiada zwracamy równowartość kursu pomniejszoną o kwotę pojedynczego zjazdu (960-150=810 przewodnik z psem oraz 480-80=400 wolny słuchacz).[/quote]

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Gin, dorplant, nie za bardzo chcę odbiegać od tematu bo to temat informacyjny ale doskonale wiecie zapewne, że licencja WCALE nie oznacza, czy pozorant umie pracować z psem od podstaw. Moje kwalifikacje zostały sprawdzone przez Vladislava Glogara, [B]który ma uprawnienia CKS i prowadzi szkolenia i kursy dla pozorantów w Czechach[/B] zanim zgodził się na pozorowanie przeze mnie na pierwszej imprezie zorganizowanej przez nas z nim w Polsce tj. Dniach Boksera 2007. Później moje umiejętności były weryfikowane względem szerokiej gamy charakterów psów na 10-dniowym obozie w ZKO Horni Sucha 2007. Równie ciężko byłoby pozorować bez kwalifikacji na Dniach Airedale Terriera w Czechach. W CZ gdyby pozorant mógł zagrażać psu z powodu braku wyczucia i umiejętności to by nie pozorował na takich imprezach jak pod wskazanym linkiem:
[url]http://szkolenie.molos.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=13&Itemid=29[/url]

Nie lubię o sobie pisać bo to powinni jak słusznie zauważyłyście inni oceniać po zobaczeniu w realu więc zapraszam do mnie na plac abyście mogły zobaczyć jak pracuję z psami (oczywiście propozycja a'la Michał - ZA DARMO) ;).

czy kurs w postaci cyklicznego seminarium jest drogi? moim zdaniem jest tani!

dodam jeszcze co ważne - "analiza psa" (że tak to nazwę) i wybranie odpowiednich metod będzie przeprowadzona przez V.Glogara. Ja jako pozorant będę realizował te zalecenia podczas części praktycznej ;)

pytanie dlaczego nie zrobiłem jeszcze licencji w Czechach? Dobre pytanie! Odpowiedź jest trywialna - bo pod tym względem 2 lata [B]zmarnowałem[/B] współpracując z pozorantem [B]z MSKS spod Brna[/B] :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molos']
pytanie dlaczego nie zrobiłem jeszcze licencji w Czechach? Dobre pytanie! Odpowiedź jest trywialna - bo pod tym względem 2 lata [B]zmarnowałem[/B] współpracując z pozorantem [B]z MSKS spod Brna[/B] :)[/quote]
Więcej szacunku dla osoby,od której nauczyłeś się jak podawać rękaw,która Ci zaufała i pozwoliła ćwiczyć na naszych psach,chociaż początki nie były wesołe !!!!!
Wstyd.

Link to comment
Share on other sites

[quote]V. Glogar ma bodjaze najwyzsza czeska licencje, no ale molos na pewno dokladnie bedzie wiedzial.[/quote]

gwoli doprecyzowania - w Czechach są dwa związki kynologiczne:
[B](1) [/B][SIZE=2][COLOR=#000000][B]Český kynologický svaz (2) Moravskoslezsk[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#000000][B]ý[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#000000][B] kynologický svaz
[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=-1][LEFT]oba należą do CMKU a ten dopiero do FCI (mniejsza o to ;) )

MSKS uznawana jest w Czechach za swoista druga lige i tam uzyskac licencję svazový figurant (pozorant związkowy) jest stosunkowo łatwo. Natomiast uzyskać taką licencję w CKS jest niezmiernie ciężko. Takie osoby jak Glisnik, Tichy (wlasciciel GAPPAY), Glogar czy Kupka sa pozorantami CKS - to jest zupełnie inny poziom o czym w Polsce sie nie mowi...
[/LEFT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molos'][SIZE=-1][LEFT]. Takie osoby jak Glisnik, Tichy (wlasciciel GAPPAY), Glogar czy Kupka sa pozorantami CKS - to jest zupełnie inny poziom o czym w Polsce sie nie mowi...
[/LEFT]
[/SIZE][/quote]
jak to sie nie mowi :crazyeye:?
sama wielokrotnie pisalam o V.Glisniku jako swietnym pozorancie (swietnym treningowo i na zawody),Radka Kupke tez znam i uwazam za swietnego pozoranta.
Glogara tylko widzialam w treningu -niestety.
Tichemu kibicuje niezmiennie od lat na WUSV ,jestem fanka jego Godety .

Link to comment
Share on other sites

dorplant, o tym sie nie mowi w PL:

[SIZE=-1][quote]MSKS uznawana jest w Czechach za swoista druga lige i tam uzyskac licencję svazový figurant (pozorant związkowy) jest stosunkowo łatwo. Natomiast uzyskać taką licencję w CKS jest niezmiernie ciężko.[/quote][/SIZE]
a to istotne - wszyscy których wymieniłaś są figurantami z najwyższym stopniem licencji z CKS a nikt z MSKS

z resztą - to wszystko jest banalnie proste do sprawdzenia w Czechach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molos']dorplant, o tym sie nie mowi w PL:


a to istotne - wszyscy których wymieniłaś są figurantami z najwyższym stopniem licencji z CKS a nikt z MSKS

z resztą - to wszystko jest banalnie proste do sprawdzenia w Czechach ;)[/quote]
dobrze a jak to sie ma do mojego pytania ?
ten drugi pozorant jest z MSKS czy CKS ?

Link to comment
Share on other sites

dorplant, robi sie straszne zamieszanie w tym temacie - powtarzam - wszystko jest pod wskazanym linkiem na stronie CSP. Poza tym zapraszam na plac - odpowiem na wszystkie pytania przy kawie i poćwiczymy z psami :) będzie mi bardzo miło Cię poznać

pozdrawiam serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']dobrze a jak to sie ma do mojego pytania ?
ten drugi pozorant jest z MSKS czy CKS ?[/quote]
Ani z tym ani z tym.
Dorplant-poczytaj w "nasza ekipa" :wink:

Molos-to chyba naturalne,ze zanim ktoś przyjedzie i wyjdzie na plac-chce wiedzieć z kim ma do czynienia.
Nie wystarczy pooglądanie i kawka.
A skoro założyłeś temat i podciągasz go pod seminarium a nie pod płatną reklamę własnych usług-to jasne jest,że czytający mają pytania.

Więc jak to jest z tym drugim pozorantem ?
Bo na stronce nie ma za wiele o licencji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...