Jump to content
Dogomania

proszę o pomoc w wyborzę sprzętu


wacek

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To już lepiej kup z PP
[URL]http://www.husky.org.pl/produkt/?id=5[/URL]
nawet tańsze.

Lub kup z 3rd-pole (również kosztują 40zł)

Ogólnie to jak się pytałem się ludzi którzy się na tym znają to były rożne propozycje firm natomiast jedno się powtarzało:
Nie Kupować szelek na allegro od ludzi którzy nie wiadomo skąd sie biorą.
Skąd możesz wiedzieć że te szelki są dobrej jakości ??

Napiszę ci najlepsze firmy (od najlepszej do "najgorszej")

1. MANMAT
2. Rowerland
3. 3rd-pole
4. Polarni przyjaciele
(tak wygląda lista według mnie po tym co zdążyłem się zorientować)

Link to comment
Share on other sites

heheh ja bym powiedziala ze wszystkie 4 sa tak samo dobre,maja swoich zwolenników i przeciwników,
jezeli chodzi o pas to chyba najlepiej PP(najtaniej;P)
szelki to wszystko jedno,ceny podobne,tu juz kwestia gustu,mnie osobiscie sie podoba wzorek z ManMata:cool3:
linki ,mam z PP bo taniej,a wszystko jest z podobnego materiału,z tym ze z ManMata jest o wiele drozej i nie maja linki i smyczy w jednym:razz:
ogolnie,niezaleznie gdzie sie kupi wszystkie sa dobrej jakosci

Link to comment
Share on other sites

Ja amortyzator kupiłam za 20zł,a sledy były po 40zł...
Jeżeli będzie któś zainteresowany to pizcie a ja poszukam adres [url]www..[/url].
a tą firmę znalazłam [U][B]chyba[/B][/U] na allegro..



P.SByłam wczoraj w Sobótce może ktoś wie czy zawody bikejoringu będą organizowane?????Czy może jusz były...:-(

Link to comment
Share on other sites

Szukałam właśnie z 3rd pole ale nie znalazłam na allegro. Sklep internetowy zawieszony od dawna, kiedyś już trafiłam na ich stronę i nic od tamtego czasu się nie zmieniło.
Też mnie ciut zadziwił fakt, że osoba z podanego przeze mnie linku nie podała producenta, kogokolwiek odpowiedzialnego za to...

Wacek, polarni przyjaciele w porządku, cena piękna, tylko nie wiem, jak dam radę dopasować, bo mam miszunga labradora o budowie mozno odbiegajacej od wzorca rasy dlatego lepiej byłoby po prostu zmierzyć, gdzie trza, a nie, tak jak podają na stronie, podać rasę;)

Link to comment
Share on other sites

Tabele rozmiarów są wszędzie takie same:
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=63fd925ac7f2e687][IMG]http://images24.fotosik.pl/132/63fd925ac7f2e687m.jpg[/IMG][/URL]

Co do szelek 3rd-pole to wystarczy napisać do nich maila i wystawią aukcję lub po prostu dogadacie się sami.

A co do szelek z twojego linku to nie dziwię sie że nie podano producenta :)
(ten ktoś po prostu robi je sam)

Link to comment
Share on other sites

Co do rozmiarów to dzięki;)

Już nie będę kombinować, te pp wyglądają spoko jak na moje amatorskie oko.
Choć mam jedno pytanie: Czy szorki nie powinny opierać ciężaru na calym grzbiecie psa, czyli przylegać do niego? Tutaj jest przeciwnie:
[url]http://www.husky.org.pl/sklep_foto/?id=284[/url]
Może to po prostu wynika z wysokości, na jakiej zaczepiony jest koniec szorka?
I czy jego koniec nie powinien znajdować się jakby "za zadem"? Czy nie powinien być dłuższy, bo tu wydaje mi sie za krótki(pomijam fakt, że ten lab nie ma ogona:diabloti: ):
[img]http://www.karusek.com.pl/img_prod/n/n_2077.jpeg[/img]
[QUOTE](ten ktoś po prostu robi je sam)[/QUOTE]
I wykonane przez taką osobę szory tracą na jakości?

Link to comment
Share on other sites

Wiosna z 3rd-pole zawiesila dzialalnosc,wiec poki co nie ma co liczyc na ten sklep;/
[QUOTE]I wykonane przez taką osobę szory tracą na jakości? [/QUOTE]
wszystko zalezy kto je robi...:diabloti:
najlepiej zmierzyc psa i podac rozmiary i rase,juz oni dopasuja;]

na obrazku sa szelki firmy ManMat,wydaja mi sie odpowiednie(tzn dlugosc)moj pies tez wlasnie tak ma...za duze tez nie moga byc,najbezpieczniej po prostu podac rozmiary psa...

w tym linku co napisalas szelki po prostu sa max naciagniete,a u tego labka nie....
na rozmiarach(w tej tabelki) sa opisane gdzie dokladnie powinne konczyc sie te szelki

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem polarowe będą OK
[QUOTE] ale wyłożone gąbką pokrytą siatką zamiast polaru- [B]identycznie jak firmy MANMAT[/B][/QUOTE]
Z tym bym się kłócił :P

A co do regulacji to takowej nie ma

Cena szelek w MANMAT według mnie nie jest aż taka duża (50zł)

Link to comment
Share on other sites

Aha, myślałam, że, jako dosyć znana i uważana firma, ManMat ma ceny z kosmosu, ale mile sie zaskoczylam:)
Ale wlasciwie co takiego sprawia polar czego nie moze gąbka, lub na odwrót?czy z praktycznej strony użyty materiał tak naprawdę ma znaczenie?

Link to comment
Share on other sites

cenowo pomiedzy tymi firmami nie ma duzej róznicy(40-50zl)
z manmata mi sie wzorek podoba:cool3:
jezeli chodzi o linke z amorem to juz manmat ma droga,pas zreszta tez-tez rzeczy polecam z Polarnych Przyjaciół kupic
zarówno polar i gabka sa ok,tzn zabezpieczaja przez obtarciem,gabka jest chyba trwalsza(jezeli to kwestia 5zl i nie robi Ci róznicy to polecam gabke)
Manmat ma gabke,przynajmniej w tych co ja mam:razz:
PS W jakim celu potrzebne te sledy?
bo do bieganie przy rowerze bardziej nadaja sie szelki typu guard(pies z nich nie wyskoczy) i nie ma potrzeby rozkładania sily ciezaru bo takiego nie ma...sledy dobre sa do zaprzegów lub do bike'u-pies ciagnie rower

Link to comment
Share on other sites

Smart: dzieki za polarowy wykład;)
Rashi:Teraz zgłupiałam którą podszwkę wybrać ale polar,na podstawie linka Smarta, wydaje mi sie bardziej rozsądny...
Na ManMata dokładnie nie patrzyłam, ma kto jakiegoś fajnego linka do sklepu z katalogiem? Mają jakieś wzory do wyboru?:cool3:
[QUOTE]PS W jakim celu potrzebne te sledy?[/QUOTE]
Chcę spróbować z Fado jakiejkolwiek formy uciągu: sanki, rower, nawet kawał drzewa;)
Do jazdy PRZY rowerze mamy już najzwyklejsze klasyczne szelki:)
Pies może się wyslisgnać ze sledów?:eek:

Link to comment
Share on other sites

[quote] jezeli chodzi o linke z amorem to juz manmat ma droga,pas zreszta tez-tez rzeczy polecam z Polarnych Przyjaciół kupic[/quote]Róznica między linką z PP a MANMAT to 6zł :p (mówię tu o karabinkach z brązu)
co do pasa to się zgodzę

[QUOTE]ma kto jakiegoś fajnego linka do sklepu[/QUOTE]
[url]http://manmatpl.republika.pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

wacek, dzięki, przewertuję:cool3: Fajne wzorki, szkoda, ze lapy sa drozsze^^
O co chodzi z linkami? Do czego sluzy linka boszna, szyjna itp?

Smart:dzieki, bardzo przydatne informacje.
Wiem, ze panikuje ale chce dobrac szelki najlepiej jak sie da, bo to najwazniejsze w tym wszystkim a mimo wszystko dosyc sceptycznie podchodze do tego rodzaju zakupow na odleglosc, kiedy nie mozna dotknac, przymierzyc itp;)
Z tej kartki wynika, ze wagowo Fado powinien mieć L, ale jutro go zmierze, bo w tej chwili nie mam dostepu do centymetra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...