Jump to content
Dogomania

proszę o pomoc w wyborzę sprzętu


wacek

Recommended Posts

jeszcze niemiałem okazji mojego psa podpinać do innego, mój staż zaprzęgowy jest = 0 (wynika to też z tego że Dora niedawno skończyła roczek) , ja z psem albo biegam albo jeżdże na rowerze dla własnej kondycji (służba ratownicza) i dla psa, a łączeniówke kupiłem do podpięcia szelek do obroży (na wypadek wyślizgnięcia się psa ze sledów [fikcja] ) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aha, rozumiem;)
Mój Fadzik też skończył rok i nie wiem, czy nie za wcześnie na tego typu wysiłek siłowy...Wcześniej też biegaliśmy przy rowerze dla obupólnej kondycji;)
Może na początek po prostu będę podpinać psa do dużego kawałka drzewa, żeby ciągnął podczas włóczęgi? Chodzi o stopniowe przyzwyczajenie psychiczne psa i fizyczne organizmu do ciągnięcia...

Link to comment
Share on other sites

psiak moze zaczynac ciagnac po skonceniu 12miesiecy kiedy jego kregoslup jest juzw miare unormowany:razz:
kawalek drewna-jak najbardziej,ale nie podczas wlocegostwa,tylko juz po prostu nazwijmy to -trening:cool3: zabaw polga na tym ze pies ciagnie kawalek drewna a ty biegniesz obok niego(nawet troche za nim,tak by on byl z przodu) i ucz go od razu podstawowych komend-prawo,lewo,stoj,szybciej,wolniej no i go!:p chodzi o to by kojarzyl szelki z ciagnieciem ale i z posluszenstwem i wspolpraca z czlowiekiem
PS do ciagniecia kawalka drewna mozesz nalozyc nawet zwykle szelki:razz:

Link to comment
Share on other sites

Aha, rozumiem:cool3:
Wczoraj wieczorem uczyłam go trochę skrętu w lewą stronę;) Pod blokiem mamy taki trójkątny trawnik, dookoła którego chodziliśmy w ten sposób, aby skręcać zawsze w lewo i przed każdym skrętem mówiłam "lewa!", żeby skojarzył ten wyraz.
Skręcałam też przez trawnik, żeby był element zaskoczenia i żeby pies nie pomyślała, że tylko w jednej sytuacji "lewa" cos znaczy:)
[QUOTE]PS do ciagniecia kawalka drewna mozesz nalozyc nawet zwykle szelki[/QUOTE]
O, to fajnie, możemy już zacząc:cool3:
Chcę na dniach zamówić te szory wreszcie ale strasznie boje sie, ze beda zle dopasowane...Na stronie manmata wymagaja tylko dlugosci odcinka od klebu do mostka i od klebu do nasady ogona a na stronie 3rd pole wiecej wymiarow, co gwarantuje wieksza dokladnoscia, wydaje mi sie:cool3:
W watku o canicrossie duzo ludzi uskarzalo sie ze zamawiali przez neta szelki i okazaly sie niedobre:roll:
ŁAAAAA!!!! Strasznie mnie to denerwuje bo to dla mnie za drogi biznes zebym mogla pozwolic sobie na pomylke no i wygoda psa jest bardzo wazna:roll:

Link to comment
Share on other sites

no racja....ja przymierzalam mojemu burakowi szelki od kumpeli-M z manmata,wiec wiedzialam:roll:
trudno mi doradzic narazie cokolwiek,pies Ci jeszcze urosnie?
pozatym skoro pies ma ciagnac rower czy Ciebie(canicross-bieganie z psem) to nadaja sie rowniez szelki typu guard,podobne do spacerówek,ale maja podszycie i nie maja regulatora na szyi....sledy dobre sa do zaprzegu

nie wiem czy jak zamowisz zly rozmiar czy jest potem mozliwosc wymiany-odeslania....trudno mi powiediec....

Link to comment
Share on other sites

biorac pod uwage ze Twoj pies to labrador,zapewne nie ma takiej sily uciagu jak SH czy inne psy typowo zaprzegowe,dlatego uwazam ze lepiej bedzie jak albo zostaniesz przy spacerowkach albo guardach
a ze sledami poczekasz jak psiak na pewno juz przestanie rosnac i zobaczysz czy wogole mu sie to spodoba....

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jestem nastawiona na uciag...Chcialam sanki ale nie mam pewnosci, ze da arade i bedzie mu sie podobac ale zawsze zostaje weight pulling...
Dlatego chce kupic sledy, zwlaszcza ze do roweru i canicrossu tez sie nadaja, sa dosyc uniwersalne.Spacerowki mamy.
Wiecej pies nie urosnie, co najwyzej ksztaltuje muskulature. Poza tym nie jest labem czystej krwi, jest mieszancem;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Moze miec na przyklad duzo wieksza [/QUOTE]
Myslisz?:cool3:
Tzn. moim zdaniem psy typowo zaprzegowe nie roznia sie specjalnie budowa od innych psow, nie maja jakich cech swiadczacych o tej konkretnej specjalizacji...
Moze oprocz harakteru, checi pracy i temperamentu;) Ale to wszystko moze miec i zwykly pies, nieprawdaz?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja mam uprząż,szelki,line i pas od hifikii z allegro....nie narzekam bardzo wygodne dla mnie i dla mojej suk...używam do canicrossu i bikejoringu

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img265.imageshack.us/img265/171/img6764rt1.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img265.imageshack.us/img265/329/img6699dm6.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img265.imageshack.us/img265/7347/img6661ov4.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a jakiego typu szelki polecalibyście dla psów długich, wąskich, o głębokiej klatce ale wąskiej szyi? konkretnie dla chartów, które trochę biegają przy rowerze, trochę ciągną, ale na krótkich dystansach? czytam o manmatach LIGHT WEIGHT, ale znalazłam też LIGHT WEIGHT LONG... ale znalazłam też coś takiego- tu za to plusem jest szeroka taśma (4 cm)- co wybrać??

Link to comment
Share on other sites

rozmawiałam kiedyś z Hifikią- może do nich napiszę? nikogo innego nie znam

one biegają przy rowerze w normalnych szelkach, tyle że o ile Mała lubi trochę rower ciągnąć, to Druś już niezabałdzo, raczej ją to nudzi, zatrzymuje się, zwalnia itd... no zobaczymy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...