Jump to content
Dogomania

POZYTYWNE SZKOLENIE PSÓW dla ZÓŁTODZIOBÓW czyli wszysytko co powinieneś wiedzieć o...


moon_light

Recommended Posts

Kupiłam ją jakiś czas temu w empiku. Fajna dla osób, które nie mają najbledszego pojęcia o szkoleniu pozytywnym czy używaniu klikera. Ogólnie bardzo dobrze opracowana, nie ma rażących błędów merytorycznych, ale dla siebie nie znalazłam tam jakichś bardziej fachowych informacji. Jak sama nazwa wskazuje, jest dla "żółtodziobów" ;)

Link to comment
Share on other sites

wlasnei koncze czytac i uwazam ze jest to poki co chyba najlepsza pozycja o klikerze jaka czytalam, moze dlatego ze paru rzeczy niewiedzialam :evil_lol: wiec juz oceniam bardzo dobrze ksiazeczke ;). moim zdaneim nie jest dla zoltodziobow, dla zoltodziobow to jest kliker klosinskiego :eviltong: albo pryor ( nie umniejszajac im nic bo sa ok ale tu jest milion razy wiecej informacji)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

o, widzę in teresujący mnie temacik :p
Mam klikera, mam psa baaardzo trudnego na tymczasie, mam ochotę się nim zająć... I mam kilka wskazówek dziewczyny, która skończyła kurs Alteri.
Jaką książkę i gdzie mam kupić? Nie za obszerną, bo za diabła nie mam czasu na czytanie, prostą, abyśmy obie z Zulką (to ten mój problem) zrozumiały.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

jak razem z klikerem ( ktory kosztuje cos ok 9-12 zl zalezy od firmy) to tanio, ja moja kupilam za 39,9 w empiku, a w innej ksiegarni widzialam za 35. jednak jesli naprawde aktualnie nie masz kasy to polecam B.Waldoch "pozytywne szkolenie psow) koszt ok 21 zl - niedawno wznowiona taka niebieska okladka. ale ta na przyszlosc warto zakupic, naprawde :cool3:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam taką książkę za 26 zł. Ma być podobno fajna. Powinna dojść za trzy dni więc zdam relacje :lol:.

[IMG]http://www.mampsa.pl/sklep/books/full_covers/cover_kliker_skuteczne_szkolenie_psa.jpg[/IMG][IMG]http://www.mampsa.pl/img/space.gif[/IMG]

Za miesiąc kupię [URL="http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=101744"]POZYTYWNE SZKOLENIE PSÓW dla ZÓŁTODZIOBÓW[/URL] :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Hmm książka fajna, wszystko bardzo ładnie rozpisane, choć jak dla mnie zbyt rozwlekle. Znalazłam inną pozycję z którą o wiele łatwiej mi sie pracuje, napisana jest ona w sposób zwięźlejszy i mniej jakiś opisów tylko same knkrety.
Uważam jednak, że dla osób które nie mają pojęcia na temat wychowania i szkolenia psa lepsza będzie książka z tematu (ta "dla żółtodziobów" :)

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarama'] Znalazłam inną pozycję z którą o wiele łatwiej mi sie pracuje, napisana jest ona w sposób zwięźlejszy i mniej jakiś opisów tylko same knkrety.[/QUOTE]
Możesz zdradzić nazwę tej pozycji? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wlasnie doszla do mnie ksiazka! Przejrzalam powierzchownie i jestem nia zachwycona! Wszystko opisane bardzo dokladnie i szczegolowo.
Ciekawa odmiana po ksiazce Karen Pryor (kliker - skuteczne ...) gdzie wszystko napisane bylo bardzo skrotowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']mi się zdecydowanie bardziej podoba "Kliker..." Pryor niż "Pozytywne szkolenie psów...". Opisane tak łopatologicznie i rozwlekle że usypiam nad książką.[/quote]

no patrz,a do mnie lepiej dotarlo "pozytywne..." stwierdzilam ze wreszcie cos wiecej a nie tylko podstawy :evil_lol:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

i jeszcze jedna uwaga - jakieś kosmiczne czasy na sesję są podane np. 5 minut na ćwiczenie kontaktu wzrokowego. Mój pies umarł by z nudów;) Ja długie sesję robie tylko przy kształtowaniu kiedy zachowanie ewoluuje szybko i pies oferuje coraz dalsze 'poziomy' albo przy zabawie z pudłem jak długo widzę zapał i kombinatorstwo. I nie planuje zachowań rozpisując na kartce - podążam za psem i jej tempem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...