Jump to content
Dogomania

Psi psycholog z TVN-u :-/


Lilu

Recommended Posts

[quote name='Abi']Odpuscie sobie pisanie listow, po co sie denerwowac, mysle ze warto obejrzec i posluchac tego co maja o psach do powiedzenia inni, nie musicie sie ze wszystkim zgadzac i wszystkiego przyjmowac, ale a noz cos okaze sie wartosciowe??
Jak podpiszecie swoj list?? Milosnicy psow?? Czy imionami i posiadanym doswiadczeniem (niektorych bardzo ubogim:().
Odejdzcie od bunczucznej natury Polaka - troche luzu:evil_lol:[/quote]

Tylke, wiesz, jaest róznica, kiedy głupich rad udziela pani w kiosku, albo na podwórku- bo zaszkodzi może kilku psom. Ale kiedy dyrdymały opowiada osoba w telewizji, to mnóstwo ludzi posłucha, bo "to na pewno specjalista i autorytet"; i potem unieszczęśliwionych będzie nie kilka, ale kilkadziesiąt tysięcy psów, o właścicielach nie mówiąc. A ile z nich trafi do schroniska, lub wręcz do uśpienia przez idiotyczne rady dotyczace np. wyboru rasy? :shake: Bo okaże się że west, czy beagle, czy labek warknął na dziecko? Albo ugryzł?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 573
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='WŁADCZYNI']Ile znasz takich osób? :cool3: Po za panią Mrzewińską i panem Gałuszką i panią Waldoch i panem Kłosińskim . Są to osoby o których wiem na 100% że mają nie tylko doświadczenie ale też wiedzę.
Ze świata dorzuciłabym jeszcze może z pięć nazwisk.
Ilu z nich mogłoby i chciałoby prowadzić taki program? Bo nie sztuką jest powiedzieć że tamta "to flondra i się myli" sztuką jest przekonać tvn żeby zmienili prowadzącego:evil_lol:[/QUOTE]
Znam trzy pierwsze osoby, które wymieniłaś.
Nie rozumiem trochę Twojego posta :hmmmm:
Właśnie mówimy, że ta pani się myli i próbujemy działać.

Link to comment
Share on other sites

A ja powiem tak: mnie nie dziwi wcale, że wszyscy wokół trąbią to samo i to w dodatku
W empikach na półkach króluje Fisher i mnisi z New Skete, zastanawia mnie, dalczego na polski nie tłumaczy się ich "konkurencji" ([SIZE=-1]Patricia McConnell, [/SIZE]Suzanne Clothier, Cheryl Smith czy Deborah Wood - specjalizująca się w treningu małych i nieśmiałych psów, itp. itd.)
OK, Kłosiński (jego maleńka książka o treningu klikerowym baaaardzo mi swego czasu pomogła), tłumaczona jest Turid Rugaas czy Karen Pryor (chyba) itp ale to MAŁO!!!

Znam ludzi, którym pies posikiwał, kiedy przychodzli do domu, wycieczka do (ponoć) uznanego autorytetu i oczywiście diagnoza dominacja (jakże by inaczej :angryy:), pies sika, żeby znaczyć terytorium... aaaaa.... wię co co się dziwić, że pańcia w telewizji plecie bzdury!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziasto4']Znam trzy pierwsze osoby, które wymieniłaś.
Nie rozumiem trochę Twojego posta :hmmmm:
Właśnie mówimy, że ta pani się myli i próbujemy działać.[/QUOTE]

Chodzi mi o to że co z tego że napiszemy list protestacyjny czy przykujemy się pod budynkiem stacji, jeśli to nic nie zmieni - nie mają widać innych (lepszych) prowadzących a wykupili prawa do takiego programu/chcą zarobić. Dla nich nie jest ważne czy to co mówią ma sens. Zresztą nie ma się czemu dziwić jak mity i stereotypy o psach kwitną sobie radośnie nawet wśród psiarzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Chodzi mi o to że co z tego że napiszemy list protestacyjny czy przykujemy się pod budynkiem stacji, jeśli to nic nie zmieni - nie mają widać innych (lepszych) prowadzących a wykupili prawa do takiego programu/chcą zarobić. Dla nich nie jest ważne czy to co mówią ma sens. Zresztą nie ma się czemu dziwić jak mity i stereotypy o psach kwitną sobie radośnie nawet wśród psiarzy.[/QUOTE]
A rozumiem o co Ci chodzi. I też nie sądzę, aby nasze odmienne zdanie i prostesty coś zdziałały..Ale coś trzeba robić.

Link to comment
Share on other sites

A nie wydaje się Wam, że napisanie maila do tej kobiety prosto jest lepszym rozwiązaniem? Jakbyśmy nie znali do niej kontaktu to trzeba byłoby próbować przez tvn ale jesli na jej stronce podane są wszystkie kontakty... to moze lepiej napisać do niej i zaprosić do dyskusji na DOGO ? :evil_lol:
Ohh jutro (dziś:lol:) jak uda mi sie wstać o tej 8:30 to włączam tvn i podziwiam kolejne popisy, jutro mają być nie?

Link to comment
Share on other sites

Ja nie oglądałam..
Ale znalazłam na stronie ten stary filmik o niszczycielskim Luckim... Żenada!
Kobieta popełnia podstawowy błąd - karci psa po powrocie do domu...:angryy::angryy:

A ta głupia kobieta zaczyna mówić o jego przywiązaniu do właścicieli i zeby olewać go przez 2 miesiące(!!!), zamiast powiedzieć właścicielce ze ne karci się psa PO FAKCIE a najlepiej nie robić tego w ogóle...
Wrrrr :angryy:

To inna niż ta od ras ale też... genialna...

Link to comment
Share on other sites

Proponuję zrzutkę na koło. Niech się nim ****** w czoło.
Bzikowa nie wymagaj zbyt wiele to pani psycholog psia :diabloti:
Żenujące to jest, a później się dziwimy że ludzie maczają swoje szczeniaki w odchodach aby nauczyć je higieny.
I inne takie "metody".
Dobrze że ta kobieta nie poleca kolczatki i prądu - jedyny plus

Link to comment
Share on other sites

P. Janeczek konczyla studia z psiej psychologi w Angli, wiec to pewnie w TVN wzieli pod uwage. Mialam kiedys okazje byc na seminarium behawioryzmu z ta pania. Szczerze mowiac zalowalam tych 10 zl,ktore zaplacilam za wstep (na szczescie bylo na mojej uczelni, wiec nie posioslam kosztow dojazdu). Merytorycznie....tak jak w tym programie. Poza tym, problemy z wyslowieniem sie, problemy z wyrazeniem swoich mysli, ciagle podpieranie sie tablicami, z pamieci malo co miala do powiedzenia. Zadalam jedno proste pytanie, jak oduczyc psa lezenia na luzku...brak sensownej rady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flowerteen']Haha. :lol: Większego głupstwa nie słyszałam. :razz:
'Łatwy w obsłudze'... Hahaha. :lol:
Ci psycholodzy (też z tego programu na TVN'ie) się w ogóle na psach nie znają. :razz:
Co do maila do TVN'u - jestem za.[/QUOTE]
Okej dziewczyny, więc napiszmy coś razem..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rul']
Maila do TVNu warto napisać, ciekawe jak zareagują.[/QUOTE]
Napisałam jakiś czas temu do Redakcji- zero odpowiedzi.

[quote name='Abi']Czy troche nie przesadzacie z tymi problemowymi yorkami??
:razz:[/QUOTE]
W czym przesadzamy? :hmmmm:
Pani psycholog określiła yorki jako łatwe w obsłudze psy kanapowe:hmmmm:
Co jest nieprawdą.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jak każdy napisze swojego maila i umieści w nim swoje osobiste dygresje, tvn to zauważy i zacznie analizować.

Jeden mail czy mnóstwo o tej samej treści, to jak splunięcie :evil_lol:
Oni dostają dziesiątki czy setki maili dziennie z zażaleniami. Zawsze komuś coś nie pasuje.

Jak zauważą, ze jest dużo osób, o poodbnym zdaniu, zaczną sie zastanawiać. Ja swojego napiszę dziś.

Link to comment
Share on other sites

Abi, yorki są psami mocno trudnymi w obsludze...

Po pierwsze, kwestia włosa - ludziska sobie nie zdają sprawy jak często to trzeba rozczesywać. O kąpielach nie wspomnę.

Po drugie, kwestia charakteru. Abstra***ąc od fakt że każdy pies jest indywidualnoscią, to generalnie yorki są pobudliwe, błyskawicznie rozwija się u nich ostrośc pozorna, mają na ogół wybujały temperament. :shake:

Kolejna sprawa to zasady postępowania z takim psem. Ludzie nie mają pojęcia jak sie do nich odnosić, są glupio pobłażliwi w niektorych kwestiach i bezmyslnie okrutni w innych (choćby lapanie na ręce znienacka, ciągnięcie, przestawianie - tylko dlatego że zwierzę jest malych gabarytów...).

Uważam że to jedna z trudniejszych do prowadzenia ras.
:razz: Z uwagi na łatwe zamykanie się w sobie balans pomiędzy naciskiem a ustępowaniem jest tutaj ogromnie trudny do ustalenia. Ogromnie.

P.S.
Ja rozumiem że źle wychowany york ze schizami narobi mniej szkody, niż źle wychowany amstaf ze schizą.
Ale i tak jest to nieraz zachowanie nie do wytrzymania; właśnie z uwagi na szalenie niski prób pobudzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']
Ja rozumiem że źle wychowany york ze schizami narobi mniej szkody, niż źle wychowany amstaf ze schizą.
Ale i tak jest to nieraz zachowanie nie do wytrzymania; właśnie z uwagi na szalenie niski prób pobudzenia.[/quote]

Stopien upierdliwosci to jedno, a trzeba brac tez pod uwage ze komfort zycia takiego zwierzaka jest.....malo fajny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...