Jump to content
Dogomania

Psi psycholog z TVN-u :-/


Lilu

Recommended Posts

  • Replies 573
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobry tekst :) Ja talentu do takich rzeczy nie mam ale trochę pokombinuję przy tym tekście jak znajdę czas - najlepiej przeciez zeby kazdy trochę go zmodyfikował, więc zachęcam :razz: i za jakis czas wyslemy.

i .. obczajcie to moje drogie: [url]http://www.weterynarz.med.pl/[/url]
To o naszej... ekhm, specjalistce :evil_lol:
Specjalistka od zaburzeń behawioralnych. Zauważyłam, ze kobieta strasznie duzo tam o socjalizacji pisze.
Może.. może do niej bezpośrednio napiszemy? Albo zaprosimy na dogo? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie widzialam programu i nie wiem co mowila tam pani psia psycholog, nie wiem tez kim owa pani jest, nie przecze rowniez, ze istnieje prawdopodobienstwo, ze owa pani mowila glupoty, ale....
niech kazdy spojrzy w lustro:) i co tam zobaczy (poza swoja ladna buzia oczywiscie:) - milosnika psow, moze nawet z jakas wiedza o danej rasie czy o konkretnym problemie, z ktorym sie borykal i tyle.
Odpuscie sobie pisanie listow, po co sie denerwowac, mysle ze warto obejrzec i posluchac tego co maja o psach do powiedzenia inni, nie musicie sie ze wszystkim zgadzac i wszystkiego przyjmowac, ale a noz cos okaze sie wartosciowe??
Jak podpiszecie swoj list?? Milosnicy psow?? Czy imionami i posiadanym doswiadczeniem (niektorych bardzo ubogim:().
Odejdzcie od bunczucznej natury Polaka - troche luzu:evil_lol:

A yorki to oczywiscie uzytkowe terriery mysliwskie, ktore wyprowadzane sa przez swoich wlascicieli na dlugie lesne spacery, bawiace sie z innymi psami, startujace w probach dzikarzy lub norowcow i nie raz mieszkajace w kojcu:eviltong: (hi, hi, hi - jeden na sto ma spacer dluzszy niz 15 minut i to na wlasnych lapach) z jedym sie zgadzam, do dzieci sie nie nadaja, ale na kanape napewno:)))

Link to comment
Share on other sites

Ej mądra kobieta "Tak jak i ludzie, zwierzęta mają swoje „smutki” cierpią na lęki, fobie, depresje, mogą reagować agresywnie, odbierają wydarzenia traumatyczne, które długo przechowują w swojej pamięci."
Ja tak właśnie reaguje na nią myślicie że mogę próbować się leczyć?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Chefrenek, na to wygląda ze jest i wetem...

Abi.
No cóż, możemy wyrazić własne zdanie a że owa pani posługuje się bardzo wieloma stereotypami to jesteśmy oburzone. Wiesz, ludzie w Polsce, przeciętni, z telewizji dużo wnoszą w swoje życie :roll:
I jak im taka pani powie ze beagle albo westie jest dobrym psem dla dziecka to oni uwierzą i kupią tego psa dziecku. Więc, nie da się ukryć, ze ta pani pośrednio szkodzi psom.
Nie oglądałam tego fragmentu z jej poradami wychowawczymi bo mi filmik nie działa ale z tego co dziewczyny mówią, ignorowanie psa przez 2 miesiące było jej idealnym rozwiązaniem. :roll: Nie jesteśmy profesjonalistami tutaj ale proszę Cię, takie głupoty są tak wyraźne ze mozna sie o nie potknąć. Co do wiedzy tej pani - nie kwestionuje jej bardzo, mozliwe ze jest wykształcona, na stronie są jakieś jej teksty ale narazie nie mam czasu ich zgłębiać więc nie komentuję. Oceniamy tylko to co widziałyśmy w telewizji, czyli to co usłyszeli ludzie. Mamy prawo wyrazić własne zdanie. To, ze nie jesteśmy tu wszyscy zoopsychologami nie sprawia ze nie mozemy sie wypowiadac na ten temat :lol: prawda? ;)

Link to comment
Share on other sites

Abi, większość yorków u mnie na lekcjach spokojnie znosi nawet bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne.

Owszem, część populacji jest już niemal calkiem wyzuta z popędów. Ale to skutkuje problemami w innych dziedzinach. :shake:

Natomiast część ma taki popęd łupu, taki chwyt, że pozazdrościć mogą przewodnicy psow sportowych...

Ich właściciele - ludzie ktorzy na przykład chcieli kanapowca... - mają z nimi w związku z tym kłopoty (i stąd moja obecność w ich życiu).
:cool3:

A ja mogę posłuchać i popatrzeć co o psach majądo powiedzenia inni, pod warunkiem nieprzekraczania pewnej granicy ... ekhm.... glupot.
Bo na to nie mam ochoty marnować czasu.
Jest cenny.

Toteż czerpanie wiedzy - O.K., ale od fachowców. Na szczęście coraz większe mamy możliwości, mnożą się seminaria, spotkania, jest coraz większy dostep do wiedzy, większe możliwości oglądania różnych rzeczy... i praktykowania.
:lol:

Link to comment
Share on other sites

Wtrącę się tu na chwilkę: to są dwa różne reportaże i dwie różne osoby (jak już ktoś wcześniej pisał):

1. Agnieszka Janeczek - reportaż o tym "jaki pies dla kogo" [URL="http://dziendobrytvn.onet.pl/1451288,1,psychologia.html"]TUTAJ[/URL] link do video :roll:

2. Joanna Kosińska - reportaż o Luckym, który został skazany na dwa miesiące ignorancji. [URL="http://dziendobrytvn.onet.pl/1456799,aktualnosci.html"]TUTAJ[/URL] link do video, a [URL="http://zoopsychologia.pl/omnie.htm"]TUTAJ[/URL] do strony "zoopsycholog" :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kala&Majka']Szanowni Państwo,

Kilka dni temu obejrzałam na antenie TVN program Dzień Dobry TVN, w którym pani psycholog (jeśli ktoś zna nazwisko, to proszę o jego podanie) udzielała rad odnośnie wychowania psów i zmiany ich złych nawyków. Jesteśmy oburzeni pewnymi brakami w wiedzy owej pani.
Jako psycholog, powinna ona wiedzieć, iż pies jest zwierzęciem stadnym, a co za tym idzie - potrzebuje kontaktu ze swoim właścicielem. Ochłodzenie stosunków między zwierzęciem a jego panem spowoduje jeszcze większe kłopoty! Dość dziwne wydawało nam się stwierdzenie, że labrador retriever przebywający 9 godzin sam w domu jest za bardzo przywiązany do swojego pana - według nas, miłośników psów, w tym hodowców z długim doświadczeniem, jest wręcz na odwrót.
Nasze wątpliwości budzą też rady pani psycholog odnośnie wyboru rasy - każdy pies to indywidualista, nie można szufladkować żadnych zwierząt! W obrębie jednej rasy spotkać można psy o skrajnie różnych charakterach!
Podsycanie stereotypów nt. poszczególnych ras jest kolejnym przykładem na nieprofesjonalność pani X. Pragniemy zauważyć, iż yorki są terierami! Teriery są zaś psami żywiołowymi, o dość silnej osobowości i absolutnie nie nadają się jako pieski dla małych dzieci!
Podobnie rzecz ma się co do dobermanów, jako doskonałych psów dla dzieci - rasa ta została stworzona jako pies podwórzowy, stróżujący i obrończy, dlatego też nie ma przystosowań, które pozwoliłyby mu być idealnym psem dla najmłodszych.
(coś-tam jeszcze...)
Z poważaniem,
Użytkownicy Forum Dogomania

Na razie tyle bo za bardzo nie mam czasu i pomysłu.[/quote]
Mnie się podoba:multi:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze kilka poprawek:
Szanowni Państwo,

Kilka dni temu wiele z nas obejrzało na antenie TVN program Dzień Dobry TVN, w którym dwie panie psycholog udzielały rad odnośnie wychowania psów i zmiany ich złych nawyków. Jesteśmy oburzeni pewnymi brakami w wiedzy owych pań.
Jako psycholog, powinny one wiedzieć, iż pies jest zwierzęciem stadnym, a co za tym idzie - potrzebuje kontaktu ze swoim właścicielem. Ochłodzenie stosunków między zwierzęciem a jego panem spowoduje jeszcze większe kłopoty! Dość dziwne wydawało nam się stwierdzenie, że labrador retriever przebywający 9 godzin sam w domu jest za bardzo przywiązany do swojego pana - według nas, miłośników psów, w tym hodowców z długim doświadczeniem, jest wręcz na odwrót.
Nasze wątpliwości budzą też rady jednej z pań psycholog odnośnie wyboru rasy - każdy pies to indywidualista, nie można szufladkować żadnych zwierząt! W obrębie jednej rasy spotkać można psy o skrajnie różnych charakterach!
Podsycanie stereotypów nt. poszczególnych ras jest kolejnym przykładem na nieprofesjonalność pani (tu wstawić nazwisko). Pragniemy zauważyć, iż yorki są terierami! Teriery są zaś psami żywiołowymi, o dość silnej osobowości i absolutnie nie nadają się jako pieski dla małych dzieci!
Podobnie rzecz ma się co do dobermanów, jako doskonałych psów dla dzieci - rasa ta została stworzona jako pies podwórzowy, stróżujący i obrończy, dlatego też nie ma przystosowań, które pozwoliłyby mu być idealnym psem dla najmłodszych.
(jakieś łądne zakończenie)
Z poważaniem,
Użytkownicy Forum Dogomania

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A ja mogę posłuchać i popatrzeć co o psach majądo powiedzenia inni, pod warunkiem nieprzekraczania pewnej granicy ... ekhm.... glupot.
Bo na to nie mam ochoty marnować czasu.
Jest cenny.[/QUOTE]

alez przeciez nie ma obowiazku:)

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą te "śniadaniowe" programy TVNowi nie idą - jak obejrzałam program o Zespole Aspergera to myslałam że spadnę z krzesła zwłaszcza komentarze prowadzącej "no opowiem wam taką śmieszną rzecz, te dzieci trzeba nauczeć współczuć głową, bo one tego nie czują" albo "oni nie rozumieją żartów, wyobrażacie sobie to państwo?!" jak by te dzieci były okazami w cyrku.
Obydwie panie psycholog się nie popisały i nie powinny występować w takim programie.
Berek szkolisz psy? W Warszawie?

Link to comment
Share on other sites

według mnie mniej wiecej tutaj "(...)według nas, miłośników psów, w tym hodowców z długim doświadczeniem, jest wręcz na odwrót(...)" moze dobrze wyglądałoby, jak by sie wpisało jeszcze po hodowcach "oraz szkoleniowców" z długim doświadczeniem (czy jakos tak), bo w koncu tutaj tez sa takowe osoby (nie pomyslcie, ze mam na mysli siebie ;) przy nich to jestem laikiem, chodzi interesuje sie tym)
:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light'] Ehh. Taki "telewizyjny autorytet" ma wielki posłuch wsrod ludu. Bylo by super jakby program prowadziła osoba kompetentna.:roll:[/quote]
DOKŁADNIE!
zeby to cos dobrego mówili w tv a to glupoty gadaja ludzie i tak zle opiekuja sie psami to jeszcze zeby przestali sie nimi interesowac czy cos :angryy:
jestem pewna, ze juz nie jedna osoba ktorej pies dewastuje dom przestala głaskać swojego pupilia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziasto4']Zgadzam się zupełności.
Do licha, niech w programie rady będą udzielane przez psychologa, która naprawdę zna się na rzeczy :placz:[/QUOTE]

Ile znasz takich osób? :cool3: Po za panią Mrzewińską i panem Gałuszką i panią Waldoch i panem Kłosińskim . Są to osoby o których wiem na 100% że mają nie tylko doświadczenie ale też wiedzę.
Ze świata dorzuciłabym jeszcze może z pięć nazwisk.
Ilu z nich mogłoby i chciałoby prowadzić taki program? Bo nie sztuką jest powiedzieć że tamta "to flondra i się myli" sztuką jest przekonać tvn żeby zmienili prowadzącego:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...