Jump to content
Dogomania

Psi psycholog z TVN-u :-/


Lilu

Recommended Posts

[quote name='diabelkowa']
Moze zamiast lamentowac jaka ta pani jest beznadziejna warto cos napisac do TVNu i moze ja zdejma albo dadza inne rozwiazanie ?[/QUOTE]
Wysłałam e-maila do Redakcji co myślę na ten temat, napisałam również komentarz pod materiałem filmowym.
I prawdę mówiąc nie wiem czy to się na coś zda..

Telewizja powinna przedstawiać wypowiedzi ludzi kompetentynych, którzy znają się na rzeczy, doświadczonych, żeby do jak największej liczby ludzi dotarły prawdziwe wiadomości na temat życia z psami i ich wychowania.
A nie zapraszać do studia pierwszą lepszą Panią psycholog, która opowiada bzdury i tylko szerzy stereotypy :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 573
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='madziasto4']Wysłałam e-maila do Redakcji co myślę na ten temat, napisałam również komentarz pod materiałem filmowym.
I prawdę mówiąc nie wiem czy to się na coś zda..
[/quote]
[B][COLOR=Purple]a może wkleić link do tego wątku?
niech sobie poczytają, co psiarze sądzą o ich "mądrościach"...


generalnie to żenada...
co za bzdura, że yorki to psy łatwe w utrzymaniu...
że dla dzieci to dobre psy takie i owakie...
psa trzeba dobrze wychować - każdego - rasa nie ma znaczenia...
a dzieci... większość psów ucieka przed natarczywymi maluchami, bo takie bąble są często nieobliczalne... dobrze, że zwierzaki mają swój instynkt...
owszem... są psy nadające się szczególnie dla dzieci... ale jak się razem wychowują... pod kontrolą dorosłych...

moja Zuzka też niszczyła... jak cholera! załatwiała się w domu... w ogóle jedna wielka demolka i sajgon... okazało się, że to stres separacyjny... rozwiązaniem wprost genialnym była klatka... i żałowałam, że wcześniej się na to nie zdobyłam...
mieszkanie też małe... i co z tego? pies ma się dobrze... i jest szczęśliwy!
każdy problem można rozwiązać... a przede wszystkim praca z psem... praca... i jeszcze raz szkolenie...
i Zuzka nie jest yorkiem czy bassetem... a miksem ASTa z boxem... i nie zamieniłabym jej na żadnego małego pupilka... bo to zwyczajnie nie są psy dla mnie...
a nie przytulanie psa 2 m-ce? :-o szok... to może od razu kupić rybki?
albo różowego zająca na baterie duracell... nie trzeba wyprowadzać, można ignorować... baa.. nawet głodzić! :evil_lol: a jak się znudzi to wyciągnąć baterie...
owszem... przy trudnych psach ignorowanie pomaga - ale w rozsądnych granicach (pies ma zrozumieć, że coś nie tak.. że ma się uspokoić, a nie czuć się odrzucony) ja też tak z Zuzką robię.. jak za bardzo się rozbryka... jak coś źle zrobi albo ewidentnie przegina w zabawie... i pomaga... sama potem przychodzi się poprzytulać...
a nieee... nie powinnam jej przytulać... 2 m-ce... zapomniałam...
ciekawe, kiedy by jakiegoś autyzmu dostała:roll: no wtedy to by była zarąbiście wychowana, zsocjalizowana i w ogóle kompletnie nie zamknięta w sobie :cool3:

dobra.. starczy... bo znów walnęłam elaboracik :diabloti:

podsumowując: telewizja piep**y bzdury!
strzeżmy się takich psichologów[/COLOR][/B][B][COLOR=Purple]:roll:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

no nic , moje 3 TTB zezra mnie w nocy po obejrzeniu tegoż materialu , bojak tu sie oprzec magii telewizji;)

A powaznie mowiac , to oni chyba nie weryfikuja zadnej wiedzy swoich gosci , co jest wielkim bledem.
konczy sie to pozniej dosc nie przyjemnie dla wlascieli co niektorych pieskow...
Co do psow dla singli- teraz jak ktos bedzie szedl ztakim psem to bedzie wiadomo ze mozna"rwać" :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apbt_sól']no nic , moje 3 TTB zezra mnie w nocy po obejrzeniu tegoż materialu , bojak tu sie oprzec magii telewizji;)

A powaznie mowiac , to oni chyba nie weryfikuja zadnej wiedzy swoich gosci , co jest wielkim bledem.
konczy sie to pozniej dosc nie przyjemnie dla wlascieli co niektorych pieskow...
Co do psow dla singli- teraz jak ktos bedzie szedl ztakim psem to bedzie wiadomo ze mozna"rwać" :lol:[/quote]

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]:evil_lol::evil_lol: uważaj na aorte :razz::razz:

cholender.. to ja już wiem dlaczego mój TZ tak chętnie wychodzi z psem...:cool1: i znika na całe godziny :mad: o ja głupia :splat: dopiero teraz TVN i PSIcholog mi to uświadomili....[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ogladalam ten mateial... pierwsza mysla bylo to ,ze to z moja wiedza jest cos nie tak(no bo przeciez nie przyszlo mi do glowy,ze "specjalistka"moze dawac tak idiotyczne rady:shake:). Pozniej jakos zapomnialam i teraz czytam ten temat i widze... boszszsz kto to wogole jest?? ta kobieta? czy ona wogole ma jakies kwalifikacje??? "psi psycholog"??? :shake:
trzeba tylko wspolczuc tym pieskom...
labrador ktory zamiast wiekrzego kontaktu z wlascicielem i zwiekrzonej ilosci ruchu bedzie spedzal wiecej czasu w samotnosci...:shake:
a moze by napisac cos do redakcji TVN?????:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']
a moze by napisac cos do redakcji TVN?????:cool3:[/quote]
Też o tym myślałam. Może gdybyśmy my- psiarze- zasypali tvn mailami nt. tego programu, to trochę by się opamiętali?

Może by poprosić jakiegoś znanego i dobrego szkoleniowca o krótką wypowiedź na ten temat?

Bo tak nie może być! Oprócz psów, które występują w programie, na pewno będą cierpiały też te, których właściciele naoglądają się tych głupot i też zaczną tak postępować...

Link to comment
Share on other sites

A najgorsze jest to, że ludzie to bezkrytycznie kupują - w końcu mówi autorytet. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Mam psa, który nie wiadomo co przeszedł i miewa niezłe jazdy o podłożu lękowym. I już od 4 osób przychodzących z psami do parku dowiedziałam się, że to wina zbyt silnej więzi, że gdybym ją odstawiła od siebie na kilka miesięcy, pies przestałby się bać. Jednym słowem chłodek emocjonalny dobry na wszystko - na niszczenie sprzętów, lęki i zjadanie kup pewnie też...

Link to comment
Share on other sites

W ogóle Ci trenerzy to są o d... obić w większości. Miałam kiedyś "przyjemność" pokazać Spykera takiemu jednemu. Mówię mu, że pies jest trochę bojący i wyraźnie jest zastraszony, kiedy każe mu się coś zrobić, co czasem utrudnia nasze ćwiczenia. No i pytam, jak dodać psu pewności siebie. A "trener" na to, że pies jest dominantem, że podporządkował sobie całą rodzinę i że mam odzyskać pozycję lidera :crazyeye:
Czy oni na każdy problem mają jedną odpowiedź?! :shake:

Na szczęście kupiłam super świetną książkę Deborah Wood: "Help for Your Shy Dog: Turning Your Terrified Dog into a Terrific Pet", która sama zmagała się z nieśmiałym psem. Zrozumiałam, że problem mojego psa jest odwrotnością dominacji :cool3: i robimy suuuuper postępy. Polecam bardzo tą książkę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dunia77']A "trener" na to, że pies jest dominantem, że podporządkował sobie całą rodzinę i że mam odzyskać pozycję lidera :crazyeye:[/QUOTE]

Tiaaa, metoda Jan Fennel jest dobra na wszystko. Od gryzienia gości, przez grzebanie w śmietniku, po lęk przed petardami :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dunia77']Jak wieść gminna głosi, każdy pies, który śpi w łóżku, kiedyś w nocy zawiśnie na gardle właściciela... więc rasa i tak nie ma znaczenia :evil_lol:[/QUOTE]

Chyba zaczne sypiać w szaliku, bo moje bydlątko ma ogromniaste zęby i nie chciałabym ich znaleść na swoich tętnicach:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

ej wy głupiutkie :shake: to nie psów się w nocy trzeba bać tylko kotów, bo to koty w nocy rzucają się na grdykę swoich właścicieli i ich zagryzają, a rada tej pani jest przecież całkiem logiczna, jak nie będziecie zwracać uwagi na swoje psy to one w końcu zapomną, że mają właścicieli i minie im lęk separacyjny co za tym idzie, a jak stwierdza, że nie mają już pana to może w końcu same zaczną się wychowywać, żeby tylko nie pogryzły potem swojego właściciela jak pojawi się w drzwiach, a one nie będą właściwie wiedziały kto to przyszedł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...