Jump to content
Dogomania

Inwazja kłaków


Bura

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Witajcie.
Nie chcę zaczynać nowego tematu o podobnej tematyce dlatego tu się spytam.
od nie dawna jesteśmy właścicielami psa w typie husky ( z dłuższą sierścią ) na początku wogóle nie lniała , a teraz jest tragedia - przy czesaniu wychodzą całe garści sierści i przy czesaniu jest łupież.
Nie wiem czy to przez kąpiel w Bugu czy po po prostu taki okres :(.
Wcześniej nie widać było jej chudości ( ważyła 17 kg) pod ta sierścią a teraz wygląda okropnie ( mimo że się jej przytyło).
Znacie jakieś sposoby na tą sierść.

Link to comment
Share on other sites

Co do sierści - trzeba pokochać regularne szczotkowanie, które pewnie w 100 procentach problemu i tak nie wyeliminuje. Mam mix husky'ego z ONkiem i mix podhalana z ONkiem, więc się w życiu naczeszę za pięciu. Raz w roku jest taki okres, że podczas 1 czesania z sierści Bastera mogłabym sobie ulepić kolejnego psa :)

Co do łupieżu, to u nas kiedyś jeden z psów nabawił się przy zmianie karmy. Problemy ustąpiły, gdy wróciliśmy do sprawdzonej marki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Od ładnych kilku tygodni mój Szamior sypie się koszmarnie. Dostaje karmę Purina Pro Plan, ale zastanawiam się czy mogę mu dawać jeszcze dodatkowo biotynę. Pamiętam, że kiedyś mu ją dawałam i linienie poszło dużo szybciej, z tym, że kiedyś dostawał jedzonko gotowane, a teraz zbilansowaną karmę.
Ktoś ma jakieś doświadczenia z biotyną?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...