Jump to content
Dogomania

Żywienie szczeniaka


tufi

Recommended Posts

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

asia15-ja dokarmiam juz tak od 4 tygodnia(wszystko zalezy ,czy mleko matki wystarcza)na poczatek podaje namoczona sucha Karme dla szczeniakow od 4 tygodnia zycia.namaczam w mleku dla szczeniakow.Stopniowo zamiast mleka dodaje wody.Szczeniaki i matka po 3 tygodniach powinny byc odrobaczone.Dzieci pasta ,mama tabletka.powtarzamy do 8 tygodnia jeszcze 2x.Odrobaczenie jest bardzo wazne.pieski odrobaczone szczepimy bez wscieklizny w 8 tygodniu zycia,a po miesiacu sie powtarza szczepienie dadajac wscieklizne.
Sucha karma to Royal canin dla szczenikow

Link to comment
Share on other sites

witam po raz kolejny ;) postanowiłam zmienić karmę i mam mały dylemat, którą wybrać. Mam do wyboru BRIT JUNIOR LARGE BREED, NUTRA NUGGETS PUPPY LARGE, EUKANUBA PUPPY & JUNIOR LARGE(miałam próbki tej karmy i niezabardzo smakowała Lunie, więc chyba odpada na pierwszym miejscu) oraz ARION PREMIUM PUPPY LARGE. Luna teraz ma trzy i pół miesiąca i jest już spora, waży około 10 kilogramów. Prosze o szybkie rady ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']jak pieskowi nie smakuje ,polepsz lej smak dodajac 1/3 miesa i dokladnie smieszaj.Mieso musi byc gotowane zmielone,albo z puszki dla szczeniat.Tylko nie swinskie[/quote]

Nie powinno się mieszać suchego z gotowanym.


[quote name='xxxx52']na zmiany jedzenia czesto pies reaguje biegunka,a nie ma robakow ,albo giardien?Ja moim szczeniakom daje karme bozita albo reyal canin
z jagnieciem[/quote]

Co to za royal z jagnięciną? Masz jakiś link do tego?

Link to comment
Share on other sites

dlaczego nie mozna dodawac miesa do suchej karmy?od lat tak robie i pieskom smakuja i nie maja problemu z trawieniem .
Linkow do zadnej karmy nie mam,ale karmy do szczeniakow sa najczesciej ryz z kura ,a takiej moje psy nie lubia,ale z jagnieciem tak.Mieszam nawet te karmy dodaje troche wody ,zeby namiekla i dodaje 1/3 miesa gotowanego lub z puszki.
ps czasami kupuje eukanuba,happy dog,royal,ale najchetniej jedza czy to mlode czy seniorzy bozita.jedzenia nie trzymam w workach tylko w pojemnikach plastikowych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']dlaczego nie mozna dodawac miesa do suchej karmy?od lat tak robie i pieskom smakuja i nie maja problemu z trawieniem .
Linkow do zadnej karmy nie mam,ale karmy do szczeniakow sa najczesciej ryz z kura ,a takiej moje psy nie lubia,ale z jagnieciem tak.Mieszam nawet te karmy dodaje troche wody ,zeby namiekla i dodaje 1/3 miesa gotowanego lub z puszki.
ps czasami kupuje eukanuba,happy dog,royal,ale najchetniej jedza czy to mlode czy seniorzy bozita.jedzenia nie trzymam w workach tylko w pojemnikach plastikowych[/quote]

Przecież wszyscy trąbią, że nie można mieszać gotowanego z suchym bo to zaburza bilans karmy i może spowodować rozstrój żołądka.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justyna.luna']ok, ale jaka karma? proszę, szybko bo chcę dzis zamowic ;)[/quote]

Luna będzie dużym psem? Wybierz karmę, która ma coś na ochronę stawów.

[quote name='xxxx52']Chafranek-ja tego po moich pieskach nie moge stwierdzic.maja tylko nieprawidlowe stolce jak maja robaki,lub jak dam kurczaka z ryzem(bardzo czesto)
natomist wet kazal przy biegunce podawac pokarmy ze sloiczka bio milupa kuczak,marchew ryz[/quote]

Dlatego dałam mrugającą ikonkę.;)

Link to comment
Share on other sites

A tu na zdjęciu szczeniaczek, który z "bilansem" karmy gotowej nie miał w ogóle do czynienia:

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img369.imageshack.us/img369/7766/szcz31lw3.jpg[/IMG][/URL]

A jak rósł i wygląda teraz można zobaczyć tu:
[url]http://www.wilczarz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=26[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...