Jump to content
Dogomania

Modzele


Guest Jacob

Recommended Posts

Guest Jacob

Pies jest młody - 11 m-cy (Tosa Inu) i już zaczynają się pojawiać modzele. Nie przebywa na twardym podłożu, leży głownie na boku, nie widzę więc podstaw do tak wczesnych zmian. Proszę o rady, jak temu zapobiegać

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie przyczyna modzeli jest twarde podloze. Powinienes zafundowac cos miekkiego pieskowi. Natomiast jezeli chodzi o srodki farmakologiczne

to nie znam niestety nazw, moge jedynie Cie nakierowac, ze stosuje sie specyfiki natluszczajace.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Maksio ma rok i też mu się robią. Jak wytłumaczyć takiemu, że ma leżeć na miękkim jak on woli na klepce a najlepiej na terakocie.

Po posmarowaniu maścią to trzeba chyba jakiś czas pilnować żeby sobie nie lizał, wiecie ile to powinno trwać?

U mnie z tym jest duży kłopot bo jak tylko spuszczę z oka to specyfik jest dokładnie wyjedzony.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 10 months later...

Krystyno, czy ty wypróbowałaś Balsam Szostakowskiego?

Mój wielki maluch zaczyna mieć modzele - jeszcze nie tragiczne i nie lubi smarowania maścią poleconą mi przez weta. On zaproponował maść undo....cośtam z działaniem przeciwgrzybiczym. Chętnie więc zmianiłabym na coś innego.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zapobiegasz to znaczy, że co robisz? Zabraniasz psu lżeć na twardym, czy coś jeszcze. Może można inaczyej zapobiegać. Myślę jak wypersfadować mojemu aby nie kładł się na swojm ukochanym - twardym miejscu.

Krystyno napisz co z tym balsamem.

Link to comment
Share on other sites

Szczeniakowi smarowalabym bephantenem bo balsma to raczej na powazniejsze stany. Nie uzywaklam go na swoich psach bo one nie maja wielkich klopotow z modzelami ale osobiscie znam i widzialam psy ktoe modzele mialu okropne i po owym balsamie poprawa byla przeogromna.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Modzeli ciag dalszy.
Nic nie pomaga, smaruje przeroznymi srodkami - czy ktos moze mi jakos pomoc? Piesek lezy na miekkim, ale jak spimy w nocy zalega na podlodze - prawy lokiec jest paskudny - na lewym poczatek.
Wyglada paskudnie a na dodatek Brusiek sie meczy - swedzi go toto ,
:Help_2:

Link to comment
Share on other sites

Tez mialam problemy z duzym (55 kg) psem i modzelami. Przenosiny na cos miekkiego nie wchodzily w rachube - od zawsze woli zimna, twarda podloge. Ktos mi podpowiedzial zmiane zywienia na barf, jednym z fajnych efektow wlasciwie zestawionego jedzenia jest wlasnie pozbycie sie ( a przynajmniej zaleczenie) modzeli. Pozostaly niewielkie, niewidoczne slady pod futrem.
Jednoczesnie smarowalam kilka razy dziennie (przed wyjsciem na spacer - zeby psies nie zlizywal) kremem na odparzenia dla niemowlat(chyba wlasnie bepantenem ale tym na spekania skory, odparzenia, chyba rozowe opakowanie).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 1 month later...

ja uzywalam linomag dwa razy dziennie i modzele zmniejszylysie, wrecz sa niewidoczne gdy tylko zaczynaja sie powiekszac odrazu zaczynam smarowac.
moja Tosia jest z odzysku i modzele miala ogromne linomag tak pomogl ze na lokciak zaczela odrastac siersc. niestety moja Tosia kladzie sie tam gdzie jest jej wygodnie a pielegnacja jej lokci to juz dzien powszedni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...