Jump to content
Dogomania

Wyjazd z wilczakiem do UK...


klaudia.1

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

[quote name='jefta'] ktoś wie o co chodzi?[/quote]

Tak... ogolnie cale zamieszanie spowodowala ignorancja co niektorych angielskich urzednikow... :razz: Wrzucili wilczaki do przegrodki "krzyzowki wilka", bazujac na ich wygladzie... Z tego co wiem DEFRA sie juz ich nie czepia i do UK z wilczakiem jedzie sie tak jak z kazdym innym psem. Jest ich juz tam zreszta kilkanascie... ;)

Obecnie jedyne problemy jakie stoja CzW na drodze to KC - ale to tez nie dziwi. KC to nie FCI - kazda nowa rasa musi byc tam zatwierdzona, nawet jesli od lat jest juz uznawana przez FCI...

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki. Czytałam artykuł ze strony Delfy i tak są Czw wymienione jako zakazane wolfdogi (nie ma daty przy artykule). Mnie interesuje tylko legalny wwóz, bo sąsiedzi szybko zadzwonią gdzie trzeba :angryy:. To zdjęcie z Crufts'a mnie zaintrygowało, bo tam napewno nie był jako "Ger[FONT=Verdana]man [/FONT][FONT=Verdana][SIZE=-1]shepherd[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][FONT=Verdana] mix"[/FONT];)

[FONT=Verdana]Przepisy KC znam[/FONT]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']Ok, dzięki. Czytałam artykuł ze strony Delfy i tak są Czw wymienione jako zakazane wolfdogi (nie ma daty przy artykule). Mnie interesuje tylko legalny wwóz, bo sąsiedzi szybko zadzwonią gdzie trzeba [/quote]

Zerknij na ten temat:
[URL="http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=7083"][B] CzW ownership in UK[/B][/URL]
('pacino' to angielski hodowca CzW ;)).

[quote name='jefta']To zdjęcie z Crufts'a mnie zaintrygowało, bo tam napewno nie był jako "Ger[FONT=Verdana]man [/FONT][FONT=Verdana][SIZE=-1]shepherd[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][FONT=Verdana] mix"[/FONT][/FONT][/quote]

Ten wilczak byl jako tam gosc. To suczka importowana z Francji, ktora zostala pozniej matka pierwszego miotu CzW urodzonego w Wielkiej Brytanii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...