Jump to content
Dogomania

psy w sklepach zoologicznych


mindgame

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziewczyny dzięki nowej ustawie mamy prawo interweniowac jak zobaczymy psy lub koty w sklepach zoologicznych .Wyobrażcie sobie że w M1 Czeladz w zoologiku już nawet młpy mają .Kurcze jak można /Psy kupowane z targu i pośrednika kynologicznego za grosze i sprzedawne powyżej tysiaka .Bez szczepien i ksiązeczek .Kolezankę juz zwolnili ale ona sie boi rozgłosu bo jest przed inwentaryzacją a tam niezłe chocki klocki wyjdą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anusia112']Dziewczyny dzięki nowej ustawie mamy prawo interweniowac jak zobaczymy psy lub koty w sklepach zoologicznych .Wyobrażcie sobie że w M1 Czeladz w zoologiku już nawet [B]młpy[/B] mają .Kurcze jak można /Psy kupowane z targu i pośrednika kynologicznego za grosze i sprzedawne powyżej tysiaka .Bez szczepien i ksiązeczek .Kolezankę juz zwolnili ale ona sie boi rozgłosu bo jest przed inwentaryzacją a tam niezłe chocki klocki wyjdą[/QUOTE]
Małpy? Że tak się upewnię?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Może mnie ktoś oświeci, o co chodzi z anusią i tym, że od kilku lat opowiada o sklepie zoologicznym w M1 Czeladź, gdzie podobno sprzedają zakupione na targowiskach psy?
O ile mi wiadomo w M1 Czeladź jest tylko jeden sklep zoologiczny [url]http://www.czeladz.m1-centrum.pl/index.php?id=1323&sid=5464&hb=1324_37&view=detail&hb=1324_37[/url]

W styczniu wystarczy podejść tam i zapytać się z której hodowli są psy i poprosić o pokazanie ich rodowodów. Bo przecież nie będziecie kupować kota w worku ;) Następnie skontaktować się ze wskazaną hodowlą i zapytać, czy faktycznie te psy z niej pochodzą. Jeśli nie mają rodowodów, to wiadomo, że nie wolno im ich sprzedawać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keksik']W styczniu wystarczy podejść tam i zapytać się z której hodowli są psy i poprosić o pokazanie ich rodowodów. Bo przecież nie będziecie kupować kota w worku ;) Następnie skontaktować się ze wskazaną hodowlą i zapytać, czy faktycznie te psy z niej pochodzą. Jeśli nie mają rodowodów, to wiadomo, że nie wolno im ich sprzedawać.[/QUOTE]
Nie trzeba wcale pytać o żadną hodowlę. Czy z papierami czy bez, sprzedawanie psów i kotów poza miejscem prowadzenia hodowli jest od 1 stycznia 2012 ZABRONIONE.
O ile więc hodowla nie mieści się pod tym samym adresem, co sklep, to... BINGO!

Link to comment
Share on other sites

No to sprawa jest jeszcze prostsza :) Czy jest tutaj ktoś z miejscowości Czeladź lub okolic, kto chce pomóc chronić prawa zwierząt?
Na początek można się przejść tam i o ile psy będą nadal sprzedawane, poinformować właściciela sklepu o obowiązujących od Nowego Roku przepisach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

M1 Czeladz sklep zoologiczny ma dalej 3 psy w kojcu .Wysłałam meile do Drektora M1 , dzwoniłam do sklepu psy są i będa .Ręce opadają .Dziewczyny nie mam czasu bo jestem w pracy , czy mogłybyscie mi podac numer do organizacji prozwierzęcej z Czeladzi lub okolic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anusia112']Tak małpki dwie pary .Kapucynki i takie mniejsze małpeczki /Cały czas łapki wyciągają .Para 16 tys tych wiĘkszych .Psy jamnik po 950 i cocer spaniel po 1100 bez papierów .I mają tez w malutkiej klatce koty chyba brytyjczyki .Ręcę opadają[/QUOTE]

Jak można tak meczyć te stworzenia?A czy sprzedaz malpek jest dozwolona?Przecież one wymagają specjalnych warunkow.

Link to comment
Share on other sites

Jestem z Czeladzi.
Kosztowało mnie to kilka telefonów, ale doniesienie o popełnieniu wykroczenia (zakaz handlu zwierzętami poza hodowlą - zarejestrowaną) zostało przyjęte przez miłego policjanta z Czeladzi... :evil_lol:

Będę ten sklep kontrolować... już od dawna z nimi walczę... :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']Jestem z Czeladzi.
Kosztowało mnie to kilka telefonów, ale doniesienie o popełnieniu wykroczenia (zakaz handlu zwierzętami poza hodowlą - zarejestrowaną) zostało przyjęte przez miłego policjanta z Czeladzi... :evil_lol:

Będę ten sklep kontrolować... już od dawna z nimi walczę... :razz:[/QUOTE]


:klacz::klacz: oby sie udalo ich pokonac:cool3:

Link to comment
Share on other sites

W jedności siŁa ;-) Ja też dzwoniłam przedwczoraj . Wczoraj pieski jeszcze były.... dwa spanielki i yorkuś . Kierowniczka k,lience powiedziała że ustawa ich nie dotyczy bo maja psy z ksiązeczkami i płaca podatki ....Będe miała w niedzielę wolne to zajrzę do M1 i sprawdzę .Trzeba z nimi walczyc do skutku .Napędzają pośrednikowi z rosji popyt na szczeniaki :angryy::angryy::angryy::angryy:.

Link to comment
Share on other sites

Krótko, bo jestem po 12 godzinach pracy.

Dowiedziałam się dzisiaj, że policja nie pojedzie do sklepu, bo sklep prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu zwierzętami i jako taki nie podlega ustawie...
Nie dało się przetłumaczyć policjantowi, bo wiedział lepiej...
Że przecież trzeba by w takim razie pozamykać rolników, bo świnie hodują... :/ dzwoniłam do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii i tam na to tłumaczenie zgłupieli nieco...
Żeby była jasność, po niedzieli będą kontaktować się ze swoim prawnikiem i dadzą mi znać co i jak...

Paranoja...

Na razie tyle, uciekam, bo jutro znowu dyżur w pracy...

Link to comment
Share on other sites

nie można sprzedawać psów w sklepach zoologicznych. i kropka.
a Oni jak na razie udają pewnych siebie. Ale to się skończy. Prawo tego zabrania i nie da się tego obejść, przynajmniej nie w przypadku sprzedawaniu psów w sklepach czy gdziekolwiek poza miejscem hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anusia112']czy kupujący (nabywający) psa w sklepie nie popełnia przestępstwa ?czyli teraz sklep bezkonkurencyjnie może pieski sprzedawac i napędzac rozmnażanie psów w rosyjskich pseudohodowach .Super poprostu Fajnie .:crazyeye:[/QUOTE]

kupujący psa w niezarejestrowanej hodowli również popełnia PRZESTĘPSTWO....

zakazane jest sprzedawanie i kupowanie zwierząt bez rodowodu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...