Jump to content
Dogomania

Licencja dla ON


Basia i V

Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Marciashka']Co to ma wspólnego z tematem, w którym chodzi o różnice albo ich brak między psami?
Czy "bycie" na zawodach IPO upoważnia do wydawania swoich opinii? Chyba nie...[/quote]
nie o to mi chodzilo .:shake:
chodzilo mi o to czy masz praktyke tzn. czy wiesz z praktyki co ma wplyw na wynik na zawodach i ile procent sukcesu to dobry przewodnik :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='dorplant']"chodza" sluchy ze KON wprowadzi licencje tzn doslownie niemiecki korung :multi::multi:[/quote]
No byloby niezle, ale jak to napisala chyba na owczarku ayshe - to nie ma u nas fachowcow od przeprowadzania korungu. Ciekawe, czy KON ma zamiar zadbac tez o kadry?
Bo teraz tez tak jest, ze mozna w Polsce zaliczyc korung i probe rowerowa, ale sedzia jest zawsze niemiecki sedzia SV. A chyba czas juz pomyslec o polskich kormeistrach i polskich sedziach SV.

Link to comment
Share on other sites

ciekawe czy znów mialoby to byc dobrowolne czy obowiązkowe ? a sędziowie z zewn. na te chwile sa dla mnie bardziej dowodem na to ze faktycznie egz. test czy jak to tam zwac sie odbylo i wyniki sa miarodajne . na stronce gł.kom.szkol. znalazlam wyniki egzaminów ipo, akurat od naocznego swiadka wiem jak jeden z tych egzaminów wyglądal , a nazwisko sedziego jakie znalazlam jako firmującego ten egzamin zapamietam na dluuugooo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']ciekawe czy znów mialoby to byc dobrowolne czy obowiązkowe ? a sędziowie z zewn. na te chwile sa dla mnie bardziej dowodem na to ze faktycznie egz. test czy jak to tam zwac sie odbylo i wyniki sa miarodajne . na stronce gł.kom.szkol. znalazlam wyniki egzaminów ipo, akurat od naocznego swiadka wiem jak jeden z tych egzaminów wyglądal , a nazwisko sedziego jakie znalazlam jako firmującego ten egzamin zapamietam na dluuugooo.[/quote]
Mysle, ze zwlaszcza na poczatku byloby dobrowolne. A dla mnie to, ze nie mamy wciaz ani jednego sedziego SV to normalnie - zalosc! Tak na marginesie - zaden polski sedzia nie ma prawa sedziowac na miedzynarodowych zawodach IPO wyzszej rangi.
Chodzi mi w mojej wypowiedzi o to, ze jesli ma byc postep w naszej polskiej kynologii, to nie tylko psy musza byc ladne i wyszkolone - musza byc tez fachowcy, ktorzy to rzetelnie ocenia. Bo narazie to "dol" mocno wyprzedza "gore". Oczywiscie mysle tu o najlepszych hodowlach, najlepszych zawodnikach czas na wyksztalcenie pasujacych do nich -najlepszych sedziow.

Link to comment
Share on other sites

No wiesz..mnie już dawno Polska owczarkarska żeczywistośc nawet ze złudzeń obdarła..teraz mi tylko takie przebłyski niedowierzania pomieszanego z nieufnościa zostały...więc wole pytać..a potem się dopiero rozpalać.:razz:
Swoją drogą zapraszam na Koerung do Milicza 02.05.2008

Link to comment
Share on other sites

napsy sportowe nei wchodze z zasady.tezy raisera sa piekne ale nierealne.nie przy takiej populacji.lobby hodowcow eksterierow chcacych miec mile i ladne pieski na ring a nie do sportu kontra lobby hodowcow uzytkow chcacych miec wylacznei psy do sportu.a wusv w srodku.i wilk musi byc syty i owca cala.ja tezy raisera[bo to nei jest swieza sprawa]popieram calym sercem.jestem bardziej radykalna szczerze mowiac.niepodoba mi sie bowiem kupno onow przez ludzi chcacych milego pieska do towarzystwa.:eviltong:.on powinien pracowac.wysrubowac wszyystkie kryteria hodowlane,poddac probom cala populacje hodowlana i zweryfikowac wartosc hodowlana na koerungu ztestami ocenianymi bez podzialu na uzytki i eksteriery w wymaganiach.ocena va wylaczniedla psow majacych wysoki wspolczynniik wyszkolenia potomstwa z wysokimi ocenami za prace.+to co dotychczas.:diabloti:.ale wiadomo ze tak nei da rady.wprowadzenie wymogow tych co juz sa sv np w polsce idzie jak po grudzie.aco dopiero wyzsze restrykcje.poza tym tylko z 10% pracuje z onami.reszta po prostuy chce miec psa tej rasy.szlag mnie na to trafia ale tak jest i nie sie na to nie poradzi.wusv daje duza autonomicznosc klubom-uwazam ze powinien je trzymac za morde;) ale tez wiem ze to nierealne bo...rozsypie sie wusv.to ogromna organizacja skupiajaca klubu jednej rasy.cala wusv to jedna wielka sztuka kompromisu miedzy tymi od uzytkow i tymi od eksterierow.
tezy raisera sa sluszne.co do tego nei ma watpliwosci.uzasadnil je tez slusznie[co widnieje jak byk na jego stronie sv2000].tylko ze neistety zycie nier jest bialo czarne tylko....szare.i tej szarosci pilnuje sv/wusv.bo to gwarantuje przetrwanie jakiejs spojnosci wogole.prowadzenei tak wielkiej organizacji nie jest polem do radykalizmu w zadna strone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...