Jump to content
Dogomania

Linki do stron o tematach weterynaryjnych


Flaire

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Katerinas']Polecany tu na Dogomanii (osoba polecająca, która coś więcej może napisać - Gosia)
[COLOR=Navy]Ola Szywała - Warszawa - telefon 0 508 367 455[/COLOR][/QUOTE]
Zoopsycholog (bardzo miła i kompetentna pani) przyjmuje na Ostrobramskiej 104. Trzeba sie umowic na wizyte. Tel (22) 610 42 88

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pupil-ID']Dodam dwa adresy związane z identyfikatorami-adresówkami:
- indywidualny identyfikator-adresówka [URL="http://www.pupil-id.pl"]www.pupil-id.pl[/URL]
- identyfikacja psów szczepionych przeciwko wściekliźnie [URL="http://www.lyssetky.pl"]www.lyssetky.pl[/URL][/quote]

Mam pytanie interesuje mnie identyfikator dla psa szczepionego przeciw wściekliźnie a w Krakowie nie ma możliwości dostania takiego identyfikatora co można zrobić aby go dostać ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']Mam pytanie interesuje mnie identyfikator dla psa szczepionego przeciw wściekliźnie a w Krakowie nie ma możliwości dostania takiego identyfikatora co można zrobić aby go dostać ??[/quote]

Lyssetky zamówiła właśnie Lecznica dla zwierząt, ul. Piłsudskiego 30, KRAKÓW i mam nadzieję, że zaraz po świętach będzie można już zaszczepić psa z Lyssetką.

Pozdrawiam
And

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Polecam stronę URZĘDU REJESTRACJI PRODUKTÓW LECZNICZYCH , MATERIAŁÓW MEDYCZNYCH I PRODUKTÓW BIOBÓJCZYCH wszystkim tym, którzy spotkali się z niepożądanymi reakcjami na podany lek,które wystapiły bądź u leczonego zwierzęcia, bądź u właściciela po aplikacji leku swojemu pupilowi:

[URL]http://www.urpl.gov.pl/start.asp[/URL]

Zgłosić może każdy, nie tylko lek. wet.
Dzięki temu możecie podnieść bezpieczeństwo stosowanych leków u zwierząt, a także bezpieczeństwo ludzi, którzy stykaj się z lekami.

Pozdro!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='aga_ostaszewska']Doadaje linka do chuba najlepszego specjalisty kardiologa w Warszawie, a zpewnoscia do jednego z najlepszych w Polsce, do dr. Rafala Niziolka:
[URL]http://www.niziolek.com.pl[/URL]
Na stronie znajdziecie doslownie wszystko..., czyli lacznie z kontaktem mailowym z tym lekarzem, ktory odpisuje na kazdego maila![/quote]

Czy ktoś ma email doktora Niziołka ???
Sprawa dosyć pilna a przez strone nie chce mi wysłać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

[B]Serotonina[/B]

Jest to hormon tkankowy, jeden z głównych neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego oraz układu pokarmowego. Jest związany z naszą (zwierząt również !) zdolnością do snu (ograniczany w warunkach laboratoryjnych powodował bezsenność). Ponadto ma wpływ na odczuwanie potrzeb seksualnych, na zachowania impulsywne oraz apetyt. Poszukiwana jest korelacja między tym hormonem a skłonnością do agresji. Braki 5 - HT (inna nazwa serotoniny) mają wpływ na występowanie depresji.

Do produkcji serotoniny w organizmie niezbędny jest tryptofan, będący tzw. prekursorem serotoniny. Oznacza to, że jego obecność jest niezbędna do zaistnienia w organizmie żywym reakcji chemicznej, w której wyniku powstaje serotonina. Serotoniny w gotowej formie nie można dostarczyć organizmowi (podlega rozkładowi na poziomie trawienia, nie dotrze do mózgu). Można natomiast podawać suplementy z zawartością 5 - HTP (5 - hydroksytryptofan), który, będąc niejako następcą tryptofanu, bliższy jest już serotoninie, która z niego powstaje. Potrafi też przejść barierę krew / mózg, która jest niejako "sitem", przecedzającym z krwi tylko niezbędne dla mózgu składniki. Oznacza to, że jest najlepszym i najbardziej efektywnym budulcem serotoniny.
Ponieważ temu właśnie hormonowi przypisuje się obecnie kluczową rolę w kształtowaniu zachowań, warto bliżej zainteresować się kwestią suplementacji 5 - HTP (uwaga na przedawkowanie!). Tym bardziej, że trudno uzyskać zadowalający poziom absorpcji tryptofanu bezpośrednio z pożywienia. W naturze najlepszą równowagę pomiędzy pożądanym tryptofanem a innymi aminokwasami znajdziemy w węglowodanach. Zachowanie takiej harmonii jest ważne dlatego, że aminokwasy z pożywienia niejako rywalizują ze sobą w wyścigu wewnątrz organizmu. Istotnym jest więc, aby "rywale" tryptofanu nie byli liczniejsi niż on sam. Dzięki temu możliwa jest bardzo intensywna produkcja serotoniny, co prowadzi do [B]uregulowania nienormatywnych zachowań zwierzęcia.[/B]


[B]Środowisko[/B]

Przeprowadzono badania z zastosowaniem różnego rodzaju diet (jakościowo uboższych i bogatszych). Istotne znaczenie miało także modelowanie przestrzeni socjalnej zwierzęcia (ilość kontaktów, stabilność środowiska). Okazało się, że układ nerwowy zwierząt reaguje na zmianę jakości pożywienia (w obydwu kierunkach), co przejawiać się mogło także w bardzo bezpośredni sposób (np.agresja). Reakcja ta była również związana z jakością i rodzajem kontaktów w ramach gatunku, bądź też poza nim (z człowiekiem).

Dla przykładu : pies karmiony lepiej niż wcześniej wykazuje duże zapotrzebowanie na kontakty socjalne i współpracę. Jest wówczas spokojny i zrównoważony. Jeśli taka interakcja nie nastąpi, pies zostanie odizolowany i osamotniony, nie zostanie zaspokojona potrzeba, która powstała w jego umyśle, a co za tym idzie wzrośnie jego reaktywność. Być może dojdzie do aktu agresji. Z kolei zwierzę karmione gorzej niż dotychczas stanie się rozdrażnione niespokojne. W jego przypadku izolacja jest potrzebna, zapewni mu spokój i potrzebny dystans. Inicjowanie kontaktu w takim momencie zaowocuje najprawdopodobniej utratą równowagi i niepożądanymi reakcjami.
Jak widać dieta oraz środowisko życia w ogromnym stopniu kształtować mogą schemat zachowań naszych podopiecznych.


[B]Skład diety[/B]

Badacze nie są przekonani co do tego, czy zmniejszenie ilości białka w diecie zwierząt z zaburzeniami zachowań ma samo sobie jakieś rewolucyjne znaczenie. Skupiają się raczej na fakcie, że zmniejszenie ilości białka doprowadziło do uzupełnienia kaloryczności posiłku tłuszczem, co okazało się zbawienne dla samopoczucia zwierząt - działa na nie uspokajająco.

Znaleziono również zależność pomiędzy niedoborem cholesterolu a występowaniem nerwic i depresji. Jego nadmiar objawia się z kolei nadmierną impulsywnością. Wszystko to razem sugeruje związek pomiędzy ilością cholesterolu i serotoniny. Wygląda więc na to, że należy zapewnić organizmowi optymalną dawkę cholesterolu, za czym pójdzie produkcja odpowiedniej ilości hormonu 5 - HT (serotoniny), korzystnie wpływającego na równowagę emocjonalną naszego podopiecznego.

Warto także zapewnić zwierzęciu odpowiedni poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych (głównie Omega - 3), kwasu liponowego (nasycony kw. tłuszczowy) oraz witamin: C, E, B6. Wszystkie te składniki maja bowiem ogromne znaczenie w zakresie ochrony połączeń neuronowych. Ważne w przypadku tej diety są również węglowodany, ich ilość, jakość i struktura chemiczna, a także sposób ich podawania.

Zaznaczyć trzeba tutaj, że nowa dieta musi być przemyślana i dokładnie skomponowana. Nie należy jej wprowadzać od razu, ale stopniowo, zastępując coraz większą część dotychczasowego posiłku nowym. Dieta nie działa samoistnie. Pamiętajmy, że zaburzenia behawioralne to nie tylko "chemia mózgu", ale także zestaw nawyków czy zaniedbań. Niezbędna jest więc konsekwentna i umiejętna praca z pupilem, która, w połączeniu z odpowiednim żywieniem, przyczyni się do sukcesywnej poprawy zachowań naszego podopiecznego.

Specjalistami w zakresie poruszonego w tym artykule problemu są behawioryści zwierzęcy. Do nich należy zwrócić się w celu ustalenia szczegółowego planu zarówno diety, jak i szkolenia w zakresie modyfikacji nienormatywnych zachowań ukochanego podopiecznego.

Link to comment
Share on other sites

Zawsze można się weterynarzy zapytać o różne weterynaryjne sprawy : D

Gabinet weterynaryjny"Pogotowie Weterynaryjne 4 Łapy"Dorota Pussak
4089
Kiepury 69/1c
[URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-1-21-0-0-Jelenia_Gora.html"]Jelenia Góra[/URL]

tel. kom. 531-22-99-44

pn-pt: całodobowo
sobota: całodobowo
niedziela: całodobowo

Przychodnia weterynaryjna OłtaszyńskaDariusz Rzepka
3319
Strachowskiego 37
[URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-1-82-0-0-Wroclaw.html"]Wrocław[/URL]
tel. 071 3687429 begin_of_the_skype_highlighting 071 3687429 end_of_the_skype_highlighting
tel. kom. 0602 130 980 begin_of_the_skype_highlighting 0602 130 980 end_of_the_skype_highlighting dyżur

pn-pt: 9-20
sobota: 9-16

Gabinet weterynaryjnyBielanyPaweł Królikowski
817
ul. Lipowa 1, Bielany Wrocławskie
[URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-1-82-0-0-Wroclaw.html"]Wrocław[/URL]
tel. 0 71 311 27 68 begin_of_the_skype_highlighting 0 71 311 27 68 end_of_the_skype_highlighting
tel. kom. 0 604 11 84 79 begin_of_the_skype_highlighting 0 604 11 84 79 end_of_the_skype_highlighting

pn-pt: 10-19
sobota: 9-13

Klinika weterynaryjnaInerwet
473
Ślężna 136
[URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-1-82-0-0-Wroclaw.html"]Wrocław[/URL]
tel. 0 71 337 36 36 begin_of_the_skype_highlighting 0 71 337 36 36 end_of_the_skype_highlighting
tel. 0 71 337 29 29 begin_of_the_skype_highlighting 0 71 337 29 29 end_of_the_skype_highlighting

pn-pt: 8-20
sobota: 8-20
niedziela: 8-20

Przychodnia weterynaryjnaGuzik Bogusław, Dąbek Iwona,
515
Głowackiego 2
[URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-1-70-0-0-Swidnica.html"]Świdnica[/URL]
tel. 0 74 853 37 76 begin_of_the_skype_highlighting 0 74 853 37 76 end_of_the_skype_highlighting
tel. 0 74 856 90 20 begin_of_the_skype_highlighting 0 74 856 90 20 end_of_the_skype_highlighting

pn-pt: 8-19
sobota: 8-13
niedziela: 9-11

Gabinet weterynaryjnyPrak-VetMróz Katarzyna
684
Ogrodowa 4b
[URL="http://www.vetopedia.pl/weterynarz-1-46-0-0-Olesnica.html"]Oleśnica[/URL]
tel. 0 71 399 10 21 begin_of_the_skype_highlighting 0 71 399 10 21 end_of_the_skype_highlighting
tel. kom. 607 945 293 begin_of_the_skype_highlighting 607 945 293 end_of_the_skype_highlighting

pn-pt: 17.00-19.00
sobota: 10.00-13.00

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Kontynuując wątek linków polecam stronę prezentującą usługi dla zwierząt od gabinetów weterynaryjnych przez schroniska po hotele dla naszych pupili. Strona niedawno wystartowała, ale poprzez oprogramowanie dla lecznic stanowi platformę komunikacji na linii właściciel zwierzaka <-> lekarz weterynarii. Strona umożliwia rejestrację wizyt przez internet do tych lecznic, które przystąpią do programu. Namiary na nią znajdują się w stopce poniżej.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 years later...

[URL="http://www.zdrowieipijawki.pl"]www.zdrowieipijawki.pl[/URL],
[URL="http://www.przychodniazwierzaki.waw.pl"]www.przychodniazwierzaki.waw.pl[/URL]
tutaj możecie dowiedzieć się wiele o pijawkach i ich zastosowaniu u zwierząt, są często zdecydowanie lepsze niż farmakologia, a właściwie użyte nie mają skutków ubocznych

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...