Jump to content
Dogomania

Wątek dla weterynarzy


Czarne Gwiazdy

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jasiek']Czytaj [B]"ustawy [SIZE=5]i[/SIZE] akty prawne"[/B] ze zrozumieniem.[B]!!!!!Koniec[/B][/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Uwierz mi, bardzo bym chciała. Postanowiłam, że będę uczyła się nawet od ciebie :razz:. Na początek, poradź mi jak mam czytać ze zrozumieniem chociażby twój post, ten zacytowany wyżej, skoro logiki w nim zero, dlatego że [B]„ustawa jest [/B][/FONT][/COLOR][B][COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=5]również[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=black][FONT=Verdana] aktem prawnym”. [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Verdana]Tego się nie da![/FONT][/COLOR]
Wyjaśnię ci to najprościej, na przykładzie. To tak jakby powiedzieć:
[CENTER][B][SIZE=3]„Jeżdżę Mercedesami [/SIZE][SIZE=5]i[/SIZE] [SIZE=3]samochodami”[/SIZE][/B][/CENTER]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Rozjaśniając, strasznie ściemniasz, „nauczycielu... tańca” :eviltong:. ![/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Chyba jeszcze nie koniec. Jestem prawnikiem i czytam akty prawne a nawet czytam je ze zrozumieniem.[/quote]
I jeszcze jedno pytanie, skoro z prawnikiem mam przyjemność :lol: Jak według Ciebie ustawa o ochronie zwierząt odnosi się do zabiegu usuwania wilczych pazurów?

Link to comment
Share on other sites

Według mnie ustawa jednoznacznie zakazuje uswunia wilczych pazurów. Tak samo zresztą jak innych zabiegów chirurgicznych ( tu znany już wszystkim cytat) które nie służą ratowaniu życia i zdrowia czy ograniczenia populacji. Można ty wymienić oprócz kopiowania uszu i ogonów, właśnie takie mniej ,,dyskutowalne" zabiegi jak:usuwanie ,,zbędnych" pazurów, pozbawianie głosu czy przycinanie kłów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Odpowiem ja. Chociażby na podstawie [I]ratio legis [/I]ustawy o ochronie zwierząt, a konkretnie jej art. 27, gdzie ustawodawca odrzucił ustęp 4 zakazujący kopiowania uszu lub ogonów.[/quote]
O tym projekcie ustawy mówisz?
[url]http://ks.sejm.gov.pl/proc2/projekty/769_p.htm[/url]
W tym projekcie art. dotyczący zabiegów weterynaryjnych wyglądał tak:
[I]
Art. 21.
1. Zabiegi medyczne na zwierzętach są dopuszczalne wyłącznie dla ratowania
ich życia lub zdrowia i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby
uprawnione.
2. Zabiegi powodujące ból wykonuje się w znieczuleniu ogólnym albo miejscowym
z wyjątkiem tych zabiegów, które według zasad sztuki weterynaryjnej
wykonuje się bez znieczulenia.

[/I][FONT=Verdana]A ratio legis znaczy tyle co motyw ustawodawcy, sens ustawy. :lol:
Może chodziło Tobie o wykładnię historyczną? :cool3:
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Według mnie ustawa jednoznacznie zakazuje uswunia wilczych pazurów. Tak samo zresztą jak innych zabiegów chirurgicznych ( tu znany już wszystkim cytat) które nie służą ratowaniu życia i zdrowia czy ograniczenia populacji. Można ty wymienić oprócz kopiowania uszu i ogonów, właśnie takie mniej ,,dyskutowalne" zabiegi jak:usuwanie ,,zbędnych" pazurów, pozbawianie głosu czy przycinanie kłów.[/quote]
W jednym się z Tobą zgodzę. [B]Ustawa o ochronie zwierzat jednakowo traktuje tak zabiegi kopiowania uszu lub ogonów, jak i zabiegi usuwania wilczych pazurów.[/B] Dlaczego więc co poniektórzy chcą zakazywać udziału w wystawach psom poddanym tym pierwszym zabiegom, a nie wspominają nic o tych pozostałych? Może uzyskam odpowiedź?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Jeżeli ustawodawca "coś odrzuca" w procesie legislacyjnym i według Ciebie ma to znaczenie dla wykładni przepisu- to jest to wykładnia historyczna.[/quote]
I ta wykładnia czasem służy do określenia [I]ratio legis[/I]. Poważnie :diabloti:

A według Ciebie jeśli ustawodawca "coś odrzuca" w procesie legislacyjnym, to nie ma to znaczenia dla [I]ratio legis[/I]? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']W jednym się z Tobą zgodzę. [B]Ustawa o ochronie zwierzat jednakowo traktuje tak zabiegi kopiowania uszu lub ogonów, jak i zabiegi usuwania wilczych pazurów.[/B] Dlaczego więc co poniektórzy chcą zakazywać udziału w wystawach psom poddanym tym pierwszym zabiegom, a nie wspominają nic o tych pozostałych? Może uzyskam odpowiedź?[/quote]

Uzyskasz. Jeśli o mnie chodzi uważam za ,,oczywistą oczywistość", ze [B]każde[/B] kaleczenie psa w imię lepszego wygłądu powinno być zabronione. Jeśli uważasz, że to jest w naszych wypowiedziach pomijane to chętnie też do pudła ,,o co walczymy, dokąd zmierzamy" dorzucę pazury i kły.
Jednak tu jest podobno wątek o kopiowaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']I ta wykładnia czasem służy do określenia [I]ratio legis[/I]. Poważnie :diabloti:

A według Ciebie jeśli ustawodawca "coś odrzuca" w procesie legislacyjnym, to nie ma to znaczenia dla [I]ratio legis[/I]? :cool3:[/quote]
Wyższa szkoła jazdy. Proszę nie zapędzajmy się w prawnicze wywody.
Jak mawiała moja babcia ,,co było a nie jest nie pisze się w rejestr":razz:
Uważam, że obecna ustawa w sposób wystarczający zakazuje pewnych działań. Do tego nie jest potrzebny osobny zapis który był a którego na chwilę obecną nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Nie mam problemu. Mnie wystarczy, że wiem gdzie on jest :lol:[/quote]
Zapewne;)
Wiesz gdzie można znaleźć wersję ustawy na , którą się powołujesz? Watpię. Wkleiłam projekt ustawy o ochronie zwierząt z 1995r. na dowód , że nie masz racji. :diabloti:
Nic tam nie ma o ust.4 do art. 27. Wersji z domniemanym ust. 4 się nie doczekam, jak widzę. TuathaDea :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Zapewne;)
Wiesz gdzie można znaleźć wersję ustawy na , którą się powołujesz? Watpię. Wkleiłam projekt ustawy o ochronie zwierząt z 1995r. na dowód , że nie masz racji. :diabloti:
Nic tam nie ma o ust.4 do art. 27. Wersji z domniemanym ust. 4 sie nie doczekam jak widzę. TuathaDea :)[/quote]
Tam gdzie kończy się wiedza... zaczynają się wątpliwości :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Tam gdzie kończy się wiedza... zaczynają się wątpliwości :cool3:[/quote]
Skąd tyle wątpliwosci u Ciebie co do interpretacji art.27 ustawy?
Nadal nie ma o czym dyskutować. Gdzie ust.4 do art. 27, ten wyrzucony do kosza? TuathaDea :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Skąd tyle wątpliwosci u Ciebie co do interpretacji art.27 ustawy?
Nadal nie ma o czym dyskutować. Gdzie ust.4 do art. 27, ten wyrzucony do kosza? TuathaDea :)[/quote]
Ja nie mam wątpliwości co do interpretacji art. 27. Nie wszystko można wyszukać w necie, chcesz porady?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Piszesz sobie a muzom. Link do tekstu ustawy z ust.4 art.27 , na który się powołujesz jakoś niewidoczny jest.
:lol:[/quote]

[quote name='TuathaDea']Nie mam problemu. Mnie wystarczy, że wiem gdzie on jest :lol:[/quote]
Onek, ust.4 art. 27 jest, a jakoby go nie było :p.
Przypuszczam, że TuathaDea wie jak to z nim jest i tu nie cygani.

Ja za to wiem w jaki sposób ten tajemniczy ust.4 wyłączyć z GRY :lol:.

Link to comment
Share on other sites

NO I GDZIE CI WECI ?????????????????????????????????????


[LEFT][B][SIZE=2][SIZE=3]Rosemary Gibson B.Vet Med BSc (Hons) MRCVS [/SIZE][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT]" I am strongly opposed to tail docking for non-therapeutic reasons.
Dog breeders and owners need to admit that [B]this is a cruel [/B]
and totally unnecessary practice
that is [B]fuelled totally by commercial greed [/B]
and [B]ridiculous[/B] vanity (the "breed standard"). [/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=3]And they call themselves dog-lovers?"[/SIZE][/B][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...