Jump to content
Dogomania

czy ktoś się zna na maszynkach do strzyzenia dla psów?


Leonia

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Cześć,[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kupiłam maszynkę ANDIS SUPER AGC +. Po włączeniu i strzyżenu około pół godzinnym ostrze bardzo się nagrzewa, nie można dalej pracować, bo parzy skórę. Ponieważ nie bardzo znam się na maszynkach do strzyżenia – to pierwszą, którą kupiłam proszę o opinię czy ta maszynka pracuję prawidłowo? Czy też należałoby ją zareklamować? Proszę o komentarze. Z góry dziękuję za pomoc.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...

To ja się podłączę pod ten temat..bo też mam pytanie do osób obeznanych z maszynkami;)

Szukam maszynki -będzie dla 3 psów (golden, seter irlandzki), nie do "masowego" użytku. Ma być tylko jako "wykończeniówka" - generalnie robię degażówkami, ale przydałaby się maszyneczka do uszu, ew wyrównania szyji itp.

Znalazłam takie 2, jeśli ktoś posiada i mógłby się podzielić doświadczeniami - będę wdzięczna.
[url]http://germapol.istore.pl/pl,product,1311143,andis,btb,wygodny,trymer,bateryjny.html[/url]
[url]http://germapol.istore.pl/pl,product,1312513,wahl,2200,pocket,pro,niebieska,podreczna,maszynka,do,strzyzenia,zwierzt.html[/url]

albo może macie jakieś inne godne polecenia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']FLY wymienione maszynki nie nadają się ,polecam Moser 1245 [/QUOTE]

dzięki za odpowiedź. a powiedz co znaczy "nie nadają się"? do tych psów, czy w ogóle do kitu?? tak jak pisałam, zamierzam nimi tylko "przejechać" na koniec, uszka podgolić itp.. Myślałam, że z tym i te słabsze maszynki sobie poradzą..

oczywiście zdaję sobie sprawę że to nie jest pierwsza klasa i że pełno jest lepszych, choćby wymieniony przez Ciebie moser. ale póki co nie stać mnie żeby wydać na maszynkę 5 stów..:oops:

a i jeszcze takie coś znalazłam (nie śmiać się). jakieś opinie? 140zł jeszcze przeżyję..:cool3: [url]http://allegro.pl/item1051371958_maszynka_do_strzyzenia_psa_30w_2ostrza_4nasadki.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wymienione rasy strzyże się z włosem , narzędzia lepiej kupić dobre.
A.g.a do aerdala potrzebna mocna maszynka , wymieniona j. w . ostrze +7;+9 .
Ja uszy po wytrymowaniu wyrównuję ręczną.

Link to comment
Share on other sites

Grey, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Mocna maszynka czyli to M 1225 ? A gdzie mogę takie coś kupić? Przepraszam za tyle pytań, ale to mój pierwszy piesek wymagający trymowania i korzystam z usług fryzjera, ale chciałabym też sama go pielęgnować....

Link to comment
Share on other sites

aga to ja się wtrącę - z tego co zrozumiałam (i co wynika z mojej nikłej wiedzy) to Greyowi chodziło o wcześniej zaproponowaną maszynkę Moser 1245, a M1225 to ostrze;)

a co do kupna to ja znam 2 fajne sklepy, pewnie ludzi Ci pozniej więcej zaproponują.
germapol.pl
groomer.com.pl

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FLY']aga to ja się wtrącę - z tego co zrozumiałam (i co wynika z mojej nikłej wiedzy) to Greyowi chodziło o wcześniej zaproponowaną maszynkę Moser 1245, a M1225 to ostrze;)

a co do kupna to ja znam 2 fajne sklepy, pewnie ludzi Ci pozniej więcej zaproponują.
germapol.pl
groomer.com.pl

pozdrawiam[/QUOTE]

Dziękuję Ci FLY, a to " ostrze +7 +9" tzn ostrze 7 mm i 9 mm?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam Wszystkich :)

Do Cockermaniaczka:
Maszynka która Ciebie zainteresowała jest w moim posiadaniu od wczoraj :)
I jestem bardzo miło zaskoczona :) Za cene 290 zl otrzymujemy bardzo zgrabna, lekka a zarazem solidna maszynke.
Jest Cicha i ma bardzo wygodny mechanizm wymiany ostrzy :)
Moje 2 sznaucerki obstrzyżone w mniej niz 1,5 h :)
Same pozytywy !

Link to comment
Share on other sites

jaką maszynkę zaproponowalibyście do amatorskiego strzyżenia psów: maltańczyk i shih tzu? prosiłabym o konkretny model plus jakie ostrze bo włos tych ras nie każda maszynka ,,łapie,,. dobrze żeby cena tez była do ugryzienia;) chodzenie po psich fryzjerach jest dla nas sporym przeżyciem więc wolę poświęcić czas na samodzielne strzyżenie. nożyczkami wychodzi nam całkiem nieźle ale grzbiet i brzuch łatwiej byłoby mi strzyc maszynką.

Link to comment
Share on other sites

Ostrza na pewno Oster/Andis-7f I 10 jesli chcesz dosc krotko.Do tego mozna dokupic nasadki i sobie regulowac dlugosc ciecia:)Ew kupic ostrza innej wielkosci-tak zeby sie Grey nie czepial^^
Co do maszynki to ciezko jest kupic tania a dobra.A 700 zl wydac na andisa to hm toche duuzooo;/
Mysle jeszcze nad tym modelem
[url]http://allegro.pl/moser-maszynka-do-zwierzat-class45-typ-1245-i1377099749.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Ostrza na pewno Oster/Andis-7f I 10 jesli chcesz dosc krotko.Do tego mozna dokupic nasadki i sobie regulowac dlugosc ciecia:)Ew kupic ostrza innej wielkosci-tak zeby sie Grey nie czepial^^
Co do maszynki to ciezko jest kupic tania a dobra.A 700 zl wydac na andisa to hm toche duuzooo;/
Mysle jeszcze nad tym modelem
[url]http://allegro.pl/moser-maszynka-do-zwierzat-class45-typ-1245-i1377099749.html[/url][/QUOTE]

dzięki:) a ten Oster/ Andis w jakich cenach się waha? może faktycznie warto wydać ciut więcej i mieć pewność że będzie działać dobrze. czy w tym moserze moc 45 w nie będzie za mała?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

podczepie sie i zapytam.
kierowniczka w schronisku chce kupic masyznke do strzyzenia wymagajacych w schronisku, WSZYSTKICH psow, maszynke. astanawiam sie, czy lepszy Moser 1245, czy AndisAGCS2 super speed.
psy wiadomo, sa bardzo, bardzo rozne.
co do tego trzeba dokupic? jakis plyn do oliwienia, tak? i czy dokupic jakies ostrza dodatkowe, dodatkowo do tych w zestawie?
psy kudlacze, spaniele,, sznaucerki, miliony kundelkow, wiadomo...

Link to comment
Share on other sites

andis zdecydowanie.Plus ostrza,7F i 10 to taka podstawa.Plus ja bym np kupila nasadki zeby bylo taniej [URL]http://germapol.istore.pl/pl,product,3016179,002,wahl,zestaw,nasadek,ze,stali,nierdzewnej,1233,7050,zestaw,osiem,sztuk,do,maszynki,moser,1230,1400,1170,kasetka,do,przechowywania.html[/URL]

Przy tylu psach,w roznym stanie wlosa,roznym stanie filcu ,brudu itd trzeba sie liczyc ze ostrza beda szybko zuzywane niestety.Starajcie sie kapac psy przed goleniem to troche wydluzy wam to zywotnosc maszynki i ostrzy:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...