Jump to content
Dogomania

Długie uszy i spacer - problem natury technicznej


SheAnn

Recommended Posts

Witam ponownie,

"zainspirowana" dzisiejszym porannym spacerkiem z pieskiem postanowiłam założyć ten oto wątek.

Pytanie jest takie: co robić z psimi uszami, które zamiatają wszystko, co napotkają na swojej drodze?

Trawa nie dość, że mokra, to od początku do końca usiana psimi kupami. Chyba nie muszę pisać, czym taki jednorazowy spacer się kończy :cool1:

Próbowałam delikatnie związywać uchole frotką, ale jest to wyjście na najwyżej 0,5 minuty. Nie widzi mi się również prania ich po każdym wyjściu na zewnątrz, gdyż przy takiej częstotliwości wychodzenia mogłoby to się źle skończyć.

Macie może jakieś inne pomysły, rozwiązania?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za propozycję. Jak będę w pobliżu sklepu zoologicznego, to się za tym porozglądam.

Dziś związywałam uszy frotką (50 razy w ciągu 5 minutowego spaceru), czym wzbudziłam nie lada zachwyt u sąsiadów :p

Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, to zapraszam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SheAnn']Dziękuję za propozycję. Jak będę w pobliżu sklepu zoologicznego, to się za tym porozglądam.
[/quote]
Szczerze wątpię,żebyś upolowała takie coś w zoologiku.
Moje psy noszą (jeśli jest taka potrzeba) snoods-y siatkowe :cool3:
[URL="http://i135.photobucket.com/albums/q128/cockermanka/KOMBINEZONY/IMG_7112.jpg"]takie,jak na tej fotce[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']SheAnn a co to za piesek, że ma takie długie uszy?[/quote]

Spanielek :loveu:

[B]cockermanka:[/B] mam tu w pobliżu giełdę zoologiczną, gdzie prawdopodobnie coś takiego znajdę. Nie wiem tylko, kiedy tam zajrzę, bo szlag mnie trafia, gdy widzę tych pseudohodowców trzymających zwierzaki na zimnie bez choćby dziurawego koca :angryy:

[B]moon_light: :hmmmm: [/B]jakie uszy ma Twój piesek?

Link to comment
Share on other sites

chyba nie spaniel - popatrzcie na avatar i banner w podpisie... może to dog? :) aczkolwiek mi osobiście bardziej podobają się dogi niekopiowane, poza tym u takiego wysokiego psa to raczej trudno o ubrudzenie uszu podczas spaceru ;) chyba że w metrowej wysokości brudnej trawie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='znikam']chyba nie spaniel - popatrzcie na avatar i banner w podpisie... może to dog? :) aczkolwiek mi osobiście bardziej podobają się dogi niekopiowane, poza tym u takiego wysokiego psa to raczej trudno o ubrudzenie uszu podczas spaceru ;) chyba że w metrowej wysokości brudnej trawie ;)[/quote]
taki pies tez potrafi sie schylic i wąchać trawe :eviltong:

[quote name='pauli_lodz']w polsce były obcinane?:roll:[/quote]
nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']paula-łodź-a jaki problem ,żeby ciachnąc psu uszy w Polsce?Mój kuzyn rok temu ciachał swojej Asto-pito-mastifo cosiowej suce uszy w polsce u szanowanej bardzo i chwalonej na dgm wetki z Gliwic.[/quote]
taki problem że od paru lat kopiowanie uszu i ogona jest nielegalne w polsce, i weterynarz ktory to robi popelnia przestepstwo lamiac ustawe o ochronie zwierzat czy jakas tam.
zawsze sie zastanawiam czy jak widze szczeniaki z pseudohodowli z kopiowanymi ogonami czy jak widze na wystawach dobermany [ani jednego z uszami i ogonem nie widzialam] dogi i inne tradycyjnie kopiowane psy - kto to robi skoro jest zakaz.
moje poglady na ten temat zostawie dla siebie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Szczerze wątpię,żebyś upolowała takie coś w zoologiku.
Moje psy noszą (jeśli jest taka potrzeba) snoods-y siatkowe :cool3:
[URL="http://i135.photobucket.com/albums/q128/cockermanka/KOMBINEZONY/IMG_7112.jpg"]takie,jak na tej fotce[/URL][/quote]
No właśnie miałam pisać, że takie siatkowe są fajne, przynajmniej na lato. :cool3:
A ten siatkowy "kombinezonik" to dopiero cudo. ;)

[quote name='olekg18']paula-łodź-a jaki problem ,żeby ciachnąc psu uszy w Polsce?Mój kuzyn rok temu ciachał swojej Asto-pito-mastifo cosiowej suce uszy w polsce u szanowanej bardzo i chwalonej na dgm wetki z Gliwic.[/quote]
No to super wetka. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Taaa jej mąż boi się Czarka i nie podchodzi na odległosć 2m .A to ,że czarek sie "troche miota " i chce go użreć to inna bajka ,ale wet nie powinien bać się psów moim zdaniem.
Generalnie państwo x ciągną ostro kase od ludzi i tyle.Gdy suka mojej koleżanki miała ropomacicze nie polecili jej natychmiastowej sterylizacji.Tylko ładowali w nią leki .Sucz oczywiście już dawno wącha kwiatki od spodu.
P.S.Fakt faktem ,ze uszy fajnie obcięła .No ,ale jakby nie patrzeć kundlowi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']Taaa jej mąż boi się Czarka i nie podchodzi na odległosć 2m .A to ,że czarek sie "troche miota " i chce go użreć to inna bajka ,ale wet nie powinien bać się psów moim zdaniem.
Generalnie państwo x ciągną ostro kase od ludzi i tyle.Gdy suka mojej koleżanki miała ropomacicze nie polecili jej natychmiastowej sterylizacji.Tylko ładowali w nią leki .Sucz oczywiście już dawno wącha kwiatki od spodu.
P.S.Fakt faktem ,ze uszy fajnie obcięła .No ,ale jakby nie patrzeć kundlowi.[/quote]
Tu nie chodzi o to, że kundlowi, tylko o to, że w ogóle obcięła. :mad:


Cockermanka, a gdzie można kupić te siatkowe cuda na uszy i na resztę ciałka? :cool3:
Na wystawach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Tu nie chodzi o to, że kundlowi, tylko o to, że w ogóle obcięła. :mad:[/quote]
dokładnie :mad:
[quote name='Asia & Ginger']Cockermanka, a gdzie można kupić te siatkowe cuda na uszy i na resztę ciałka? :cool3:
Na wystawach?[/quote]
Nooo...na wystawach też będzie można... mam nadzieję ... ;):cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...