Jump to content
Dogomania

Jak gramów Belkando?


michał23

Recommended Posts

Witam wszystkich !!

Mam pytanie : ile gramów karmy Belcando mam podawać szczeniaczkowi goldenowi na dobę? (waży 9 kilo i ma 10 tygodni) W tabelce na opakowaniu jest napisane, że 90 gramów na dobę, czy to nie za mało?.Jak dawkujecie ją swoim pieskom?

Link to comment
Share on other sites

jezeli pisze 90 to 90 nie wydaje mi sie to za malo a na 9 kilo powinno wystarczyc chociaz nie wiem , ja nie stosuje belcando. pamietaj, ze podane sa wielkosci orientacyjne i twoj pies moze powinnin zjesc 5gr mniej albo wiecej. belcando to srednia klasa i widzialam, ze ma dawkowanie z reguly duzo wieksze niz karmy z gornej polki.

Link to comment
Share on other sites

Aż wzięłam ulotkę bo mnie tymi 90 g zaskoczyłeś... ;)

To belcando puppy?

Ta tabelka działa tak, że waga psa, która jest podana to waga, jaką ma osiągnąć pies kiedy będzie dorosły, a nie jaką ma teraz.

Sądzę, że dorosły golden waży ponad 30 kg, teraz ma 2,5 miesiąca więc powinien dostawać ok. 250 g na dobę (jeśli karmisz tylko karmą)

Ale nie przywiązuj się za bardzo do tych cyferek, czasem bywa, że psiak ma większe potrzeby niż mówi tabelka, a czasem przeciwnie, nie chce zjeść tyle ile karze tabelka.

8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
belcando to srednia klasa i widzialam, ze ma dawkowanie z reguly duzo wieksze niz karmy z gornej polki

mylisz się - wcale tak nie jest - mam porównanie pomiędzy eukanubą, puriną i właśnie belcando i patrząc na cena/jakość/dawkowanie wydaje mi się że akurat belcando wypada bardzo korzystnie (w naszym przypadku np eukanuba wogóle nie zdała egzaminu - nasza sunia była po niej wiecznie głodna - pomimo dawkowania wg zaleceń producenta a nawet w póxniejszym okresie trochę większych

no i wiem że to nie można odnieść do każdego psiaka ale akurat u nas belcando super działa na zdrowie, wygląd i ogólnie na samą sunię (a właściwie na dwie sunie już w tej chwili)

Link to comment
Share on other sites

90 gramow na dobe dla szczeniaka duzej rasy wydaje mi sie znacznie za malo bez wzgledu jaka karma to ma byc.

Tyle to sobie moze jesc szczeniaczek lhasa apso albo jamnika a nie golden. Haga w wieku twojego psa jadla okolo 250 gram

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...