Jump to content
Dogomania

MASTIF- coś strasznego... :(


Arika_Dominika

Jak uważacie, mastify to dobre psy??  

451 members have voted

  1. 1. Jak uważacie, mastify to dobre psy??



Recommended Posts

Witam.

Tydzień temu mastif pogryzł prawie do śmierci whippeta (to średni pies, chart angielski Whippet).

10-letnia dziewczynka prowadzila mastifa. Gdzieś blisko przechodził właściciel dwóch whippetów. Mastif wyrwał sie dziewczynce i podbiegł do whippetów. Jeden z nich zrobil unik, ale drugi nie zdołał i juz był w paszczy mastifa :((

Pipecik miał 2 operacje, wygląda strasznie, styka się ze śmiercią, wet powiedział, ze nie widział psa w gorszym stanie :cry:

Ale jeszcze żyje.... i trzymamy kciuki aby wyzdrowiał :)

Wiem, ze to nie odpowiedzialne, aby 10 letnia dziewczynka prowadziła takie bydle jak mastif, ale nie uważacie, ze to dziwne, że poprostu ida inne psy, a mastif sie wyrywa i (prawie) zagryza na śmierc tego psiaka???

COŚ OKROPNEGO, NIE WYCHOWANY???, TAKA RASA???? CZY CO?? :evil: :x :cry: :( :o

___________

Pozdrówka :great:

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7,5-letni Bidabliu oraz 2-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że to 70% to wina właściciela, ze pozwala tak małej dziewczynce prowadzic takie bydle, ale 30% to wina psa, bo czemu rzuca się i gryzie *zagryza* inne psy, które przechądzą druga strona ulicy :( :cry: :evil:

___________

Pozdrówka :great:

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7,5-letni Bidabliu oraz 2-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że to 70% to wina właściciela, ze pozwala tak małej dziewczynce prowadzic takie bydle, ale 30% to wina psa, bo czemu rzuca się i gryzie *zagryza* inne psy, które przechądzą druga strona ulicy :( :cry: :evil:

Może i wina,ale podkreślanie ciągle wyrazu bydlę nie jest ani ładne ani taktowne.

Masz prawo nie lubić dużych,mocnych psów,ale wśród rozsądnych miłośników rasy na Dogomanii używanie takiego określenia jest obraźliwe.

Powściągnij emocje-to wina właścicieli,nie psa.

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że to 70% to wina właściciela, ze pozwala tak małej dziewczynce prowadzic takie bydle, ale 30% to wina psa, bo czemu rzuca się i gryzie *zagryza* inne psy, które przechądzą druga strona ulicy :( :cry: :evil:

Może i wina,ale podkreślanie ciągle wyrazu bydlę nie jest ani ładne ani taktowne.

Masz prawo nie lubić dużych,mocnych psów,ale wśród rozsądnych miłośników rasy na Dogomanii używanie takiego określenia jest obraźliwe.

Powściągnij emocje-to wina właścicieli,nie psa.

Ja kocham duże psy - wszytskie!!!!!! :) Bydle - chodzi o potężnego, silnego, ogromnego, umięśnionego psa. Mi chodzi, abyście mi powiedzieli czy to normalne u mastifów, że rzucają sie na przechodzące psy.

Jak moge nie lubic dużych, umięśnionych psów skoro mam charcicę polską (to wielki i umięśniony pies jak dorośnie).

___________

Pozdrówka :great:

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7,5-letni Bidabliu oraz 2-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Link to comment
Share on other sites

Wiem, ze głupota właścicieli. Tylko podobno mastif był troche szkolony.

Nie ma słów poprostu :(, whippetkowi troche lepiej, ale nadal wygląda jakby był po I i II Wojnie światowej :cry: :evil:

___________

Pozdrówka :great:

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7,5-letni Bidabliu oraz 2-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Link to comment
Share on other sites

Zmieniając na moment temat. Moja bardzo dobra znajoma, hodowczyni chartów polskich, pracownik ZKwP i świetny szkoleniowiec psów powiedziała mi, w trakcie dyskusji na temat tzw. listy niebezpiecznych ras, że "pierwszym psem jaki powinien znaleźć się na tej liści jest chart polski, bo próbuje gonić, łapać i zabijać wszystko co się szybko rusza... " , wydawało mnie się to śmieszne (chart? taka łagodna rasa) dopóki bardzo przyjacielski chart polski o mało co nie rozdzielił głowy od tułowia sznaucerowi od sąsiadów... Niech to będzie odpowiedź na Twoje pytanie. Czy mastif jest zły?- A czy chart jest zły? Według mnie nie. Bo jest to kwestia odpowiedzialności: gdyby rodzice nie dali temu biednemu dziecku psa na smycz, i gdyby facet nie puszczał luzem charta, to do tragedii by nie doszło.

Mastif to,ku zgrozie niektórych, najłagodniejszy molos, natomiast jak ten konkretny mastif był prowadzony, wychowywany, co przeszedł w życiu, z jakich linii pochodził, tego przecież nie wiemy.

Agresja w stosunku do psów jest zazwyczaj próbą dominacji, a mnie się jakoś nie chce wierzyć że to dziecko było na tyle autorytetem dla psa że on pohamowałby swoje emocje.

A czy wiadomo coś o dalszych losach mastifa i jego właściciela?

Link to comment
Share on other sites

B.A.D.Ka

Nic narazie nie wiadomo o psie i właścicielu.

Co do charta polskiego:

Jak każdy chart to co się rusza i denerwuje go musi złapać i niekoniecznie zabić. Na polowaniach charty łapały i trzymały zwierzynę, aż do nadejścia właściciela, ale jeśli zwierzyna wyrywała się chart zagryzł ją.

Jeśli młody poluś (chart polski) nie będzie mial kontaków z innymi psami, innymi zwierzętami i innymi ludźmi będzie przez całe życie nieufny do nich i będzie je traktował jak zwierzynę. Jeśli jednak od małego będzie miał kontakty z innymi zwierzętami (w tym psy i koty) i obcymi ludźmi poluś będzie wobec nich przyacielski, miły, chętny do zabawy i będzie chciał nawiązywac nowe znajomości :)

Chart polski i każdy inny nadaje się na liste (psów gończych i chętnych do polowania, na liste agresywnych (nie wychowane szczeniaki i potem są takie dorosłe psy!!! :o ) jeśli nie ma kontaktów z innymi (wtedy wyrabia sobie agresywność i chęć złapania tego i trzymania lub zabicia), a jeśli ma kontakty jest to kochający, przyjacielski, zawsze radosny, chęny do zabawy, psotny, miły i niesamowicie szlachetny i namięnie wspaniały (mam dowód :D)

Nie miał kontaktów z innymi psami (uznał sznaucera za zwierzynę!!! nic innego), nie można go winić , ani posądzać (wina właściciela)!!!.

Takim optymistycznym akcentem zakańczam rozmowe na temat chartów polskich i innych. (chcecie o nich pogadac, to wejdźcie na grupe X Charty)

___________

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7,5-letni Bidabliu oraz 2-miesięczna Fanta :kociak:

gg:2560415

Wkrótce strona Ariki!!!! :great:

Link to comment
Share on other sites

Tak więc wszystko zależy od konkretnego osobnika: chacica polska wspomnianej znajomej ma na sumieniu dwa koty, tymczrsem sama pochodzi z tzw. renomowanej hodowli, od małego wychowuje sie z trzema kotami, a w domu oprócz innych chartów są przyjazne labki i sympatyczny bokser, no i gromada małych dzieci..które to sunia baaardzo kocha... niestety małe zwierzęta, nienależące do jej rodzinki muszą trzymać się na baczności :wink: .

pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

B.A.D.Ka

Nie tylko zależy od osobnika, ale też od tego czy pies był wybiegany. Chodzi o to czy miał w tych dniach możliwość biegania, łapania, gonienia. Miał - nic się nie dzieje, i kot dla charcicy był przyjacielem.

Nie miał - pies szuka czegoś innego aby pogonić, łapać i dlatego kot w tej chwili wydawał mu się zdobyczą.

___________

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7,5-letni Bidabliu oraz 2-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Wkrótce strona Ariki!!! :great:

Link to comment
Share on other sites

Arika_Dominika:

Dzięki za ten komentarz- taka odpowiedź nie przyszła mi do głowy, a jest bardzo sensowna :)

chyba faktycznie przyłącze się do topicu o chartach, bo nasuwa mnie się coraz to więcej pytań, niekoniecznie związanych z tym akurat problemem :D :wink: .

pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

a ja uwazam ze slowo "bydle"jest obrazliwe :-?

Kiedy slysze na ulicy "PAtrz co za bydle idzie"to mnie cos bierze :-?

Co innego kiedy slysze "konik,cielatko,kucyk,wielblad....."....Ale "bydle"ma w sobie cos obrazliwego :-?

A jesli idzie o sprawe....Z jednej strony mowisz ze 30%to winna rasa a z drugiej piszesz ze wszystko zalezy od wlasciciela.....Zdecyduj sie....Chyba ze jesli to chart polski to wszystko zalezy od wlasciciela a jesli jakikolwiek inny pies niz CP to dodatkowo wina rasy :-?

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko zależy od osobnika, ale też od tego czy pies był wybiegany. Chodzi o to czy miał w tych dniach możliwość biegania, łapania, gonienia. Miał - nic się nie dzieje, i kot dla charcicy był przyjacielem.

Nie miał - pies szuka czegoś innego aby pogonić, łapać i dlatego kot w tej chwili wydawał mu się zdobyczą.

No cóż-jeżeli charta można wytłumaczyć jak nie brakiem wybiegania to brakiem socjalizacji-to proponuję zrobić to samo z mastifem.

Po prostu "zagrała" mu w żyłach dawna krew bojowa -a ma prawo.

Link to comment
Share on other sites

Nic nikomu nie zagrało. Arika wypisuje pierdoły.

Nigdy nie uwierzę w to. że łażący sobie mastif ruszył na jakiegokolwiek psa. Nawet z małą dziewczynką po drugim końcu smyczy.

Jak ktoś mi pisze, że mastif zaatakował psa, to dokładnie mogło to wyglądać tak, ż e mastifa zaatakował rozwścieczony teoretyczny "pitbul" i mastif tak stał, stał, i jak go w końcu zaczęło boleć, to w końcu uznał, że może przywali.

Arika- zajmij ssię swoim cudownym chartem, co to nikogo nie gryzie, i jak jest wybiegany, to nie rusza żadnych psów.

W zeszłym roku moja malutka shiba spotkała sie z chartem- nota bene polskim- i zapolował na nią tak, że ledwo uratowałam jej oko.

Wszystko to było na wystawie i to międzynarodowej- a pies- chart polski- był wystawiany i to wielokrotnie.

Więc nie truj mi dupy, że chart to albo wybiegany, albo nie. Chart morduje, jak leci.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Arika- zajmij ssię swoim cudownym chartem, co to nikogo nie gryzie, i jak jest wybiegany, to nie rusza żadnych psów.

No prosze.

Dokladnie to samo chcialam napisac.

Tylko podobno mastif był troche szkolony.

Troche...

A "szkolony" i "wyszkolony" ma jedna definicje?

Carragan, wiesz co? Mozemy dojsc do porozumienia. Mysle, ze okreslenie "szczur" dla whippeta czy polaka jest bardzo odpowiednie. 8)

Link to comment
Share on other sites

Arika_Dominika:

Dzięki za ten komentarz- taka odpowiedź nie przyszła mi do głowy, a jest bardzo sensowna :)

chyba faktycznie przyłącze się do topicu o chartach, bo nasuwa mnie się coraz to więcej pytań, niekoniecznie związanych z tym akurat problemem :D :wink: .

pozdrawiamy

Miło, że powiedziałam tak zrozumiale :)

Zapraszam na charty bardzo serdecznie :) DUUUUUUUUUŻO tam sie dowiesz :)

wszyscy inni

Dzieki za komentarze, już sie troche dowiedziałam na temat tego mastifa i prosze nie zaczynać walki między : jaki był mastif? a chart jeszcze gorszy, bo to nie prawda :)

Dziękuję za wszytskie posty i to chyba koniec tego tematu

___________

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7,5-letni Bidabliu oraz 2-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Wkrótce strona Ariki!!! :great:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...