Jump to content
Dogomania

Vasco briard 3 miesięczny mądrala


Vasco Irjar

Recommended Posts

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miło mi, oto parę słow o maluchu zwanym Vaskusiem, Vasiem, Gamosiem, Gapciem, ostatnio powiedziałam do niego Kiciuś :)ups. Urodził się 14 sierpnia w tym roku, jest więc spod znaku lwa i to zobowiązuje :razz:, kto interesuje się astrologią będzie wiedział o co chodzi :p. Jest słodki!!! Dzięki niemu zaczepiają nas ludzie na ulicy i chcą rozmawiać o tej rasie. Z dokonań mądrali jesteśmy dumni (hehe.... pies każdego właściciela jest najlepszy i z tym nie należy dyskutować ;) ) ma 3 miesiące i potrafi wykonywać podstawowe komendy czym powoduje opad szczęki u niektórych wątpiących. Uczy się błyskawicznie oczywiście przy wsparciu "magicznych kulek" (sucha karma bo staramy się nie eksperymentować z tzw. psimi przysmakami np. o smaku czekolady). Jak każdy briard uwielbia snieg o czym już mieliśmy okazję się przekonać. To tyle. Co do zdjęć to muszę się "naumieć" to zn. poczytać jak to zrobić, żeby je tu wkleić.
Pozdrawiamy gorąco
Irena i Vasiek

Link to comment
Share on other sites

Irenko! Czy myślałaś o klikerze? Tak tylko pytam, bo my stosujemy i bardzo sobie chwalimy....

Jednocześnie chylimy czoła ... jak pięknie Vasco pojmuje komendy. Widać to na zdjęciach. Taki młody, a tyle umie!:loveu::loveu::loveu:

Ja trochę żałuję, że tak oszczędzałam mojego Spago jak był mały, pewnie dlatego, że jorki szczeniaczki są takie tyci, że nam się wydaje, że tylko trzeba na nie chuchać i dmuchać.

Jak kupię sobię drgiego jorka to na pewno zacznę z nim ćwiczyć jak tylko w domku się pojawi :multi: a co!

Link to comment
Share on other sites

Marysiu, mamy klikier ale go nie używamy, jakoś tak wychodzi, że mały łapie polecenia intuicyjnie. Wczoraj np. nauczyłam go komendy "daj głos" w ten sposób, że szczeknęłam pokazując o co mi chodzi, a jak mały szczeknął to został nagrodzony smakołykiem, pare powtórek i Pańcio Jarek jak wrócił z pracy to miał niespodziankę. Ogólnie mały jest wynagradzany za wszystko co zrobi dobrze w domu i na spacerze. Poza tym bardzo lubi takie zajęcia, czasami to nawet nas przymusza do ćwiczeń np. jak siedzimy wieczorkiem w fotelach, a wygląda to komicznie bo sam od siebie robi "siad" i "waruj". Wiadomo, ze chodzi mu o smakołyki :cool3:. Staramy się wtedy zrobić to tak, że dajemy mu do zrozumienia, że to my decydujemy o tym kiedy ćwiczymy. Myślę, że szkolenie szczeniaków jest dobrym pomysłem.
Pozdrowionka
Irena

ps.
foty ze spacerku

[IMG]http://i236.photobucket.com/albums/ff217/Irjar/100_1595.jpg[/IMG]
[IMG]http://i236.photobucket.com/albums/ff217/Irjar/100_1593.jpg[/IMG]
[IMG]http://i236.photobucket.com/albums/ff217/Irjar/100_1592.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=7][COLOR=purple]JEEEEEE KOLEJNY BRIARDZIK NA DOGOMANI !!!!!!!![/COLOR][/SIZE]
[SIZE=7][COLOR=#800080]HURAAA!!!!!!!!![/COLOR][/SIZE]
:laola::laola:
[SIZE=7][COLOR=#800080]WITAJCIE KOCHANI !!![/COLOR][/SIZE]
[SIZE=7][COLOR=#800080]NA DUZOOOOO[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=7][COLOR=#800080]FOTEK MALEGO CZEKAMY!!!!![/COLOR][/SIZE]
[SIZE=7][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chester07']jaki boski braid !!
od jakiegoś czasu podobają mi sie takie duże kudłacze, a Twój wyjątkowo boski :loveu:
wymiziaj go ode mnie :eviltong:[/quote]jak to wyjatkowy tenmaluch? KAzdybriard jest wyjatkowy! Tylko potem takie ogromniaste potfffory z nichwyrastaja!

[quote name='natija']Witamy cieszymy sie,ze dolaczyl kolejny briardzik:):):):):)
sludziutki jest:):):):):)[/quote] za niedlugo to ciezko bedzie zliczyc: Zuza, Agent, Ten, Gaja, Vasco, Gutek, hmmm - juz mam problemy z liczeniem - w briardachsila!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dzieki kochani :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
Wymiziałam, ucałowałam, robię foty !!!

Do swojego legowiska znoszę wszystko co mi się podoba! Dzisiejszym hiciorem jest .......

[IMG]http://i236.photobucket.com/albums/ff217/Irjar/000_0279.jpg[/IMG]

Pozostał mi tylko zapach złocistego płynu z którym skutecznie rozprawił się Pańcio :roll:
Ale pozwolicie, ze poniucham chociaż za Wasze zdrówko:multi:

Irena ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36'][B][COLOR=DarkGreen]Witajcie!!! Dogo jest bardziej zyczliwa niz... ( wiadmomo...) . Piszcie, wklejajcie foty i w ogole - kochani jestescie!!!!! I zapraszamy do nas!!![/COLOR][/B][/quote]
[I][B]haha niż kto ? :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

jeszcze trochę i Vasco nie będzie musiał stać na tylnych łapach żeby sięgnąć do zlewu :evil_lol:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...