Jump to content
Dogomania

PACO buldog amerykański Rockiego


Olcia P.

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Rzeczywiscie, Paco wyglada swietnie!!! :multi:

Mam pare pytan do wlasciciela. W najnowszym wydaniu ksiazki Evy Marii Kramer o rzsach psow jest napisane, ze wystepuje kilka typow buldogow amerykanskich i ze AKC uznaje typ J.D.Johnson. Ja widzialam zdjecia tych cielaczkow w roznych ksiazkach i kazdy wygladal inaczej - jedne wyzsze, inne nizsze, jedne mialy bardziej "wgniecione" kufy, inne mniej, jedne strasznie napakowane z mnostwem zmarszczek na glowie, inne bardziej eleganckie, nieco jak przerosniety bokser(taki jak twoj piechu-mam nadzieje ze sie nie obrazisz :fadein: )

Wtakim razie jak to ma byc - czy mozna mowic, ze jeden typ jest bardziej prawidlowy od drugiego i jak to sie ma do ewentualnego nabycia konkretnego egzemplarza??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

No to jest tak ze te AB sa bardzo rozne ogolnie sa dwa typy budowy lzejszy bardziej pitowaty i ciezszy bardziej bulldogowaty + mieszanki tych typow hodowla w roznych krajach idzie w rozne strony psy sa zupelnie inne podobno charaterem rowniez

O ty ze ktorys typ jest bardziej prawidlowu niema co mowic AB typu Standart i AB typu Classic to jakby rozne psy

Link to comment
Share on other sites

Dzieki

Czyli z tego wynika, ze nie mozna do konca przewidziec jak bedzie wygladal piesek po skojarzeniu jednego TYPU AB z innym AB, bo nawet w obrebie danego typu wystepuja roznice w wygladzie, CHYBA ze obydwa pieski sa hodowane przez jedna osobe, sa ze soba spokrewnione...tak :roll: ?

Link to comment
Share on other sites

To znaczy wiesz jak bedzie miala psa ze skrzyzowania dwuch psow w typie clasik to pewnie Twoj tez bylby clasik rodzice Paco sa lzejszej budowy(chociaz w rodowodzie ojca przewijaja sie tez johnsony) ojciec wazy 40kg mama okolo 40kg

jestes zainteresowana AB?

Link to comment
Share on other sites

Zainteresowana to ja jestem, ale na razie tylko teoretycznie :lol:

Od jakiegos 1,5 roku interesuje sie ta rasa, ale mamy bardzo ooboga literature, wiec moja wiedza na jej tematy pozostawia jeszcze wiele do zyczenia :cry: ...Szukalam troche w necie ale informacje ktore znalazlam sa dosc niescisle, a raczej powinnam powiedziec - malo jednolite i trudno mi jest sie w tym polapac i jakos zebrac :evil:...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...