Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej, witajcie, my tez przymierzamy się do emigracji do UK, na razie teoretycznie - w przyszłym tygodniu zaczynamy praktycznie - od chipowania... a dalej? za wszelkie "praktyczne" wskazówki będę wdzięczna - taką instrukcję dostałam z UK:

For your dog to enter the UK from Poland and avoid quarantine your dog
must be fully prepared for the Pet Travel Scheme in the following
order:-
* Microchip
* Rabies Vaccination (your dog must be at least three months old in
order to receive this vaccination)
* Blood Tested with the blood sample being sent to an EU Recognised
Blood Testing Laboratory
* Six Month Wait from the date the blood was drawn which lead to a
successful result

Please note in Poland there is an exception to the rules of preparations
for the Pet Travel Scheme in that pedigree dogs in Poland can first be
tattooed, vaccinated for rabies, blood tested and then microchipped.
Please note the six month wait will still apply.

Your dog must be treated for ticks and tapeworms between 24 and 48 hours
before checking in to depart to the UK on an approved route with an
approved carrier.

Please see the link below to our fact sheet which explains the above in
more detail:-
[url]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/factsheet/eufactsheet3a.pdf[/url]

Please see the link below which lists all present EU approved routes and
carriers into the UK under the Pet Travel Scheme:-
[url]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/support-info/[/url]
routes_europe.htm

Link to comment
Share on other sites

[quote name='naomi']następnie zaszczepione p/wściekliźnie, a po 3-4 tygodniach pobrana próbka krwi, na zbadanie przeciwciał. Próbkę wysyła wet do licencjowanego laboratorium (najbliższe jest w Niemczech :( ) i jeżeli badania poszły pomyślnie, to trzeba odczekać pół roku od pobrania próbki krwi i już można wyjeżdżać. Na 48-24 godziny przed wylotem trzeba jeszcze tylko psa odrobaczyć i "odkleszczyć".[/quote]
Z tego co ja czytałam to wyszło mi trochę inaczej. Pies musi być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, i co najmniej po 120 dniach od ostatniego szczepienia musi miec zrobione badanie na przeciwciała w licencjonowanym labolatorium. W Polsce jest takie labolatorium w Puławach. Kosztuje coś ok. 250 zł.
Odrobaczenie jak najbardziej i musi w tym preparacie być jakiś składnik przeciwko jakimś robakom, ale tego już dokładnie nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolka_wet'][B]Weihaiwej[/B], musisz znaleźć sobie na defra.gov.uk listę państw, które są akceptowane przez GB jako kraje o w miarę pewnym statusie epizootycznym jeśli chodzi o wściekliznę. Nie pamiętam, czy Chorwacja do takich państw należy. Jeśli nie, to Twój pies nie będzie mógł tam jechać. I to chyba dożywotnio - bo po pobycie w takim kraju trzeba będzie przechodzić znowu bad krwi i kwarantannę. Takie jest moje zdanie - dość głęboko się w to wgryzam, ale mogę się mylić.[/quote]

Dzięki! Znalazłam właściwą informację - Chorwacja jest na liście krajów "bezpiecznych" poza UE, do których można podróżować :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

z tego co wiem to jesli sie zrobi te papiery na przeciwciala na wscieklizne i przestrzega sie kolejnych szczepien to takie zaswiadczenie jest wazne juz na cale zycie psa, wiecie cos o tym? tzn. wyslalam krew mojego psa do pulaw w czerwcu, wiec w grudniu juz mogl przekroczyc granice, ale ja planuje wyjazd w lipcu, wiec chyba nie musze tego znowu powtarzac jesli zaszczepie go w maju ( taki jest jego termin szczepien) ?

Link to comment
Share on other sites

Tak, ja tez wlasnie takie info dostalam od vet - jesli bedzie sie przestrzegac terminu szczepien, to badanie na przeciwciala jest wazne cale zycie;)

Inne pytanie - nie wiecie, czy po przekroczeniu granicy placi sie za jakas kontrole weterynaryjna???
Znalazlam maila do jakiejs specjalistycznej firmy zajmujacej sie transportem zwierzat za granice, napisalam, podali mo koszty transportu z podzialem na komponenty. Jedna z nich byla jakas kontrola wet juz "po drugiej stronie" - co o tym wiecie?????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']to super:multi:

ja jade samochodem a potem pakuje sie na prom, ten prom jest zatwierdzonym przewoznikiem, wczesniej sie zglasza ze ma sie psa daje sie dokumenty i oni juz to wszystko sprawdzaja, koszt przewozu w jedna strone za psa wynosi 15funtow, jak znajde stronke tego przewoznika to podam[/quote]

Kurde, Devis&Marta podaj konecznie!!!!!
ja mam wlasnie problem bo nie mam samochodzu i jakis musialabym do kanalu dojechac.
Kiedy jedziesz???!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

sluchaj jeszcze nie wiem, sam przejazd promem samochodu to 90 funtow + 15 funtow za psa, z tym ze jak wczesniej rezerewujemy to mozna taniej, nie wiem jak z benzyna bo jeszcze tego samochodu nie mam ale bedzie:lol: ja jade z wroclawia do londynu, jeszcze dokladnie nie wiem kiedy bo bronie prace, zdaje fce a jeszcze terminow nie mam . miejsce napewno bedzie bo jade z chlopakiem, ale jeszcze nic nie wiem, mysle ze bede mogla dac jakies pewne informavcje w maju, mysle ze nie bedzie problemu ale jeszcze nie obiecuje, a co masz suke czy psa, bo to z moim zadymiarzem nie bez znaczenia;) ale mysle ze by sie dogadali, a jedziesz jakos na dluzej czy tylko na wakacje?

Link to comment
Share on other sites

Dobra, dzieki.
Ja mam suke teriera pszenicznego:cool1: Ona nie ma problemu ani z psami ani z sukami, wiec z naszej strony byloby spoko:p
To masz pracowity sezon przed soba:crazyeye:
Ja dzisiaj patrzylam na stronie Eurotunelu ile wynioslby koszt i jakby teraz rezerwowac to transport samochodu w koncu maja podali 27funtow w jedna strone, za psa chca 30 funtow, no ale nie patrzylam na stronach promowych. Musze jeszcze sprawdzic:roll:
Jade na...zawsze, przynajmniej takie plany sa...
W razie czego, bede czekac na wiesci od Ciebie:cool1:

Link to comment
Share on other sites

No prosze, to pokrewniaki sie trafily:p
Tak, tak, my juz po wszystkich szczepieniach, chipowaniu itd. Mamy wyniki i tylko czekamy te pol roku. Tremin wyjazdu najwczesniej wypada nam po 15 maja.
Odorbaczanie i odkleszczanie trzeba zrobic na 24-48 godz przed przekroczeniem granicy GB. Moj lekarz poradzil tez, zeby mniej wiecej w tym samym czasie(jakies 2 dni przed przekraczaniem granicy) zrobic u weta takie oglone badanie, zeby potwierdzil, ze pies jest w dobrej kondycji do takiej podrozy, to moze zrobic kazdy lekarz;)

Link to comment
Share on other sites

hej, my też się przymierzamy do wyjazdu do UK, dlatego podłączę się do informacji praktycznych, bo teoria teorią... my czekamy dopiero na badania krwi (tydzień temu szczepienie), więc przede mną min prawie 7 mcy czekania, ale jak można, to chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń, pozdrawiamy serdecznie!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']jasne ze powiemy:lol: a wiecie jak sprawa wyglada z przyjazdem spowrotem do polski, bo na swieta to bym chciala przyjechac, a psa nie zostawie bo zyc bez niego nie moge:loveu:[/quote]

Ztego co wiem, to specjalnie nie ma problemu.
Wyjezdza sie normalnie, bez robienia zadnych badan, tylko pilnowanie szczepien. W podrozy powrotnej do GB tez nie robi sie juz zadnych badab tylko odrobacza na 24-48h przd przekraczaniem granicy i mozna wjezdzac;)

Link to comment
Share on other sites

Witam.

I ja bez psa żyć nie mogę... Dziś kończy się mój pierwszy tydzień na niepolskiej ziemi - bez psa :placz:. Sunia kończy wewnętrzną kwarantannę pod koniec kwietnia. Od maja może wjeżdżać na Wyspy. Jestem w Irlandii. Mam ten sam problem - transport, a właściwie jego brak (zdaje się, że najłatwiejszy sposób to jednak samochodem - promem, przez Anglię). Dokładnie zaplanowałam "przerzut" szorstkiej jamniczki samolotem. To bardzo kosztowna (i oczywiście skomplikowana) impeza i kończy się inspekcją weterynaryjną szpitalu pod Dublinem... Pies leci jako cargo LOTem za słone pieniądze. Oczywiście zawsze mogą go cofnąć :mad:. Między Wyspami psy mogą już podróżować bez ograniczeń. Zastanówcie się proszę czy nie przygarnęlibyście jeszcze jednej osoby i suni. Oczywiście partycypacja w kosztach bezapelacyjna, a i nawiązka wskazana ;).
Wiem, że to jeszcze sporo czasu i może szybciej wrócę niż sprowadzę psa... Wierzę jednak, że się uda i dlatego już planuję. Proszę weźcie i nas pod uwagę :roll: .


Serdecznie (choć z nutą tęsknoty :-() pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...