Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Kojec? chodzi Ci o zamykanie jej w klatce pod naszą nieobecność? .. Szczerze mówiąc nigdy o tym nie myślałam, ale dopuszczam to do zrealizowania, tylko obawiam się że zacznie wyć.
Co do nocy to owszem zdarza się,że budzi się w nocy i muszę ją wypuścić na siku a po wszystkim kładzie się . Jak była mała myślałam że to stes że zostaje sama, no ale teraz kupy ani siku np po 4 h nie ma , ale jak wracam z pracy to nie ma dnia żeby wrócić i nie zobaczyc

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, myslalam o kojcu. Ale moze byc tak, ze 8-10 godzin, to troche dlugo dla psa, do tego moze dochodzic dyskomfort nie tyle zostawania samej, ile zalatwienia sie w domu.
bralaby, to pod uwage szczegolnie, ze mloda nie wytrzymuje nocy bez wyjscia.
Jak ja karmicie, co i w jakich porach dnia?

Emi, zyjesz?

Link to comment
Share on other sites

Zyje ale co to za zycie?

Koty wiecznie maja srake a przy 4 w domu muchy w locie zdychaja a ja wiecznie w kuwetce grzebie....

Zara jak morde darla tak drze ale dzisiaj wzielam suczydlo "do miasta miedzy ludzi" heheheh

Wyczesalam, zalozylam czerwona bandanke na szyje (zeby jak wiesniara nie wygladala) i autobusem do Wanstead High Street - ale mam nowych kumpli ... co 2 osoba sie zatrzymywala suczydlo poglaskac a suczydlo bylo cale w skowronkach.

No bo my tu na wsi - gumiaki, las, trawa a tu ja do miasta wzieli - wohoooooooooooooooooooooooooooo ciekawa byla bo dawno z naszych krzakow sie niegdzie nie wybieralysmy.

Co tu tak cicho?

Link to comment
Share on other sites

Oh klatka... Zara miala w naszym starym mieszkaniu - wielka taka, cale miejsce pod schodami zajmowala ta klatka...

W srodku kocyk, tyl do sciany, gora i 2 boki kocem zasloniete, odslonieta byla tylko ta czesc z drzwiczkami - moja klatke mozna bylo z 2 stron otwierac - to byla jej norka i wszystko tam sobie wlekla - wszystkie "swoje" skarby (pluszaki, buty, kosci itd) i bardzo lubiala tam siedziec nawet jak klatka nie byla zamknieta - zamykalam tylko jak mylam podloge.. zeby mi nie dreptala tymi misiowatymi lapami po laminacie mokrym

Spala sobie tam, koty do niej wlazily tam, uwielbiala swoja klatke - jak ktos ma miejsce to klataka to super sprawa....

Nasza taka wielka byla jak ta ze zdjecia - Zara miala ponad rok i migla w niej spokojnie usiasc, obrocic sie czy spac:

[IMG]http://dog-allergies-123.com/wp-content/uploads/2009/03/dog-cage-300x225.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Oj, Emi szczerze współczuję Ci tego co się z Zarą dzieje, moja wyła przeraźliwie tylko przez parę tygodni, jak ją przywieźliśmy do Anglii i jakoś przestała z czasem. Zostawiasz jej włączone radio może?
A propo kupek, to Fiona mojej mamie potrafiła w każdym pokoju na środku dywanu zostawić "prezencik", gdy tylko zostawiała ją w domu, a jak była ze mną w UK to nic takiego nie robiła.
To już prawie miesiąc jak niunia jest z mamą w PL no i już zaczynają się problemy z jedzeniem...i jeszcze większy problem z mieszkaniem, bo jest jakiś zastój i prawie nie ma żadnych ofert a co tu mówić o zgodzie na psa :( masakra...
Aha i mnie w mieście szczepienia wychodzą bodajże ok 140f (wścieklizna+wirusy)

Link to comment
Share on other sites

czy możecie mi polecić jakieś środki antykleszowe? chcę wysłać mamie do polski żeby zaaplikowała naszym psiakom. Z reguły kupowałam w polsce fiprex do zakroplenia i obroże kiltix firmy bayer bo jest bezzapachowa, korzystałam z usług allegro bo taniej, ale teraz pomyślałam że może coś im wyślę z tąd.

Chciałam się też z wami podzielić moimi perypetiami odnośnie poszukiwania mieszkania, oczywiście w Londynie ze zgoda na psa. Szukalismy głównie na gumtree i londynku dzwoniąc pod każde ogłoszenie na 1bedroom z ogrodem bądź balkonem albo usytuowane blisko parku w zachodni londynie, ewentualnie północno-południowo zachodnim. Naprawdę codziennie wertowalismy ogłoszenia i dzwoniliśmy i po trzech tygodniach znaleźlismy. Jaka radość dla nas że blisko pracy na Ealingu przy samiutkim parku, dosłownie przez ulicę. Oglądaliśmy dwa razy, była zgoda na psa wszystko pięknie, mieliśmy zademonstrowane jak działa boiler ogrzewanie pralka kuchenka zmywarka, dopinaliśmy wszystko na ostatni guzik. Mieszkanko w 3 piętrowych a`la bloczkach, na takim zamkniętym osiedlu. Podpisaliśmy umowe, zapłaciliśmy miesiąc z góry i depozyt i dostaliśmy klucze. Dwa dni później kiedy poszliśmy do mieszkania zaszpachlowac kilka dziurek w sypialni w mieszkaniu znaleźliśmy nowego lokatora który tegoż dnia się wprowdził i mial identyczną umowe. Policja powiedziała że nic nie może zrobić z braku dowodów - nie sprawdziliśmy dowodu właściciela i tu był nasz błąd. Razem z nami jeszcze 3 pary zostało oszukane w ten sposób, policja umyła ręce a kazdy z nas stracił po dwa tysiaki prawie. Więc nadal szukamy mieszkania i już na zapas mamy stres czy wszystko się uda.

Link to comment
Share on other sites

ja szukałam tylko na gumtree i tylko prywatne oferty i w sumie raz tylko usłyszałam ,że nie ma możliwości zamieszkania z psem. Mam alergię na agencje ponieważ moja mama nasz pierwszy wspólny dom wynajęła przez agencję i podobnie jak w Twojej sytuacji agencja wzięła kasę i zniknęła. Dzięki bogu również nasza Landlord została oszukana przez tych ludzi i pomaga mojej mamie w walce o zwrot pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

Z antykleszczowych pojecia nie mam bo przez moje 20 lat tutaj kleszcza nie widzialam - dopiero w tym roku Fredk (jeden z mich kotow) przylazl z ogrodka oblepieony potworami.


Powyciagalam, i dalam na szyje Effipro (to jak Frontlune) niby ma na kleszcze tez pomoc ale watpie tak ze jak ktos o czyms na kleszcze wie to dajcie znac.

A numebr z mieszkaniem faktycznie niezly - ladnie sie ktos oblowil... pewnie nawet nie ich mieszkanie, szlag by to, wspolczuje...

Link to comment
Share on other sites

o rany! współczuje z tym mieszkaniem :(
antykleszczow? - może Frontline?

dla rozchmurzenia wstawiam Dahmuletę :)
[IMG]http://img3.imageshack.us/img3/68/img9467g.jpg[/IMG]

[IMG]http://img190.imageshack.us/img190/3599/img0014ha.jpg[/IMG]

i kolegę Oskara
[IMG]http://img189.imageshack.us/img189/7250/img9784w.jpg[/IMG]

[IMG]http://img861.imageshack.us/img861/5577/img9801q.jpg[/IMG]

[IMG]http://img98.imageshack.us/img98/1314/img9754pv.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

To ja wstawię kunia

[IMG]http://img705.imageshack.us/img705/3416/koniu1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img25.imageshack.us/img25/5357/koniu2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img853.imageshack.us/img853/6141/koniu3.jpg[/IMG]

[IMG]http://img861.imageshack.us/img861/8757/koniu4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img713.imageshack.us/img713/8381/koniu5.jpg[/IMG]

[IMG]http://img854.imageshack.us/img854/9769/koniu6.jpg[/IMG]

a co do mieszkań, to gdy ja szukałem to też pełno scamerów się zgłaszało. Maile od nich były bardzo podobne. Np.:
[COLOR=red]"Hi Adam,

Its good to hear from you again..You seem nice and interesting,i'll like to know you more and see how things works between us.You can come by and view my flat but I'll need you to understand somethings..Due to recent inconveniences caused by wannabe tenants who approached me for a viewing. i have decided to know how serious people i will be taking for a view. I'm sorry if this look some how to you,but you will have to understand that all those i took for the viewing have always promised to pay but all to no avail. Out of no time i still find time to schedule a viewing and after all...I get cooked up with stories you cant imagine. For me to know you are capable of renting my spare room,you will need to assure me bcos im presently in Portsmouth marketing some of my company product and you know its a little journey and stress to come down to London and i could let my cosuin take you for a viewing,but i'll need to know how serious you are before my cousin taking you for a viewing.Let me know what you think.

I'll be looking forward to hear from you soon,

Have a great time,

Molly."[/COLOR]

lub
[COLOR=red]"Thanks for the email. You can see the house sure but I need you to understand somethings..Due to recent inconveniences caused by wannabe tenants who approached me for a viewing. I have decided to know how serious you are before taking you for a view. I need you to understand that all those i took for the viewing have always promised to pay but all to no avail. Out of no time i still find time to schedule a viewing and after all...I get cooked up with stories you cant imagine.

For me to know you are capable of paying for the rent and for you to be on safer side i will implore you to send a month rent £550 and security deposit £350 making £900 in total to any of your family or relatives or yourself through western union and after sending it you would show me the scanned receipt you were given or you send me the information you were given so i can confirm its availability online here, we schedule a viewing immediately the fund is confirmed available. With this i will be rest assured that the fund is available at your disposal to pay after viewing. Then you'll bring the money to me in cash as I'm 100% sure you'll like the house because it looks exactly the way it is in the picture. I promise to refund to you any transfer charges incurred when we come for the viewing. So get back to me so we can arrange a day for the viewing if this has been done.

I look forward to read from you.

Kind Regards

Joe Freeman"[/COLOR]

miałem jeszcze kilka innych, w których były patenty z wpłacaniem depozytu przez Western Union, czy podpisywanie umowy z kuzynem właścicielki lub samym właścicielem gdzieś w coffeshopie, albo oferty w których zdjęcia pokazywały pokój jak z willi, łazienkę jak z rezydencji playboya, a koszt wynajmu L600, czy też oferty w których bardzo ładne 20-paro letnie studentki potrzebują współlokatora do "1" pokoju. Często są to propozycje na pierwszy rzut oka absurdalne, ale czasami można się naciąć. Mimo wszystko życzę powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Moze komus sie przyda.....

Dysplasia i vitamina C - Ester C:

[URL]http://www.workingdogs.com/doc0039.htm[/URL]


Ester C w Boots:

[URL]http://www.boots.com/en/Boots-Pharmaceuticals-Ester-C-1000mg-60-Tablets-_1139878/[/URL]

Bioflow obroza:

[URL]http://www.ecomagnets.com/bioflow-dogcollar.htm[/URL]

I tu sobie z Minia gadamy o tym...


[quote name='Emigrantka']No wlasnie nigdzie nie moge znalezc info na temat waga psa/dawka Ester C.

Ester C znalazlam w Boots po 8.99 za 60 tabletek i sa na ofercie 3 za 2 czyli masz 180 tabletek za 18 funtow.

W tym linku pisza o 2000mg i o 850mg ale nic o wadze psa nie wspominaja:



No i wlasnie pisza ze Ester C lepiej niz normalna vitamina C czy vitamina C z mineralami - wygrala Ester C w tym wszystkim.

Co do dozowania, cos tu mamlaja o tym ale dla mnie nie wyraznie szlag by to bo pisze op normalnej vitaminie C a nie o Ester C - podobno Ester C nie powoduje biegunki jak normalna vitamina C:









Tabletki z Boots maja po 1000mg jedna:


[url]http://www.boots.com/en/Boots-Pharmaceuticals-Ester-C-1000mg-60-Tablets-_1139878/[/url]


Ja pojecia nie mam jak z tabletki po 1 gramie odejmowac wiec walne Zarze po 2 tabletki dziennie (2000mg) i zobacze co bedzie.....Zara wazy dobre 40kg (cos nam dieta nie idzie za bardzo, powinna 35kg wazyc) to jej 2000 nie powinno zaszkodzic chyba?



Nie chce tez zapeszac tej obrozy ktora jej kupilam ale mi psica JUZ wstaje z podlogi lepiej, dzisiaj zobacze jak na/po spacerze bedzie


Wezme ja do veta po swietach ale tu z vetami sie dogadac to przeciez masakra, zaraz by kroili na operacje - Zary vet to specjalista ortopeda....[/QUOTE]

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/180744-Zara-Angielka/page58[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BasterP']To ja wstawię kunia
[IMG]http://img713.imageshack.us/img713/8381/koniu5.jpg[/IMG]
[/QUOTE]

aaaaaa słodziak :iloveyou:
musimy się koniecznie spotkać
do nas zaproszenie jest zawsze aktualne :)
albo z Dahme mgłabym gdzieś metrem podjechać
do którego parku chodzicie na codzień?

miziaki dla niebieskiego :)

Link to comment
Share on other sites

witam! troche mi zeszło odpisywanie, bo nie mieliśmy internetu z powodu przeprowadzki. teraz tez nie mamy tzn mamy ale nie na swoim kompie, ufffff a wszystko przez nierobów z virgin media ;/
wracając do mojego problemu, bardzo mozliwe ze poprostu nie wytrzymuje, karmimy ją 2 razy dziennie , przed pracą i po pracy przed snem, niestety mamy różne zmiany, wiec godziny podawania sa rozne ale odstęp pomiędzy jest mniej wiecej taki sam . dostaje royala plus oczywiscie jakis dodatek bo panna nic nie ruszy, dodatek typu.... lyzka pasztetu, rosolek, lycha karmy z puszki roznego rodzaju bo musze zmieniac jej smak inaczej nie ruszy, troche ziemniakow , normalne dosmaczanie a opieram sie glownie na karmie.

Link to comment
Share on other sites

Mialam max problemy z Zara - przetestowalam chyba wszystko co tylko jest sucha karma i NICZEGO nie zarla - tez musialam kombinowac jak kon pod gore i mieszac jej z roznymi rzeczami az w koncu znalazlam karme ktora jej pasuje i wsuwa ja juz rok bez zadnych dodatkow.

[B]Orijen[/B] - niby torba wychodzi drogo ale tego sie malo daje, Zara wazy 40kg, jest na dawce 270g dziennie (bo musi schudnac) i to jest naprawde malutko tak na oko bo ta karma jest bardzo solidna a nie granulki napakowane powietrzem jak inne, jakosciowo jest to super karma, jedna z najlepszych no i psica zre bez problemu.

2 suki jednej Gosi i pies i suka drugiej Gosi tez zostaly przerzucone na orijen i tez wszystkie 4 wsuwaja az milo. Moze zamow jakas mala torebke na sprobowanie i zobacz jak Ci psica zareaguje?

Teraz nawet moje 4 koty sa na Orijen i tez wsuwaja jak milo....

Zarze kupuje Orijen i Orijen Fish - i jej mieszam...

Moze sprobuj?

Link to comment
Share on other sites

moja suka zje WSZYSTKO co dostanie do miski - doslownie wszystko. Na Orijen byla pol roku, pod koniec zaczela niedojadac, zostawiac w misce - zaczelo sie po zmianie z puppy na adult. No i niestety kupska po Orijenie miala duze, duzo za duze...
Teraz jest na Taste of the wild i jest lepiej, zjada z predkoscia swiatla a koopy wrocily do mniejszych rozmiarow.
Co nie zmienia faktu ze Orijen jest dobra karma i warto sprobowac -a noz zasmakuje suczy.

A tak na marginesie - nawet jak granulki sa napakowane powietrzem - nie wplywa to na dawkowanie wagowe karmy - bo 270g Orijena i 270 g karmy z 'powietrzem' - to dalej 270g tylko tej drugiej bedzie wiecej w misce - wagowo tyle samo. Orijen ma male dawkowanie bo energia jest z miesa a nie ze zboz ;)

Link to comment
Share on other sites

my też teraz mamy Orijen. Dopiero zaczynam dawać.
Nie podoba mi się wielkość bobków :( Niestety dahme je wylizuje z miski i połyka z powietrzem :( potem się nachłepcze wody i nie może jej się odbić.

Zgodzę się z tym że karma jest dobrej jakośći. Fajnie pachnie, a po namoczeniu nie pęcznieje aż tak bardzo jak inne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_1982']

A tak na marginesie - nawet jak granulki sa napakowane powietrzem - nie wplywa to na dawkowanie wagowe karmy - bo 270g Orijena i 270 g karmy z 'powietrzem' - to dalej 270g tylko tej drugiej bedzie wiecej w misce - wagowo tyle samo. Orijen ma male dawkowanie bo energia jest z miesa a nie ze zboz ;)[/QUOTE]

Ma znaczenia, ma bo ludzie patrza na jedna karme i oooooooooooooooooooo np £25 za torvbe a Orijen £55 za torbe to mysla ze Orijen drogi ALE Origena sie daje np 270g a tej tanszej trzeba dac 450 g i tu jest roznica jak cholera bo ogolnie te tansze czasem duzo drozej wychodza.

[QUOTE]270g Orijena i 270 g karmy z 'powietrzem' - to dalej 270g tylko tej drugiej bedzie wiecej w misce - wagowo tyle samo[/QUOTE]

Wagowo tyle samo ale wartosciowo nie bo 270 Origena psu wystarczy a 270 inej niekoniecznie ;)

Link to comment
Share on other sites

spróbujemy tego orijena :) jak nie pomoże to napewno nie zaszkodzi ;) .... a my juz niedługo urlopp w polsce.... bez psicy ale będzie pod dobrą opieką z suką jedziemy we wrześniu, jestesmy w trakcie robienia paszportu, no i przez niedoinformowaną babe weterynarz będziemy musieli zostawic ją w pl na miesiąc i sie po nią wrocic no chyba ze urlop też się przedłuży ;)

Link to comment
Share on other sites

Emigrantka - ale jesli dobrze zrozumialam to napisalas ze karma jest dobra bo jest 'solidna a nie z powietrzem' i dlatego jej sie daje malo - a nie dlatego ze ma mniejsze wagowo dawkowanie spowodowane bardzo dobra jakoscia skladnikow w niej zawartych.

[quote name='Emigrantka'] Zara wazy 40kg, jest na dawce 270g dziennie (bo musi schudnac) i to jest naprawde malutko tak na oko bo ta karma jest bardzo solidna a nie granulki napakowane powietrzem jak inne [/QUOTE]


Gii - to zycze udanego urlopu ;)

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE="3"]Zapraszam wszyskich na [COLOR="green"]spacer Polski[/COLOR] w północnym Londynie[/SIZE][/B]
Park [URL="http://maps.google.co.uk/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=hampstead+heath+&aq=&sll=51.55861,-0.149088&sspn=0.038581,0.077162&ie=UTF8&hq=&hnear=Hampstead+Heath,+Hampstead,+London+NW3+7JR,+United+Kingdom&ll=51.561491,-0.168228&spn=0.079825,0.154324&t=h&z=13"]Hampsted Heath[/URL]
[SIZE="3"]Niedziela (01.05.2011) godz 12.00
Jak ktoś chętny to dajcie znać, jutro będę wiedzieć w którym miejscu dokładnie się spotykamy to podam.

Będzie Kamila z Lalą i podopiecznymi, ja z Dahme i mam nadzieję wiele więcej osób.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Luknelam na mape i... dupa blada - za daleko metrem z psica :(

Milego spacerku zycze :)

Kasia - zle mi sie napisalo bo ja stara baba jeZdem ;)

Chyba myslimy o tym samym tylko piszemy inaczej.....

Kiedys ktos mi dupe trul ze przeplacam za Orijena bo jakas inna karma polowe tej ceny - no tak ale tamtej karmy musialabym dawac 2 razy wiecej wiec miesieczny koszt ten sam.

A na Orijenie Zarze dobrze idzie, innych ruszac nie chciala a probowalam mase roznych i zero efektu.

Byla na puszkach kiedyc (Burns, tez dobre zarcie) ale wole ja na suchym, latwiej dla mnie nic puszki.

Zara ma z zoladkiem przeboje a sraka (sorki hehhe) u psicy z dlugim futrem na dupsku to srednia frajda jak nie ma gdzie wykapac - odkad jest na orijen zero problemow......no to zostanie.


Od soboty ma bioflow collar, od wtorku daje jej Ester C (2000g) i.. pisca mi nie kuleje..... Nawet metacam odstawilam... Trzymajcie kciuki ze jej to faktycznei pomoze.. metacam NIC nie robil roznicy a ta Ester C lub obroza (lub obie rzeczy na raz) jakos psa na lapy postawily..Hmmmm

Link to comment
Share on other sites

spotykamy się w Hampstead Heath
12.00 pomiędzy stacjami metra Hampstead a Gospel Oak
a dokładnie koło stadionu (ogrodzony)
parking w niedzielę darmowy na ulicy Savernake Rd lub pobocznych
wejście do parku na wysokości Roderick Rd (schodki)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...