Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

karjo niestety nie wiem :shake: ale to rzeczywiście absurd, przecież musimy spełnić warunki krajów przez które bedziemy przejeżdzać... acz kolwiek tak jak pisze, ja swojej suni bede robic kwarantanne bo nigdy nie wiadomo, moge w ogole nie wrocic do Polski, a jednoczesnie moge wrocic a potem stwierdzic ze wole mieszkać tutaj...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szanowna Pani,

zgodnie z Ustawą z dnia 11 marca o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, rozdz.8 art.56 punkt 1 oraz 2, posiadacze psów sa obowiązani zaszczepić psy w terminie 30 dni od dnia ukończenia 3 miesiąca życia , a następne szczepienia winny być wykonywane nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Jest to prawo krajowe i obowiązuje posiadaczy psów na terytorium Polski do corocznego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.
Lekarz Weterynarii po zaszczepieniu psa odnotowuje to w paszporcie i wpisuje datę ważności szczepienia zgodnie z zaleceniami producenta szczepionki. I taka data ważności szczepienia obowiązuje podczas przemieszczania się psów na terytorium Unii Europejskiej.

Z poważaniem

Joanna Szwast
Biuro Zdrowia i Ochrony Zwierząt
Główny Inspektorat Weterynarii


To przysłała mi pani z Głównego Inspektoratu Weterynarii. Wiec wyglada na to ,że szczepionka roczna obowiazuje tylko w Polsce, jak piesio jest jego mieszkancem w naszym przypadku nie obowiazuje nas bo sunia jest rezydentem UK.
HUUUUURRRA ! Jedziemy!

Link to comment
Share on other sites

aa jeszcze jedna sprawa, my jeszcze paszportu nie wyrabiamy, ale Miya ma juz zarejestrowanego chipa i to na mojego TZta mysle ze wszystko bede na niego rejestrowac-paszport też, ale teraz mam pytanie czy ja bede mogla z sunia smiało przejechac przez granicę czy nie bardzo ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani,

w całej Unii Europejskiej obowiązuje jeden wzór paszportu. Różnica polega na tym, iż są one wystawiane w języku kraju, w którym są wystawiane oraz w języku angielskim, ale są one dokumentem akceptowanym we wszystkich państwach, jak również wpisy w paszporcie uznawane są za ważne. Jeżeli data ważności szczepienia jest wpisana w paszporcie, to winna być ona uznawana we wszystkich państwach do których się Pani wybiera.

Jeśli ma Pani wątpliwości, podaję poniżej adres internetowy strony brytyjskich władz weterynaryjnych, gdzie znajdzie Pani wszelkie niezbędne informacje dotyczące podróży z psem do UK ( niezależnie od tego czy jest to pierwsza podróż czy podróż z powrotem).

[url]http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/procedures/owners.htm[/url]

A pod tym adresem znajdzie Pani dane kontaktowe:

[url]http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/contacts.htm[/url]

Poprosiłam jeszcze raz ta Pania zeby mi to po chlopsku napisała i to jest jej odpowiedz.Nie ma czegos takiego tez jak odnawianie paszportu, jest on na całe zycie piesia.
Dziekuje Wam za pomoc kochani!

Link to comment
Share on other sites

Hej! Bardzo dlugo nie bylo mnie na forum ale chcialabym podzielic sie z Wami informacja. Nie wiem czy wszyscy wiedza (nie przebrne przez wszystkie strony) ale po pobycie psa poza Anglia ponad 3 miesiace, kwarantanne zaczynamy od nowa. Rowniez szczepienie nie musimy wykonywac co roku, bo liczy sie waznosc szczepionki (2-3 lata). Siedze tu z sucza od trzech lat i dopiero sie dowiedzialam tych rzeczy po telefonie, jaki maz wykonal do DEFRY. Mamy na to nr referencyjny, na ktory mamy sie powolywac. Mam nadzieje, ze nie bedzie klopotow w przyszlym roku...
Pozdrawiam -Ilona i Eeky

Link to comment
Share on other sites

Ale czy to jakis nowy przepis??
Bo jak z Fur jechalam pierwszy raz z PL do UK (miala problemy ze zdrowiem i moglismy ja dopiero ponad 3 mies po terminie zabrac) to nic na granicy nie wpominali ze juz za pozno.
No i patrzac na przepis mowiacy o tym ze kwarantanna jest wazna przez cale zycie psa jesli sie terminu szcz. trzyma to jest to totalnie bezsensowne....ja sie zgubilam:roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ,gdybym znała dobrze angielski szperałabym w defrze w tych linkach co mi ta kobietka przesłała.Niestety mój angielski dopiero zaczyna kiełkować wiec ja przesłałam meila z odpowiedzia na moje pytanie.Popytałam sie ludzi w miescie, jezdza ze szczepionka z uk , bez problemu.(jak macie nr referencyjny to chyba wiedza co mowia jak mozna sie powolac w razie draki na nich)

Link to comment
Share on other sites

Witam
Tak się składa, że również planuje wyemigrować na Wyspy z moim psiakiem. Mam pytanie odnośnie kolejności szczepienie - czip. Tak się składa, że od 2 lat mam tego samego weta i szczepił na wściekliznę mojego psa 3czerwca. Pies został zaczipowany 3pazdziernika i wtedy też miał pobraną krew do badania na przeciwciała. Gdy zapytałam weta czy mam się następnego dnia zgłosić na szczepienie p/wściekliźnie powiedział, że nie, bo on zna mojego psa i jest pewny, że On to naprawdę On:)
W tym momencie jest 31października i mam już wyniki badań, wszystko jest ok - ALE rodzi się problem. Pies został najpierw zaszczepiony, a później zaczipowany. Planuję wyjechać na początku kwietnia czyli 6mies. po pobraniu krwi, ale zastanawiam się czy nie muszę psa zaszczepić p/wściekliźnie i od wtedy liczyć kwarantanny.
Czy miał ktoś taką sytuację??? Co robić??? Szczepić p/wściekliźnie jak najszybciej czy przejdzie na granicy???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goś'][B]Kamila[/B], to ja jeszcze tu się odezwę ;) Mam nadzieję, że Cię gdzieś złapie, bo mam jutro wolne i chciałabym przyjechać, ale nie wiem gdzie :cool1: Będę jeszcze przez kilka godz na kompie siedzieć, więc się odezwij...[/QUOTE]

Odpisalam na pw :p

Link to comment
Share on other sites

Ingi, babo jedna, prawie po sasiedzku mieszkasz, piekne miasteczko :loveu:.
A podeslij te linki, bo z tego, co czytalam i rozmawialam z wetem, to dla Europejczykow ze Wspolnoty wystarczy jednorazowo wykonane badanie na p/ciala i przy dopilnowaniu terminow szczepien, jest dozywotnie, niezaleznie od ilosci i dlugosc wyjazdow.

Link to comment
Share on other sites

[B]Dziewczyny[/B]...w sumie to nie tylko, taki odruch - sorry... [SIZE=4][B]Pomóżcie[/B][/SIZE]
[B]Może macie kogoś znajomego w Pl, kto mógłby dać maluchowi tymczas?? Albo może dacie radę podrzucić kilka funtów [/B](w zł to przecież naprawdę każdy funt się liczy) [B]?? A może macie komu ten wątek jeszcze podesłać?
[/B][URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1161/zmasakrowany-szczeniak-drastyczne-potrzebny-super-dt-pieniadze-na-leczenie-172395/[/URL]
[B]Mnie dosłownie zatkało :shake:

[/B]

Link to comment
Share on other sites

Linkow nie mam, bo moj maz osobiscie dzwonil tam w ta srode. I pisze co tam sie dowiedzial. Mialam nadzieje, ze ktos tez o tym slyszal bo troche to dziwne. Moj chlop po angielsku perfect, wiec o zlym zrozumieniu nie ma mowy.

@karjo2 jesli po sasiedzku to ty gdzie mieszkasz :razz:?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana][quote name='Goś'][B]Dziewczyny[/B]...w sumie to nie tylko, taki odruch - sorry... [/QUOTE][/FONT][/COLOR][quote name='Goś'][B][COLOR=black][FONT=Verdana]Pomóżcie[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Może macie kogoś znajomego w Pl, kto mógłby dać maluchowi tymczas?? Albo może dacie radę podrzucić kilka funtów [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Verdana](w zł to przecież naprawdę każdy funt się liczy) [B]?? A może macie komu ten wątek jeszcze podesłać?[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.dogomania.pl/forum/f1161/zmasakrowany-szczeniak-drastyczne-potrzebny-super-dt-pieniadze-na-leczenie-172395/"][COLOR=#800080]http://www.dogomania.pl/forum/f1161/zmasakrowany-szczeniak-drastyczne-potrzebny-super-dt-pieniadze-na-leczenie-172395/[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Mnie dosłownie zatkało [/FONT][/COLOR][/B]

[/QUOTE]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Ja jestem z tych "nie tylko"...;) Roześlę link po znajomych (działających w bezdomniakach) może ktoś coś znajdzie dla niego. Takich ran po pogryzieniu to chyba nie widziałem (a widziałem wiele), biedny psiak. Parę funtów też się znajdzie.[/FONT][/COLOR]


[quote name='Kamila']
Czy ktos sie wybiera na Earls Court Discover Dogs 14-15 listopada?[/QUOTE]

Z chęcią.. Dziś byłem w Harrodsie na akcji boxer rescue :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ingi']Linkow nie mam, bo moj maz osobiscie dzwonil tam w ta srode. I pisze co tam sie dowiedzial. Mialam nadzieje, ze ktos tez o tym slyszal bo troche to dziwne. Moj chlop po angielsku perfect, wiec o zlym zrozumieniu nie ma mowy.

@karjo2 jesli po sasiedzku to ty gdzie mieszkasz :razz:?[/QUOTE]

A mozesz dokladniej, gdzie dzwonil, jakis wydzial, moze grypa za mocno mnie muli? Moze warto wymodzic maila i wtedy dokladniej podpowiedza podstawe prawna?

A my to pol godzinki autem od Warwick, piekne macie pawie na zamku :loveu:.
Pld. czesc Bham.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='R-oy']


Z chęcią.. Dziś byłem w Harrodsie na akcji boxer rescue :cool1:[/QUOTE]

Ja Harrodsa omijam lukiem,nie wiedzialam ze tam sa jakiekolwiek akcje organizowane :oops:

Na Earls Court bedziesz w sob czy nd?W zeszlym roku bylo tylko w 1 dzien,musze popatrzec jak teraz bedzie,co w sob co w nd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CFaniara']Witam
Tak się składa, że również planuje wyemigrować na Wyspy z moim psiakiem. Mam pytanie odnośnie kolejności szczepienie - czip. Tak się składa, że od 2 lat mam tego samego weta i szczepił na wściekliznę mojego psa 3czerwca. Pies został zaczipowany 3pazdziernika i wtedy też miał pobraną krew do badania na przeciwciała. Gdy zapytałam weta czy mam się następnego dnia zgłosić na szczepienie p/wściekliźnie powiedział, że nie, bo on zna mojego psa i jest pewny, że On to naprawdę On:)
W tym momencie jest 31października i mam już wyniki badań, wszystko jest ok - ALE rodzi się problem. Pies został najpierw zaszczepiony, a później zaczipowany. Planuję wyjechać na początku kwietnia czyli 6mies. po pobraniu krwi, ale zastanawiam się czy nie muszę psa zaszczepić p/wściekliźnie i od wtedy liczyć kwarantanny.
Czy miał ktoś taką sytuację??? Co robić??? Szczepić p/wściekliźnie jak najszybciej czy przejdzie na granicy???[/QUOTE]
Czy twoj pies ma rodowod ZKwP?

Link to comment
Share on other sites

Witam po dlugiej przerwie - zwabiona linkiem do bidulki z pogryzionym gardlem przez Gos i Gosia Marta....

Czy ktos przybyl do nas tutaj w tym deszczowym UK w okolicach Wanstead park/Wanstead Flats?

Jest tu Gos z Frytka, Gosia Marta z Lajka i ja z Zara - chetnie kogos nowego poznamy na spacery po okolicznych bajorach.....


:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...