Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Czytam to forum..i nie doczytalam do konca wszystkiego :-? ...Moj TZ jest anglikiem i za pare miesiecy musimy pojechac do anglii bo tesciowa choruje :( ...Co z psem??nawet jak pol roku kwarantanny tu przejdzie,to jak to wyglada w anglii???Tz straszy,ze psa trzeba zostawic w jakim kennelu na granicy(na co ja sie nigdy nie zgodze)...Czy jakims wyjsciem bylaby wystawa w anglii,czyli wwozenie psa usprawiedliwilabym wystawa????Ja to musze jakos obejsc,Tz panikuje,ze musze tam pojechac a ja bez psa sie nie rusze :P

Czy ktos wie cos na ten temat wiecej????

Link to comment
Share on other sites

bosko, właśnie stoję przed takim samym gównianym problemem, brać psa czy zostawić go na 4 miechy pod opieką ludzi, którzy sie do tego...raczej..."nie nadają", tzn. zaopiekują się nim dobrze ale tak samo jak mieszkaniem czy kwiatkiem (średnio wskazane w tym przypadku) :-? nie miałam pojęcia ze przygotowanie może trwać tyle czasu....ja mam 4 tygodnie :-? natomiast tak mi się nawinęło, że Angole mają te swoje kwarantanny dla wielu zwierząt, również dla koni (tzn tak gdzieś stoi napisane). ale jak ja je tam wiozłam to na granicy zero problemu, na konie nawet nie zerknęli, natomiast kwarantanna polegała na trzymaniu ich w oddzielnych stajniach przez sześć tygodni (? jakoś tak) i zakazie "nawiązywania" kontaktu z innymi "mieszkańcami", do czasu aż otrzymali własne wyniki badań krwi, które wykonują o raz trzeci już na miejscu (jeden wielki cyrk). o co mi chodzi, o to że nie taki diabeł straszny jak go malują i moze jest na dogo ktoś komu już się udało wjechać na Wyspę z czworonogiem, znaczy z psem, bo z koniem to już wiem jak :wink: ? ktoś? ktokolwiek...??
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: Pomysl niezly-tylko,ze zaden z jego znajomych..nie ma psa :o :o :o ...On tez nigdy w zyciu nie mial zadnego :roll: ..wiec skad taka ksiazeczke?Jego znajomi i tak mowia ze zwariowalismy ze mamy psa :D -a jak sie dowiedzieli,ze odtad ja sie tam nie ruszam- bo pies-to juz wogole krzyzyk na mnie postawili :P

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie wiem jak wygląda angielska lista psów agresywnych ale z tego co wiem to ta kwarantanna u nich juz nie obowiązuje. Trzeba tylko psa zaczipowac, zaszczepić i pobrać krew którą się wysyła do laboratorium- ale to pewnie wiecie, potem się czeka 6 miesięcy żeby móc wyjechać ale psa nigdzie się nie oddaje.
Jeżeli szczepimy psa regularnie na wścieklizne to takie badanie krwi wykonuje sie tylko raz.

Link to comment
Share on other sites

dobry :)
dla wszystkich których "bóg" pobłogosławił umiejętnoscią rozyszfrowywania obcych jezyków:
[url]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm[/url]
oczywiscie nie wiem czy będzie robił czy nie, jak cos to [url]www.defra.gov.uk[/url]
miłej lektury i podróży :)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Z tego co sie orientuje suka musi miec chip + paszport, badanie na wscieklizne (musi byc po chipowaniu i najlepiej jesli nie tego samego dnia). Po wsciekliznie odczekujesz 30 dni i mozna przystapic do dzialania pt test serologiczny :-) Krew pobiera wet, cos tam robi i wysyla sie sama surowice. Wyslac mozesz sama albo vet, nie istotne. Jesli w Pulawach okaze sie, ze wynik jest ok to dostajesz wpis w paszport, na koniec pozostaje odczekac 6 miechow (od daty pobrania krwi) i mozna wyruszac w podroz do UK :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna'] Po wsciekliznie odczekujesz 30 dni i mozna przystapic do dzialania pt test serologiczny :-) Krew pobiera wet, cos tam robi i wysyla sie sama surowice. Wyslac mozesz sama albo vet, nie istotne. Jesli w Pulawach okaze sie, ze wynik jest ok to dostajesz wpis w paszport, na koniec pozostaje odczekac 6 miechow (od daty pobrania krwi) i mozna wyruszac w podroz do UK :-)[/quote]
Test na obecność przeciwciał bakteri wścieklizny powinno się przeprowadzić conajmniej 120 dni ale nie później niż 365 dni po ostatnim szczepieniu przeciwko wściekliźnie.
Testy przprowadza laboratorium w Puławach , wyniki przesyłają w ciągu dwóch tygodni na adres domowy , koszt 216 zł .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

ja Wam podam adres inny, moze ktos juz go tam podal. Jesli chodzi o wjazd do UK.(po angielsku)

[url]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/quarantine/regulation/eu_reg.htm[/url]

dzieki PETS mozemy przewiesc psa, warunek paszport i ze pies jest na liscie zakazanych psow w UK, a takze ich mieszancow...( to samo powinni polacy miec jesli oczywiscie nowa wspanialomyslna ustawa tego nie zabrania). jesli chodzi o psy niebezpieczne:

[url]http://www.defra.gov.uk/animalh/welfare/domestic/dogs.htm[/url]
w skrocie:
chodzi o rasowe i psyw typie.. nikt nei zapewni nikomu ze niewykastruja Wam psa tam albo gorzej.

dokument w pdf
[url]http://www.defra.gov.uk/animalh/welfare/domestic/ddogsleaflet.pdf[/url]

tak wszystko w skrocie napisalem...mam nadzieje ze wroce do PL, jak nie to zdam relacje jak mi sie udalo przewiesc Bulldoga Amerykanskiego do UK ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote=Nansi w innym topiku, który przyłączyłam do >>Irlandia<<,]Wiem, ze ten temat byl drazany i mordowany, ale umieszczam te informacje jeszcze raz. Wiele osob nie moze ich znalezc, albo nie sa pewni.

[i]Osoby podróżujące z psami, kotami i fretkami do Wielkiej Brytanii obowiązane są zadbać o to, by zwierzę miało paszport, było oznakowane przez mikrochip. Warto mieć ze sobą oryginał świadectwa szczepienia przeciw wściekliźnie i badania krwi określającego poziom przeciwciał przeciw wściekliźnie (zwierzę może być przewożone do Wielkiej Brytanii po upływie sześciu miesięcy od daty pobrania krwi do tego badania). Badanie to zastępuje kwarantannę. Psy, koty i fretki mogą być wwiezione do Wielkiej Brytanii tylko uprawnionymi drogami i tylko przez uprawnionych przewoźników. Psy określonych ras nie mogą być w ogóle wwożone do Wielkiej Brytanii. Podstawowe warunki podróżowania ze zwierzętami są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa Wielkiej Brytanii: [url]www.defra.gov.uk[/url].[/i]
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Tylko jedna linia lotnicza jest uprawniona do przewozow psow i jest to BA cargo. Lataja tylko pomiedzy Warszawa a Heathrow, za miesiac leci ze mna moja sucza, cala gmatwanina z probkami , chipami, paszportami i samym przewoznikiem zajelo mi prawie rok, i wiele nerwow , nie mowiac o kosztach. Niedostalam jeszcze rachunku z BA cargo i tego sie najbardziej boje.Ale czego sie nie robi dla pudelnicy....
Zycze powodzeni dla tych co sie staraja.
Pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...