Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Czy orientujecie się jakie są przepisy dotyczące wwozu psów do Angli. Czy nadal obowiązuje półroczna kwarantanna?

Czy jest jakaś szansa, że będę mogła tam zabrać moje dwie suczki?

Edit by dog_master:

Sorry, ze Ci sie wtracam do postu ;) Ale od Jefty:

AKTUALNA (X.07) PROCEDURA WWOZU PSÓW DO UK

1. wyrobienie paszportu + czip

2. szczepienie (Canigen, Nobivac Rabies, Quantum Rabies albo Rabisin)

3. 21 dni czekania

4. pobieranie krwi i wysyłka do Puław/Berlina

5. 2-3 tygodnie-wynik (powyżej 0,5 IU/ml)

6. czekasz 180 dni od pobrania kwi

7. na 24-48 przed wjazdem do UK odrobaczasz/odkleszczasz psa

8. możesz wjechać do UK określonymi drogami - samolot - cargo BA, LOT, samochód

wiadomości z defry:

http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm

tu dokładnie wszystko po kolei ze "źródła"

http://www.defra.gov.uk/animalh/quar...res/owners.htm

a tu pomocne poradniki :smile:

http://www.defra.gov.uk/animalh/quar.../factsheet.htm

http://www.defra.gov.uk/animalh/quar...actsheet3b.pdf

w sumie - minimum 7 miesięcy od zachipowania/zapaszportowania i zarejestrowanego w paszporcie szczepienia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oczywiście, że będziesz je mogła wwieźć do Anglii, pod warunkiem, że będą zarejestrowane przez ponad pół roku w którymś z krajów unii. Podobno niektórzy Polacy tak robią. Wystarczy mieć za zachodnią granicą kogoś znajomego.

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie tak, chodzi o ksiazeczke zdrowia ktoregos z kraju unii,

no i jeszcze do tego pies musi byc zachipowany, oczywiscie tez w

tym kraju i jeszcze szczepienia i przed wyjazdem swiadectwo zdrowia.

A wszystko to minimu 6 m-cy przed wyjazdem

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

witam, widze, ze temat troszke "stary" ale moze jary? bo dla mnie jak najbardziej. Czy znacie osobiscie kogos, kto zachipowal psa jako obywatela EU i ostatecznie wwiózł go do Anglii? prosze napiszcie, to dla mnie baaaaaaaaardzo wazne :( :roll: pliiiz

jakby co, to regulacje brytyjskie znam prawie na pamiec, chetnie sie podziele...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

zasięgnęłam języka u znajomych w UK i ogólnie wygląda to tak (no tak przynajmniej było 3 lata temu):

kwarantanna jest NIEZBĘDNA, nie da się jej ominąć w żaden sposób, choćby miał "złote" szczepionki; jako niezrzeszony w Unii (narazie) kraj, nasze pieski podlegają półrocznej kwarantannie (szok...), ale zdaje się że z UE krócej (qrcze, jak dla mnie miesiąc to i tak za długo).

no, i przestroga przed przewożeniem "nielegalnie": jeśli Cię złapią, to piesek wędruje do "hotelu" za który musisz zapłacić, oczywiście,jak wszystko w UK, duużo...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

szczesliwko: to nie dokonca tak jak piszesz bo kwarantanne mozna ominac :D od jakeigos czasu przynajminej o d5 lat i teraz w uk jest bardzo duzo importow.. na stronie DEFRA jest wszystko :-) caly dlugi regulamin (dlugi bo pies ma jakies 13 miesiecy jak juz moze wiechac)

Link to comment
Share on other sites

Pies zarejestrowany w Polsce, kwarantanny nie ominie.

Istnieje jedna ewentualnosc, mianowicie znalezc kogos mieszkajacego na stale w panstwie nalezacym do Unii Europejskiej. Ponadto slyszalam o liscie panstw u ktorych wscieklizna jest powszechna choroba. Zwierzak "zameldowany" w kraju z powyzszej listy rowniez nie moze przekroczyc angielskiej granicy. Polska niestety sie na niej znalazla, i nie wiem czy wejscie do UE cokolwiek zmieni.

Wracajac jednak do rejestracji. Pies musi zamieszkiwac wybrany kraj przez pewna ilosc czasu, niestety nie jestem w stanie powiedziec ile. Bynajmniej nie jest to okres tygodnia czy dwoch, tylko troszke dluzej :roll:

Dlatego osobiscie wstrzymalabym sie z wyjazdem do UK wraz z psem, chyba ze chcesz sie tam przeprowadzic na stale.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Wiem, ze temat wywozu psow do Anglii byl juz poruszany kilka razy, ale ja mam troche inny problem.

Program PETS dla krajow UE wchodzi w Polsce od 1 pazdziernika. Wedlug niego pies musi byc zachipowany, zaszczepiony, pobrana probka krwi i po 6 miesiacach od pobrania wystawiony paszport (jezeli byla odpowiednia ilosc przeciwcial), a potem 48-24 godziny przed odlotem zrobione odrobaczanie i odkleszczanie.

Moja Aksa od kilku dni ma juz chipa, za 3 tygodnie jedzie na pobranie probki krwi. Problemem jest fakt, ze ten okres 6 miesiecy uplynie dopiero w polowie stycznia, a ja strasznie za nia tesknie, bo ja jestem w Anglii, a ona w Polsce. :(

Na razie wszystko zalatwia moj maz, ale za 2 miesiace on tez tutaj przyjezdza, a Aksa zostanie z moja mama.

Moje pytanie: czy jest jakis sposob zeby skrocic ten 6-miesieczny okres? Bo w tym momencie obowiazuja jeszcze stare zasady, czyli kwarantanna. Ale obejscie kwarantanny, czyli zarejestrowanie psa w innym kraju nie ma wiekszego sensu, bo i tak bedzie musial czekac te 6 miesiecy.

A mi bardzo zalezy na tym, zeby Aksunia przyjechala jak najszybciej! :multi: :multi: :multi:

Bardzo prosze o pomoc!!

[Doklejone - Mod]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Polska od 3 lipca jest w programie PETS. Oznacza to, że żeby zwierzę wyjechało do Anglii musi być zachipowane, następnie zaszczepione p/wściekliźnie, a po 3-4 tygodniach pobrana próbka krwi, na zbadanie przeciwciał. Próbkę wysyła wet do licencjowanego laboratorium (najbliższe jest w Niemczech :( ) i jeżeli badania poszły pomyślnie, to trzeba odczekać pół roku od pobrania próbki krwi i już można wyjeżdżać. Na 48-24 godziny przed wylotem trzeba jeszcze tylko psa odrobaczyć i "odkleszczyć".

Tak więc w tym momencie nie ma już sensu nic kombinować z rejestrowaniem psa za granicą, bo właśnie tam obowiązuje te same zasady.

Link to comment
Share on other sites

następnie zaszczepione p/wściekliźnie, a po 3-4 tygodniach pobrana próbka krwi, na zbadanie przeciwciał. Próbkę wysyła wet do licencjowanego laboratorium (najbliższe jest w Niemczech ) i jeżeli badania poszły pomyślnie, to trzeba odczekać pół roku od pobrania próbki krwi i już można wyjeżdżać

ja tylko teoretycznie, bo na wyspy sie nie wybieram, ale skoro moja Sabina byla szczepiona w grudniu, to wynika z tego, ze wyjechac moglabym dopiero w lipcu przyszlego roku?

no bo kolejne szczepienie w grudniu 2004, potem badanie przeciwcial, a potem jeszce pol roku czekania?

czy tez badanie przeciwacial mozna przeprowadzic w pozniej, niz 3-4 tyg. po szczepieniu?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Naomi!

Bardzo Cie proszę powiedz, gdzie jedziesz z psem żeby pobrali tą próbkę kwi???

Znajomi wyjechali na stałę do Irlandii ich pies został z babcia i dziadkiem ( na chodzie), ale pies po mału umiera. To zupełna apatia. Nie wiem czy wytrwa kwarantannę. To dopiero dwa miesiące a on wygląda tragicznie. Jest bardzo źle! Też chciałabym wiedzieć czy można to przyspieszyć?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...