Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam bo byc moze zadam pytanie ktore juz gdzies tam bylo ale nie mam czasu na wertowanie wszystkich postow. Otoz wiem o kwarantannie itp. I wiem ze Anglia jest dosc surowa jesli chodzi o psy. Zwlaszcza te "grozne". Ja mam Rottweilera i czy musialabym spelniac jakies dodatkowe warunki zeby z nim tam wjechac i zamieszkac? Czy tylko te co kazdy?
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie i prośbę...czy może za jakieś pół roku, ktoś z północnej-centralnej Polski planuje samochodową podróż ze zwierzem do GB? Ja jeszcze nie jestem pewna, czy samolot (boję się i psiego stresu i co tu gadać kosztów), czy auto, ale gdyby ktoś nas przygarnął :multi: ... - oczywiście odpowiedni udział w kosztach !! - kwarantanna się nam kończy 16 września, Torro to buldog francuski, radosny psi zawadiaka, uwielbia wszystkich, choć jego niekoniecznie wszyscy, bo sapie i chrapie, pewnie szybciej go akceptują suczki, taka prawda... pozdrowienia znad morza:loveu:

Link to comment
Share on other sites

kamila...
mam dwa małe pieski,a raczej suczki :loveu:
niestety nie mam combi :-(
ale nigdy nie wiadomo...może za pół roku będę mieć :evil_lol:
jedziemy za Londyn...okolice Birmingham
Pozdrawiam.

lemonsky...jak widzisz może miałabym miejsce no ale jestem z Polski raczej południowej :roll: a podróż planujemy pod koniec października

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malutka']Wiec jezeli chodzi o zakup psa w Anglii, to wyjazdy do Polski i z powrotem tak samo jak z psem z Polski. Tez ma kwarantanne w Angli, badania na przeciwciala, ten samiutki proces co w Polsce i tez te 6 miechów. Koszt z paszportem, mikroczipem, szczepieniem i badaniem okolo £300.
Wywiedz psa latwo, nikt niczego nie sprawdza, tylko przy powrocie trzeba miec dokumenta.
[/quote]
[B][I]Malutka - czy to prawda, co napisałaś ? O ile dobrze wiem, to inne kraje, tzn. europejskie, nie przewidują kwarantanny, więc wydaje mi się, że spokojnie można wywozić z Anglii psiaka. Wymagane są chyba tylko odpowiednie szczepienia.[/I][/B]

[B][I]Czy ktoś z Was mógłby jeszcze raz dogłębnie sprawdzić, jak to jest z tym wywozem psa (szczeniaka i psa dorosłego) z Anglii do Polski ?[/I][/B]
[B][I]Będę baaaaaaaaaaaardzo wdzięczny i zobowiązany :oops: .[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Coco to chyba jest poprostu tak ze psa mozesz z Anglii bez kwarantanny wywiezc, ale lepiej zeby juz mial bo spowrotem to juz z nim nie wjedziesz, ja to tak rozumiem, jesli chcesz psa tylko sprowadzic i ma zostac w Polsce to zadnych papierow nie trzeba, ale nam chodzi o to ze z psiakami sie podrozuje do Polski ale zaraz sie wraca spowrotrem, wiec nawet jesli masz angileskiego psa to trzeba by bylo na teranie Polski juz go jak polskiego psa potraktowac zeby spowrotem wjechac

Link to comment
Share on other sites

tego to nie wiem, mysle ze na 100% jeden i drugi pies musi byc zaszczepiony na wszytsko co mozliwe, poczekajmy co Malutka powie,
a no i mam jeszcze jedno pytanie bo sie chce upewnic, skoro to swiadectwo na przeciwciala jest wazne cale zycie to moge teraz wpisu do paszportu w czesci V uzupelnic (przez weta) chodzi mi o to ze jesli bedzie powiedzmy dzisiejsza data (bo ide do weta) a chce psa wywiezc w grudniu to nie musze znowu tej czesci uzupelniac przed wyjazdem bo ciagle jest wazna?

Link to comment
Share on other sites

Coco z wywozem psa z Angli nie ma zadnych problemow, musisz miec tylko szczepienia wymagane w krajach europejskich, nie ma chyba zadnej roznicy miedzy wywozem szczeniaka a doroslego psa, mozliwe ze jak szczeniak za mlody na szczepienia musi miec jakies inne wymagania, ale tego trzeba sie dowiedziec w prawie panstwa do ktorego szczeniak bedzie jechal i panstw przez ktore bedzie przejezdzal, no chyba ze samolotem, to wtedy tylk omiejsce docelowe. Granic nie , niesprawdzaja psow ani paszportow, wjezdzajac do polski musialam pokazac tylko nasze ludzkie paszporty , pomimo ze psy ujadaly jak wilki.

Marta, data musi byc pobrania probki, ta sama co na swiadectwie z pulaw. Kiedy to wet zobaczy i podbije nia ma roznicy jako ze najwazniejsze dane sa na pulawskim liscie i w paszporcie musze byc identyczne. Dla upewnienia zajze wieczorem do psiego pasz. Wet moze to wpisac na dzien przed wyjazdem psa,rok po zrobieniu testu, oczywiscie jak wszystkie szczepienia sa regularne i wpisywane do paszportu to paszport i dokument serelogiczny jest wazny.
Ja w tym momencie mam i stare ksiazeczki zdrowia dla psiakow, i paszporty, w paszport wbijane sa szczepionki i odrobaczenia przed wyjazdem, a w ksiazeczkach wszystkie inne zabiegi i odrobaczenia. Boje sie ze miejsca w paszporcie braknie, dwa razy do roku ( tak planujemy) bedziemy jezdzic do Polski, albo europy.

Pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie ktos z "naszych" okolic, fajnie ze i Birmingham sie zasiedla dogomaniakami, a jeszcze z suniami, samo szczescie :multi:
Coco, chcesz konkretow, pogogluj troche, wejdz na stronki Defry, bedziesz mial(a) najbardziej wiarygodne info ;)
Pozdrowka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila-dog']no to licze ze za pol roku bedziesz miec;) kombi...
a tak powaznie to to chyba zbyt odlegle w czasie jest aby sie juz umawiac,mysle ze jak co to sie na forum ugadamy
bo ja tu napewno bede zagladac
pozdrawiam[/quote]

no :shake: ma co się umawiać ... za pół roku to faktycznie wiele się może zmienić :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo1']Coco, chcesz konkretow, pogogluj troche, wejdz na stronki Defry, bedziesz mial(a) najbardziej wiarygodne info
Pozdrowka[/quote]

Karjo - wolę informacje od Was, bo są już sprawdzone i wypraktykowane ;) . A swoją drogą, mój angielski jest very very bad, muszę się więc nieco jeszcze poduczyć, żeby wszystko zrozumieć :oops: , bo oczywiście googlowałem nie raz i nie dwa. W ogóle googluję bardzo często ;) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...