Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='UTAAP']Czy twoj pies ma rodowod ZKwP?[/QUOTE]

Nie ma. Jest to mieszaniec pierwszej klasy;) A czy to by coś zmieniało? Wiesz coś o tym?

[B]blaira [/B]

Nie każdy wet wyda Ci paszport, ale jak już znajdziesz jakiegoś kompetentnego to wystawi Ci paszport od ręki za ok. 50zł. (Ja tyle płaciłam w Krk)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CFaniara']Nie ma. Jest to mieszaniec pierwszej klasy;) A czy to by coś zmieniało? Wiesz coś o tym?

[COLOR=RoyalBlue]Pewnie chodzi o to, ze pies musi byc identyfikowalny przed szczepieniem, gdyby byl "papierowy", to tatuaz by byl oznaczeniem. A tak, najpierw chip, potem szczepienie itd.[/COLOR]


[B]blaira [/B]

Nie każdy wet wyda Ci paszport, ale jak już znajdziesz jakiegoś kompetentnego to wystawi Ci paszport od ręki za ok. 50zł. (Ja tyle płaciłam w Krk)[/QUOTE]
[COLOR=Blue]Blaira szuka rozwiazania w UK ;), wiec i cena i zasady ciut inne.


[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CFaniara']Nie ma. Jest to mieszaniec pierwszej klasy;) A czy to by coś zmieniało? Wiesz coś o tym?[/QUOTE]
Tak, wlasnie chodzilo mi o to co zdazyla napisac [B]karjo2[/B] (wyzej, cytujac cie, wpisala na niebiesko) - u psow rodowodowych z Polski, jako metode oznakowania mozna traktowac tatuaz. Chip jest i tak potrzebny do przekroczenia granicy, ale u takich psow moze byc zaimplanotwany po szczepieniu na wscieklizne.

Link to comment
Share on other sites

[B]R-oy[/B] to głównie do Ciebie, bo Ty byłeś zainteresowany niesieniem pomocy... ale może i kto inny też się skusi :cool3: Mamy pewien plan! Emigrantka wpadła na świetny pomysł - [B]pod koniec każdego miesiąca będziemy składać się po 20funtów na psiaki z Pl.[/B] Pieniądze będzie zbierać gosia.marta, bo ona ma jeszcze Polskie konto i może z niego robić przelewy bez tracenia pieniędzy na banki. Za każdym razem wybierzemy jakiegoś psiaka z dogo i przelejemy na niego całą kwotę. [B]20funtów to około 100zł!! [/B]:cool3: Jak się zbierzemy w kilka osób, to naprawdę MOŻEMY COŚ ZROBIĆ!!! Co Wy na to? [B]Pomożecie? [/B]Kto w to wchodzi? ;)

Link to comment
Share on other sites

Cfaniara, jesli kolejność była taka, jaką opisałaś - nieważne czy pies ma tatoo czy nie - to niestety musisz powtórzyć szczepienie - do prawidłowego przeprowadzenie kwarantanny potrzebny jest wpis w paszporcie o szczepieniu zrobionym po zaczipowaniu psa. Najpierw psa znakujesz (wiem, jak to brzmi...) - pies staje się*identyfikowalny, potem szczepisz z wpisem do paszportu. Potem kolejno - badania itd. Powodzenia!

Dowiedzialam się tyle o moim nowym ubezpueczeniu - nie zdecydowałam się na kosztowną kontynuację..., że nowy wartiant nie pokryje żadnych chorób związanych z kręgosłupem - pojechali sobie bardzo szeroko. Bardzo to dziwne, spróbuję napisać jeszcze dokładnie, dopytam, ale trudno :-(

Link to comment
Share on other sites

[B]Cfaniara[/B] i [B]lemonsky[/B] - z tatuazem jest tak jak podalam wyzej: u psa z Polski jako metode identyfikacji mozna uznac tatuaz. Wiadomo, ze na wscieklizne szczepi sie pierwszy raz psa w wieku kilku miesiecy, wiec wymagana kolejnosc jest zachowana: identyfikacja (tatuaz wykonany niedlugo po urodzeniu), szczepienie na wscieklizne - badanie probki krwi. W paszporcie jest miejsce na wpisanie daty wykonania tatuazu, wiec datowo tez wszystko jest widoczne w kolejnosci. Chip jest zawsze wymagany do przekroczenia granicy, ale u psa rodow.z tatoo nie musi byc zaimplantowany przed szczepieniem.
[U][COLOR=#810081][URL="http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/procedures/support-info/tattoos.htm"]Defra, UK - Animal health and welfare - Pet Travel Scheme - What you need to do - Tattooing and microchipping in France, Denmak and Sweden[/URL][/COLOR][/U]

[COLOR=black]No ale juz wiemy, ze pies [B]Cfaniary[/B] nie kwalifikuje sie, wiec niestety ponowne szczepienie potrzebne i ponowne badanie na przeciwciala chyba tez :roll:.[/COLOR]

[B]Gos[/B] mysle, ze fajny pomysl, ale ja niestety odpadam :/

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie z innej beczki;)
Czy ktos moglby mi napisac co potrzebuje zeby przewiezc psa z Anglii do Irlandii i z powrotem. Chcialam sie wybrac na swieta do Irlandii i nie wiem czy trzeba miec jakies dodatkowe badania czy to co do Anglii wystarczy
Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[B]lemonsky[/B] osobiscie tez uwazam ze tatuaz to jakies sredniowiecze, ale jak widac nie tylko w Polsce i Francji ([I]vide[/I] link ktory podalam wyzej). Nie wiem od kogo dostalas ta "klarowna informacje", ale nie jest ona zgodna z oficjalna na dzis strona Defra - strona byla modyfikowana ostatnio 2 listopada, wiec aktualne info. Moja znajoma tez przewozila psa z rodowodem 3 lata temu. Wtedy nie doczytala dokladnie ze czip jest wymagany przed szczepieniem, zaczipowala pozniej. Na granicy nie chcieli wpuscic jej psa, ale ostatecznie zadzwonili do biura i okazalo sie ze pracownik na granicy byl w bledzie i powinien wpuscic psa, bo wlasnie w tym przypadku tatuaz moze byc uznany jako oznakowanie.

Mozliwe, ze to byl wtedy nowy przepis, ja osobiscie o nim nie wiedzialam az do momentu kiedy znajoma zadzwonila do mnie z granicy ze ma taki problem. Ona jechala chyba w listopadzie 2006, nie wiem kiedy ty jechalas, ale moze wczesniej kiedy tego przepisu jeszcze nie bylo :roll:.

[B]AniaCz.[/B] wg tego co podaje Defra, nie ma zadnych wymagan jesli chodzi o pdrozowanie psow bezposrednio miedzy UK a Irlandia
[URL="http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/procedures/owners.htm"]Defra, UK - Animal health and welfare - Pet Travel Scheme - What you need to do to bring your pet into or back into the UK under the Pet Travel Scheme[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dobra... To co udało mi się załatwić. Lekarz wprowadził mnie w błąd. Tak jak pisałam wcześniej pies był szczepiony 3czerwca, a czip, paszport i badanie na wściekliznę było 3października. Tyle, że jak dostałam wyniki badań wczoraj, to okazuje się, że dali mi datę implantacji czipu 3czerwca. Teraz więc mam sytuację, że [B]data implantacji czipu jest taka sama jak szczepienia[/B], a wiem, że musi być przynajmniej dzień różnicy. Czy jeśli zaszczepię go teraz to mogę liczyć kwarantannę od 3pazdziernika czyli od daty pobrania krwi???

aaa... i jeszcze jedno... ta lekarka to jakaś zawieszona była tego dnia albo coś. Próbkę krwi wysłała z nazwą szczepionki BIOVETA nr serii 715315 (taką mam na zaświadczeniu o szczepieniu psa przeciwko wścikliźnie - taka karteczka co dają przy każdym szczepieniu) Tymczasem w książeczce zdrowia mam naklejkę Biocan BIOVETA nr serii 595814 i dokładnie taką samą wpisali mi w paszporcie tyle, że tam nie ma już naklejki tylko pieczątka i podpis. Już nawet nie chce mi sie zastanawiać dlaczego tak wyszło, po prostu myślę, żeby iść do gościa, żeby wydał nowy paszport i napisał nr szczepionki taki jak jest na wyniku badania, bo to muszę mieć na granicy. Książeczki zdrowia po prostu nie pokaże. Myślicie, że to dobry pomysł??? A może te serie szczepionek są takie same?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]wg tego co podaje Defra, nie ma zadnych wymagan jesli chodzi o pdrozowanie psow bezposrednio miedzy UK a Irlandia[/QUOTE]
Dokładnie. Stąd taki napływ Pitt Bulli w UK, bo w Irlandii są legalne, a tu przecież nie i np z kontynentu z Pittem nie wjedziesz...

Link to comment
Share on other sites

Więc odnośnie złego nr to chyba zadzwonie do puław i postaram się to wyjaśnić żeby mi zmienili. Może akurat się uda, a jak nie to bede meczyć weta, że to ich wina i maja mi to zalatwic z laboratorium...
Co do tej samej daty szczepienia i implantacji, to pytałam dziś prowadzącego zajęcia, bo też jest wetem. Poradził mi, żebym udała się do instytutu weterynarii i poprosiła o obserwację psa pod pozorem wścieklizny. Trwa to podobno 10dni, pies jest w domu, ale wykaże, że pies nie ma wścieklizny. Mówi, że może to pomóc jeśli by się przyczepili na granicy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']A mozesz dokladniej, gdzie dzwonil, jakis wydzial, moze grypa za mocno mnie muli? Moze warto wymodzic maila i wtedy dokladniej podpowiedza podstawe prawna?

A my to pol godzinki autem od Warwick, piekne macie pawie na zamku :loveu:.
Pld. czesc Bham.[/QUOTE]

Wiem ze wertowal po stronie defry ale ze ze skutkiem marnym, to zadzwonil. Mysle, ze byl to pierwszy lepszy numer, moze go przekierowali. Moge sie go wypytac. Tak jak pisalam, dla mnie to nie ma sensu. Bede sie bala teraz z psem wyjechac na urlop, bo data co rocznego szczepienia minela. Szczepienie, ktore mamy ma byc na 3 lata. Jak pies zostanie na granicy to meza:mad:

Ps: Pawiki slicze a zamek jeszcze bardziej ;)

Link to comment
Share on other sites

Psi paszport a raczej szczepienie od wścieklizny nie dawały mi spokoju. Szukałam dalej kochani dogomaniacy! I znalazłam!!
wklejam odpowiedz na moje pytanie odnośnie szczepionki waznej 2-3 lata
Szanowna Pani,

Pies musi byc szczepiony w terminie podanym w paszporcie w rubryce gdzie
znajduje się data waznosci ostatniego szczepienia przeciwko wsciekliznie.

Przyklad:

Jezeli pierwsze szczepienie suka miala w Polsce w 15 czerwca 2007 roku i na
jego podstawie zostalo wykonane badanie krwi to po 6 miesiacach mogla Pani
przekroczyc granice z Wielka Brytania.
Juz na terenie Wielkiej Brytanii w rok od ostatniego szczepienia w Polsce
czyli przed 15 czerwca 2008 powinna Pani byla wykonac nastepne szczepienie.
Wykonane szczepienie w zaleznosci od rodzaju szczepionki wazne jest 2 lub 3
lata czyli nastepne szczepienie nalezy wykonac przed 15 czerwca 2010 lub
2011 roku.Od chwili zaszczepienia w UK obowiazuje Pania system brytyjski
czyli co 2/3 lata.

Reasumujac

Pierwsze szczepienie w Polsce
Drugie szczepienie po roku w UK
Trzecie szczepienie po 2/3 latach w zaleznosci od daty w paszporcie

Najwazniejsze jest aby od chwili wykonania badania krwi w Polsce nie spoznic
sie ani nie ominac zadnego wyznaczonego szczepienia.Jezeli waznosc
szczepionki podana w paszporcie wynosi 1 rok to nalezy zrobic nastepne
szczepienie w ciagu 1 roku jezeli 2 lata to w ciagu 2 lat.

Tak jak Pani sama napisala w UK szczepienia odbywaja sie na innych zasadach
niz w Polsce - u nas szczepienia sa co roku i sa obowiazkowe w UK nie sa
obowiazkowe bo UK jest wolna od wscieklizny i jezeli zwierze jest szczepione
odbywa sie to wylacznie na zyczenie wlasciciela dlatego rowniez przyjety
zostal inny schemat tzw booster vaccination czyli doszczepienia ktory odbywa
sie co 2-3 lata w zaleznosci od waznosci szczepionki.

Nie jest natomiast bledem wykonywanie szczepienie co roku nawet jezeli
waznosc szczepionki wynosi 2 lub 3 lata.Sama szczepionka sluzy podniesieniu
poziomu przeciwcial przeciwko wirusowi wscieklizny zabezpieczajac w ten
sposob szczepione zwierze.W Polsce urzedowo przyjeto zasade ze poziom ten
musi byc wyjatkowo wysoki gdyz wscieklizna wystepuje u nas endemicznie,
dlatego zwierzeta szczepione sa raz w roku.W UK nie ma takiego obowiazku
dlatego doszczepienie moze odbyc sie po 2-3 latach zgodnie z zalozeniami
podanymi przez producenta szczepionki.

Pozdrawiam

Pawel
Zespol IDENTYFIKACJA.PL

Więc ja jadę bez obaw.Tak sobie pomyslalam ,że to był pierwszy człowiek który tak po ludzku podszedł do sprawy , nie pisał językiem którego nie mogłam zrozumieć(blondynka hihih)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...