Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Ale fajoski cielaczek :loveu: cudo blond! niech pięknie rośnie - bo w końcu taka z niej drobinka ;)

W kwestii incydentu z sąsiedzkim psiurem małe update - do właściciela na pewno dotrą Dog Warden - policja nadała tok sprawie, była u nas miła pani i wszystko spisała patrząc znacząco na mój brzuch i drapiąc za uchem naszego paskuda, mąż poleguje na podłodze z bolącym kręgosłupem i nie jest w stanie siedzieć nawet, więc nie pracuje :-( i ma lekarskie kwity z pogotowia i od GP - oj nie posłużył mu upadek, wcale a wcale, my dostaliśmy kwity z kancelarii do wypełnienia, chętnie się sprawą odszodowawczą zajmą - to powinno iść z OC dostępnego w zasadzie nawet przy ubezpieczeniu domu, niekoniecznie zwierza, więc się okaze jak ten system tu działa... aaaa - sąsiad z uśmiechem mnie wita na parkingu, więc mu z uśmiechem też kiwam, jest cudownie :p . Khmm, taki kraj.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kochane Cioteczki oraz odnaleziony Osho :cool3:

Czy możecie mi coś poradzić w kwestii [U]szukania mieszkania[/U] gdzie będę mogła trzymać mojego "konika"?
Może znacie jakieś agencje, które nie zrobią tak :crazyeye: i tak :shake:
gdy słyszą o psiaku?
W jaki sposób wam udało się coś znaleźć? jakie macie wrunki w tym mieszkaniu?
tak generalnie to zależy mi na 1bed flat lub studio flat (ale duze studio)
najlepiej pólnocny, północno-zachodni londyn ... ale jesteśmy z tz-tem elastyczni

Link to comment
Share on other sites

U nas sprawdziła się metoda dodatkowej zachęty w postaci otwartej kwestii depozytu - znalezlismy mieszkanie z zastrzeżeniem bezpsiowym, ale mieliśmy referencje z poprzedniej agencji no i po obejrzeniu mieszkania zaproponowaliśmy o połowę wyższą kaucję, warto dodać,*że pies np ubezpieczony i takie tam. My wprawdzie nie z Londynu, ale warto próbować się dogadać. Powodzenia!!

Link to comment
Share on other sites

a ja się*pojawiam jak zwykle z pytaniami :oops:
Powiedzcie mi proszę jak rozumiecie ten tekst ze strony KC
co właściwie się zmieniło po podpisaniu tej umowy?
pogrubiłam to co wydaje mi się najważniejsze
[COLOR="DimGray"]
[SIZE="5"]
The Kennel Club and FCI Sign Historic Agreement[/SIZE]

At the recent FCI European Dog Show in Dublin, the Kennel Club signed an historic agreement with the Fédération Cynologique Internationale (FCI). A new ‘letter of understanding’ was signed by both parties at a special ceremony which took place at the Show on Saturday 30th May.

The last formal agreement between the Kennel Club and FCI dates back over 70 years to 1935, but was no longer valid. It was felt that a new document outlining the relationship between the organisations should be prepared. The two parties have agreed the new letter of understanding after considered negotiations.

The agreement states that the two organisations ‘share the common goals of promoting and protecting, in the case of the FCI - pedigree dogs and in the case of the Kennel Club - all dogs’. It goes on to state that ‘It is agreed that the relations between KC and FCI and its member registries should be explicitly written with a view towards future cooperation’.

[B]Amongst the subjects covered by the agreement are the recognition of breeds, national dog registries, the holding of shows and events – and the sharing of knowledge[/B] which would affect or be useful to the other party.

Significantly, [B]the FCI has formally agreed permission for Kennel Club teams to participate in FCI World or Section Agility, Utility, Obedience, etc Championship events[/B], provided that this participation does not prevent representative teams of FCI member organisations from taking part.

Following the signing of the agreement, Ronnie Irving, Chairman of the Kennel Club said: “We are very pleased to have signed this agreement with the FCI after a great deal of hard work from both sides to ensure that it encapsulated our aims and beliefs. Whilst much of what the agreement contains was already in place informally, we believe that this will go a long way towards strengthening the relationship between our two organisations without in any way compromising our respective positions.”

Hans Müller, President of the FCI, echoed Mr Irving’s feelings, saying: “The FCI is happy that it has formally reached agreement with the Kennel Club on so many areas of mutual understanding. We hope that this will provide added strength to our relationship and we look forward to working together for the benefit of dogs across the world in the future.”[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Błagam o pomoc!!
:placz::placz::placz:
Popełniłam straszny błąd i nie przypilnowałam czym była zaszczepiona (na wściekliznę) moja Dahme :placz::-(
Ponieważ wet był poinformowany że pies jedzie do UK i wydawało się że babka wie o co chodzi ... mimo to zaszczepiła małą Biocan'em którego o zgrozo nie ma na liście DEFRy :placz::angryy: Juz nie wiem o co więcej płaczę o to że, jestem 3 tygodnie w plecy, czy o to że musze biedną piesę kłuć kolejny raz ...

Czy ktoś może szczepił szczepionką z poza listy ??
a jeśli tak to jak to się skończyło?

nawet nie wiem czy mogę a jeśli tak to kiedy wstrzykiwać jej kolejną dawkę szczepionki (tym razem tej autoryzowanej)

Link to comment
Share on other sites

Bosh...., na granicy dosc dokladnie sprawdzaja szczepionki, wiec w gre wchodza tylko zatwierdzone przez Defre, za duze ryzyko, ale sprobuj do nich napisac maila...
Powtarzac w krotkim okresie ciezko, moze siasc caly uklad immunologiczny, nowotworzenia, szczepienia sa wazne po pare lat, najszybciej powtarzane to co najmniej kilka m-cy, rok.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie - załamana i bez nadziei zadzwoniłam na infolinię DEFRY (08702411710) i miła pani powiedziała mi że to wcale nie musi być żadna z tych 4 szczepionek wymienionych na stronie Defry :loveu::loveu::loveu:
że to tylko ma być szczepionka zatwierdzona w kraju stosowania i że wcale nie muszę kłuć malej 2gi raz - huraaa - jeszcze czekam na mailowe potwierdzenie
bo wolę mieć wszstko na "papierze" :razz:

pozdrawiam
i sorki za zamieszanie
oby się wszystko dobrze skończyło ;)

Link to comment
Share on other sites

Hejka
Wieki tu nie zagladalam oops.
Widze, ze coraz wiec psiakow laduje na wyspach. Ja za to planuje podroz do Polski z psem. Mam pytanie, czy ktos z Was korzystal z przewoznika [URL="http://www.kuriereuropa.com.pl"]www.kuriereuropa.com.pl[/URL] ???
Pies jechalby sam z Irlandii do Polski i nie wiem jak to by wygladalo.
Jezeli macie inne propozycje przewoznikow na tej trasie - bede wdzieczna :loveu:

Link to comment
Share on other sites

witam forumowiczów:) mojemu pieskowi w połowie grudnia mija półroczna kwarantanna i może do mnie przyjechać. Mam takie pytanko. Czy jak piesek jedzie samochodem do UK to wymagają obecności właściciela, czy może możliwe jest by pieska przywieźli mi znajomi. Jeśli jest taka możliwość to proszę o informację czy wymagają wtedy na odprawie na prom jakiegoś listu od właściciela, potwierdzającego, że powierzam psa innej osobie. Jeśli nie uda się przywieźć pieska samochodem to również zastanawiałam się nad firmą Kurier Europa, w związku z tym jak przedmówca również proszę o opinię na temat tej firmy. Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

[B]dahme[/B], z tego co ja rozumiem, to to porozumienie/list ma ma celu oficjalne okreslenie wspolpracy miedzy FCI i KC w roznych sferach kynologii, bo (tak jak rozumiem ze strony FCI) do tej pory pewne porozumienia byly nieformalne. W drugim fragmencie, ktory zaznaczylas chodzi o to, ze FCI zezwala na udzial druzyn z KC w konkurencjach FCI (takich jak agility, flyball itd.) na poziomie championship, mimo iz KC nie jest czlonkiem FCI.
Tu jest jeszcze link do FCI, po prawej stronie masz "Letters of understanding" z KC i z AKC ;)
[URL]http://www.fci.be/[/URL]

[B]wirazka,[/B] o ile wiem, nikt nie sprawdza na granicy czy osoba przewozaca psa jest jego wlascicielem - wazne, zeby dokumenty psa odnosnie mozliwosci przekroczenia granicy byly w porzadku. Co do skorzystania z uslug firmy rpzewozowej, to radzilabym sie najpierw dowiedziec czy przewoza zwierzeta, jakie zapewniaja warunki... osobicie chyba wolalabym zeby znajomi przewiezli, niz zupelnie obcy ludzie :roll:

Link to comment
Share on other sites

na poczatku przepraszam, ze pytam o to, co juz na pewno bylo :D ale nie mam na tyle czasu zeby sie przekopac przez calosc.

jutro bede szczepic pieska na wscieklizne i za trzy tygodnie bedziemy pobierac krew... i czy to ja wybieram do jakiego laboratorium /berlin, wawa, pulawy/ jest to przesylane, czy tez to zalezy od weterynarza? i jakie sa ceny badania na przeciwciala wscieklizny?

i rowniez mam takie pytanie; czy jezeli pies przejdzie test pomyslnie i przejdzie kwarantanne, ale z roznych przyczyn bedzie tak, ze nie wyjade z nim do uk w przeciagu roku (albo wyjade i wroce) i bede go szczepic za rok /doszczepiac/ to czy wtedy musze robic na nowo badanie na przeciwciala czy tez wynik tegorocznego badania jest aktualny do konca zycia pieska o ile kolejne szczepienia beda w terminie?

gdzies mi sie zapodzial link do strony, na ktorej byly wypisane wszystkie medykamenty uznawane przez UK (z tego co pamietam, moj pies akurat takie mial podawane, ale chcialabym jeszcze sprawdzic), jakby ktos mogl podrzucic linka, ewentualnie wkleic te nazwy szczepionki na wscieklizne, srodki na odrobaczanie i odpchlanie (czemu wielka brytania nie uznaje obrozy przeciwpchelnych?!) to bylabym bardzo wdzieczna.

Link to comment
Share on other sites

Madika - wybór laboratorium, gdzie zbadany zostanie poziom przeciwciał to chyba kwestia otwarta - decyzja zależnie od ceny i doświadczenia weta. Najważniejsze żeby przed szczepieniem pies miał założony paszport i chipa. Potem szczepienie z wpisem do paszportu i badania - gdzie? to już drugorzędna kwestia, byle był to certyfikowane laboratorium z listy.

Jeżeli badanie wskaże wlaściwy poziom przeciwciał, to po odczekaniu 6 mcy od daty pobrania krwi, zakładając, że wścieklizna jest doszczepiana regularnie zgodnie z zaleceniami, certyfikat z potwierdzeniem przeciwciał jest ważny do końca życia psa.

[url=http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/owners.htm]Defra, UK - Animal health and welfare - Pet Travel Scheme - What you need to do to bring your pet into or back into the UK under the Pet Travel Scheme[/url]
tu masz wszystko ładnie opisane krok po kroku - podświetlone zagadnienia otwieraja się kolejno na podstronach z wyjaśnieniem

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...