Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aj, jak ja zazdraszczam spotkania i spaceru... ja na zsyłce chwilowej w Polsce ciągle, holender, a moje chłopaki mam nadzieje, jakoś se radzą...

miłego spotykania i oby deszcz Wam nie przeszkodził :evil_lol:!
no i trzymam kciuki za zdrowie wilka...
pozdrowienia serdeczne ze starego kraju - pięknie tu i słonecznie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]karjo[/B], ten park to sie nazywa chyba tak jak Kamila napisala - Norwood Country Park, ja nigdy nie zwracalam uwagi :eviltong:

[B]dahme[/B], z tego co wiem to nie bo UK nie anlezy do FCI. Poza tym jak przyszloby do przegladu miotu to musialabys zawiezc szczeniaki do PL na przeglad - teoretycznie powinno sie miec staly pobyt w PL zeby byc hodowca pod patronatem ZK. Chyba ze w innych krajach FCI sa inne zasady, tego juz nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Karjo nie wiem czy ten link zadziala:
[URL="http://maps.google.co.uk/maps?hl=en&tab=wl"]Google Maps[/URL]

Jesli nie to wejdz na google map i wpisz Westgate rd-to tedy bedziemy wchodzic do parku i tam jest tez jedyny parking.Aga-popraw mnie jesli sie myle.
Jak patrzysz na ta mape to park nie jest zaznaczony na zielono bo to kompletne zadupie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Kamila, znalazlam wreszcie ten park, uhhhh, on z drugiej strony Londka :-(.
Nie wiem, ile nam zejdzie z wilkiem. Podrzuc jakis kontakt do siebie, to sie odezwiemy, jak stoimy z czasem. No i moze udaloby sie jakos zgadac i przedstawic Ci wilka :razz:?
Dahme, a rejestrowac sie w FCI irlandzkim albo francuskim, przeglad bylby mila okazja do wycieczki ?

Link to comment
Share on other sites

Utaap - wiem ze angielski KC nie należy do FCI tak samo jak amerykański AKC
i bardzo mi z tym źle :mad: dlatego zastanawiam się co by tu zrobić
nie to żebym juz chciała rozmnażać ... :shake: bo nawet jeszcze przecież psa nie amm :scream_3: ale już myśle jakby to było ...:loveu:
karjo - a można prowadzić irlandzką hodowle na terenie UK? czy irlandzkie
przepisy na to zezwalają? i czy tam jest wogóle coś takiego jak
przegląd miotu? bo tu (UK) nie ma (z tego co wiem).

Link to comment
Share on other sites

No nie znajde teraz, ale gdzies sie przewinely dywagacje hodowcow, by byc rejestrowanym np. w czeskim klubie, a mieszkac w Polsce itp. kombinacje - bo ciekawiej prowadzona organizacja niz bardzo specyficzny ZKwP ;).
Wiec wydaje mi sie, ze nie jest to problemem. Maznij maila do Irlandii, czy gdzie Ci sie zamarzy i zapytaj.

Link to comment
Share on other sites

tchnęłaś iskierkę nadziei:loveu:

ale tak sobie myślę, że zanim zdecyduje gdzie będę zarejestrowana (jeśli wogóle będzie taka możliwość) to muszę się dowiedzieć coś więcej o przepisach (regulamin hodowli) w danym związku-kraju.
Skąd wziąść takie info? np o czeskim związku? i o innych? wchodzić na każdy z osobna, czy może jest jakaś super stronka z zebranymi do przysłowiowej kupy informacjami o regulacjach dot. hodowli psów rasowych w poszczególnych krajach.
nie ukrywam że bardzo by mi to pomogło.

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie ma stronki z zebranymi przepisami i zestawieniem, gdzie jest najlepiej, nie ma tak dobrze - chyba :evil_lol:.
Odezwij sie moze do Puli, cos mi sie tlucze po glowie, ze m.in. ona cos miala z pomyslu na takie kombinacje. A moze bedzie wiedziala, kto?
Zreszta mozesz przeciez wybierac wsrod krajow, to moze z tych najblizszych byloby najwygodniej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dahme']tchnęłaś iskierkę nadziei:loveu:

ale tak sobie myślę, że zanim zdecyduje gdzie będę zarejestrowana (jeśli wogóle będzie taka możliwość) to muszę się dowiedzieć coś więcej o przepisach (regulamin hodowli) w danym związku-kraju.
Skąd wziąść takie info? np o czeskim związku? i o innych? wchodzić na każdy z osobna, czy może jest jakaś super stronka z zebranymi do przysłowiowej kupy informacjami o regulacjach dot. hodowli psów rasowych w poszczególnych krajach.
nie ukrywam że bardzo by mi to pomogło.[/quote]
Melduje sie i od razu mówie że nie znalazłam mozliwości nalezenia do Zwiazku Kynologicznego w kraju innym niz kraj zamieszkania. Gdyby tak było to w naszym ZK zostałby chyba tylko zarzad i dworzanie :evil_lol:

W naszym statucie stoi jak byk:
[I][COLOR=Blue]Członkiem zwyczajnym Związku może być osoba mająca [B]obywatelstwo RP lub stałe miejsce zamieszkania na terytorium RP,.....[/B][/COLOR][/I]
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Statut_ZKwP.pdf[/URL]

W czeskim CMKU to samo:
[COLOR=Blue][I]Ceskomorawska kynologicka unie je dobrovolnym sdrużenim pravnickich osob zabyvajicich se vyhradne kynologickou cinnosti [B]na uzemi Ceske republiky[/B][/I][/COLOR]
[URL]http://www.cmku.cz/soubory/dokumenty/10.pdf[/URL]

Podejrzewam że ZK zrzeszone w FCI tak mają...
Wy tu same ligwistyczne jestescie wiec możecie sprawdzić ;)
[url=http://www.fci.be/home.asp]FCI - F

Link to comment
Share on other sites

Coś świruje i pół posta mi zjadło i link FCI nie chce sie zapisać...
wiec cd:


Jedynym sposobem na przynależność do wybranego zw.kyn. jest posiadanie psa na współwłasność z obywatelem/mieszkańcem danego kraju. Problem tylko z przegladami miotu. W ostateczności można wpakowac sucz ze szczeniakami do auta i jechać nawet kilkaset km do oddziału ale pod warunkiem ze regulamin hodowli przewiduje taka mozliwość. Jezeli przeglady robione sa tylko w miescu urodzenie szczeniat to przechlapane...
(W sumie uważam że przeglad miotu w oddziale to chory pomysł leniwych "działaczy-kynologów" którym zwisa kontrola warunków odchowu szczeniąt)

Nie wiem jak to wyglada na styku FCI - inna organizacja. Napisz do ichniego związku, umotywuj sentymentem do FCI - moze akurat sie uda ;)

[quote name='Karjo2']No nie znajde teraz, ale gdzies sie przewinely dywagacje hodowcow, by byc rejestrowanym np. w czeskim klubie, a mieszkac w Polsce itp. kombinacje - bo ciekawiej prowadzona organizacja niz bardzo specyficzny ZKwP ;-).
[/quote]
Aaaa, jezeli chodzi o przynaleznośc do ichnich klubów to insza inszość.

U nas kluby mogą działać[U] wyłącznie[/U] w strukturach i z błogosławieństwem ZKWP który mało że im nie pomaga to wrecz przeszkadza (np jest wymóg że do powstania klubu konieczna jest co najmniej setka chetnych :cool1:)

W normalnych krajach kluby ras działają niezaleznie od związków kyn. i zrzeszają pasjonatów którzy stawiają sobie wymagania wyższe niż te zawarte w regulaminach hodowlanych. Te kluby [U]naprawde[/U] działają i w efekcie mozna sie spodziewać że kupując szczenie od "klubowego" hodowcy kupuje sie również gwarancje wysokiej etyki i kompetentne wsparcie do konca psiego zycia.
Ichnie związki kyn. pomagają i wspierają wszelkie klubowe inicjatywy jak wystawy, przeglady, imprezy, zapraszanie sedziów itd...
Kluby ras nie stawiaja barier co do miejsca zamieszkania, obywatelstwa czy narodowości - nalezec moze każdy - członek innej federacji też.
Np czeski klub wegierskich ras pasterskich załozyło 5(!) osób a teraz liczy on 25 członków - w tym dwie osoby z Polski
Ja należe do klubów w 3 krajach: kluby wegierskich ras pasterskich w Czechach i Słowacji a oprócz tego do Wegierskiego Klubu Puli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']
W naszym statucie stoi jak byk:
[I][COLOR=Blue]Członkiem zwyczajnym Związku może być osoba mająca [B]obywatelstwo RP lub stałe miejsce zamieszkania na terytorium RP,.....[/B][/COLOR][/I]
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Statut_ZKwP.pdf[/URL]
[/quote]

Obywatelstwo nadal mam :razz: ... ale chyba nie w tym rzecz żeby tarabanić sukę z małymi do innego kraju na przegląd :( ...
do tego nigdy nie wiadomo ile małych się urodzi i czy się zmieszczą wszystkie do auta :crazyeye::evil_lol:
Może jest jakiś kraj w którym nie trzeba robić przeglądu miotu - to by ułatwiało sprawę.
A jak to jest ... gdybym najpierw zarejestrowała hodowle
w [B]ZKwP[/B] a potem przeniosła do [B](KC) w UK[/B] ... to czy muszę zmieniać nazwę hodowli jeśli nie spełnia wymogów angielskiego Kennel Clubu?
Dodatkowo załóżmy że za jakiś czas (parę lat) chciałabym przenieść się z z Wielkiej Brytanii ([B]KC[/B]) do innego kraju należącego do [B]FCI[/B] to nie będzie problemu?
Przepraszam że was tak zadręczam, ale nie mam pojęcia gdzie z tym iść :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dahme']
Przepraszam że was tak zadręczam, ale nie mam pojęcia gdzie z tym iść :roll:[/quote]
A regulamin irlandzkiego związku kyn czytałaś? Moze akurat jego członkowie moga mieszkac poza wyspą?
[URL="http://www.ikc.ie/index.php"]The Irish Kennel Club - Home[/URL]
Jak sie okaze że nie, to zadzwoń do nich albo napisz że chcesz koniecznie do [B]FCI[/B], ze na razie czasowo mieszkasz "na terenie" [B]KC[/B] ale zamierzasz sie przeprowadzić itd itp...
Tak samo pomolestuj Belgów i Holendrów. Gdzieś sie powinno udać....
Tu masz adresy:
[URL="http://www.fci.be/members_listing.asp?lang=fr&c=europe#16"]FCI - Les pays membres[/URL]

Wycieczki poza UK z suką i miotem to ja czarno widze....Wywieźć nie sztuka,tylko jak z powrotem? Szczenieta bez szczepień, badań na przeciwciała, kwarantanny? :roll: Chyba prościej i taniej wyszłoby zafundować wysokiej komisji hodowlanej wycieczke do Anglii...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']
Wycieczki poza UK z suką i miotem to ja czarno widze....Wywieźć nie sztuka,tylko [B]jak z powrotem[/B]? Szczenieta bez szczepień, badań na przeciwciała, kwarantanny? :roll: Chyba prościej i taniej wyszłoby zafundować wysokiej komisji hodowlanej wycieczke do Anglii...[/quote]

Racja :oops2: jakoś wypadło mi z głowy :oops:


:shithappens:

Link to comment
Share on other sites

Marta, wysłałam Ci PW;
napisz do hodowli dogów w UK (czy innej rasy, obojętnie!) - jestem przekonana że niejeden właściciel rasowego psa jest zarejestrowany w Anglii, a wystawia w innych krajach, to nie może być zbyt skomplikowane :)
to samo się tyczy szczeniaków - przecież ludzie sprowadzają szczeniory z Anglii, rejestrują w swoich krajach i wystawiają, zakładają hodowle w FCI itd
myślę że mail do porządnej brytyjskiej hodowli rozwiąże Twoje wątpliwości;
powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Wystawianie psow w innym kraju a prowadzenie hodowli to troche inne rzeczy:roll:...
Ja tez mam ten sam problem co ty dahme i z tego co sie dowiadywalam to sprawa jest ciezka. W UK nie ma przegladow hodowlanych, to fakt. Jesli zarejestrujesz hodowle w FCI a potem przeniesiesz ja do KC to za przydomek hodowlany trzeba tutaj placic co roku jakas ustalona sume (nie pamietam ile dokladnie), w kazdym razie nie ma tak jak w FCI ze masz przydomek dozywotnio - jak nie oplacisz rocznej skladki, to ktos inny moze sie pod nim zarejestrowac.

Z przerejestrowaniem psow czy samej hodowli nie powinno byc problemow.
Wystawianie tez nie jest problemem, ale pod warunkiem ze twoje psy przejda cala 'normalna' procedure kwarantanny...

Link to comment
Share on other sites

UTAAP - tak wiem, że trzeba opłacać przydomek (troche dziwna sprawa - jeśli jakaś renomowana hodowla po wielu latach przestanie istnieć ... to wtedy ktoś może sobie zabrać jej nazwę i hodować pod nią - to dość niesprawiedliwe :angryy: )
druga sprawa to ograniczenie co do przydomka - musi być to jedno słowo max 12 liter - a ja mam 14 liter i 2 słowa :angryy: i nie chciałabym z żadnego rezygnować dlatego zastanawiam się co jeśli ktoś już zarejestrował przydomek w FCI a potem "okazuje się" że przydomek nie spelnia norm KC ... to co? trzeba zmieniać ?? :mad::placz:
ja jeszcze nic nie zarejestrowałam ale szukam takiej drogi żeby cwaniakowato ominąć te przeszkody .. bo nie mam ochoty iść na kompromisy :eviltong::diabloti:

-UTAAP a skąd czerpiesz info na temat zasad hodowli psów rasowych w UK? ja do tej pory ze strony KC ale tam jest jakoś za mało..:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...