Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]karjo2 [/B]nie dziekujemy zeby nie zapeszac ;). wlasnie czytam o tej karmie z podanego przez ciebie linku musze przyznac ,ze wczesniej o niej nie slyszalam ale z tego co widze jest drozsza niz hill's i eukanuba i ten sklad ma dosc ciekawy moze i jest wiecej warta :roll:.

o Barf slyszalam tylko jak ja to mam przygotowac bo nie mam czym tego zmielic :roll:

[B]zaba14 [/B]moj Franio od samego poczatku byl na gotowanym indyczku -gotowalam mu czysta piers 1,5 kg do tego ryz i warzywa ale ta mala cholera zaczela wybrzydzac wiec zaczelam mu gotowac watrubki itd ale mial straszne rozwolnienie :oops: jak przechodzilismy na cos innego . No i przyszedl czas ,ze pewnego dnia zaczal gardzoc gotowanym wszystko wyrzucalam do kosza :mad:. Franek to taki tadek niejadek nie wiem czym on zyje bo on zjada tak male porcje ,ze az mi sie czasami plakac chce.wiec kupilismy mu suche dla szczeniakow puriny bo sie balam ,ze sie wkoncu odwapni:-(, bo nawet nie chial juz zjadac witaminek :shake:. Ale widze ,ze i suche zupelnie mu nie pasuje.

[B]osho [/B]Kamila chyba w Londynie gdzies chodzila i uczyla sie gromingu tylko cos ostatnio nie ma jej na dogo:roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]zaba14, osho[/B] (przeprszam ,ze tak po przecinku ;)) .wiec gowniarz ma juz 10 miesiecy z kawlakiem .Tzn szopek nie robie tylko ,ze on zjada na caly dzien jakies pol szklanki karmy :roll:i to juz trwa kilka tygodni szkielecik z niego straszny :-(. Ostatnio bylam z nim u pani gromerki i zwrocila nam na to uwage ,ze tak nie moze byc ,ze jest stanowczo za chudziutki. to jest westie a ma taka linie jak zachudzony sznaucerek a westie to jednak troszke cialka powinny miec. strasznie sie martwie bo on jest bardzo aktywny caly dzien spedza w ogrodzie a je tyle co motylek . wiadomo ,ze rosnie wiec potrzebuje mineralow ,wapnia a tu klops gotowanego przestal nam jest sucha tez be :shake:. moj TZ sie zdenerwoal i konczy sie na tym ,ze tak jak mu nasypiemy rano karme tak nic nie rusza i moge ja schowac i nic nie zje lub bedzie stac caly dzien-tez nie ruszy:roll:.

czytalam ,ze male rasy powinny jesc bardziej kalorycznie a on teraz je karme dla duzych szczeniat a ta ma mniej kalorii:oops:

sluchajcie chce zrobic jeszcze jedno podejscie co myslicie o tych karmach :
[B]royal canin[/B]
[URL]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dry_dog_food/royal_canin_size/mini/13425[/URL]
[URL]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dry_dog_food/royal_canin_size/mini/13429[/URL]
[B]hill's[/B]
[URL]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dry_dog_food/hills_natures_best/hills_natures_best_puppy/13397[/URL]


[B]ta dostal jak byl maly od weta zupelnie mu nie smakowala:shake:[/B]
[URL]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dry_dog_food/hills_science_plan/puppy_junior/13154[/URL]

[URL]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dry_dog_food/hills_science_plan/puppy_junior/13155[/URL]

[B]teraz dostaje ta[/B] [B]przez pomylke dla wieklich szczeniakow[/B]

[URL]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dry_dog_food/purina_pro_plan/puppy_junior/46047[/URL]

[B]a miala byc ta[/B]

[URL]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dry_dog_food/purina_pro_plan/puppy_junior/13151[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray]pytałem, bo miałem taki problem z moją krową - jak bydlę wyczaiło, że się przejmuję jej niejedzeniem to zaczęła traktowac miskę jako argument przetargowy i potrafiła nawet do 3 dni nic nie jeść. od kiedy przestałem w ogóle zwracać na to uwagę "jesz, nie jesz - twoja sprawa" i zabierać miskę jesli pies nie miał ochoty do niej podchodzić (po co miałoby się żarełko psuć), ale bez żadnych komentarzy - problem przestał istnieć.

jeśli jednak to nie jest twój przypadek, to porozmawiaj o tym z wetem bo może to jest na bazie jakiejś choroby?

i skoro je tak mało, to może kupuj mu karmę wysokokaloryczną? taką dla psów pracujących, bardzo aktywnych - jak zje taką samą ilość to więcej kalorii przechwyci...
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

osho wiesz z tymi wetami to ciezko oni promuja hills'a i beda mi wciskac dla nich nie ma problemu :angryy:.ale masz racje moze bardziej kaloryczna dla tych psow pracujacych to co nie kupowac tych dla malych ras(tez pisza ,ze sa wysoko kaloryczne bo male rasy potrzebuja wiecej kalorii) i szukac takiej dla pracujacych no to jest mysl.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray]nigdy aż tak bardzo nie wnikałem w detale karm, ale po prostu porównaj, kaloryczność na pewno będzie podana ... i coś mi się wydaje, że jeśli miałoby to pomóc to lepiej żeby jadł wysokokaloryczną karmę dla dorosłych psów niż chudł na karmie dla szczeniaków ... a z wetem to nie chodziło mi o poradę odnośnie karmy, tylko zbadanie frania ... jak ci zacznie wciskać hills'a to przecież nie musisz go kupować ...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

co do royala to powiem tak, moj pies nie lubi ogolnie suchej karmy, kupilam mu kiedys royala dla szczeniat (a mial wtedy chyba 12 lat :D ) wcinal i chcial dokladke... za kazdym razem gdy kupilam byl bardzo szczesliwy, ale przytyl mi po tym i juz nie dostaje :diabloti:

teraz to juz stary pies, co zje to albo zwymiotuje, albo ma rozwolnienie, i mama zaczela mu kupowac saszetki z pedigree i nic mu po tym nie bylo, mama nie musiala czyscic dywanow, a pies jadl... jak wrocilam do kraju to powiedzialam od razu ze zamiast pedigree damy mu belcando, a jesli bedzie mu cos po tym to niech jej bedzie te pedigree, w koncu jesc cos musi. Kupilam belcando, jak dostal swoja porcje caly dzien za wszystkimi chodzil i gryzl po nogach ze chce jeszcze... no i fakt wymuszal, dostal wiecej i znow przytyl :diabloti: ( w koncu pani przyleciala w odwiedziny to rozpiescila) bylam w Pl 12 dni.. zjadl jakies 5 puszek belcando i mu sie nie znudzilo, tym bardziej ze jest kilka smakow takze mozna zmieniac.

Moze kup mu ta puszke? w IRL jest sucha karma becando wiec puszki tez powinny byc, a wiec i w Angli beda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osho'][COLOR=darkslategray]nigdy aż tak bardzo nie wnikałem w detale karm, ale po prostu porównaj, kaloryczność na pewno będzie podana ... i coś mi się wydaje, że jeśli miałoby to pomóc to lepiej żeby jadł wysokokaloryczną karmę dla dorosłych psów niż chudł na karmie dla szczeniaków ... a z wetem to nie chodziło mi o poradę odnośnie karmy, tylko zbadanie frania ... jak ci zacznie wciskać hills'a to przecie nie musisz go kupować ...[/COLOR][/quote]


rozumiem no musimy udac sie do weta ale mam nadzieje ,ze nic mu nie dolega bo jest bardzo aktywny ,wesoly i skory do zabawy tylko to niejedzenie budzi watpliwosci:shake:

chyba mu kupie te karme [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_size/energy/31742[/URL]

ta ma wiecej kalorii ale dopiero dla starszych pieskow
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_size/energy/31743[/URL]

chyba mu takie nie powinny zaszkodzic :roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]zaba14[/B] posty wyskoczyly nam jednoczesnie i dopiero teraz zobaczylam twoja wypowiedz [B];)[/B]

wiesz z tego co widze to ten royla ma bardzo bogata oferte nawet dla pieskow z nadwaga:evil_lol:i dla niejadkow tez wiec moze skusze sie na mala paczke tego royala jak sie nie uda to kupie ta puszke o ktorej piszesz:p

trzeba przyznac ,ze jest z czego wybierac

[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_size[/URL]

Link to comment
Share on other sites

No cos mnie trafi, znow posty zjada hmmm
Ali, zrobisz jak uwazasz, ale troche rad juz poszlo :eviltong:
Barf nie jest zadnym problemem, miesko kupujesz i prosisz na stoisku o zmielenie, ewentualnie sama kroisz drobno/blenderem miksujesz, owoce i warzywa scierasz na tarce/ rozgniatasz, dodajesz roznosci (ziola, oliwke, platki itp). Porcje miesa mrozisz i wyjmujesz wg potrzeb.
Poza tym o RC juz sporo bylo, ze nieciekawe, ze na konserwantach itp...
Ta " wilcza" karma fajnie wyglada, ta : [URL]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dry_dog_food/solid_gold/puppy/13302#composition[/URL]
tez niezle..
A przy takim maluchu starczy na dlugo. Zreszta pol szklanki suchego to dosc duzo, w koncu namoczona pecznieje, widac tylko, ze malo energetyczna ( za duzo wypelniacza?).
A myslalas o dosmaczaniu, dodatkach na codzien: sery, jogurty, miesko, ryby itp.? A moze mlody ma robale?

PS. Spojrzalam na te karmy, ktore wspominasz. Za takie pieniadze raczej bym tego nie brala :(. Na pierwszym miejscu wypelniacze i maka drobiowa - byle chlam, dalej tez odrobine podrobow i nic wiecej..

Link to comment
Share on other sites

[B]karjo2 [/B]wiesz co chyba sie skusze na tego barfa czyli jakie najlepiej miesko kupowac (kurczak, indyk, wolowinka ,jakies watrubki itd?? kilka rodzajow mieska lacze ale to ma byc surowe tak i do tego surowe wazywa i owoce???bez ryzu juz tylko np jakies platki ??

tzn ja mu do tej karmy dokladalam np zoltko z jajka lub jakis jogurt jak juz nic nie chcial jesc ale teraz to juz nic nie skutkuje :shake:

no fakt ta karma Solid Gold Hundchen Flocken ciekawa i duzo tansza od tych markowych a sklad dobry

cp do robali to powinnam go juz odroboaczyc robicie to sami czy musze isc do weta bo jak bylam ostatnio w zklepie zoologicznym to te same preparaty co u weta sa ale w ludzkich cenach a u weta to o 300% wiecej :razz:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray]jesli masz ten sam preparat, to po co płacić [/COLOR][COLOR=DarkSlateGray]wetowi [/COLOR][COLOR=DarkSlateGray]za włożenie tabletek do torebki ? upewnij się tylko, że masz podane dawkowanie na kg ciała psa, żebyś sobie przeliczyła, no i że to odpowiedni preparat...

aa co do wyglądu ... moja krowa zwykle też ma żebra zarysowane, zdarzają się "znawcy" którzy mi marudzą że jest za chuda i w ogóle, wet mówi "prosze jej tylko nie roztyć" ... pies ciągle biega, jest aktywny to zużywa energię a nie ładuje ją w boczki [/COLOR]:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981'][B]osho [/B]Kamila chyba w Londynie gdzies chodzila i uczyla sie gromingu tylko cos ostatnio nie ma jej na dogo:roll:[/quote]

Jestem :p No na grooming to ja nie mam juz za duzo czasu choc bardzo bym chciala sie uczyc :cool1:

Co do karm-ja polecam JamesWellbeloved.Nie wiem czy ktos dal tam do niej linka bo nie patrzylam na wszystkie ale juz pisalam-Lala to niejadek jesli chodzi o suche a ta karma jej bardzo smakuje,koopki sa lepsze i nie puszcza baczkow tak jak to bylo przy Hillsie-ktory jest zreszta drozszy ;)

Link to comment
Share on other sites

Hello, ja też polecam tę karmę (JamesWellbeloved) - nasz księciunio wsuwa, może bez strasznego entuzjazmu, ale na pewno bardziej mu służy niż Hills i Royal. Stestiwaliśmy różne odmiany - warzywa z jagnięciną, ryby z ryżem, ryż i jagnięcina. Na razie jest powrót do lamb&rice ale ta bez ryżu - warzywno-jagnięca była też niczego sobie. My z paskudem polecamy, a ponieważ pierdzioszek :evil_lol: z niego przedni, to wiem, co mówię - bączków mniej. Polecam petplanet.co.uk - przy zamówieniu chyba na ok. £30 dostarczają do chałupy.

Link to comment
Share on other sites

mam wielka prosbe na pewno to pytanie przewija sie tu na watku ale jest tyle stron ze nie sposob sie przez nie przebic.

Czy znacie moze pewne i sprawdzone firmy ktore przewiozly by mnie ze szczeniakiem z Angli do Polski? i co taki maluch musi miec zeby wjechac do PL?

dzieki za wszelka pomoc

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray]polang zebrał pozytywne opinie,[/COLOR]
[URL]http://www.polang.go3.pl/[/URL]
[COLOR=DarkSlateGray]ostatnio kiedy pytałem o cenę - z pl do uk: 400pln człowiek + 400pln pies, w tym do 40kg bagażu,

EDIT: a maluch musi mieć paszport i szczepienia
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...