Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

No ja włąsnie NIE chce samolotem- za duzy stres dla psa- kombinuje inną droge czyli drogowo/ kolejowo- promowa/ eurotunelem....
uffff- cos czuje ze bedzie wesolo...

najlepsze ze PETS na pytanie odpowiada wysylajac linki...i co mi po tych linkach jak je znam na pamiec ? i jak ja mam sie dogadac np. ze szwedzkimi liniami promowymi...jak dzwonie a tam mi po szwedzku...ekhm....


:evilbat: to sie nazywa egzamin teoretyczny na najwyzszym poziomie z Logistyki.....
pozdrawiam samolotowców- tam macie najmniejsze problemy- w jednym miejscu nadajecie- a w drugim juz po odprawie weterynaryjnej odbieracie ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='malutka']Tylko jedna linia lotnicza jest uprawniona do przewozow psow i jest to BA cargo.[/quote]

Nie tylko - zwierzeta zabiera tez LOT cargo, tak mi przynajmniej odpisali z LOTu kilka dni temu. Wlasnie jestem w trakcie przygotowywania psa do pdrozy i jak sie czegos w tym [i]cargo[/i] dowiem to dam znac :) .
A swoja droga to tez nie bardzo pasuje mi podroz samolotem i wolalabym jakos lodowo, ale nie mam wyjscia-nie mam samochodu :cry: [/i]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']No ja włąsnie NIE chce samolotem- za duzy stres dla psa- kombinuje inną droge czyli drogowo/ kolejowo- promowa/ eurotunelem....
uffff- cos czuje ze bedzie wesolo...[/quote]
A ja tak jeszcze myslalam, czy nie-samolotem to jest wogole wykonalne, biorac pod uwage wymogi weterynaryjne? Chodzi mi o odrobaczenie/odkleszczenie na 24-48 godzin przed wjazdem na terytorium GB, ktore musi wykonac i podpisac lek.wet. To by znaczylo 2 dni podrozy bez przerwy przez Polske, Niemcy i Francje, zeby zdazyc przed uplywem waznosci tego odrobaczenia/odkleszczenia - mordega dla psa :o !

Link to comment
Share on other sites

Katcherine,
nie sledze calego topiku, ale miesiac temu przywiozlam 2 psy do Szwecji, za 2 tygodnie biore nastepne 3, z tego co wiem reguly sa podobne, nie wiem tylko czy pobranie krwi na proby nastepuje po 4 czy po 6 miesiacach ale to latwo sprawdzic.
Pytasz czy zdazysz - jesli Twoj pies byl szczepiony ponad 4(6) miesiecy temu i jesli przy szczepieniu byl zaczipowany - zdazysz. Bo wystarczy teraz wyslac surowice do badania, wyniki przychodza po 2 tygodniach.

Jaka trasa chcesz jechac? Chcesz zebym Ci sie czegos dowiedziala u szwedzkiego przewoznika? Ktorego?
Ja wiozlam psy ScandLines, wiem ze Polferries i UnityLine tez biora, StenaLine rowniez ale nie na wszystkich trasach (np Gdynia-Karlskrona nie).

Jesli chodzi o odrobaczenie, to podejrzewam (ale to musisz sprawdzic) ze jest tak samo jak do Szwecji - w ciagu 10 dni przed przekroczeniem granicy (mowa o wjezdzie) musisz odrobaczyc na "echinoccocus" (pewnie zle napisalam), robi to weterynarz, wpisuje w paszporcie. Oprocz tego moje psiaki mialy stempel od weterynarza powiatowego (chyba) ze sa zdrowe.

I to juz wszystko :-)
Naprawde wyglada to duzo trudniej niz jest.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Twoj pies musie miec czip, paszport i szczepienie przeciwko wsciekliznie, nie wiem czy jest konieczne badanie krwi, na pewno 24-48 godzin przed wyjazdem musi byc odrobaczony i odkleszczony. A tak to masz szczescie bo Polsce nie ma zadnej kwarantanny i bedziesz mogl wrocic spokojnie do Anglii. Wszystkie szczepienia i odrobaczenia musza byc wpisane w paszport. Lekarz weterynarii w Anglii powie ci czy potrzebujesz badan krwi.
Zycze udanej podrozy :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja w koncu dodzwonilam sie do cargo, ale raczej nie skorzystam z ich uslug. Wiedzialam, ze przewoz samolotem bedzie drogi, ale :o ...
Bylam na kilku stronach przewoznikow promowych ktorzy zabieraja psy na warunkach programu PETS, tyle, ze trzeba jechac samochodem i pies podczas podrozy zostaje w samochodzie. Tylko wyplywajac z Roterdamu mozna wejsc na poklad promu "na piechote" i wtedy zwierzak jest w kennelu. W tym wypadku pozostawalaby tylko kwestia dojazdu do Rotterdamu :roll: ...

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o przewoz promowy do Anglii to promy kursujace z Francji tez zabieraja pasazerow "na piechote" z psami. [url]http://www.vetpol.org.pl/Paszporty/Zatwierdzone%20drogi%20podrozowania%20z%20psami%20i%20kotami%20do%20Wielkiej%20Brytanii.doc[/url]
No ale to juz nie wiem,jak komu wygodniej-do Calais czy Rotterdamu :wink:

Link to comment
Share on other sites

Tak. Ja widzialam te liste na stronie DEFRA, ale z tego co pamietam, to tylko na stronie holenderskiego przewoznika byla rzeczywiscie informacja o mozliwosci wejscia "na pichote", dlatego tylko o tym napisalam :roll: . Ale moze cos sie zmienilo(sprawdzalam jakis miesiac temu), wejde i poszukam jeszcze raz :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Witam po przerwie ...z drugiej strony kanalu La Manche.
Problem niestety nadal aktualny. natomiast Transport na 100% samochodem mniej wiecej za dwa tygodnie.Przyjezdzam do Pl pakujemy sie z Gryskiem i...no wlasnie ktoredy i jak jechac jest w trakcie opracowywania. Do Calais do eurotunelu chyba nie dam rady dojechac w przeciagu 24-48 godzin od podania nieszczesnej wymaganej tabletki na robaczki. a stac na granicy 24 godziny po podaniu tam na miejscu tez nie bardzo ma sens. bede ogromnie wdzieczna za wszelkie linki, informacje...a najlepiej kontakty do udzi ktorzy maja juz taka droge za soba.

acha- jezeli ktos potrzebuje przetransportowac swojego piecha do Anglii ma niezbedne wykonane formalnosci to zapraszam na poklad naszych czterech kolek.
pozdr. Kaska

Link to comment
Share on other sites

My jestesmy, ze tak powiem, w polowie drog, bo badania i wyniki juz mamy ale jeszcze te pol roku czekania przed nami. Tez nie chce samolotem, ale jak na razie to nie mam jak skombinowac samochodu. [b]Katcherine[/b], jak juz bedziecie po to czy moglabys mi podac koszty podrozy - chodzi mi opaliwo? Tez myslalam, zeby najpierw jechac tam, z tamtad samochodem do PL i z powrotem juz z psem, ale moj tata mowi, ze to drogo wyjdzie. Chcialabym wiedziec, czy przypadkiem nie taniej niz samolotem :thinkerg: .
A moze ktos bedzie sie w czerwcu wybieral na wystawe do PL, albo do GB samochodem i moglby nas zabrac :roll:

Link to comment
Share on other sites

hej, my zaniedługo kupujemy drugiego pieska (ale nie bedzie nasz) bedzie jechał do Niemiec, dla kuzynki bedzie. Pytałam się veta jak i co, powiedział, że musi miec albo czip albo tatuaż. Kosztuje to ok. 50 zł a sam paszport równiez 50 zł, czyli 100 zł. Pozatym szczepienie na wściekliznę ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Gryfek nadal pod opieka babci...a ja musialam niestety przelozyc termin przeprawy...ze wzgledu na ...pogode:roll: .

Za to Grysiek ma jak w raju...spanko w lozeczku, sniadanko, drugie sniadanko..obiadek...podwieczorek...kolacyjka i male co nieco przed snem...nie mowiac o wyprawach z dziadkiem na spacerki....a ja tu z tesknoty ............................

Jak narazie pracowo- wyjazdowe terminy sie nie ukladaja...wiec powoli TZ namawiam na...urlop:diabloti: - bo jemu szybciej przysluguje niz mnie.
:mad: Babcia cos mi tam kreci ze Gryska mi nie odda.

Jak nie aura to rodzina okoniem staje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam pytanie, czy pies nie może wyjeżdżać poza UE tylko przez 6 miesięcy po pobraniu próbki krwi, czy też aż do wyjazdu do Wlk.Brytanii?

Chodzi mi o to, że chcę psa przygotować do wyjazdu już teraz, bo nie wiem obecnie, czy wyjadę za pół roku, czy za rok. A w międzyczasie planuję wyjazd do Chorwacji i jeśli po upływie sześciu miesięcy pies może wyjechać poza UE, będę mogła wziąć suczkę ze sobą.

Mam nadzieję, że tylko przez te 6 miesięcy, w przeciwnym razie chyba nie mógłby w ogóle opuszczać UE, żeby badanie zachowało ważność...?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]Weihaiwej[/B], musisz znaleźć sobie na defra.gov.uk listę państw, które są akceptowane przez GB jako kraje o w miarę pewnym statusie epizootycznym jeśli chodzi o wściekliznę. Nie pamiętam, czy Chorwacja do takich państw należy. Jeśli nie, to Twój pies nie będzie mógł tam jechać. I to chyba dożywotnio - bo po pobycie w takim kraju trzeba będzie przechodzić znowu bad krwi i kwarantannę. Takie jest moje zdanie - dość głęboko się w to wgryzam, ale mogę się mylić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...