Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Dzieki dziewczyny za slowa otuchy...uspokoilam sie troszke :)
Lemonsky Fur nawet zadrapania nie mia... zlapala stafa za pysk tak ze tamten nie mogl doslownie nic zrobic:shake: Wlasciciel tamtego zaczal okladac Fure jakims kijem czy czyms takim, co jeszcze bardziej ja nakrecalo... nie skomentowalam tego bo logiczne ze czlowiek stara sie bronic swojego psa jak tylko potrafi... w koncu udalo mi sie wsadzic lapy w pysk Furci ( wiem ze to nie jest najmadrzejsze ale jak narazie zawsze pomaga) i puscila...tamten w panice zwial pod nogi Prezesa a ten go w tylek dziabnal:shake:

Poczatkowo bylam zachwycona jak to ludzie na wyspach wychowuja swoje psy, ze sobie biegaja luzem nikomu nic nie robiac itd ze mili, uprzejmi... ale odkad mam tu swoje futra stwierdzam ze tu wcale tak rozowo to to nie jest.

Zastanawialam sie nad kagancem... ale jak podbiegnie do nas pies i zaatakuje to moje nie beda mialy jak sie bronic... stoje przed dylematem czy jak do tej pory chodzic i omijac luzem biegajace psy i martwic sie o to by zadnego nie pogryzly...czy zalozyc kaganiec, omijac innych i martwic sie zeby cos nas nie zaatakowalo:roll:

Jesli chodzi o sasiadow to oni raczej nas omijaja... 90% to wyznawcy Allaha i z psem nie chca mic nic wspolnego. Ale widza ze psy normalne, ze zawsze ustepuje im droge, przepuszczam zeby czasem do psa za blisko podejsc nie musieli wiec ogolnie stosunki sasiedzkie na naszym pietrze sa poprawne :) Jedna tylko sasiadka chce uspic mi psy bo sie na nia patrza... ale nia sie nie przejmuje;)

No wygadalam sie i mi lepiej:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Furciaczek - z kagańcami nie przesadzaj... szkoda futer
Nie na wszystko masz wpływ - nawet jak super przepisowo i bezpiecznie jedziesz autem, to też nie masz gwarancji, że jakiś wariat Ci nie wjedzie w tył, czy bok, tfu, tfuuu... (jestem początkującym kierowcą stąd to skojarzenie :razz:).

Głowa do góry - wygłaszcz futra, a te nieznajome latające omijaj szerokim łukiem - tyle możesz zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Fur, moze w jakis sposob Ci pomoze, ja potffora prowadze na lince treningowej, nie jest w stanie jej zerwac, a na widok innego, luzem psa, dre sie do wlascicieli, zeby odwolali psa,, bo moj jest w treningu socjalizacyjnym (i zre wszystkie samce )

Link to comment
Share on other sites

o matko furciaczek ... ale przygoda - wspolczuje
tka naprawde to jego wina ... ale rozumiem ze sie przejmujesz bo twoje zaatakowly ... moze warto poszukac takiego kaganca co latwo sie sciaga jednym ruchem w razie potrzeby ... no nie wiem co ci odpowiedziec ...

Link to comment
Share on other sites

[B]Furciaczek[/B] współczuje, może powinnas zaopatrzyc swoje ogony w kantarki, metoda całkowicie bezbolesna i bezpieczna. My stosujemy to przy rottkach, co by sie inni nie czepiali ze niby takie duże i groźne, maja namordniki, ktore zupełnie nie przeszkadzaja w jedzeniu, piciu, ziajaniu, zbawie z innymi psami, jednoczesnie pomagaja zapanowac nad psem.

Link to comment
Share on other sites

:angryy: pisze zeby sie troche wyzyc
wyobrazcie sobie ze okradli nam dzisiaj konto na 1007 funtow
mielismy zapłacic za nowy samochod ,Marek pojechał do banku wybrac pieniadze i okazało sie ze na koncie brakuje tysiaca,jestem wsciekła to juz piaty raz a drogi w podbramkowej sytuacji ze potrzebuje tych pieniedzy a ich nie ma

Kamila gratuluje :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, ajkieś horrory piszecie:angryy:.

Fur, ja też ze swoim ON chodzę w Polsce bez kagańca (on został z moimi rodzicami) ze względu na inne psy, które wałęsają się i mogą zaatakować. Już taka miałam. Także nie radzię kagańca. Długa mocna linka i ostrzeganie właścicieli wolnobiegających psiaków.

Aga, ale z tą kasą z konta, to mnie przeraziłaś. Jakto w ogóle możliwe:razz:. Czy to w ogóle jest do odzyskania?
W takim razie gdzie trzymać te pieniądze?

Kamila-dog, te podatki na początku to chyba nie za duże są. Oni tu mają raczej ułatwienie dla własnej dział. Własną działal. możesz zgłosić na trzy m-ce wstecz. Więc radzę Ci zarejestrować się najpóźniej trzy miesiące od daty pierwszego ubezpieczenia:roll:. Zresztą, czy trzeba wszystko wykazać:evil_lol:?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga & Amber']zrobili covera z karty mojego, i wypłacali z konta od soboty w nocy do dzisiaj z bankomatow po drugiej stronie Londynu plus dwa doładowywania komorki po 50 funtow[/quote]

Szczerze współczuję i nawet nie wiem co poradzić:shake::oops:

Link to comment
Share on other sites

Aga-ale bank wam to mysle zwroci?Moj kumpel zostawil karte w banku przez przypadek i ktos z niej korzystal,ponad £100 jakos tak.Wszystko mu zwrocili.Tylko nie wiem czy to nie zalezy od banku.I jesli wam nie oddaja to ja bym bank zmienila ale dziwne mi sie wydaje by bank tego nie oddal.

Pusia-no to sie wszystko zobaczy,dla mnie moj wlasny biznes to wciaz czarna magia-ale dam rade ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote=pusia2405;10303733 Własną działal. możesz zgłosić na trzy m-ce wstecz. Więc radzę Ci zarejestrować się najpóźniej trzy miesiące od daty pierwszego ubezpieczenia:roll:.[/quote]
Tylko te 3 miesiace obowiazuja od pierwszego przychodu (pierwszego wystawionego rachunku).

Aga, a mieliscie moze ubezpieczenie karty, moze to cos na szybko by dalo?

Link to comment
Share on other sites

tak kase wroca -14 pracujacych dni po uzupełnieniu dokumentacji czyli realnie za jakis miesiac :angryy:
za pierwszym razem znikneło mi z konta 1500 funtow .to było w 2004 roku kiedy jeszcze zadko w sklepach posługiwano sie pinem ,podpisywało sie taki wydruk z kasy.Ktos przeja moja karte przy wymianie, podpisał sie swoim harakterem pisma i mogł robic zakupy do woli
na kase czekałam około 2 miesiecy -dostałam jak Marek zrobił im awanture w banku ze stresuja ciężarna
2,3 i 4 raz to kradzieze elektroniczne przez internet i nieduzych kwot
no i teraz 5 raz
trzy rozne konta w trzech roznyh bankach i tylko raz sami zorietowali sie ze cos jest nie tak i zablokowali mi konto
A jak jade do Polski i kozystam z karty to dzwonia do mnie po piec razy upewnic sie ze to na pewno Ja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...