Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

bardzo sie ciesze [B]kamila[/B], ze masz takie fajne zajecie teraz :) super sprawa.

dziwczyny, moze ktoras sie orientuje ...
czy moge kupic psa we francji i przewiezc go do polski zeby tam zrobil bdania (wscieklizna, przeciwciala, odrobaczenia itd... ) i przeczekal tam te 6 miesiecy na wyniki i potem z polski go przewiezc do uk?
troche tak na okolo. ale jak niby mam przywiezc francuskiego psa do uk.:placz:
noi zastanawia mnie jak to by bylo z paszportem ... to chyba hodowca we francji musi wtedy przygotowac rodowod eksportowy (czy jakos tak) i paszport. mam racje?
drugim wyjsciem i ostatnim chyba jest przetrzymac go u hodowcy .:shake:..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dahme']bardzo sie ciesze [B]kamila[/B], ze masz takie fajne zajecie teraz :) super sprawa.

dziwczyny, moze ktoras sie orientuje ...
czy moge kupic psa we francji i przewiezc go do polski zeby tam zrobil bdania (wscieklizna, przeciwciala, odrobaczenia itd... ) i przeczekal tam te 6 miesiecy na wyniki i potem z polski go przewiezc do uk?
troche tak na okolo. ale jak niby mam przywiezc francuskiego psa do uk.:placz:
noi zastanawia mnie jak to by bylo z paszportem ... to chyba hodowca we francji musi wtedy przygotowac rodowod eksportowy (czy jakos tak) i paszport. mam racje?
drugim wyjsciem i ostatnim chyba jest przetrzymac go u hodowcy .:shake:..[/quote]

Z Francji do Polski to chyba nie powinno byc problemu wogole ale to tylko moje przypuszczenia.
A nad jakas konkretna hodowla we Francji sie zastanawiasz?

Link to comment
Share on other sites

DES TERRES DE LA RAIRIE
[url]http://great-dane.rairie.com/prog3/dogs/oursdogs.mv[/url]

strasznie sie napalilam na ta żółtą suczke:
[url]http://great-dane.rairie.com/prog3/dogs/iddog.mv?en+19834[/url]

ale wiem ze jeszcze nie moge ...
kombinuje i kombinuje, ale chyba nie przejdzie zeby ja tak od razu, poprostu wziac .. :( bo jeszcze nie mam warunkow :(
jest taka sliczna, taka jaka sobie wymarzylam... i jest z miotu na D.
a ja juz od 5 lat mam imie dla mojej pierwszej suczki ... i to imie jest wlasnie na D. ... to sobie pomyslalam ze to chyba jakis znak :D

Link to comment
Share on other sites

ja tez wole male, domowe hodowle. uwazam ze pies to przyjaciel, czlonek rodziny a nie pomysl na biznes. i uwierz ze bilam sie z myslami przez pewien czas. oh, ale szperajac po necie ciagle tam wracalam i wracalam ...
spotkalam sie z roznymi opiniami ...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray]hej, jeśli ktoś będzie pisał o rozliczeniach podatkowych w przypadku pracy kilka miesięcy w polsce a kilka za granicą to piszcie na forum a nie na priv, pliz. to się raczej niejednemu/ej przyda - mało kto pracuje od pierwszego stycznia, no nie?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Od 2007 r. nie trzeba zglaszac zarobkow w UK i ich opodatkowywac. Za okres wczesniejszy teoretycznie nalezy zsumowac i opodatkowac dochody uzyskane w ciagu jednego roku zarowno w Pl i w UK. Natomiast praktycznie mozna zglosic i opodatkowac dochody uzyskane w PL, jesli czas pracy w UK bedzie powyzej 183 dni w roku kalendarzowym, to mozna ubiegac sie o potwierdzenie rezydentury podatkowej w UK i wtedy obowiazuje rozliczanie sie z IR.
Mam nadzieje, ze cos z tego zrozumiecie, bo na te pogode whiskacz sie bardzo przydaje i cos go swiatecznie testujemy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2'] ... Natomiast praktycznie mozna zglosic i opodatkowac dochody uzyskane w PL, jesli czas pracy w UK bedzie powyzej 183 dni w roku kalendarzowym, to mozna ubiegac sie o potwierdzenie rezydentury podatkowej w UK i wtedy obowiazuje rozliczanie sie z IR.[/quote]

[COLOR=DarkSlateGray]primo - dzięki ; secundo - czy dobrze to łapię ? tzn pracując ponad 183 dni w uk warto zgłosić dochody z polski w uk, tak ? rezydentura podatkowa oznaczałaby w takim przypadku że nie muszę za dany rok w ogóle rozliczać się w pl ? pytam, bo jeśli szybko znajdę pracę to będę właśnie w takiej sytuacji ...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

witam
jestem oczywiście tutaj nowa
powiedzcie mi jak jest z kwarantanną w PL??
moja druga połowa właśnie dziś do UK wyemigrowała; ja zostałam z 2 dzieci i psem (o kocie nie wspomnę).
Chcę się wystarać o chip, szczepienie i badania potem kwarantanna. Teraz pytanie czy na terenie PL jest to bez opłat? czy trzeba gdzieś się z psem zgłosić?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź
PS:Przebrnęłam przez 40 początkowych stron i nie wiem czy nic się nie zmieniło

Link to comment
Share on other sites

Witamy :)
Nic się nie zmieniło - najpierw paszport i chip, potem szczepienie na wścieklizne wpisane do paszportu, potem po miesiącu (albo mniej - zależy od szczepionki) krew do badania - Puławy albo Berlin i jak wynik ponad 0.5 jednostki to go bach do paszportu trza wpisać i od dnia pobrania krwi jeszcze tylko pół roku czekania i możesz ruszać z futrami do UK.
Płatne - chip, paszport, badanie krwi - właściwie osocza. Czekanie we własnym zakresie :)
No i zapraszamy do czytania jednak - prawdziwa praktyczna skarbnica... np.okolice str.130.
Pozwodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Osho, nie kombinuj, bo Cie US dopadnie, skladki na podatek i tak masz w Pl odprowadzone, dla swietego spokoju, rozlicz je jako ostatni PIT, wymelduj sie, wypelnij NIP-3 (chyba ?) ze wskazaniem na przeprowadzke gdzies daleko hen i niech sie odczepia darmozjady.
Witaj Kerreth, masz juz podana procedure, taka sama jest dla kota, dzieci maja znizke na kwarantanne, niestety moga jechac od razu :lol:.
Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Rozważam decyzje przeprowadzenia się z psiakiem do Londynu. Nie chciałabym żeby pies leciał na wyspy samolotem, chce jechać razem z nim z przewoźnikiem w samochodzie albo autobusie, tylko nie wiem jak to do końca wygląda, możecie mi napisać czy w ogóle jest taka możliwość i jak to wygląda, może też przewoziliście tak psy, wiecie może jaki są koszty przewozu psa? I co jest wymagane przy przewozie psa za granice.?
Jak długo trwa załatwianie paszportów itd. ?

Czy kwarantanna trwa nadal 6 miesięcy? Czy nie da się skrócić tego okresu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981']kochani 8 idziemy juz na ta morfologie a mnie tak naszlo a co gdyby np wypadla zle ????[/quote]

tzn. idziecie pobrac krwe na przeciwciała???

Mój wet mowil ze u b.starych psów jak i u szczeniakow pierwszy raz szczepionych p/wsciekliznie moze wyjsc niedostateczna liczba przeciwciał. Oczywiscie to sporadyczne przypadki, ale jest to grupa najbardziej narazona na zanizony wynik. Jesli cos wyjdzie nie tak trzeba jeszcze raz zaszczepic, odczekac kolejnych 30 dni, pobrac krew....itd.

Oczywiscie Franusiowi wszystko wyjdzie jak malowane wiec sie nie stresuj :*


Wrrrrrrr centralwings odwolal moj majowy lot, wsciekła jestem :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[B]Habibi dokladnie tak na ten test idziemy oj to juz we wtorek troszke mam pietra ale mam nadzieje ,ze bedzie dobrze . Franek mial zrobione dwa szczepienia przeciwko wsciekliznie jedno po 2-gim mam nadzieje ,ze to wystarczy .[/B]
[B]A mam jeszcze jedno pytanie jesli wynik testu bedzie pozytywny to pozostaje jeszcze to pol roku kwarantanny liczone od teraz ???czyli po wykonaniu testu chyba tak??[/B]
[B]I mam jeszcze jedna watpliwosc aby paszport byl wazny musze oczywiscie psiaka co roku szczepic przeciwko wsciekliznie to wiem a jak z innymi szczepieniami ???sa konieczne co roku ???[/B]

[B]Ojjjjjjjj odwolali wasz lot ???co to sie stalo nie ma innej opcji w zamian ???[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981']
[B]A mam jeszcze jedno pytanie jesli wynik testu bedzie pozytywny to pozostaje jeszcze to pol roku kwarantanny liczone od teraz ???czyli po wykonaniu testu chyba tak??[/B]
[B]I mam jeszcze jedna watpliwosc aby paszport byl wazny musze oczywiscie psiaka co roku szczepic przeciwko wsciekliznie to wiem a jak z innymi szczepieniami ???sa konieczne co roku ???[/B]
[/quote]

Pół roku zaczyna sie oiczyc od dnia pobrania krwi, czyli jesli dzis pobierzesz a wynik bedzie za 2-3 tygodnie, liczenia zaczna sie juz dziś.
Reszta szczepien teoretycznie nie jest konieczna, my jednak szczepimy dla zdrowia futrzaka :)

[quote name='Aaliyah1981']
[B]Ojjjjjjjj odwolali wasz lot ???co to sie stalo nie ma innej opcji w zamian ???[/B][/quote]


Poki co nie wiem bo nie moge sie do nich dodzwonic :angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Smallpati, obok jest caly watek o Anglii, Londyn tez sie do niej zalicza :cool3:
A jest tam wszystko, czego szukasz, lacznie z opisami przygod przy wyrabianiu paszportow, przejazdach, firmach tym sie zajmujacych i wiele innych ciekawych. A ze wiekszosc to wlasnie londynczycy, to ... milego czytania :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

To trzymamy kciuki za Frankowe wyniki. Niestety jesli chcesz z psiakiem do Polszy jezdzic, to coroczne szczepienie na wscieklizne obowiazkowe, wymog polski (okazuje sie niezupelnie bezpodstawny, bo na jakims osiedlu zyla sobie sunka chora na wscieklizne po spotkaniu z lisem, wlascicielom sie "zapomnialo" szczeniora zaszczepic, no i troche ludzi po kontakcie z psem ma leczenie :shake: ).
Habibi, a chociaz wingsy przebukowaly lot na inna date?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']
Habibi, a chociaz wingsy przebukowaly lot na inna date?[/quote]

Narazie nawet nie raczyli mnie powiadomic o zmianie, o odwolanym locie dowiedzialam sie sama, gdy sprawdzalam moja rezerwacje online i przeczytalam komunikat...[I]wybrane polaczenie nie istnieje[/I] :crazyeye:
Inny termin oraz inne lotnisko wogole nie biore pod uwage, mysle teraz jak oddadza mi kase za bileciki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...