Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

[quote name='kasiah72']Kierowca napewno sie przyda :)

A my wczoraj dostalismy paszport- i vet powiedzial ze sprawdzil/dzwonil i ze na 100% nie musimy robic blood testu dla fretki i moge z nia jechac do Polski nawet dzis.
[/quote]
oj, to ja myslalam ze to w ta strone jedziesz!!!
wybacz, nie zrozumialam...
badanie krwi jest potrzebne zeby przewiezc zwierzaka [B]DO[/B] W.Brytanii;
[B]Z[/B] W.Br. mozesz wywiezc stworzonko kiedy tylko chcesz, z tym ze bedzie wymagana 6-miesieczna kwarantanna itp jesli bedziesz chciala przywiezc ja z powrotem...

[quote name='kasiah72']Sporo ludzi korzysta z Wstern Union- ale oni tez pobieraja jakas prowizje (pewnie w internecie mozna znalezc ile)[/quote]
jesli zalezy Ci na szybkim przelaniu pieniedzy, Western Union swietnie sie sprawdza; sprawdz w internecie First Contact, Grosik (czy jakos tak) - jest sporo firm zajmujacych sie przelewami;
wiem jakie sa oplaty w HSBC: przelewajac do 2tys. funtow oplata wynosi 9 funtow- przy wysylaniu zlotowek, a przelew walutowy kosztuje 21 funtow niezaleznie od kwoty

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kaśka (Hasta)']oj, to ja myslalam ze to w ta strone jedziesz!!!
wybacz, nie zrozumialam...
badanie krwi jest potrzebne zeby przewiezc zwierzaka [B]DO[/B] W.Brytanii;
[B]Z[/B] W.Br. mozesz wywiezc stworzonko kiedy tylko chcesz, z tym ze bedzie wymagana 6-miesieczna kwarantanna itp jesli bedziesz chciala przywiezc ja z powrotem...
[/quote]

My mieszkamy na stale tutaj na stale a do Polski chcemy wyjechac tylko na swieta i chcemy wrocic razem. Vet mowi ze przed samym wyjazdemz Polsi musze tylko isc tam do veta i go odrobaczyc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaśka (Hasta)']oj, to ja myslalam ze to w ta strone jedziesz!!!
wybacz, nie zrozumialam...
badanie krwi jest potrzebne zeby przewiezc zwierzaka [B]DO[/B] W.Brytanii;
[B]Z[/B] W.Br. mozesz wywiezc stworzonko kiedy tylko chcesz, z tym ze bedzie wymagana 6-miesieczna kwarantanna itp jesli bedziesz chciala przywiezc ja z powrotem...[/QUOTE]

Kasiu mylisz się. Kilka postów wcześniej podałam cytaty ze strony Defry. Nie wprowadzajmy ludzi w błąd:roll: Fretka nie potrzebuje testu i kwarantanny. Jest zwykle podawane, że przepisy dotyczą psów, kotów i fretek, ale to nie znaczy, że są one identyczne dla tej trójki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gasnik']Kasiu mylisz się. Kilka postów wcześniej podałam cytaty ze strony Defry. Nie wprowadzajmy ludzi w błąd:roll: Fretka nie potrzebuje testu i kwarantanny. Jest zwykle podawane, że przepisy dotyczą psów, kotów i fretek, ale to nie znaczy, że są one identyczne dla tej trójki.[/quote]
przepraszam, nie chce wprowadzac zamieszania...
napisalam czego sama sie dowiedzialam.

Link to comment
Share on other sites

Ehhh troszek sie u mnie pochrzanilo:shake: do PL jade sama, TZtowi paszport stracil waznosc... szukam firmy ktora wezmie mnie i psy z PL do UK
jak narazie w rece mi wpadla firma "interceptor express", cena 600 funtow... ale z tego cio pamietam to jest to ta z ktora ktos tu mial problemy.... sa jeszcze jakies inne firmy??

Aha i jeszcze takie pytanko...

Preziuchowi Egzema wyskoczyla na zadku przy ogonie, 2x4 cm... wiec widac, moga sie do tego na granicy przyczepic?? nie wiem jak to wyglada, w jakim stadium jest choroba i kiedy to zejdzie... martwie sie ze moze sie to celnikom nie spodobac...

Link to comment
Share on other sites

Kasia 72 - z tego co tu wyczytałam i z tego, co Gaśnik z defry tu wynalazła to wg mnie jasno wynika - możesz jechać z fretką bez robienia piesopodonej :roll:kwarantanny.

Furciaczek - mojego psiura nikt nie raczył oglądać, nawet z budki kontrolnej pańcia nie wyszła - podała tylko czytnik do czipa przez okienko i zabrała kwity - sprawdziła je dokładnie na pewno, a którąś część oddali mi na promie. Więc chyba marne sznase, żeby ktoś futrom w okolice ogona zaglądał, no chyba, że będzie jakaś adnotacja w paszporcie o jakimś nieprzyjemnym choróbsku, ale to chyba raczej nie grozi, co? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lemonsky']

Furciaczek - mojego psiura nikt nie raczył oglądać, nawet z budki kontrolnej pańcia nie wyszła - podała tylko czytnik do czipa przez okienko i zabrała kwity - sprawdziła je dokładnie na pewno, a którąś część oddali mi na promie. Więc chyba marne sznase, żeby ktoś futrom w okolice ogona zaglądał, no chyba, że będzie jakaś adnotacja w paszporcie o jakimś nieprzyjemnym choróbsku, ale to chyba raczej nie grozi, co? :cool3:[/quote]

Nio wlasnie nie wiem czy wpisywac to w paszporcie... jak zauwaza to moga sobie cos ubzdurac i zabrac mi morde na jakies badania czy kwarantanne...a jak wpisza mi w to paszport to moze przepuszcza bez problemu... nie wiem kurcze no:placz:

egzema jest zarazliwa??:oops:

Link to comment
Share on other sites

a z tą egzemą, czy co to tam się pod ogon podłączyło, to szoruj do weta - lepiej sprawdź co to i jak kumaty wet, to poradź się go, czy to powinno być w kwitach, czy nie... tak na wszelki wypadek - jak to coś niefajnego to i tak lepiej zaplanować leczenie i kupić lekarstwa w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lemonsky']a z tą egzemą, czy co to tam się pod ogon podłączyło, to szoruj do weta - lepiej sprawdź co to i jak kumaty wet, to poradź się go, czy to powinno być w kwitach, czy nie... tak na wszelki wypadek - jak to coś niefajnego to i tak lepiej zaplanować leczenie i kupić lekarstwa w Polsce.[/quote]


Nie moge do weta szorowac bo ja w UK a psy w hotelu w PL:placz:
naszczescie hotel jest naprawde super, szybko to zauwazyli i od razu ich wetka przyjechala...czarnuch dostaje zastrzyki, narazie to swinstwo sie nie powieksza ale zobaczymy...

nie moge nic konkretnego znalesc o egzemie na necie:angryy: nie cierpie psow zostawaic:shake:

Link to comment
Share on other sites

aaaaaa, oj, to mi się zakręciło w głowie, znaczy ogarnęłam kierunki:roll:

hmmm, jak jest tam na miejscu mąrdy zaufany wet, to zdaj się na niego i jego opinię... bo chyba jeśli ma do czynienia z psiowym hotelem, to musi mieć doświadczenie w takich przypadkach - egzemach i nie tylko

nas z auta nie ruszali - płynęliśmy promem, ale jechaliśmy osobówką - nie wiem, jak to bywa, kiedy się jedzie vanem / busem - pogrzeb tu w wątku, sprawdź, czy wtedy ktoś psy oglądał i wysadzał z samochodu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lemonsky']aaaaaa, oj, to mi się zakręciło w głowie, znaczy ogarnęłam kierunki:roll:

hmmm, jak jest tam na miejscu mąrdy zaufany wet, to zdaj się na niego i jego opinię... bo chyba jeśli ma do czynienia z psiowym hotelem, to musi mieć doświadczenie w takich przypadkach - egzemach i nie tylko

nas z auta nie ruszali - płynęliśmy promem, ale jechaliśmy osobówką - nie wiem, jak to bywa, kiedy się jedzie vanem / busem - pogrzeb tu w wątku, sprawdź, czy wtedy ktoś psy oglądał i wysadzał z samochodu[/quote]

hehe a myslisz ze co ja teraz robie:evil_lol: siedze i przekopuje dogo...
Jutro planuje zadzwonic do swojego weta:loveu: i go wyslac tam do hotelu... do niego mam zaufanie, wkoncu uratowal kiedys preziuchowi zycie a inny wet stwierdzil ze nic sie nie da zrobic:roll:

ide do sklepu po fajki, wykoncze sie jak tak dalej pojdzie:placz:
jakies 2 godz temu byla strzelanina pod moim blokiem... zejde na zawal ale dojde do tego sklepu:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

to Ty lepiej nigdzie nie łaź lepiej!

Wyśpij się porządnie, jutro z wetem pogadasz i tyle. Sama tu niewiele zmienisz, czy się skręcisz z nerwów czy nie - problem jest w Polsce i trzeba go wyleczyć albo podleczyć albo wszysto na raz i jeszcze z nim jechać.

Do jakiego Ty miejsca te dwa niewiniątka chcesz przywlec?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lemonsky']to Ty lepiej nigdzie nie łaź lepiej!

Wyśpij się porządnie, jutro z wetem pogadasz i tyle. Sama tu niewiele zmienisz, czy się skręcisz z nerwów czy nie - problem jest w Polsce i trzeba go wyleczyć albo podleczyć albo wszysto na raz i jeszcze z nim jechać.

Do jakiego Ty miejsca te dwa niewiniątka chcesz przywlec?:diabloti:[/quote]

Wrocilam:loveu: mialam eskorte w drodze powrotnej:cool3::evil_lol:

Nio ja juz nic na to nie poradze ze sie tak zamartwiam:shake: to silniejsze odemnie... a o spaniu to moge zapomniec:roll:

Do Londynu... mamy flata 2 pok mysle ze sie jakos pomiescimy... ciekawa jestem tylko jak moj kot zareaguje na psy...ostatnio jednego chcial zjesc:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ufff nie pojede z interceptorem...

Firma ktora wybralam to auto bajer, maja licencje, wlasciciel wydaje sie byc OK, Van jest przystosowany do przewozu ludzi, psy zabieraja tylko od czasu do czasu, nie musze miec klatek, ulzylo mi bo nie wyobrazalam sobie zeby moje malenstwa musialy siedziec tyle czasu w ciasnej klatce:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jokada']Help - jak w koncu sprawa wyglada z przewozem psow, bo juz sie gubie - wszedzie co innego.
Za chwile kupuja małego psiaka - a w planach pewnie wyjazd do UK
jak to wyglada, bo zaczynam sie bac, czy kupno teraz psa to dobra decyzja...[/quote] Pies wyjedzie najwcześniej po 7 miesiącach od pierwszego szczepienia na wściekliznę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jokada']Zadnych odstęp w przypadku gdy pies jest młodszy ? np - sam nie ma 7 miesięcy ?[/quote]nie ma. Pies wyjeżdzając będzie miał ok 9 miesięcy (maluszków się nie szczepi). Trzeba też pamiętać, że pierwsze szczepienie nie zawsze jest skuteczne i poziom przeciwciał będzie za mały (patrz topik o Szwecji). Wtedy cała procedura od początku

Link to comment
Share on other sites

Czip na początku, potem szczepienie, badanie krwi i wyjazd, jeśli badanie krwo wykazało odpowiednią ilość przeciwciał. Paszport jakoś w międzyczasie, ważne tylko, żeby wszystkie informacje się w nim znalazły.Przeszukaj wątek, wszystko już było. Kilka/naście stron wczesniej któraś z dziewczyn zebrała informacje i podsumowała je. Poza tym pogrzeb na stronie Defry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...