Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Aaliyah1981']witam was goraco mam do was pytanie jak wyglada wywoz zwierzeka z Uk do Polski czy potem kiedy chcemy wrocic do UK musi miec znowu kwarantanne???chodzi mi np o wyjazd 2-u tygodniowy
jestem zupelnie zielona w temacie[/quote]

rozumiem, że jeśli przywiozłaś psa do uk, to przeszedł on juz kwarantannę ? jeśli tak i jeśli pilnowałaś terminów szczepień to kwarantanna jest ważna do końca życia psa. jeśli kupiłaś psa w uk, chcesz z nim wyjechać do polski, wystarczy chip i paszport ale żeby wrócić do uk, pies musi być po kwarantannie - ale możesz zacząć ją już teraz - w uk, ale termin, niestety obowiązuje. więc jeśli pies nie przeszedł kwarantanny wcześniej, a ty chcesz wyjechać i wrócić np za 2 tygodnie, czy miesiąc - niestety...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osho']rozumiem, że jeśli przywiozłaś psa do uk, to przeszedł on juz kwarantannę ? jeśli tak i jeśli pilnowałaś terminów szczepień to kwarantanna jest ważna do końca życia psa. jeśli kupiłaś psa w uk, chcesz z nim wyjechać do polski, wystarczy chip i paszport ale żeby wrócić do uk, pies musi być po kwarantannie - ale możesz zacząć ją już teraz - w uk, ale termin, niestety obowiązuje. więc jeśli pies nie przeszedł kwarantanny wcześniej, a ty chcesz wyjechać i wrócić np za 2 tygodnie, czy miesiąc - niestety...[/quote]


bardzo ci dziekuje za odpowiedz..zwierzak jest kuipony w UK nie byl jeszcze w Polsce zadalam pytanie bo nigdzie nie moglam znalezc odpowiedzi jak to wyglada z 2-giej strony :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaliyah1981'] zadalam pytanie bo nigdzie nie moglam znalezc odpowiedzi jak to wyglada z 2-giej strony :)[/quote]

ja poświęciłem dobę, żeby przeczytać cały wątek, gdzieś już się przewinęło takie pytanie, więc służę odpowiedzią... ale w zasadzie wszystko sprowadziło się do tego, że najlepszym miejscem do szukania odpowiedzi są strony defra... [ że tak powiem u źródeł ]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osho']ja poświęciłem dobę, żeby przeczytać cały wątek, gdzieś już się przewinęło takie pytanie, więc służę odpowiedzią... ale w zasadzie wszystko sprowadziło się do tego, że najlepszym miejscem do szukania odpowiedzi są strony defra... [ że tak powiem u źródeł ][/quote]

ja mam przekopiowana procedure ze stron defry na dysk:evil_lol: codziennie siedze i czytam to wkolko...obsesja jakas czy co...

Link to comment
Share on other sites

Furciaczek, obledu mozna dostac z tym czytaniem :evil_lol:, ale cieplutko Wam bedzie w autku z taaaakimi futrami.
Witamy wszystkich pojawiajacych sie na watku ( wiecznie zywym).
Aaliyah 1981, tez cos, zobacz ilu masz znajomych polsko-angielskich i prosze tu nie narzekac....
I zestawienie, co kiedy na wystawie:
2007 Show:
Friday, August 31 (Hounds & Toydogs)
Saturday, September 1 (Working, Pastoral & Terrier)
Sunday, September 2 (Gundog & Utility)
My pewnie przejdziemy sie w sobote, ale dajcie znac, jak ktos sie wybiera w inne dni :hand:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']widzisz,wiewiora1 od nas,tez juz prawie rok w Anglii i ma te same rozterki,co Ty.Brak zwierzat i brak ludzi,z ktorymi moze o nich pogadac.[/quote]

o masz z nia jakis kontak???moze do niej napisze zawsze to razniej

Devis&Marta tutaj takie smutki przychodza czesto (moze to ta angielska pogoda - jak nieb pada to zaraz bedzie padac:eviltong: )

Habibi trzyma kciuki za was teraz to juz bedzie z gorki

Link to comment
Share on other sites

wiewiora1 wraca do Londynu z poczatkiem wrzesnia.Przyznam,ze trudno mi uwierzyc,ze to juz rok,odkad wyjechala-blogosławie net.Wielka miłośnika psow i koni.Odkad wyjechala,nikt nie reklamuje w necie psow gdynskich :(
Moze kontakt przez PM? :)
i tak czytam teraz,ile Was tu jest-same bardzo zaangazowane osoby w ratowanie psow i mi sie mutno robi :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']wiewiora1 wraca do Londynu z poczatkiem wrzesnia.Przyznam,ze trudno mi uwierzyc,ze to juz rok,odkad wyjechala-blogosławie net.Wielka miłośnika psow i koni.Odkad wyjechala,nikt nie reklamuje w necie psow gdynskich :(
Moze kontakt przez PM? :)
i tak czytam teraz,ile Was tu jest-same bardzo zaangazowane osoby w ratowanie psow i mi sie mutno robi :([/quote]


musze koniecznie sie z nia skontaktowac ..ehhhhhhhhhhh odkad wyjechalam strasznie mi brakuje tej dzialalnosci na dogo ...zgadzam sie dobrze ,ze jest internet bo na dosc dlugo nie mialam tu necika to odchodzilam od zmyslow ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila-dog']Marta kurcze to beznadzieja bo ja lece do pl z M. ;) 7 wrzesnia na tydzien i to wlasnie do Wrocka :evil_lol: A ciebie nie bedzie tam....:cool1:[/quote]

ales sobie termin wybrala no:mad: ale za to i tak Cie nawiedze na obiecanego grilla we wrzesniu :diabloti: tylko,zeby pogoda byla no,bo ilez mozna:-o
Aaliyah1981 - bez neta to tu ani rusz, powiem szczerze,ze mi bedzie smutno wyjezdzac, mam tyle znajomych w parku i z wieloma psami sie zaprzyjaznilam (jakby ktos nie wiedzial to pracuje w hotelu dla psow), ale za to zabieram sie znow ostro za szkolenie mojego Deviska:lol:

Mi w ogole jest smutno,ze w Polsce jest taka kiepska sytuacja,ze wielu ludzi MUSI wyjezdzac, cale rodziny widuje na ulicach, ludzie w roznym wieku, wykonujacy rozne zawody, ale czytalam ,ze ta emigracja bedzie najlepsza w historii Polski jesli chodzi o zmiany jakie za soba musi pociagnac, wiec oby tak bylo!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...