Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

[B]UTAAP [/B]bardzo Ci dziękuję. Bardzo mi pomogłaś:calus:
Jadę tylko na wakacje, więc chyba rejestracja w KC mija się z celem. nie chcę potem w PL występować jako "wystawca zagraniczny":cool3: a powrotu do ZK to już pewnie nie będę miała:-(
Wiesz może ile czeka się na ATC?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Będę mieszkać w Herne Bay koło Canterbury/ Kent.
Chciałabym zgłosić do Ashfort, ale nie wiem czy zdążę, bo zgłoszenia do 20 lipca. Narazie tego wszystkiego nie ogarniam:shake: sama nie wiem, gdzie mogę się zgłaszać:oops: tych specjalistycznych tu dużo. Nie wiem też na jak dalekie wycieczki mama się zgodzi;)
chętnie się z Tobą przywitam:multi: gdzie będziesz się pokazywać koniec sierpnia/wrzesień?

Link to comment
Share on other sites

A ktora to wystawa jest, nie moge jej znalezc w tych linkach :roll: ...? Masz na mysli te organizowana przez Kent County Canine Association 19 sierpnia - ona bedzie w Maidstone, tylko sekretarz mieszka w AshforD.

Ja na poczatku tez myslalam ze chyba trudno bedzie sie rozeznac w tutejszych wystawach, ale jak sie zabralam to wcale nie bylo tak zle. Nie wiem gdzie masz sie zglosic, ja na razie tez dopiero sprawdzac co gdzie i jak, ale z reguly zglaszam tam gdzie mam blisko po prostu i na poczatek pare wystaw open zanim pojdziemy na championship - my mialysmy spora przerwe w wystawach i chcialam najpierw sobie przypomniec (i psu) jak to jest :eviltong: .

Koniec sierpnia/wrzesien to jeszcze nie wiem czy wogole pojedziemy, bo we wrzesniu Gajka powinna dostac cieczke. W prawdzie pod koniec miesiaca ale nigdy nie wiadomo. Patrze w kalendarz i mam zazaczone 2 wystawy championship - Birmingham 1 wrzesnia i Richmond 8 wrzesnia.
Jak bedziesz jechac daj znac, to wtedy moze jakos sie umowimy ;-)

A z tym zgloszeniem to moze zdazysz, zalezy jaka wystawa i czy mozna zglaszac sie online. Jesli mozna online to terminy nadsylania zgloszen przez internet sa zazwyczaj dluzsze niz te do zglaszania przez poczte :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']A ktora to wystawa jest, nie moge jej znalezc w tych linkach :roll: ...? Masz na mysli te organizowana przez Kent County Canine Association 19 sierpnia - ona bedzie w Maidstone, tylko sekretarz mieszka w AshforD.[/quote]
dokładnie o tą mi chodziło:multi:, do Maidstone mam jeszcze bliżej:lol:

[quote]Ja na poczatku tez myslalam ze chyba trudno bedzie sie rozeznac w tutejszych wystawach, ale jak sie zabralam to wcale nie bylo tak zle. Nie wiem gdzie masz sie zglosic, ja na razie tez dopiero sprawdzac co gdzie i jak, ale z reguly zglaszam tam gdzie mam blisko po prostu i na poczatek pare wystaw open zanim pojdziemy na championship - my mialysmy spora przerwe w wystawach i chcialam najpierw sobie przypomniec (i psu) jak to jest :eviltong: .[/quote] wezmę się za to pożadnie w wolnej chwili, może też coś zrozumiem

[quote] A z tym zgloszeniem to moze zdazysz, zalezy jaka wystawa i czy mozna zglaszac sie online. Jesli mozna online to terminy nadsylania zgloszen przez internet sa zazwyczaj dluzsze niz te do zglaszania przez poczte :)[/quote]
termin jest do 20 lipca. jak dostanę numer to super, jak nie to coś innego znajdę. Wybór jest ogggrromny:razz:. A jak jest z poziomem wystawianych psów na tych open? dużo wyższy niż np. na naszej miedzynarodówce?

Link to comment
Share on other sites

Jesli wyslalabys formularz o ATC w tym tygodniu to mysle ze zdazysz.

Wystawy open tutaj to sa raczej male wystawy. Jesli chodzi o ilosc zgloszen to cos jak nasze male krajowki(male, mam na mysli malo popularne) a jesli chodzi o prestiz to bym powiedziala ze nawet mniejsze niz nasze krajowki - na krajowych w Polsce mozesz normalnie walczyc o wniosek na krajowego championa, a tutaj na wystawach open nie przyznaje sie tych wnioskow. Czyli jesli chodzi o championat to BOB z takiej wystawy nic Ci nie daje, ale BOB to zawsze BOB ;-) . Wnioski na championa sa rozdawane tylko na wystawach championship i jeszcze chyba na wystawach organizowanych przez klub rasy. Oprocz tego wniosku (CC) rozdawane sa tez wnioski rezerwowe (resCC), ktorych nie ma w Polsce.
Generalnie wydaje mi sie ze tutaj zdobycie CC jest wiekszym wyczynem niz zdobycie CWC w Polsce, ludzie tez chyba jakos z wiekszym podziwem patrza na takiego psa, czy nawet tego ktory zdobyl res CC. Do championatu dla beagle (wnioskuje z avatarka) trzeba miec chyba 3 CC od 3 roznych sedziow, gdzie przynajmniej jeden CC musi byc uzyskany powyzej 12 miesiaca zycia :p .

Link to comment
Share on other sites

Jesli wyslalabys formularz o ATC w tym tygodniu to mysle ze zdazysz.

Wystawy open tutaj to sa raczej male wystawy. Jesli chodzi o ilosc zgloszen to cos jak nasze male krajowki(male, mam na mysli malo popularne) a jesli chodzi o prestiz to bym powiedziala ze nawet mniejsze niz nasze krajowki - na krajowych w Polsce mozesz normalnie walczyc o wniosek na krajowego championa, a tutaj na wystawach open nie przyznaje sie tych wnioskow. Czyli jesli chodzi o championat to BOB z takiej wystawy nic Ci nie daje, ale BOB to zawsze BOB ;-) . Wnioski na championa sa rozdawane tylko na wystawach championship i jeszcze chyba na wystawach organizowanych przez klub rasy. Oprocz tego wniosku (CC) rozdawane sa tez wnioski rezerwowe (resCC), ktorych nie ma w Polsce.
Generalnie wydaje mi sie ze tutaj zdobycie CC jest wiekszym wyczynem niz zdobycie CWC w Polsce, ludzie tez chyba jakos z wiekszym podziwem patrza na takiego psa, czy nawet tego ktory zdobyl res CC. Do championatu dla beagle (wnioskuje z avatarka) trzeba miec chyba 3 CC od 3 roznych sedziow, gdzie przynajmniej jeden CC musi byc uzyskany powyzej 12 miesiaca zycia :p .

Link to comment
Share on other sites

Habibi, chcialam sie wystawic to musialam zaglebic :eviltong:
W Irlandii jest inaczej, teraz jest chyba tak samo jak w innych krajach FCI, bo bodajze od nowego roku zmienili zasady przyznawania Green Stars i uzyskiwania championatow. Zauwazylam ze tam sa glownie wystawy championship, nie ma wogole open, czasem sa jakies specjalistyczne.
Tutaj bardzo fajny link, ja bardzo lubie ta strone bo tam jest wszystko
[URL]http://www.showdogsireland.com/[/URL] ;-)

Link to comment
Share on other sites

Witam Was,

Czy ktoś mógłby mi podać namiary na jakiegoś przewoźnika, który przewiózłby mnie z psem do UK? Wiem, ze są takie firmy, które kursują busami...ale jakoś nie mogę zadnej znaleźć w sieci:(

Właściwie do tej pory odrzucałam myśl o samolocie...jednak zaczęłam się nad taką formą zastanawiać - trwa krócej, czyli mniejszy stres dla psa.
Wiem, że koszt przelotu dla psa zależy od jego wagi.... jakiego rzędu są to pieniądze? Moja Fruzia ma między 7-8 kilo...

Z góry Wam dziękuję za pomoc...

Jesteśmy już po wszystkich badaniach, teraz cierpliwie czekamy te 6 miechów.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też szukam transportu busem, więc podczepiam się pod prośbę.
Agamtb, z tego co słyszałam to koło 10 E za kilogram (klatka też się liczy), i wcale nie jestem pewna czy mniejszy stres, szczególnie jeżeli nie wyrobisz sie w limicie wagi psa z klatką do kabiny (8-10 kg. w zależności od przwoźnika) i będzie musiał jechać w luku jako bagaż.

Link to comment
Share on other sites

Agamtb - samolot to droga sprawa... Ja dowiadywałam się wprawdzie rok temu, ale nie sądzę, żeby przepisy i ceny się zmieniły (a jeśli to wzwyż). Do UK możesz wlecieć z psem tylko używając BA i Lot Cargo - takie są wymagania Defry. Cena za przelot psa ok 12-14 kg w ub.roku wyniosła ok. 3500 zł. Być może psa do 8 kg możesz mieć na pokładzie - tego nie wiem, coś takiego o uszy mi się obiło. Wtedy może opłaty są inne. Ale jeśli nadawałabyś zwierza do latania w "cargo" - to z tego, co mi wyjaśniano w LOT Cargo: psa zostawiasz w klatce co najmniej 3-4 godz. przed odlotem przy odprawie cargo - to inny niż pasażerski terminal. Potem jedziesz siebie odprawić (o ile lecisz razem z psem), lecisz, lądujesz odprawiasz się. Potem musisz odnaleźć, dojechać znowu do terminalu cargo i odebrać psa. Nie znam topografii Heathrow, ale to są spore odległości. Ja też myślałam, że samolotem drożej, ale przynajmniej krócej i mniej stresu dla psa, ale jak policzyłam, że psisko w sumie spędza w klatce, przerzucany jak paczka jakieś 7-10 godzin i nie wiadomo do końca, co się z nim w tym luku bagażowym dzieje, to się rozmyśliłam.

Link to comment
Share on other sites

Ja już też zrezygnowałam z samolotu... nie dość że drogi to faktycznie kilka ładnych godzin rozłąki...za duży stres dla psiaka...

Jestem wstępnie dogadana z prywatnym przwoźnikiem - jedziemy busem. Cenowo - nieporównywalnie taniej niż samolot, ale niestety aż 22h (damy jakoś radę!):razz: No i nie mam żadnych limitów na bagaż....

Link to comment
Share on other sites

Agamtb, no 22h ale masz psa przy sobie - zawsze mozna sie zatrzymac na siusiu, czy odpoczynek; fakt tyle godzin meczace, ale jednak pies jest ciagle z toba, samolotem nikt mu nie wytlumaczy dlaczego jacys obcy ludzie przestawiaja jego kontenerek, albo czemu tak glosno...
A kiedy zamierzacie sie przeprawiac?

Link to comment
Share on other sites

dzięki :p przynajmniej mam jakieś rozeznanie ...

Czy ktos moglby podac stronki internetowe na ktorych mozna zamowic prom (Dunkierka-Dover) najlepiej jakies sprawdzone ? czy mozna zaplacic za prom na miejscu?

Link to comment
Share on other sites

Ja jako chyba nieliczna przeprawialam sunie lotem i nie polecam. Watpie zeby cos sie psu dzialo ale odstawilam ja na kargo 3 h prad lotem, 2 h samego lotu i 4 h czekania na psa na terminale 4 na Heathrow. Poza tym huk startowania i ladowania samolotu jest ogromny dla pasazerow gdzie wszystko jest wyciszone, w luku bagazowym niestety nie i nerwy byly nie moje. Co do latania psow z pasazerem to raczej jest to niemozliwe. UE ma przepisy ze dla bezpieczenstwa pasazerow (podczas np Emergency Landing oies bedzie przeszkoda dla wysiadajacych pasazerow i zagrozeniem dla wlasciciela ktory bedzie tez myslal o pupilu ratujac sie ITD) Mozliwe za na krajowych mozna przewozic psa w kabinie , no i napewno loty USA zezwalaja na to - nie sa w uni, ale Europejskie tego zabraniaja. Tak ze psy do 8 kg lecace z pasazerami to mit , no chyba ze kiedys wolno bylo.
Pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alka']dzięki :p przynajmniej mam jakieś rozeznanie ...

Czy ktos moglby podac stronki internetowe na ktorych mozna zamowic prom (Dunkierka-Dover) najlepiej jakies sprawdzone ? czy mozna zaplacic za prom na miejscu?[/QUOTE]

[quote name='Katcherine']Alka jak z psem to wejdz na strone DEFRY i wyszukaj zatwierdznych przewoznikow- zabukowanie wczesniej bo musza przygotowac weta na granicy...[/QUOTE]

to tak w skrócie link do tematu:
[url]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/support-info/routes.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...