Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

[quote name='jefta']To rzeczywiście przykre, ale nie da się inaczej. Poza lotniskiem jest teren Wkl. Brytanii, a tam obowiązują drakońskie przepisy dot. wścieklizny ( i tak mocno złagodzone). Słyszałaś może o aresztowaniu trenera Chersea za wwóz Yorka bez szczepień? Kary są straszne, a jak widać nawet lecąc własnym samolotem nie da się ich ominąć...:evil_lol:
Czy lot jest już zarezerwowany? może warto poszukać takiego z międzylądowaniem w Paryżu/Amsterdamie/Frankfurcie? Wtedy nie będzie problemu :lol:[/quote]
W takim razie spedze te 20godzin w stresie i bede czekala na malucha z niecierplwoscia na Okęciu...
Mala leci British Arways (nie wiem czy dobrze napisalam), pewnie hodowca ma jakis uklad z tymi liniami, nie jest zbyt elastyczny, a wiec juz nie bede kombinowac, oby wszystko bylo dobrze...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

raczej samo w luku :( szkoda, że nie możliwości wykupienia opiekuna tak jak dla dziecka czy niepełnosprawnego :(
Czas spędzonu na lotniskach to jeszcze pół biedy-ktoś tam będzie, da mu wody... a do luku w czasie lotu nawet obsługa nie może zejść, więc te 12 godzin będzie samiutka :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']raczej samo w luku :( szkoda, że nie możliwości wykupienia opiekuna tak jak dla dziecka czy niepełnosprawnego :(
Czas spędzonu na lotniskach to jeszcze pół biedy-ktoś tam będzie, da mu wody... a do luku w czasie lotu nawet obsługa nie może zejść, więc te 12 godzin będzie samiutka :([/quote]
tak, ale gorzej jak bedzie samiutka rowniez podczas pobytu w Anglii - co sie niestety zdarza...

Link to comment
Share on other sites

Ja z pytaniem... jeśli retorycznym, trudno... - czy znalazłby się chętny odważny do zaopiekowania moim paskudem na jakieś 7 dni koniec lipca/początek sierpnia? Pytanie podchwytliwe, bo Torrek to mały męski dominator - w stosunku do psów zawsze stosujemy duży łuk ograniczonego zaufania, bo się paskud potrafi postawić bez sensu - z sukami nie ma problemu... więc że tak powiem, jest to pies specjalnej troski, khehmmm. Poza uwagą na spacerach psisko jest turbo zabawowe z naciskiem na korbę na piłki. Więc czy byłby ktoś chętny do wzięcia tego słodkiego kłopotu na tydzień? Ewentualnie zapraszam do siebie na tygodniowe wakacje w Northampton - dom do dyspozycji, okolica wybitnie spacerowa ;) i deklaruję oczywiście w rewanżu także opiekę.

Pewnie nie :roll: , ale tak sobie pomyślałam, że zapytam...

Link to comment
Share on other sites

hej wszystkim!! mam pytanko pewnie juz tu zadawane ale jest tak wiele postów ze nie mam siły wszystkich czytac. a wiec chce zabrac do Uk moja sunie i nie wiem jak wyglada obecnie zprawa z przywozem psiaka do WB pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

Gasnik - dzieki, ale szkoda by było Ozziego... mój mikro paskud pewnie by mu zatruł życie :razz:
Może jakaś sunia nas przygarnie... Torro z dziewczynami bezproblemowo.

Nataliab - szykuj się na 7 miesięcy.
No to jeszcze raz:
Kwarantanna obowiązuje oczywiście - paszport, czip, szczepienie, potem miesiąc czekania, potem pobieranie krwi i wysyłka do Puław/Berlina, potem masz wynik i czekasz te 180 dni, po czym możesz wjechać do UK określonymi drogami - samolot - cargo BA, LOT, samochód - chyba są aprobowane dwie firmy promowe albo tunel, ale wjazd musi nastąpić między 24-48 godziną od odrobaczenia/odpchlenia/odkleszczenia psa; wszystko musi być skrupulatnie odnotowane w paszporcie. To w dużym skrócie.

Zapraszam tak czy inaczej do lektury... topiku i wiadomości z defry:
[url]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm[/url]
[url]http://www.defra.gov.uk/animalh/quar...pets/index.htm[/url]
[url]http://www.defra.gov.uk/animalh/quar...tes_europe.htm[/url]

Nie polecam odstępstw - nawet znanego trenera tu przetrzepali za wwiezienie yorka bez kwarantanny (ale jakie poświęcenie z jego strony w ucieczce!! chylę czoła! ;), a moi nowi sąsiedzi - Ukraińcy - niestety musieli uiścić karę, bo w ramach oszczędności kupili i przywieźli BF z Ukrainy, oczywiście bez wściekliznowych kwitów. No i zaoszczędzili...

Link to comment
Share on other sites

Habibi, ja tez czytalam na stronie DEFRY ze miesiac(bodajze) ale Gajka miala pobierana krew do badania wczesniej. Ja sie nawet martwilam i pytalam wetki kilka razy, czy napewno nie za wczesnie i ze czytala tutaj a tutaj ze ma byc miesic, ale ona powiedziala ze tak pisza ze miesiac, ale ze juz mozna. Sprawdze ile to bylo dokladnie dni i napisze. Na granicy nikt nic nie mowil.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Palatino Linotype][SIZE=5][COLOR=#2e8b57][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][B]Sirion[/B] my juz mamy krew pobrana dawno, wyniki też mamy, kwarantanna konczy nam sie 20 sierpnia.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Habibi']Dzieki, fajnie jabys mogla sprawdzic. My mamy dokładnie 34 dni, a słyszałam ze ma byc 35. Wiem ze moze troche [SIZE=1]sram ogniem[/SIZE] :eviltong: ale rozumiecie moja reisefieber :oops:[/quote]
Szczepienie 26.10 a krew pobrana 14.11, czyli 20 dni
- nawet nie zdawalam sobie sprawy ze tak krotko :oops: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[B]Habibi[/B] na stronie 209 opisałam jak to jest z tym czasem między szczepieniem a pobraniem krwi. Post 2086 :) Dodam, że na stronie Defry nie jest napisane, czy miesiąc księżycowy, czy kalendarzowy, czy jeszcze jakiś inny ma być. Chodzi o wytworzenie sie przeciwciał. My pobraliśmy krew dokładnie 4 tygodnie po szczepieniu i było ok. Jeśli pobierzesz po trzech tygodniach i bedziesz miała odpowiedni poziom przeciwciał nikt nie powinien się doczepić, ale istnieje ryzyko, że jeszcze nie będzie wymaganej ilości. Defra radzi sprawdzić jak zaleca producent szczepionki i do tego się zastosować.

Link to comment
Share on other sites

...a ja myślę, że to raczej podejście ludzi jest trochę inne do tematu spacerów i kontaktów psiowo/psiowych... mam nadzieję, że wiąże się to z większą świadomością bycia opiekunem/towarzyszem/właścicielem psa, albo po prostu - kary za psią niesubordynację są tu tak duże, że właściciele wiedzą jak do pewnych sytuacji nie dopuszczać... .

Raz tylko zdarzyło się, że podbiegł do nas bez zaproszenia duży mieszaniec dobermanowo-wielki i próbował się zbyc mocno skumplować z Torrkiem (na lince i przy mnie wtedy - niestety muszę właśnie na kontakty z dużymi psami/samcami uważać), ale dużar był wtedy z jakimiś bezczelnymi szczeniarami, puściły go luzem, a pies żyje w małym ogródku i świata nie widzi, to ciekawy był... Torrek go obgulgotał a małolaty swojego psa szybciutko zabrały, bo sam nie chciał ruszyć.

Link to comment
Share on other sites

@lemonsky

Jak nie zje 6-latka, to pogadam z mezem, bo musi sie zgodzic:placz: . Szkoda ze nie po 15stym, bo bedzie moja mama, ktora kocha male bulgoty:loveu: . W tym czasie przyjedzie tez moja Eeka, wiec byloby wesolo. No i musisz mi go przywiesc do Warwick.

Link to comment
Share on other sites

Ingi!
Z rana taka wieść!! :loveu:
Torro wychowany z dzieciakami różnych rozmiarów, tzn na naszym osiedlowym gdyńskim wtedy jeszcze podwórku ganiał z dzieciakami i najwyżej jak miał ich wyczynów dość to delikanie je ignorował i uciekał. Więc od tej strony nie ma problemu. Jak Twoja Połówka się zgodzi, to chętnie się umówimy na jakiś zapoznawczy spacerek - przywieziemy naszego chrapacza, zobaczycie co i jak (bez zobowiązań) i wtedy pomyślimy co dalej...

Link to comment
Share on other sites

@lemonsky

nie wiem co sie na tym forum dzieje ale swoja i Twoja odpowiedz widze jak wejde we wszystkie posty uzytkownika:crazyeye: . Zapytam sie go jutro na spokojnie (weekend, piffko itp :razz: ) to dam znac. Widze ze nie mieszkacie daleko wiec nie ma problemu z "rozpoznaniem". w razie czego szukaj mnie na Skype: ingiana -czesto jestem niewidoczna lub GG 6972024.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...